Głupia teoria spiskowa

Usłyszałem najgłupszą, z tych co do mnie dotarły, teorię spiskową. Jeszcze głupszą niż ta, że Wieża Nr 7 World Trade Centre została wysadzona przez rząd USA. Teoria ta głosi, że przed okrągłym stołem został zawarty tajny pakt pomiędzy Reptilianami, BND z Mosadem, a renegatami SB i WSI, którzy w zamian za wdrożenie planu wyniszczenia Narodu Polskiego, mieli zapewnić sobie wsparcie tych agentur, w zachowaniu realnej władzy w Polsce. Plan ten miał prowadzić do osłabienia gospodarczego Polski, degradacji fizycznej Polaków oraz depopulacji Narodu Polskiego. W wyniku jego realizacji miała zostać utworzona, w pokojowy sposób, przestrzeń dla ekspansji interesów narodów Niemieckiego i Żydowskiego w Polsce, no i Reptilian, oczywiście. Program wyniszczenia zawierać miał szereg działań i zaniechań działania, które miały wywołać skutki korzystne dla mocodawców przewerbowanej i sowicie opłaconej komunistycznej agentury.

Pierwszym działaniem miło być niedopuszczenie do wdrożenia powszechnych w starej Unii programów podnoszenia standardu energetycznego budynków mieszkalnych, w szczególności jednorodzinnych. Rosnące ceny energii miały zmusić ludzi do powszechnego spalania w piecach śmieci, zmieniając kraj w swoistą komorę gazową. Zatrute powietrze miało systematycznie wyniszczać naród chorobami wywołanymi przez smog.

Działanie drugie miało być o wiele bardziej perfidne, bo wymierzone w przyszłość narodu – dzieci i młodzież. Miało ono polegać na niedopuszczeniu do modernizacji systemów wentylacyjnych w szkołach, żeby powietrze w klasach było bardziej zanieczyszczone pyłami i kancerogenami, jak dioksyny i benzo(a)piren, niż powietrze zewnętrzne. Taka koncentracja zanieczyszczeń skutecznie okalecza młode organizmy osłabiając, w ten sposób, potencjał produkcyjny przyszłych pracowników w wyniku powszechności chronicznych chorób układów, oddechowego, krążenia i nerwowego, epidemię zachorowań na raka i obniżony poziom inteligencji. Kolejnym efektem źle wentylowanych szkół miało być zanieczyszczenie mikrobiologiczne powietrza, którym oddychają dzieci. Każde kichnięcie chorego dziecka skuteczne przenosi patogeny na pozostałe dzieci, te zakażają rodziców itd. Tak wszyta w system bomba biologiczna może uczynić kraj bezbronnym wobec epidemii.

Skuteczności tej zasadzki na nasz Naród ma pokazać jesienią, po wpuszczeniu dzieci do szkół, druga fala pandemii COVID-19. Nie mogłoby to się wydarzyć, gdyby szkoły były właściwie wentylowane, ponieważ cząsteczki bioareozolu są wtedy praktycznie natychmiast usuwane z pomieszczenia i radykalnie maleje prawdopodobieństwo zakażenia.

Smogowi w klasach, rujnującemu zdrowie dzieci towarzyszy wysoki poziom stężenia CO2 praktycznie niwelujący wysiłki edukacyjne nauczycieli. Uderza to skutecznie w gospodarkę pozbawiając ją właściwie wyszkolonych kadr. W wentylowanej zgodnie z przepisami klasie, to znaczy w takiej, w której utrzymywane jest stężenie CO2 poniżej 1000 ppm, powietrze jest wymieniane 4 razy w ciągu godziny. Amerykańska norma wentylacyjna już w latach 70 ubiegłego wieku zalecała dla pomieszczeń biurowych 800 ppm, ponieważ powyżej tego poziomu wyraźnie spada wydajność pracy umysłowej. Tymczasem w 99% polskich szkół mamy mniej niż 1 wymianę na godzinę, co daje stężenie CO2 przekraczające 2500 ppm. Na przykład, według prowadzonych badań, w łódzkich szkołach odnotowano stężenia CO2 przekraczające 4000 ppm. Takie stężenie CO2 w chlewni spowodowałoby interwencję służb weterynaryjnych. Oczywiście żaden hodowca nie dopuści do takiej sytuacji, bo świnie zaczną chorować i tracić na wadze. Celem hodowcy jest przecież efektywny proces zamiany karmy na mięso.

Celem agentury, co skąd inąd oczywiste, nie może być wysoka jakość młodych Polaków nawet jako mięsa armatniego.

Działanie trzecie to utrącanie przez agenturę każdej próby racjonalizacji pracy służby zdrowia i ograniczanie jej finansowania do możliwie niskiego poziomu. Daje to gwarancję, że cały ten perfidny plan zostanie zrealizowany i Polska stanie się krajem ludzi chorych i bezbronnych.

Nie wiem, jak ktoś mógł wymyślić taką bzdurę. Przecież każdy wie, że przed Okrągłym Stołem nie było WSI ani Reptilian…

Ludomir Duda

Komentarze

01.06.2020 8:17 Marek Marszałek

Raport OZE maj 2020: PV 74.8 kWh, instalacja rowerowa 477.9 Wh, nożny generator 619 Wh.

01.06.2020 8:39 Carlinfan

Brakuje tylko Pita i jego Plejarjan. Natomiast autorowi proponuję dokształcić się w dziedzinie wyburzania wierzowców.

01.06.2020 9:01 dramaqueen

@CARLINFAN byłoby naprawdę znakomicie, gdybyś oprócz porad mógł/mogła podzielić się również wiedzą, na podstawie której tych porad udzielasz. To na pewno uprzyjemniłoby wszystkim lekturę zamiast powodować jedynie absmak dotyczący kultury w internecie. Dodatkowo chciałabym tylko zaznaczyć, że słowo "wieżowiec" pisane jest, podobnie jak słowo "wieżą", z którym jest związane znaczeniowo, przez Ż. (Autorowi komentarza proponuję zatem przynajmniej kupić, jesli nawet nie czytać, słownik języka polskiego. Może pomoże.)

01.06.2020 11:32 SYANA

4000 ppm w Łodzi na otwartym powietrzu ?
Niedorzeczny ten opis. Stężenie CO2 jest mniej więcej stałe na całym świecie.
Ale fak faktem ''wrogie polakom agentury'' niszczące przemysł i kradnące majątek narodowy działają prężnie.
Tylko że nie w taki sposób.

Przekupieni urzędnicy umożliwiają im robienie z tego kraju koloni.
Polski przemysł jest niszczony i wyprzedawany żeby mogły tenj kraj kolonizować silniejsze firmy.
Polecam portal Jarek Kefir.com zobaczyć. Tam wyjaśnia autor jak to działa

Jest wiele teorii spiskowych i nie wszystkie są prawdziwe.

01.06.2020 13:46 Tarasso

witam p.Marcinie,

a tak z ciekawosci bo widze zd Pan obeznany i kompetentny w tym pytaniu jaka jest przyczyna upadku wiezy nr 7 wtc? bo faktycznie jest duzo spekulacji a chcial bym otrzymac odpowiedz z pewnego zrodla. tym bardziej ze tak sie sklada ze akurat bylem w Nowym Jorku po 9/11. z gory dziekuje.

z powazaniem,

01.06.2020 14:14 Ludomir

@SYANA
W Łodzi ze względy na klimat zajęcia odbywała się w pomieszczeniach, szczególnie zimą

01.06.2020 14:45 WJ

Mnie się wydaje, że czas " teorii spiskowych" dopiero nadciaga. Do tej pory doświadczamy tylko "rozgrzewki" autorów tychże.
Może lepiej takie oczywiste bzdury ignorować. Tutaj, każdy Myślący, znajdzie absurdy.
LD szkoda Twojego intelektu, zostaw energię na demontaż bardziej wyrafinowanych "prac spiskowych" , które jeszcze przed nami, bo czasy są niestety interesujące i intensywne.

01.06.2020 15:02 Carlinfan

@DRAMAQUEEN bez wątpienia masz rację. Choć zasady ortografii znam to bezwiednie zaufałem elektronicznemu tłumaczowi i bezrefleksyjnie uznałem że jest ok. Bije się w pierś i proszę o wybaczenie. Co do temu to w internecie w mojej opinii jest dość informacji, które dość solidnie poddają pod wątpliwość oficjalna wersję 'zawalenia się' budynku numer 7.

01.06.2020 15:35 Ludomir

@WJ
W ludzkiej naturze jest poszukiwanie związku przyczynowego. W konsekwencji ludzie widząc zło szukają jego przyczyn. W szczególności, gdy przyczyny nie są dostępne rozumowi, zgodnie z paremią is fecit cui prodest szukają tych, którzy na tym korzystają. Przedstawione w artykuliku zjawiska są powszechnie znanymi faktami. Znane są także ich konsekwencje od kondycji poborowych po skracającą się średnią życia. Trwałe okaleczanie milinów dzieci w wyniku skazywania ich na oddychanie zatrutym powietrzem, w trakcie wykonywania obowiązku szkolnego, nie może w świetle nauk medycznych być kwestionowanym. Podobnie jak otępiające działanie wyższych stężeń CO2, które dotyka, jak widać po owocach, część komentatorów. Zrozumienie przyczyn tych zjawisk uchyla się racjonalnemu rozumowi jak zawalenie się 7 wieży WTC. To jest idealna pożywka dla teorii spiskowej. Jej odrzucenie nie jest łatwe, bo pozostawia nas w trudnym do udźwignięcia dysonansie poznawczym. Wierzący mogą szukać pocieszenia w Księdze Hioba budując mit narodu wybranego. Człowiekowi racjonalnemu pozostają psychotropy jako lek na racjonalność.

01.06.2020 16:15 SYANA

Ja w niektóre teorie spiskowe bym uwierzyła,
Co niektóre mają sens.
Nie raz i nie dwa były przypadki szwindli i przekrętów na wielką skalę.
Tylko zanim uwierzę to sprawdzę czy wszystko jest wewnętrznie spójne i
prawidłowe pod kątem praw fizyki,chemi,biologi.

Np.
MK Ultra
Operacja Northwood,
Kłamstwa koncernów tytoniowych,
Kłamstwa o azbeście,
kłamstwa przemysłu cukrowniczego o szkodliwości tłuszczu.
15 letnia Naira w 1990 i jej bzdury które rozpętały wojnę o naftę w zatoce perskiej.
Kłamstwa o reżimie Hussajna że rzekomo posiada broń masowego rażenia.
Dalajlama i jego związkii z CIA.
Kłamstwa o szkodliwośći szczepionek i morderstwa lekarzy którzy je demaskowali
Rewelacje Snowedena o CIA i programie prism.
Teoria o Mafii. W latach 70 XX wieku mafia była teorią spiskową.
A w 2004 roku na podwórku u mnie chłopcy bawili się w '''mafiozów'' skandując mafia mafia..
Dyskusje jeden przez drugiego która mafia jest potężniejsza.
W istnienie mafii wierzy każdy dzisiaj.
Roundap i jego szkodliwość.
Masoneria i jej zapędy w niszczeniu państw narodowych.
Manip[ulacja w mediach
Można by jeszcze sporo dopisać
Ja uważam że są różne rodzaje teorii spiskowych.

Są teorie prawdopodobne ale niekoniecznie
Ufo ? - No może jacyś ''goście nie z tego świata'' nas odwiedzają.
Ale jeśli już to bym na ich miejscu wpięła się do internetu.
A nie wyczyniała cyrki ze spodkiem.
Wywoływanie trzęsień ziemi ?
- Teoretycznie jakaś mocna bomba wodorowa by mogła zrobić swoje
Ale rosnące temperatury i woda z topniejących lodowców też mogą zmienić tektonikę.
Podpalenia lasów w Australi,Syberii, Brazyli.
Las podpalić można ale temperatury są tak wysokie że zapalić się może sam.
Albo przejeżdzając samochodem mogą iskry skoczyć
Raz tak nam się zdarzyło.

A są wierutne bzdury i pośmiewisko :
Płaska ziemia.
Reptilianie
El Chupacabra.
-

01.06.2020 18:52 Król Tygrysek

@ SYANA

A właśnie apropos pożarów to naprawdę jest niewesoło,
Na Syberii w kwietniu z dymem poszło 20 000 km2 lasów. Tylko w kwietniu tego roku,
A ile w maju ,czerwcu, lipcu,sierpniu spłonie ?


Sezon pożarowy 2020 rozpoczął się na Syberii od nowych rekordów. Na początku maja w obwodzie krasnojarskim płomienie ogarnęły dziesięć razy większy obszar niż w roku minionym. Płonąca powierzchnia w rejonie Bajkału zdystansowała ubiegłoroczną aż trzykrotnie. Na Syberii i Dalekim Wschodzie rozwinęła się skrajnie dramatyczna sytuacja pożarowa, ostrzegł Jewgienij Ziniczew, minister ds. zarządzania kryzysowego. Mała ilość śniegu i niewystarczająca wilgotność gleb – konsekwencje rekordowo ciepłej zimy i suchej wiosny – to czynniki, które sprzyjają eskalacji kryzysu. W niektórych regionach temperatura zbliżyła się już do 30°C

prof. Peter Wadhams, były dyrektor Grupy ds. Fizyki Oceanu Polarnego przy Uniwersytecie Cambridge: Uwolnienie 50 miliardów ton metanu (z syberyjskich hydratów) wznieciłoby pożary na całej półkuli północnej, które nie tylko wprowadziłyby do atmosfery ogromne ilości gazów cieplarnianych i sadzy, ale prawdopodobnie wyłączyłyby sieć energetyczną, co zatrzymałoby przemysł, ruch drogowy etc. To z kolei sprawiłoby, że aerozole, które znajdują się aktualnie w powietrzu za sprawą tych industrialnych działań i blokują faktyczną wartość globalnego ocieplenia, opadłyby na ziemię w kilka tygodni.

Jak słowa profesora staną się ciałem tego roku to ludzkość będzie bardzo biedna.
To nie są pierepałki.
Prawdopodobieństwo spełnienia się tej groźby jest równie wysokie co zobaczenie w ciągu 3 dni patrolu pieszego 2 policjantów.
Czyli bardzo wysokie niemal pewne. Rok w rok świat przeżywa takie ''dramatyczne momenty'' Nie zdziwiłbym się gdyby ten rok był ''ostatni dla ludzkości w tym stanie''
Koniec tej ''imprezy i zabawy w dobrobyt'' jest bardzo bliski.
Ja wiem że rok w rok takie przepowiednie były wysnuwane. Ale zdarzało się zawsze coś co zmieniało całokształt.
Klimat jest bardzo chaotyczny i równie przewidywalny co oszalały zdesperowany sadystyczny psychopata i schizofremik paranoidalny pod wpływem kokainy z naładowanym karabinem szturmowym w rękach ,
Wiesz że nieszczęście jest pewne i nieuniknione. .
Ale nie wiesz Kiedy ? i Od czego się zacznie ?

Tam jeszcze torfowiska się tlą i po pożodze z 2019 mogą ''zwielokrotnić i spotęgować'' skalę zniszczeń.
Wyobrażasz to sobie wiadomości w stylu

7 sierpnia 2020
Katastrofalne pożary i susza pustoszą syberię.
Każdego dnia ogień trawi 17000 km2 lasów,
torfowisk.
Miliony Rosjan duszą się zanieczyszczeniami z powstających pożarów.
Pożary są tak gigantyczne że ugaszenie ich jest niemożliwe. Straż pożarna jest bezsilna.
Susza zbiera swe pokłosie do tego stopnia że stan wody w rzekach na półwyspie Jamalskim jest krytycznie niski zagrażający stabilności hydrologicznej.

14 sierpnia 2020 Na wskutek potężnych upałów i pożarów rzeka Lena wyschła.
Dochodzi do pojedynczych eksplozji metanu na środkowej Syberii.
Niesłychanie Gigantyczny huragan spustoszył Florydę, Alabamę ,Georgię, Karolinę Południową Luizjanę,Missisipi,Teksas. średnia prędkości 340 km/h.
16700 zabitych 23400 zaginionych straty sięgają
219 miliardów dolarów,

To na 90 % może być nasza najbliższa przyszłość.
Jak tak dalej pójdzie to
''zapaść cywilizacji przemysłowej'' mamy na mur beton.
W końcu cywilizacja przemysłowa trzaśnie pod wpływem szalejących sprżężeń zwrotnych.
Jak nie w 2020 to w 2021.
Ale długo nie będziemy czekać.

01.06.2020 18:59 Mariusz

Czy kolega Ludomir aby nie przesadza z tym straszliwym skutkiem 2000ppm CO2 w powietrzu? Tlenu w powietrzu jest około 209.000 ppm, a CO2 około 410ppm. Jesli w zamkniętej przestrzeni tlenu w powietrzu jest 207.000 ppm a coo2 2000ppm to zawartość tlenu spada raptem o 1%. Wystarczy minimalnie pogłębione oddychanie żeby spokojnie uzupełnić niedobory tlenu.
Pogorszone samopoczucie w takich warunkach jest spowodowane czym innym ale to nie rozmowa na to forum.

ps\
były robione jakies badania ile ppmów co2 jest w pomieszczeniu wentylowanym tylko przez otwieranie okien zakładając że przebywa w nim 1 osoba na 20m2

01.06.2020 19:07 Cruithne

Jest jedna teoria spiskowa, która mocno mnie zastanawia: ta o fluorze dodawanym do past do zębów, że celem tego nie jest bynajmniej troska o stan uzębienia. Kiedyś miałem tak, ze mimo sumiennej dbałości o zęby, zdarzał mi się przeciętnie 1 ubytek rocznie. Ponad 5 lat temu przerzuciłem się na pastę bez fluoru i od tamtej pory do stomatologa chodzę wyłącznie w celu przeglądu i usuwania kamienia. Zero ubytków przez ponad 5 lat, mimo że o zęby dbam jakby nieco mniej niż kiedyś. Podejrzana sprawa.

A koncentracja 4000 ppm w klasie to nic dziwnego: mierzyłem to kilka razy u siebie - w pokoju o powierzchni około 30 m2 i wysokim suficie, po 6 godzinach przebywania (jedna osoba) bez otwierania okna, stężenie CO2 wzrastało do poziomu 1500 ppm. To jest koncentracja, która już ogranicza zdolności kreatywnego myślenia, tak więc pamiętajcie dzieci - wietrzcie mieszkania w trosce o swoje IQ!
(zimą - najlepiej intensywnie ale krótko, żeby nie marnować energii grzewczej).

01.06.2020 19:10 Cruithne

@MARIUSZ

Nie o niedobory tlenu chodzi, tylko o nadmiar CO2:
https://naukaoklimacie.pl/aktualnosci/homo-sapiens-w-swiecie-wysokich-stezen-co2-57

01.06.2020 20:14 antyżartowniś

Ok.... A jaka była wg Pana przyczyna zawalenia się WTC wieży nr 7? (Teoria o fali uderzeniowej od walącego się sąsiedniego budynku bardziej do Pana przemawia? buhehehehee)

01.06.2020 21:02 Ludomir

@ANTYŻARTOWNIŚ
Moim zdaniem jedyną przyczyną zawalenia Wieży 7 była Solidarność , z Wieżami 1 i 2

02.06.2020 4:12 gupol(szukam w OZE)

@ludomir
no i kolejna teoria spiskowa. mącisz ludziom w głowach.;)

swoją drogą peak oil oraz antropogeniczne zmiany klimatu też są postrzegane jako teorie spiskowe przez wiele osób na świecie. może nawet przez więcej niż kwestia WTC...

02.06.2020 5:40 Król Tygrysek

@ CRUITHNE

Ja nigdy szcepiony nie byłem a i od fluoru zawsze stronili moi rodzice.
Fluor jest szkodliwy. A roli biologicznej żadnej nie pełni.
Chcą mieć bezwolnych głupków podatnych na manipulacje.
Mają być jednocześnie na tyle mądrzy by ''skopiować'' odgórnie pewne rzeczy. I na tyle głupi by nie zrozumieć
Co skopiowali ? i Do czego to prowadzi ?

Ja powiem że mimo wszystko to od rówieśników zawsze byłem. ''bystrzejszy''.
Jak oni w podstawówce się guzdrali nad mnożeniem pisemnym to ja je miałem w małym palcu od tak.
Kilka przykładów i w małym palcu cały temat.
I nie raz były z tego problemy. Bo jak ktoś bystrzejszy od innych to ''podważanie systemu i autorytetu'' przychodzi mu bardzo łatwo. I podważając ''sutorytet' nauczycieli miałem mnóstwo problemw.

Wogóle całe to ''społeczeństwo'' to stek bzdur propaguje.
spytaj się
Dlaczego ?
Bo tak się robi.

Jakby ludzie byli takimi ''bezwolnymi automatami'' .
Skopiuj powtórz rób to co inni. Beznadzieja.
A teorie spiskowe to w rzeczywistości mają w sobie nie raz więcej prawdy niż te ''oficjalne wersje''

02.06.2020 6:37 SYANA

@ KRÓL TYGRYSEK

Kici kici . Kocurze jeden wielki paskowany.
Ja wiem że niewesoło będzie i tego roku to się może skończyć.
Sprzężenia zwrotne są tak potężne że mogą się same eskalować
jeszcze bardziej.
Kto wie czy nie ma jeszcze jakiegoś ''innego sprzężenia'' które dowali do pieca?

Erupcje klatratów metanu mogą nastąpić ot tak jak to ma iść w takim tempie.
Na syberi ziemia już metan uwalnia i to dość ostro.
Tam co rusz można napotkać na ''obrzmiały'' grunt od metanu.
Nie byłabym zdumiona gdyby metan wyleciał z pod ziemi czy oceanu i pod wpływem pożarów eksplodował. czyniąc jeszcze większe zniszczenia i mordując ludzi.
Naprawdę metan ma potencjał cieplarniany horrendalny to raz.
Zwłaszcza w tak ''krótkim'' czasie.
A 2. Metan eksploduje w powietrzu. Działa jak ''bomba termobaryczna''

Zasysa tlen w miejscu spalania i jednocześnie powoduje ''skoki ciśnienia''
Aby zabić człowieka, klasycznym krótkotrwającym wybuchem (1 ms) konieczny jest skok ciśnienia około 250 kPa, ale jeżeli nadciśnienie jest podtrzymywane przez 20 ms, to wystarczy ciśnienie około 70 kPa

Największą bombą termobaryczną USA jest paliwowo-powietrzna bomba GBU-43/B MOAB zwana matką wszystkich bomb. Jest to kierowana przez GPS bomba o masie 9800 kg zawierająca około 8500 kg materiału wybuchowego H6 o sile wybuchu odpowiadającej 11 tonom TNT[19].

Tam tego są miliardy ton. setki miliardów ton.
To jest cały magazyn ''bomb termobarycznych'' o mocy. jakiej ludzkość nie zaznała. Jak to ''wybuchnie'' to się skończy balowanie. To momentalnie ludzi będzie mniej.

Myślę że jesteśmy dosłownie '' o krok'' od eksplozji 50-70 miliardów ton metanu. Jeśli na syberii pożary będą 7-10 razy większe niż w zeszłym roku to grunt się zdestabilizuje i Buuum!!.
Nie ulega wątpliwości że w końcu pożary lasów i trofowisk spotkają się z wyzwolonym metanem z klatratów.
Obszay wyzwalania metanu i obszary pożarów rosną jednocześnie jak na drożdzach. To nieuniknione jak to będzie się ''eskalować'' w takim tempie.
To w końcu wybuchnie jak się spotkają te obszary.


50 000 000 000 000 kg metanu to pomnożone przez 55,53 MJ/kg daje nam
2 776 500 000 000 000 MJ
A ta energia zamieniona na równoważnik TNT to
4184 MJ jedna tona.
A tu mamy 663599426386 ton TNT.
Lub ~ 663 600 MegaTon TNT.
Car Bomba jest ''niczym'' wobec takiej mocy. A to tylko 1 złoże.

02.06.2020 8:06 Wojtek Sz.

Rysuje mi się niebezpieczna skądinąd alternatywa. Albo cenzura (merytoryczna), albo teorie spiskowe i fake newsy w przestrzeni publicznej.

Faktem jest, że kiedyś było radio i telewizja, w której pracowali ludzie dbający o jakość materiałów, bo nie przejmowali się za bardzo oglądalnością i konkurencją. W dodatku funkcjonowało coś takiego jak sprostowanie i odpowiedzialność sądowa za głoszenie nieprawdy. Dziś nastały czasy, kiedy liczy się klikalność, a w internecie każdy może sobie coś wrzucić co z jakimiś standardami jakości i merytoryką nie musi mieć nic wspólnego. A możliwości sprostowania tego są żadne, bo jak coś już wleci, to nie można tego zdjąć, bo... poleciało.

Chyba sami sobie to stworzyliśmy. Nazywa się to puszka pandory czy jakoś tak.

02.06.2020 10:55 Mariusz R.

@SYANA
Z wybuchem metanu w atmosferze, to lekka przesada. Lokalnie przy zbiegu okoliczności uwolnienia dużej ilości i jednoczesnej burzy z wyładowaniami, ale nie globalnie. Cała atmosfera Ziemi ma masę 5 razy 10 do potęgi piętnastej ton, zatem wprowadzenie do niej 5 razy 10 do potęgi dziewiątej tony metanu zwiększa jego obecne stężenie z ok. 2 do 3 części na milion. Metan, aby stworzyć z powietrzem mieszaninę wybuchową potrzebuje osiągnąć stężenia większe niż 50 000 części na milion.

02.06.2020 18:06 SYANA

@ MARIUSZ R.

Ja właśnie lokalne mam na myśli. I nie jak burzę klasyczną .
Ale pożar . Iskry i ogień mogą zastąpić pioruny.
A jakby nawet. W Australi dochodziło do zjawisk suchych piorunów.
Pożary były tak wielkie że tworzyły ''własną pogodę'' .
Suche uderzenia piorunów tworzyły nowe źrodła ognia.
Powietrze było tak nagrzane od pyłów że dochodziło do samoczynnych ''tarć'' i wyładowań

Ja wiem że stęzenie odpowiednie musi być do eksplozji.
No i właśnie obszary '' wyzwalanie się metanu '' zarówno z ziemi jak i z klatratów. zaczną się pokrywać z ''obszarami pożarów''

Metan ma największe stężenie przy ziemi.
Tam na syberii i arktyce stęzenia skaczą bardzo szbko.
Metan jest lżejszy od powietrza więc idzie do góry.i się dość szybko rozprasza.
Istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo że w tym roku dojdzie do ''eksplozji'' .
To nie są moje przewidywania a profesorów takich jak
Peter Wadhams i Malcolm Light
Najpewniej zacznie się od pożaru jakiegoś torfowiska i iskry/ogień zahaczą o ''miejsce gdzie się wydziela'' metan.
Im bliżej źródła tym wyższe stężenie w powietrzu.
A tam będzie więcej niż 50 000 ppm. Więc eksplozja jest możliwa.
Musi tylko być czynnik inicjujący odpowiednio blisko źródła.

A pojedyńcza lokalna eksplozja może ''zainicjować'' i ''eskalować'' globalne erupcje innych złóż. I spotęgować moc
już i tak rozszalałego efektu cieplarnianego.
sama fala ognia może z łatwością narobić mnóstwa zniszczeń.
Że o zabójczym skoku ciśnienia i zassaniu tlenu przy eksplozji nie wspomnę.
Ilość zniszczeń zależy także od tego ile wody odparuje w wyniku eksplozji.?
1 litr wody to 1120 ltrów pary wodnej.
A '' ilość odparowanej wody może być horendalna''
Co tylko spotęguje potencjalne spustoszenie.
Obecność wody będzie oczywista choćby przy samym spalaniu.
CH4 + 2 O2 -> CO2 + H2O

50 000 000 000 000 kg metanu to pomnożone przez 55,53 MJ/kg daje nam
2 776 500 000 000 000 MJ i tą energię podziel przez
1120 MJ- Ilość energi potrzebnej do odparowania 1 m3 wody

~2479 kilometrów sześciennych wody może odparować taka moc.
2776480 kilometrów sześciennych pary wodnej .

Oczywiście to scenariusz zakładjacy w domyśle że będzie
''mnóstwo wody'' która się napatoczy po drodze eksplozji.
Moc jest niesłychana, Się włody na głowie dęba jeżą jak o tym się pomyśli. Nasuwa się pytanie.

Co zrobić by przeżyć w 1 kawałku coś takiego ?
Bo chyba tylko znajdować się dość daleko od miejsca eksplozji.
I liczyć że nie ''ukatrupią mnie jej następstwa

02.06.2020 19:10 Król tygrysek

@ SYANA
Mru mru. Mrrrrrr.
Jaka ciężka przypadłość. Jak to się stanie to będzie biadanie.

Malcolm Light mówił że :
Swoją pierwszą szczegółową analizę pt. „Globalne wymarcie w przeciągu ludzkiego życia, spowodowane falą gorąca, którą przyniesie arktyczny metan” opublikował 9 lutego 2012 r. Dwa lata później zwrócił się do Baracka Obamy z dramatycznym (zignorowanym) apelem, by w ciągu dekady rząd USA dokonał kompleksowej transformacji infrastruktury energetycznej. W kolejnych latach swoją prognozę korygował w oparciu o nowe dane. Ostatnia aktualizacja pochodzi z 7 stycznia 2019 r.

Ludzkość stoi w obliczu ostatecznej, katastrofalnej destabilizacji hydratów i erupcji metanu w stylu permskim. Kulminacja tej ognistej burzy – zainicjowanej przez kapitalistyczną, napędzaną paliwami kopalnymi machinę przemysłową – potrwa od 2020 r. do 2027 r. Ugotujemy się w atmosferze o dużej wilgotności i przeobrazimy w gwiezdny pył. Najnowsze dane z Arktyki potwierdzają wykładniczy wzrost anomalii temperatury stratosferycznego metanu, która znajduje się 65°C powyżej normy. Jeszcze 6-8 lat temu przekraczała ją o 20°C. Korzystając z tych danych i ostatnich szacunków Piomass (2017), dotyczących minimalnej objętości arktycznej pokrywy lodowej, można dokładniej oszacować termin erupcji metanu.

. Powierzchnia lodu morskiego w Arktyce może spaść poniżej miliona kilometrów kwadratowych w 2020 r. ze względu na szybki wzrost letnich temperatur [Piomass – Zhang i Rothrock (2003), Wipneus (2017), Carana (2016)].

Jeśli posłużymy się Średnim Rocznym Potencjałem Tworzenia Efektu Cieplarnianego metanu [GWP: 119,3959 według Centrum Lotów Kosmicznych im. Goddarda (NASA, 2012)], to erupcje tego gazu w stylu permskim mogą rozpocząć się na półkuli północnej 15 lipca 2020 r

Czas pokaże ile w tym prawdy ?

Ale pewne jest to że w ciągu ostatnich 10 lat odkryto dzięsiątki sprzężeń zwrotnych które popędziły mocno prognozy.
To co miało być w 2070 stało się w 2019.
Ilu to ludzie czynników nie uwzględnili ?
Co jeszcze może się zdarzyć przy tak gwałtownych przemianach ?

Świat jest na krawędzi. Nie będzie wesoło.

03.06.2020 7:35 pole torsyjne

jeśli ktoś czytał "Folwark zwierzęcy" to wie że przy okrągłym stole zebrały sie tłuste wieprze żeby chrumkać i pokwikiwać o chodzeniu na dwu nogach i czy do twarzy będzie im w garniturze
o spaniu w łóżkach z baldachimem a nie jak do tej pory na styropianie w barłogu
-no to do czego teraz ten steropian?- podniusł się kwik
namuwi się bydło żeby sobie tym domy pooblepiali że niby to taka ekologia kłi kłi

reptylianie też tam byly
ale świniokształtni

że to świnie zapanowały dzięki spiskowi nad światem świadczy stan oceanów zabrudziły nawet coś tak ogromnego ich marzenie o świńskim raju ziściło się

03.06.2020 7:55 pole torsyjne

6 czerwca potwierdźmy że My nie bydło
że duch wolność w Nas
duch miłości
https://stopnop.com.pl/protest-2020/
duch prawdy

03.06.2020 7:56 Sylwek

@ SYANA @ KRÓL TYGRYSEK

Ja powiem tak. Eksplozje metanu już się zdarzały.
Na youtube tylko zapomniałem gdzie są filmiki jak zapalniczką podpalają w miejscu gdzie się metan ulatnia. [ Arktyka, Północna Rosja]
I kula ognia jest duża.
To oznacza że skoro zwykła zapalniczka może spowodować coś takiego to tym bardziej pożar.
Do śmiechu nikomu nie będzie jak te ''rozszalałe pożary'' zachaczą o miejsce gdzie się to wydobywa w większych ilościach spod ziemi.
Płonąca perzyna i gorące popioły mogą jeszcze '' zachęcić'' do eksplozji.
Ale to pod warunkiem że będzie sucho

Jeśli tego metanu będzie odpowiednio dużo w miejscu 1 -szej eksplozji to nawiąże się reakcja łańcuchowa. która popędzi resztę złóż do eksplozji.
Co w ostatecznym rozrachuku daje kataklizm nieporównywalny z detonacją wszystkich arsenałów jądrowych świata w ciągu kilku minut.
Zatoka Meksykańska też jest gigantycznym ''Magazynem bomb metanowych''
Tam też podobno są pojedyńcze wyziewy.

Ludzkość zadarła z siłami o jakich nie ma bladego pojęcia.
Czas pokaże co będzie bo najgorszy okres roku na półkuli północnej to
lato.
Ale same straty pożarów w kwietniu i maju optymizmem nie napawają.
A najgorętsze miesiące przed nami dopiero.
Przy takich upałach słowa Malcolma Lighta rzeczywiście mogą stać się ciałem.

@ POLE TORSYJNE

Świnie świniami. Bo kim mają być ''zarządcy '' tego pierdzielnika

03.06.2020 8:28 Ludomir

@Wojtek Sz
Wojtku moim zdaniem stwierdzenie, że coś jest teoria spiskową jest epitetem, którego zadaniem jest dyskredytacja teorii bez potrzeby przeprowadzenia dowodu. Nadanie takiej etykiety jest szczególnie funkcjonalne w rękach właścicieli mas-mediów. Jest ono znacznie skuteczniejsze od cenzury a w zasadzie jest jej uzupełnieniem. Trzecim obecnie powszechnie stosowanym instrumentem sterowania społeczeństwem są face news’y. Bezsporne fakty i ich związki przytoczone w artykule są wypierane (w sensie Jungowskim) z świadomości społecznej przez cenzurę. Oczywiście nie w rozumieniu instytucji a w postaci intencjonalnego przemilczania. Dowodzi to, w moim przekonaniu, o wielu patologiach naszego życia społecznego. Po pierwsze o braku demokracji obywatelskiej. Po drugie o bardzo niskim poziomie wykształcenia społeczeństwa. Po trzecie o niskim poziomie jego świadomości. Społeczność szkolna to to większość społeczeństwa. Do tego połączona szczególną relacją, jaka łączy naczelne, z ich potomstwem. A mimo to społeczeństwo toleruje sytuację, w której obowiązek szkolny stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia ukochanych dziatek. Jest to moim zdaniem dowód na wspomniane wyżej ułomności. Jeśli mówię o braku demokracji to jest jednoznaczne ze stwierdzeniem o istnieniu zewnętrznego wobec społeczeństwa systemu sterowania nim, bądź o anarchii. Rozwinięty aparat przymusu wyklucza anarchię. Zatem pozostaje pytanie, kto i w czyim interesie nami rządzi? Nie potrafię na nie odpowiedzieć, choć mam kilka hipotez. Jedna z nich związana jest ze skojarzeniem stosunku okupantów do polskiej inteligencji i nauczania z poziomem stężenia CO2 w klasach i salach dydaktycznych.

03.06.2020 10:14 Tadek

Powstał film zrealizowany bodajże przez CANAL+ zatytułowany: "11 września - niewygodne fakty"
I serio po obejrzeniu tego przestało to być głupią teorią spiskową.

03.06.2020 12:07 Ludomir

@TADEK
Niewygodne fakty o polskiej szkole także nie są teorią

03.06.2020 12:50 Carlinfan

Przykład wieżowca, który został całkowicie spalony i się nie zawalił, a płonął kilka godzin.
https://www.reddit.com/r/CatastrophicFailure/comments/gveyxh/grenfell_tower_the_8th_worst_skyscraper_fire_in/

03.06.2020 12:53 SONAER

Co o ziemskich teoriach spiskowych mówi przedstawiciel obcej cywilizacji: :)

http://www.futureofmankind.co.uk/Billy_Meier/Contact_Report_672

(M.in.: Kuba Rozpruwacz, Area 51, Bilderberg Conference, chemtrails, HAARP, John F. Kennedy, Pearl Harbor, lądowania na Księżycu, Marilyn Monroe, Roswell, 9/11)

03.06.2020 17:30 pole torsyjne

przepraszam za błędy ortograficzne, które zrobiłem
podniusł powinno być ó
namuwi powinno być ó
a to wszystko przez jakąś dziwną niepolską przeglądarkę która podkreśla mi wszystko na czerwono
no to skąd mam wiedzieć że jest błąd ?

04.06.2020 20:20 pole torsyjne

https://www.youtube.com/watch?v=5JbLCUfAajk

Dodaj komentarz

Kod
grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

 • Polecane materiały
  Portal "Ziemia na rozdrożu" powstał w 2008 roku. Opublikowaliśmy tysiące artykułów, materiałów medialnych, książki i komiksy. W tej sekcji znajdziesz linki do różnych ciekawych materiałów.Polecane książki(...)

  więcej »

 • Świat na Rozdrożu - wykresy
  "Świat na rozdrożu" przedstawia powiązania między systemem finansowo-gospodarczym, zużyciem energii i zasobów oraz podlegającym coraz większej presji środowiskiem. Pokazuje, jak kształtują się i zmieniają powoln(...)

  więcej »

 • Przewodnik do sceptycyzmu globalnego ocieplenia
  Sceptycyzm naukowy jest zdrowy.  Właściwie to nauka z natury jest sceptyczna. Prawdziwy sceptycyzm oznacza rozważenie całości dowodów przed wyciągnięciem wniosków. Jeśli przyjrzymy się bliżej argumentom wyr(...)

  więcej »

 • Źródła informacji o klimacie
  Adresy stron internetowych, zawierających kluczowe dane i informacje o klimacie. Satelitarne pomiary temperaturyRemote Sensi(...)

  więcej »

 • Marcin Popkiewicz w mediach
  "O co chodzi"TEDx - Czy globalne ocieplenie jest faktem?, maj 2017 Klimatyczne fakty i mi(...)

  więcej »

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto