Świat na Rozdrożu - wykresy

"Świat na rozdrożu" przedstawia powiązania między systemem finansowo-gospodarczym, zużyciem energii i zasobów oraz podlegającym coraz większej presji środowiskiem. Pokazuje, jak kształtują się i zmieniają powolne, lecz decydujące dla naszej przyszłości megatrendy.

Rozdział 2. Szybko, coraz szybciej
Rozdział 3. Wzrost gospodarczy jest najważniejszy
Rozdział 4. Piramida
Rozdział 5. Powiązania
Rozdział 6. Liniowy system gospodarczy na skończonej planecie
Rozdział 7. Zmierzch czarnego złota
Rozdział 8. Kryzys
Rozdział 9. Energetyczny smok
Rozdział 10. Pudełko wzrostu
Rozdział 11. Wojna światów
Rozdział 12. End Game
Rozdział 13. Kurs na zderzenie

Komentarze

19.11.2017 9:13 Nowicjusz

Nie chcę być nachalny, ale uważam, że dobrze byłoby zaktualizować wykresy. Zmiany przedstawianych parametrów następują tak szybko, że dane z 2010 r. zupełnie nie odzwierciedlają dzisiejszej sytuacji.

30.07.2019 21:09 Onufrij

"Świat na rozdrożu" jest arcyciekawą książką. Niestety większość materiałów źródłowych jest już mocno nieaktualna: od ich opracowania minęło już sporo lat. Na pewno wyrażę głos ogółu prosząc o ich aktualizację na portalu (to byłoby doskonałe, móc śledzić zmiany mniej-więcej na bieżąco).
Wydaje mi się, że teraz jest już chyba dobry moment, żeby porównać prognozy sprzed blisko 10 lat z dzisiejszą rzeczywistością.
Chyba, że szykuje się kolejna książka - wtedy zaraz klikam do księgarni. Ale aktualizacja wykresów na WWW też byłaby miłą rzeczą (niezależnie od niemiłych wniosków które można z nich wyciągnąć).

30.07.2019 22:45 Marcin Popkiewicz

@Onufrij
Z czasem ciężko, ale niektóre wykresy utrzymuję na bieżąco. Napisz po numerach ilustracji, które najbardziej Cię interesują, zobaczę co da aię zrobić

27.05.2020 12:14 Kris

Witam

dałoby rade zaktualizowac ilustracje 7.30?
Brawo za scenariusz upadku branż w obecnej sytuacji zamiast oil peaku z koronawirusem. Jakby czytało się list z przyszłości.

02.10.2020 10:58 KRIS

Powracam z pytaniem o produkcje ropy do 2020 roku? W całości widać wzrost ale to sa lupki USA a jak to sie ma do podstawowych kategorii ropy z lat ubieglych 7.30 zeby porownywac jablka z jablkami (tania ropa)?

gra kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

 • Polecane materiały
  Portal "Ziemia na rozdrożu" powstał w 2008 roku. Opublikowaliśmy tysiące artykułów, materiałów medialnych, książki i komiksy. W tej sekcji znajdziesz linki do różnych ciekawych materiałów.Polecane książki(...)

  więcej »

 • Świat na Rozdrożu - wykresy
  "Świat na rozdrożu" przedstawia powiązania między systemem finansowo-gospodarczym, zużyciem energii i zasobów oraz podlegającym coraz większej presji środowiskiem. Pokazuje, jak kształtują się i zmieniają powoln(...)

  więcej »

 • Przewodnik do sceptycyzmu globalnego ocieplenia
  Sceptycyzm naukowy jest zdrowy.  Właściwie to nauka z natury jest sceptyczna. Prawdziwy sceptycyzm oznacza rozważenie całości dowodów przed wyciągnięciem wniosków. Jeśli przyjrzymy się bliżej argumentom wyr(...)

  więcej »

 • Źródła informacji o klimacie
  Adresy stron internetowych, zawierających kluczowe dane i informacje o klimacie. Satelitarne pomiary temperaturyRemote Sensi(...)

  więcej »

 • Marcin Popkiewicz w mediach
  Marcin Popkiewicz - notka biograficzna w TVN"O co chodzi"

  więcej »

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto