Świat na Rozdrożu - wykresy

"Świat na rozdrożu" przedstawia powiązania między systemem finansowo-gospodarczym, zużyciem energii i zasobów oraz podlegającym coraz większej presji środowiskiem. Pokazuje, jak kształtują się i zmieniają powolne, lecz decydujące dla naszej przyszłości megatrendy.

Rozdział 2. Szybko, coraz szybciej
Rozdział 3. Wzrost gospodarczy jest najważniejszy
Rozdział 4. Piramida
Rozdział 5. Powiązania
Rozdział 6. Liniowy system gospodarczy na skończonej planecie
Rozdział 7. Zmierzch czarnego złota
Rozdział 8. Kryzys
Rozdział 9. Energetyczny smok
Rozdział 10. Pudełko wzrostu
Rozdział 11. Wojna światów
Rozdział 12. End Game
Rozdział 13. Kurs na zderzenie

Komentarze

19.11.2017 9:13 Nowicjusz

Nie chcę być nachalny, ale uważam, że dobrze byłoby zaktualizować wykresy. Zmiany przedstawianych parametrów następują tak szybko, że dane z 2010 r. zupełnie nie odzwierciedlają dzisiejszej sytuacji.

30.07.2019 21:09 Onufrij

"Świat na rozdrożu" jest arcyciekawą książką. Niestety większość materiałów źródłowych jest już mocno nieaktualna: od ich opracowania minęło już sporo lat. Na pewno wyrażę głos ogółu prosząc o ich aktualizację na portalu (to byłoby doskonałe, móc śledzić zmiany mniej-więcej na bieżąco).
Wydaje mi się, że teraz jest już chyba dobry moment, żeby porównać prognozy sprzed blisko 10 lat z dzisiejszą rzeczywistością.
Chyba, że szykuje się kolejna książka - wtedy zaraz klikam do księgarni. Ale aktualizacja wykresów na WWW też byłaby miłą rzeczą (niezależnie od niemiłych wniosków które można z nich wyciągnąć).

30.07.2019 22:45 Marcin Popkiewicz

@Onufrij
Z czasem ciężko, ale niektóre wykresy utrzymuję na bieżąco. Napisz po numerach ilustracji, które najbardziej Cię interesują, zobaczę co da aię zrobić

Dodaj komentarz

Kod
grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto