Polecane materiały

Portal "Ziemia na rozdrożu" powstał w 2008 roku. Opublikowaliśmy tysiące artykułów, materiałów medialnych, książki i komiksy. W tej sekcji znajdziesz linki do różnych ciekawych materiałów.

Polecane książki

Świat na rozdrożu

Od pokoleń wszystko wokół nas rośnie wykładniczo – liczba ludności, ilość pieniędzy, światowy PKB, zużycie energii, wydobycie metali, produkcja żywności i szereg innych wskaźników, cieszących oko ekonomistów. Wyeliminowaliśmy z naszego świata niewolnictwo i pańszczyznę, zastępując je demokracją, wolnością osobistą i prawami człowieka. Żyjemy w sposób, którego mogliby nam zazdrościć książęta i imperatorzy z minionych wieków. Wiele wskazuje jednak na to, że znane nam trendy, kształtujące oblicze świata, który znamy, skończą się jeszcze za naszego życia.

Rewolucja Energetyczna. Ale po co?

Świat na rozdrożu postawił wiele pytań. W Rewolucji energetycznej. Ale po co? szukamy na nie odpowiedzi.
Książki o systemie energetycznym, zasobach i środowisku w większości dzielą się na dwie kategorie: tak fachowe i trudne, że nikt poza jajogłowymi ekspertami nie jest w stanie przez nie przebrnąć, oraz nadmiernie uproszczone i tym samym nie dające prawdziwego zrozumienia tematu. „Rewolucja Energetyczna” to książka napisana przez fizyka i analityka megatrendów, od lat zajmującego się tą tematyką, ale też trenera prowadzącego szkolenia z wystąpień publicznych.

Filmy/media

Crash Course Chrisa Martensona

Six degrees could change the world

Film: SOS dla Ziemi

Obrazkowy e-book: Oil peak i Los Ludzkości

Polecane artykuły

Węgiel - polski czarny skarb

Wciąż jeszcze potrzebujemy górnictwa. Ale nie zakonserwowanego status-quo

„Granice wzrostu” Klubu Rzymskiego – strachy na lachy?

Groźna matematyka globalnego ocieplenia

Ograniczenie ocieplenia do 2C - nierealny optymizm naukowców

Koniec Holocenu

Jak dawno temu miał miejsce taki wzrost temperatury powierzchni Ziemi, do jakiego doprowadzimy spalając całość paliw kopalnych?

Komentarze

04.05.2014 21:30 ben

Moi drodzy na poprawienie tego świata jest już na zawsze ,,za póżno", chyba każdy naukowiec wie, że ludzie przez swój przemysł i motoryzację doprowadzą do całkowitej likwidacji otoczki ozonowej, która obecnie jest coraz bardziej dziurawa,a to doprowadzi do zniszczenia ekosystemu i ludzie także na tym ucierpią. Ta cywilizacja ulegnie likwidacji moi drodzy i nic na to nie poradzicie. Pan Jezus założy swoją, a te miasta i fabryki i motoryzacja znikną z powierzchni ziemi zalane lawą wulkaniczną, że śladu po niej nie będzie.

28.01.2015 17:31 Anty-idiotyzm

Trzeba być idiotą albo nieukiem żeby wierzyć że globalne zmiany klimatu to wina człowieka! Doszedłem do tego wniosku robiąc wypracowanie na ten temat. Wystarczy spojrzeć w dane żeby zobaczyć jak znikomy udział ma człowiek w produkcji gazów cieplarnianych. Ułamek procenta co2 produkowany przez człowieka może i zmienia klimat ale w głupich głowach politycznie poprawnych eko-szajbusów.

21.04.2015 11:22 MElchizedek

Widzę, ze malp w R.P nie mało.
Montford, A.W.2010, The Hockey Stick Illusion, Stacey Intenrational, London+McIntyre i Mcktrick,2003:Energy And Environment, 14(6) 751-771
przynajmniej w US nowy Prezydent, REpublikanin pogoni szarlatanów i UFOlogów z IPCC

22.04.2015 11:45 Marcin Popkiewicz

@Melchizedek
Analiza Manna została potwierdzona wieloma niezależnymi badaniami. Trend spadku temperatury przez tysiące lat, a potem gwałtowny wzrost w ostatnich dekadach pokazują też inne rekonstrukcje: robione w różnych miejscach i różnymi metodami. Na ten temat możesz przeczytać więcej http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-gwaltowny-wzrost-temperatur-to-efekt-bledu-w-obliczeniach-16

03.05.2017 11:38 Nowicjusz

@Ben @Anty-idiotyzm @Melchizedek
Skąd was wypuścili? i to wszystkich naraz. Czyżby w Tworkach zarządzono remont?

22.10.2017 21:20 Jacek

@Anty-Idiotyzm

Zamiast hejtować, kształć się. Podrzucam Ci link do Nauki o Klimacie.

Dowiesz się dzięki temu portalowi dlaczego te kilka procent ludzkiego wkładu corocznego do systemu klimatycznego może grozić nam w niedalekiej przyszłości nawet unicestwieniem oraz wielu innych gatunków.

Edukacja nie boli, zwłaszcza za darmo.

http://naukaoklimacie.pl/start

05.02.2021 16:26 Zolo

@Nowicjusz
Uśmiałem się czytając Twój wpis. Po trzech pierwszych komentarzach odniosłem wrażenie, że dotyczą artykułu na wp.pl.

gra kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

 • Polecane materiały
  Portal "Ziemia na rozdrożu" powstał w 2008 roku. Opublikowaliśmy tysiące artykułów, materiałów medialnych, książki i komiksy. W tej sekcji znajdziesz linki do różnych ciekawych materiałów.Polecane książki(...)

  więcej »

 • Świat na Rozdrożu - wykresy
  "Świat na rozdrożu" przedstawia powiązania między systemem finansowo-gospodarczym, zużyciem energii i zasobów oraz podlegającym coraz większej presji środowiskiem. Pokazuje, jak kształtują się i zmieniają powoln(...)

  więcej »

 • Przewodnik do sceptycyzmu globalnego ocieplenia
  Sceptycyzm naukowy jest zdrowy.  Właściwie to nauka z natury jest sceptyczna. Prawdziwy sceptycyzm oznacza rozważenie całości dowodów przed wyciągnięciem wniosków. Jeśli przyjrzymy się bliżej argumentom wyr(...)

  więcej »

 • Źródła informacji o klimacie
  Adresy stron internetowych, zawierających kluczowe dane i informacje o klimacie. Satelitarne pomiary temperaturyRemote Sensi(...)

  więcej »

 • Marcin Popkiewicz w mediach
  Marcin Popkiewicz - notka biograficzna w TVN"O co chodzi"

  więcej »

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto