Zmiany średniej temperatury rocznej na mapie Polski

Pod artykułem Zmiana klimatu w Polsce na mapkach pojawiło się sporo komentarzy dotyczących zestawiania ze sobą średniej 30-letniej (dla okresu 1961-1990) ze średnią 10-letnią (dla okresu 2011-2020) i stawiających pytanie: „A jak by wyglądały mapki dekada po dekadzie?”. Spełniamy życzenie.

Tutaj średnia roczna temperatura w Polsce w kolejnych dekadach na jednym obrazku od 1961 roku (kliknij, aby powiększyć).

A jeśli preferujesz w formie animacji…

Piotr Djaków, Meteomodel.pl na podst. danych IMGW.

gra kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

 • Polecane materiały
  Portal "Ziemia na rozdrożu" powstał w 2008 roku. Opublikowaliśmy tysiące artykułów, materiałów medialnych, książki i komiksy. W tej sekcji znajdziesz linki do różnych ciekawych materiałów.Polecane książki(...)

  więcej »

 • Świat na Rozdrożu - wykresy
  "Świat na rozdrożu" przedstawia powiązania między systemem finansowo-gospodarczym, zużyciem energii i zasobów oraz podlegającym coraz większej presji środowiskiem. Pokazuje, jak kształtują się i zmieniają powoln(...)

  więcej »

 • Przewodnik do sceptycyzmu globalnego ocieplenia
  Sceptycyzm naukowy jest zdrowy.  Właściwie to nauka z natury jest sceptyczna. Prawdziwy sceptycyzm oznacza rozważenie całości dowodów przed wyciągnięciem wniosków. Jeśli przyjrzymy się bliżej argumentom wyr(...)

  więcej »

 • Źródła informacji o klimacie
  Adresy stron internetowych, zawierających kluczowe dane i informacje o klimacie. Satelitarne pomiary temperaturyRemote Sensi(...)

  więcej »

 • Marcin Popkiewicz w mediach
  Marcin Popkiewicz - notka biograficzna w TVN"O co chodzi"

  więcej »

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto