Po prostu brak słów! To wideo otworzy wam oczy

Po prostu brak słów - ten film otworzy wam oczy. Problem konsumpcji staje się coraz poważniejszy. Bezmyślna produkcja wyczerpuje Ziemię i portfele ludzi. Co będzie, jeśli nic się nie zmieni i czy może zmienić się wszystko? Ten ciekawy film otworzy wam oczy.

Komentarze

11.10.2019 21:36 Logic

Nic sie nie zmieni. Ludzkość musi przejść przez samo dno piekła zeby sie czegoś nauczyć.

12.10.2019 8:53 Ja

Taaaa... otworzy oczy. Większość wie, jak to wszystko dzisiaj wygląda.

12.10.2019 17:38 Felek

Mnie to oczu nie otworzy bo już bardziej się nie da ich otworzyć poza ujawnieniem wszelkiej prawdy na Ziemi co się rzecz jasna nie wydarzy. Ja wręcz już zamykam oczy, żeby nie patrzeć na te absurdy. Bo mnie meczą te obrazy żałosnych konsumentów biegających za co raz to nowszymi świecidełkami. Czasem już po prostu ze złości wypowiadam tylko w myślach słowa - niech cała ludzka rasa wyginie bo nie mamy już nad niczym kontroli i pewnie nigdy nie wzniesiemy się ponad swoje najgorsze wady. Co gorsza, mamy ich co raz więcej, im więcej tego mitycznego rozwoju i wzrostu PKB i bezsensownej klepaniny bublowatych produktów do zepsucia się po 2 latach - tym gorsi ludzie się stają. Daleko szukać nie trzeba, była w Polsce i na świecie mania fidget spinnera, quadów, dronów i innych gadżetów-śmieci. Ogromne ilości dorobkiewiczów sprowadzały tych rzeczy całe kontenery i z ochotą sprzedawali potrzebującym ogłupiałym reklamami bezmyślnym istotom człekopodobnym. To ogłupienie występuje na tak wieku poziomach i w tak wielu sprawach, że aż głowa boli jak o tym pomyśleć. Tu się dzieją takie intrygi i machinacje i reżyserowanie wydarzeń oraz trendów globalnych społeczeństwa, że prawda o nich pewnie by przytłoczyła ale tak jak Neo z Matrixa i tak wolałbym sięgnąć po czerwoną pigułkę.

12.10.2019 21:49 cruithne

A ja z roku na rok coraz bardziej się wyłączam z tego konsumpcjonistycznego wyścigu donikąd. Kupuję tylko to, co jest mi rzeczywiście potrzebne, wypleniłem z siebie potrzebę posiadania jakichś gadżetów, kupowania czegoś dla poprawienia sobie nastroju, życie na pokaz nigdy mnie szczególnie nie ciągnęło, a teraz zacząłem nim wręcz gardzić. Wychowano mnie tak, że nigdy nie żyłem ponad stan, nie zadłużałem się nawet w czasach, kiedy delikatnie mówiąc, znajdowałem się na krawędzi ubóstwa, bo i takie czasy mam w swoim życiorysie, mieszkałem w wynajętym pokoiku w piwnicy budynku na podmiejskim osiedlu i zarabiałem tyle, że ledwie wystarczało na opłacenie tego lokum i coś do żarcia. Ale to w sumie stare i już dawno nieaktualne czasy.

Teraz jednak zauważyłem, że ta moja rozwijająca się postawa rezygnacji z konsumpcjonizmu zaczęła skutkować tym, że wydaję wyraźnie mniej niż zarabiam - przez cały czas mam oszczędności, które przyrastają i szczerze mówiąc nie za bardzo wiem, co z nimi zrobić. Mógłbym kupić nowy samochód, ale po co, skoro ten który mam zaczyna mi być coraz mniej potrzebny. Marzy mi się wyprowadzka z bloku do jakiejś samodzielnej "hacjendy", ale na razie mnie jeszcze nie stać, nie mam zresztą pewności, czy to dobry pomysł. Pieniądze trzymam na koncie w banku - wiem że to też niedobrze, bo bank sobie nimi obraca i napędza w ten sposób gospodarkę opartą na paliwach kopalnych. Nie za bardzo mam jakiś plan na tę chwilę, mam wrażenie, że tkwię w jakimś zawieszeniu: spodziewam się katastrofy klimatycznej (zakładam, że około 2035 będzie już dobrze widoczna), ale jeszcze nie mam nawet zarysu planu, jak do tego tematu podejść od strony praktycznej.

12.10.2019 21:56 cruithne

@FELEK: Ja też, gdybym miał taką możliwość i wybór, wolałbym poznać prawdę o wszystkim, w całej jej nagiej i brutalnej okazałości. Bez żadnej cenzury.

13.10.2019 3:05 Logic

@Cruithne
Najpierw zadaj sobie pytanie czy warto przeżyć za wszelką cenę.

13.10.2019 5:25 papa ohara

Mnie ten film zupełnie nie ruszył a już na pewno w żaden sposób nie otworzył mi oczu bo dawno mam je otwarte szerzej niż schizofrenik w fazie ostrej psychotycznej. Na kanałach Planete+ czy Focus są setki razy więcej kompetentnych dokumentów w porównaniu chociażby do tego żałosnego i przytoczonego tutaj :(

13.10.2019 5:40 papa ohara

Nie zapomnijcie też o totalnym zbojkotowaniu dzisiejszych wyborów. Szkoda czasu i zasobów aby popychać do koryta większych lub mniejszych złodziei, cwaniaków, lobbystów banksterów, hochsztaplerów i wszelkiej maści oszustów.

Poświęćmy ten czas naszym najbliższym, których kochamy i którzy są dla nas ważni. Spędźmy niedzielę wyłącznie z nimi omijając urny wyborcze z jak największej odległości. Nie dajcie się wmanewrować w tę polityczną farsę bo to i tak nie ma najmniejszego sensu i nigdy nie decyduje o naszej przyszłości. O tym decydujemy wyłącznie my sami dokonując codziennych wyborów. Tamci są jedynie od tego, żeby nas potem okradać, okłamywać i wyzyskiwać...

13.10.2019 13:23 cruithne

@PAPA OHARA: Bojkot udziału w wyborach jest pozbawiony sensu, bo nie zmienia niczego - system pozostaje nienaruszony, jedynie wybory zostają przeprowadzone za pośrednictwem mniejszej liczby głosujących, czyli nie idąc na wybory, wzmacniasz siłę głosu tych, którzy pójdą do urn.
Jedyna możliwość, żeby coś się rzeczywiście zmieniło, to obalenie obecnych założeń systemu i zamiana ich na inne - no właśnie tylko na jakie? Wersji utopii wymyślono już dziesiątki, jedne się nie sprawdziły w praktyce, innych nikt nie odważył się wdrożyć, a tym bardziej na nie ma żadnego pomysłu na czasy kryzysu/katastrofy klimatycznej.
Bojkot wyborów nic nie da, no może jedynie, jeśli masz do tego przekonanie, taka postawa może poprawić Twoje samopoczucie, będziesz dumny ze swojej "buntowniczej postawy". I tyle z tego korzyści.

13.10.2019 17:29 pole torsyjne

wybory?
co wam się w pale nie zmieści, o tym ćwierkają wróble
https://www.youtube.com/watch?v=ugBfyamUXCU
ćwir ćwir ćwir
https://www.youtube.com/watch?v=gb_NzSDh8P4
ćwierk ćwierk ćwierk

14.10.2019 9:16 Cruithne

@LOGIC: Zadałem sobie to pytanie i odpowiedź brzmi: tak, warto. Mimo postawy częściowego wycofania pod pewnymi względami, akurat poziomu ciekawości mi nie ubywa - wręcz przeciwnie, coraz bardziej chciałbym móc obserwować, dokąd to wszystko będzie zmierzać, bo prawdopodobnie czekają nas ciekawe czasy (niekoniecznie w sensie pozytywnym, ale bez wątpienia będą interesujące), ja w każdym razie chciałbym zobaczyć świat 2050 na własne oczy.

PS: dzisiaj w porannej rozmowie w TV pewien przedstawiciel partii dotychczas (i prawdopodobnie nadal) rządzącej stwierdził, że jest przekonany, że w najbliższych latach kontynuowany będzie wzrost PKB na poziomie 4% rocznie, więc o czym my tu rozprawiamy - świetlana przyszłość jest nieunikniona!

14.10.2019 12:37 Marcin

@Cruithne
Też chciałbym zobaczyć jak będzie wyglądać Świat za 30, 50 lat... Dlatego, by móc zadbać o swoje dziecko i z czystej ciekawości dokąd to wszystko pójdzie.
Jest szansa, że tyle pożyję (nie pewność!).
4% hehehe

15.10.2019 16:04 Felek

@CRUITHNE @MARCIN

Nie jestem jasnowidzem ale co raz bardziej mam wrażenie, że to absolutnie nie będą ciekawe czasy. Będą paskudne, krwawe i beznadziejnie przykre, pozbawione sensu. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wielu z nas nie zostanie nawet pochowanych na cmentarzu bo zginiemy z ręki jakiegoś bandyty i zgnijemy we własnej piwnicy. Naprawdę bardzo nie chcę być zaszlachtowany maczetą ani widłami, poćwiartowany i wrzucony do garnka albo na dno jakiegoś stawu. A niestety, jeśli dojdzie do rozkładu ładu społecznego wywołanego upadkiem gospodarki opartej na skończonych zasobach planety - to tego chaosu już nie zatrzymamy dobrotliwymi spojrzeniami i wyciągniętą dłonią. O ile w tej dłoni nie będzie spoczywać pistolet lub ostry miecz. Ludzie w desperacji nie mają ochoty się bratać tylko siłą wyrwać cokolwiek jest im potrzebne by przeżyć. Może się zrobić naprawdę dużo paskudniej niż w najgorszych zakątkach Wenezueli czy jakiegoś Meksyku gdzie regularnie są wojny gangów i ludzie giną na najróżniejsze okropne sposoby.

Dbanie o klimat i ekologię to mały pikuś przy tym jakie sobie kuku zrobimy jeśli nie zadbamy i zdrowy i działający systemu ładu społecznego. Ten obecny rozrasta się do rozmiarów, które trudno ogarnąć i wątpię już by ktokolwiek go jeszcze kontrolował inaczej jak dodając lub odejmując powietrza z tej bańki gdzie trzeba - poprzez zastrzyk gotówki lub jakieś sankcje, które gotówkę upuszczają.

16.10.2019 11:25 Marcin A. Leszczyński

@Felek

"ciekawe czasy" to takie powiedzenie chińskie bodajże, które właśnie oznaczają krwawe i ciężkie.

Może być różnie, fakt faktem - że może być Nas za dużo i w naturze to się kończy załamaniem populacji, w Naszym przypadku mając wojsko i broń np. nuklearną, biologiczną, chemiczną.

z drugiej strony - aktualnie jest problem nadwagi i otyłości, jest sporo wiedzy, wyprodukowanych narzędzi, budowli - ogólnie jest z czego chudnąć.

W dawnych czasach również były najazdy barbarzyńców, problemy gospodarcze, wielkie krwawe rewolucje, wojny, zamieszki, dzielenie kraju na części, szaleni przywódcy, wyczerpujące się zasoby, choroby.

Mamy już sygnały, że to się dzieje znowu, to zostało przewidziane już dawno temu przez mądrych ludzi.

Nasze obecne czasy są tylko chwilowym wytchnieniem w porównaniu do większości czasu egzystencji naszego gatunku, wytchnieniem za który zapłacimy bardzo. Bardzo dużo.