Jeśli zmiany klimatu to nie problem?

Ale załóżmy, jak bardzo nieprawdopodobne by się to wydawało, że mimo wszystko jesteśmy w błędzie, że rację ma NIPCC, globalne ocieplenie albo wcale nie ma miejsca, albo jest naturalne, lub jego następstwa będą mimo wszystko korzystne. Wyobraźmy sobie, że nic takiego właściwie nie dzieje, a my podejmujemy działania, ponosimy koszty, zmieniamy technologię i sposób życia. Co wtedy?

Cóż, w takim przypadku po prostu rozwiążemy problemy kryzysu energetycznego i surowcowego oraz przyczynimy się do rozwiązania kryzysu żywnościowego. W trakcie badań naukowych lepiej zrozumiemy procesy rządzących klimatem - na pewno staniemy w obliczu epoki lodowcowej, megasusz, zmian El Niño, pustynnienia czy kolejnych huraganów. Jeśli będziemy rozumieć te zjawiska, przewidywać je i przygotować się do nich, to korzyści będą iść w setki miliardów euro. Lekko licząc. O dokładnej długoterminowej prognozie nie wspominając, co też ucieszy wszystkich, od turystów po rolników i farmerów w Australii.
Zbudujemy też świat oparty o zasady zrównoważonego rozwoju, w którym będziemy żyć wśród czystej przyrody. Lista korzyści jest imponująca.

W kolejnym rozdziale przedstawiamy informacje o pierwszych badaniach, próbach zrozumienia zjawisk przyrody i prób prognoz na przyszłość różnych zespołów badawczych. Prezentujemy stanowisko Unii Europejskiej i Polski. Przeczytaj jakie zmiany klimatu nas czekają i jaki scenariusz gospodarczy i społeczny wobec tego napisze nam przyszłość. Rozdział: zmiany klimatu-przyszłość.

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto