Świat na rozdrożu - wykresy. Rodział 4 Piramida

Afganistan 2005

Ilustracja 4.1. Piramida wiekowa pokazująca liczebność populacji z podziałem na grupy wiekowe, typowa dla krajów o dużej dzietności i rosnącej populacji. Źródło: World Population Prospects, ONZ.

Populacja świata z podziałem na kraje rozwijające się i rozwinięte

Ilustracja 4.2. Populacja świata z podziałem na kraje rozwinięte w których populacja przestała rosnąć, oraz kraje rozwijajęce się, nadal zwiększające liczbę swojej ludności.Źródło: UNEP-GRID-Arendal, ONZ

Japonia 2010

Ilustracja 4.3. Piramida wiekowa - Japonia 2010. Źródło: World Population Prospects, ONZ.

Polska 1990

Ilustracja 4.4. Piramida wiekowa - Polska 1990. Kolor ciemny to emeryci, kolor pośredni osoby w wieku produkcyjnym, a kolor jasny to dzieci i młodzież.Źródło:World Population Prospects, ONZ.

Ilustracja 4.5. Piramida wiekowa - Polska 2010. Kolor ciemny to emeryci, kolor pośredni to osoby w wieku produkcyjnym, a kolor jasny to dzieci i młodzież. Źródło: World Population Prospects, ONZ.

Polska 2050

Ilustracja 4.6. Grzyb wiekowy - Polska 2050. Kolor ciemny to emeryci, kolor pośredni to osoby w wieku produkcyjnym, a kolor jasny to dzieci i młodzież. Źródło: World Population Prospects, ONZ.

Zmiany zadłużenia państw grupy G-20 wyrażonego jako procent PKB

Ilustracja 4.7. Przewidywania wzrostu zadłużenia państw grupy G-20, wyrażonego jako procent PKB w scenariuszu kontynuacji obecnego modelu społeczno-finansowo-gospodarczego. Główną przyczyną wzrostu długu jest starzenie się społeczeństw i eksplozja wydatków emerytalnych. Źródło: Carlo Cottarelli, The State of Public Finanses: Outlook and Medium-Term Politicies After the 2008 Crisis, MFW,2009.IMF

gra kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

 • Polecane materiały
  Portal "Ziemia na rozdrożu" powstał w 2008 roku. Opublikowaliśmy tysiące artykułów, materiałów medialnych, książki i komiksy. W tej sekcji znajdziesz linki do różnych ciekawych materiałów.Polecane książki(...)

  więcej »

 • Świat na Rozdrożu - wykresy
  "Świat na rozdrożu" przedstawia powiązania między systemem finansowo-gospodarczym, zużyciem energii i zasobów oraz podlegającym coraz większej presji środowiskiem. Pokazuje, jak kształtują się i zmieniają powoln(...)

  więcej »

 • Przewodnik do sceptycyzmu globalnego ocieplenia
  Sceptycyzm naukowy jest zdrowy.  Właściwie to nauka z natury jest sceptyczna. Prawdziwy sceptycyzm oznacza rozważenie całości dowodów przed wyciągnięciem wniosków. Jeśli przyjrzymy się bliżej argumentom wyr(...)

  więcej »

 • Źródła informacji o klimacie
  Adresy stron internetowych, zawierających kluczowe dane i informacje o klimacie. Satelitarne pomiary temperaturyRemote Sensi(...)

  więcej »

 • Marcin Popkiewicz w mediach
  Marcin Popkiewicz - notka biograficzna w TVN"O co chodzi"

  więcej »

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto