Jak to się robi? Austria buduje “dzielnicę przyszłości” niemal wolną od samochodów

Dobrze zaprojektowana zieleń, elektryczne busiki, ograniczenie prędkości do 30 km/h – to tylko kilka rozwiązań, jakie zastosowano w wiedeńskim Aspern Seestadt, nazywanym dzielnicą przyszłości. To projekt smart-city, który ma być przyjazny środowisku. I kolejny dowód na to, że da się rozbudowywać miasta w rozsądny sposób.

Aspern Seestadt znajduje się w Wiedniu, na wschodzie miasta. To dzielnica rozrastająca się wokół jeziora, na terenie dawnego lotniska. Austria już od lat 90. starała się jakoś zagospodarować tę część stolicy, jednak dopiero na początku lat 2000 rozpisano konkurs na rozplanowanie tych terenów. Wygrał zespół architektów ze Szwecji.

Ich plan? Stworzyć dzielnicę, w której nie będą potrzebne samochody.

Zacznijmy jednak od liczb, bo one pokazują skalę projektu. Łącznie na terenie dzielnicy będzie dostępne 830 m2 powierzchni mieszkalnych i usługowych, 150 tys. m2 powierzchni przemysłowych, 90 tys. m2 powierzchni infrastruktury społecznej oraz 300 tys. m2 powierzchni na potrzeby nauki i kultury. Mieszka tam już niecałe 7 tysięcy osób. Docelowo ma to być 26 tysięcy. To jedno z największych przedsięwzięć rozbudowy przestrzeni miejskiej w Europie – o ile nie największe.

Samochody pod ziemią

Z centrum Wiednia dzielnicę łączy linia metra U2. Na miejscu jest również linia kolejowa – zresztą wokół stacji Aspern Seestad zaczęła się budowa całej dzielnicy. Głównym węzłem komunikacyjnym metra, kolei i autobusów ma być stacja Aspern Nord. Za nią zaplanowano plac miejski i ulicę handlową, prowadzącą do centrum dzielnicy.

Jeśli jesteśmy przy zakupach – już można wygodnie robić je bez używania samochodu. W dzielnicy działa wypożyczalnia elektrycznych rowerów cargo. Oczywiście są również stacje zwykłych rowerów miejskich.

Poruszanie się po dzielnicy ma być ułatwione dzięki autonomicznym busikom. Mieszczą do 11 pasażerów. Same komunikują się z sygnalizacją świetlną, wykrywają rowerzystów i przechodniów oraz informują inne pojazdy o zdarzeniach na drodze.

Brzmi jak wizja z serialu “Black Mirror”? Trochę tak, chociaż z ekologicznego punktu widzenia ten pomysł ma sens – busy mają napęd elektryczny i będą jeździć często, więc może okazać się, że używanie samochodów w tej przestrzeni już się nie opłaca. Pojazdy mają docierać do każdej części dzielnicy, a przede wszystkim do przystanku metra i kolei. Na razie rozwiązanie jest testowane.

Plan dla Aspern Seestadt jest taki: 40 proc. przejazdów ma się odbywać za pomocą transportu publicznego, 40 proc. za pomocą roweru lub pieszo i tylko 20 za pomocą samochodu. Tworzone są parkingi podziemne, dzięki którym auta nie będą stawiane wzdłuż chodników. W całej dzielnicy obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Podobnie jak w innych częściach miasta istnieją tu ograniczenia poniżej 80 miejsc garażowych na 100 mieszkań.Obecnie wskaźnik ten jest o ok. 10 miejsc niższy.

Powstają nowe ścieżki rowerowe oraz szerokie chodniki. Projektanci dzielnicy zakładają, że dzięki tym wszystkim rozwiązaniom po lokalnych uliczkach będą jeździć tylko auta dowożące towar do lokali.

Zieleń wokół jeziora

Ma być dużo zieleni – centralnym miejscem Aspern Seestadt jest jezioro i park wokół niego. W sumie w całej dzielnicy ma być pięć parków o łącznej powierzchni 8 hektarów. Do tego trzeba dodać wspólne ogrody, place zabaw i wybiegi dla psów. Mają powstawać także tarasy pełne roślin dostępne dla mieszkańców chcących tam odpocząć albo popracować wśród zieleni. Ulice są obsadzane drzewami, a osiedla nie będą grodzone – po to, żeby z zieleni przy bloku mógł korzystać każdy.

Rowerem z dzielnicy można dojechać do Parku Narodowego Danube. Prowadzi do niego droga EuroVelo 6, jedna z najpopularniejszych tras dla cyklistów w Europie, przecinająca cały kontynent.

Wieża z drewna

Wieżowiec HoHo Wien można uznać za symbol austriackiego smart-city. Przy 24 piętrach i wysokości 84 metrów jest to druga najwyższa drewniana wieża na świecie po Mjøstårnet w Brumunddal w Norwegii (wyższym o jedyne 0,5 metra).

Znajdują się tam biura, hotel, restauracja i strefa wellness. HoHo ma być budynkiem przyjaznym środowisku. Jest wyposażona w windy z technologią odzyskiwania energii, systemy fotowoltaiczne, kolektory do ogrzewania wody w basenie. Architekci twierdzą, że wybudowanie takiego wieżowca w 76 procentach z drewna pozwala zaoszczędzić 2800 ton emisji CO2 w porównaniu z podobnymi konstrukcjami zbudowanymi ze stali i betonu.

Tak wygląda przyszłość?

Ambitne plany w rzeczywistości mogą okazać się kompletnie nietrafione, oczywiście. Dlatego oceną wiedeńskiej dzielnicy będzie można zająć się za kilka lat, kiedy projekt zostanie dokończony.

Wiedeńskie smart-city pokazuje jednak, że miasta nie muszą rozrastać się w niekontrolowany sposób. Można tworzyć dzielnice, które nie wyglądają jak krakowski Ruczaj – z wąskimi uliczkami między ogromnymi osiedlami, brakiem miejsc spacerowych, urwanymi ścieżkami rowerowymi i zbyt małą liczbą szkół, przedszkoli, a nawet sklepów. Że można budować nowe części miasta tak, żeby walka o parking nie była codzienną udręką, a jazda komunikacją miejską czy koleją stała się znacznie wygodniejsza i szybsza niż podróż autem.

Źródło: SmogLab

Komentarze

15.07.2019 14:05 Wojtek Sz.

Tylko najpierw trzeba mieć sprawne planowanie przestrzenne...

15.07.2019 15:06 Velenis

Viceadmirał Velenis Glywedert zewnętrzna orbita Ganimedesa księżyca Jowisza. Centrala pomocnicza pancernika ' Ageretosh'' - z tłumaczenia senteheriańskiego ''nieulękły' Połączenie ziemskiego internetu z Meksykańskiego stanu Sinoala Miasto Los Mochis.
Kiedy mój przełożony opowiedział mi o tym miejscu to nie mogłam w to uwierzyć , wasza głupota była w opowieściach admirała Amo tak niedorzeczna i niesłychana że musiała się przekonać osobiście .
I z tego co zobaczyłam po rozpuszczeniu wici w waszych domenach komunikacji publicznej. przerosło moje wyobrażenia. Dosłownie jęknęłam i upadłam na podłogę jak zobaczyłam co robicie z waszym ŚRODOWISKIEM NATURALNYM !!! 260 gatunków fauny i flory umiera bezpowrotnie codziennie
Do atmosfery trafiają horrendalne ilości Metanu spod arktyki. Pożary susze powodzie na porządku dziennym i nocnym. Destrukcja środowiska na ogromną skalę. Stężenie CO2 Szaleje. A WY NEGUJECIE ZMIANY KLIMATYCZNE I LEKCEWŻYCIE JE ZBIOROWO JAK NIEWYBREDNY ŻART !!!
ŚMIEJECIE SIĘ Z SIŁ ZDOLNYCH WAS OBRÓCIĆ W GWIEDNY PYŁ I ROZSZARPAĆ NA STRZĘPY !!
NIE MACIE ZBIOROWEGO POJĘCIA Z JAKIMI SIŁAMI ZADARLIŚCIE. ARSENAŁY JĄDROWE WSZYSTKICH KRAJÓW ŚWIATA SĄ NICZYM WOBEC KLATRATÓW METANU KTÓRE WYDOSTAJĄ SIĘ Z DNA MÓRZ I OCEANÓW . JEST ZA PÓŹNO NA MIASTECZKA EKOLOGICZNE. ZA PÓŹNO NA COKOLWIEK W 1985 ROKU BYŁ OSTATNI DZWON BY COŚ ZROBIĆ.
Bawcie się dalej w swoje SmartGrid i tym podobne pierdoły i nic nieznaczące bzdety.Póki jeszcze oddychacie. A będzie dychać tyle co pacjent w stanie terminalnej raka krtani niezdolny nic mówić
z orbitami wychodzącymi na wierzch nie przyjmujący żadnych pokarmów. z guzem miażdżącym przewód pokarmowy na całej długości. zostało wam 3,8 roku +/- 1,5 roku
Potencjał Cieplarniany Metanu wyzwalanego spod dna oceanu, bagien kanady i syberii , pożarów lasów z dwutlenkiem węgla na dokładkę wzmgany przez roztopy antarktydy i arktyki. Dają większe rezultaty niż wszystkie wasze poczynania włącznie.z lat 1990-2017 . wymieranie permskie to pierdoła przy tym co sobie zgotowaliście. Na zachód od bergen w Norwegii jest pokład 70 Gt klatratu metanu( Jeden z mniejszych setek złóż a są i takie po 380 Gt) Za rok lub 2 lata wybuchnie i zamieni wszystko w perzynę i płonące zgliszcza . 70 Gt to 70000 Mt 1 tona metanu to 1280 m3
1m3 metanu = 55,53 MJ 1280 *55,53 = 71101, 2 MJ /4,184 MJ [ 1 kg trotylu] = 1 tona metanu= 16,993 trotylu . 70 000 Megaton *16,993 Trotylu = 1189510 Megaton TNT
9 Mt B53 132167 szt.
opcjonalnie
58 Mt Car-bomba 20508 szt. [ Naiwni , skończeni głupcy którym się wydaje że cokolwiek zrobią gdy ta potęga się obudzi. A leż tak obudzi się, lekceważyć to wszystko dalej Jeszcze dowalić węgla do pieca [brunatnego] 20 miliardów ton jeszcze wyprodukować 5 miliardów ton plastiku sic! Jeszcze wyciąć 1 mln km2 lasu albo i 15.Najgłupsza ' 'cyilizacja'' we wszechświecie niedługo zgaśnie jak świeca na huraganowym wietrze.
Eksplozja potrzebuje 1 iskierki a skok ciśnienia 14500 km od jej miejsca będzie wynosić 340 atmosfer technicznych w czasie 820 ms by zabić człowieka skokiem ciśnienia [ natychmiastowo ]potrzeba 70 atmosfer w czasie 250 ms lub 70 atmosfer w czasie 250ms. W sumie szkoda że nie będziecie cierpieć długo
i nie przyznacie sobie czemu ja nie cztyałem Granic wrostu z 1970 roku.Czemu ja nie interesowałem sie własnym klimatem. Czemu nic nie robiłem z tym wszystkim.

Wiekuiste odpoczywanie racz wam dać stwórco wszechświata i wielki panie
a głupota wasza niech utonie w objęciach tej kościstej pani ubranej na czarno
z tym długim zakrzywionym ostrzem na drewnienianym stylisku.
Ta pani będzie mogła się wykazać za wszystkie czasy już w 2021 może w 2022 roku
Będzie tak musiała wywijać swym narzędiem pracy że zapomni jak się nazywa
będzie SIEKAĆ ,RŻNĄĆ ,OBCINAĆ ,ZRZYNAĆ ,ROZPŁATYWAĆ,ROZCINAĆ
WYRZYNAĆ ,CIĄĆ A żadnemu człowiekowi niech nie przyjdzie do głowy że się może
ukryć w podziemnym bunkrze i zrobić cokolwiek by uniknąć z nią spotkania z wiadomym skutkiem.

Żegnam ozięble i nieczule
Post Scriptum
Życzę przyjemności jakiejkolwiek co mądrzejszym osobnikom
Jedziecie na jednym wózku z tą bandą idiotów mówi się trudno
Ja też nie miałam wpływu na to że urodzę się jako obywatelka
Autokratycznej konstelacji Kasjopei.Można powiedzieć że
miałam większego farta .

15.07.2019 15:13 Patrycja

Pani Vice-Admirał a może mnie pani zabierze na swój okręt i odwiezie na to wielkie W na północnym niebie
Proszę No zabrała bym się z panią. było by fajnie
No oj nie chce mi się przytulać do kostuchy

15.07.2019 15:14 Velenis

Droga ziemianko
Nie i tyle . A do kostuchy się przytulisz czy chcesz czy nie

15.07.2019 15:28 Mariusz

Drogi admirale - żeby gaz wybuchł musi osiągnąć odpowiednie stężenie. Gdzieś w odmętach internetu można znaleźć filmy z próbami(nieudanymi) spowodowania wybuchu gazu ziemnego niezbyt stężonego

15.07.2019 16:38 Rafał

Ta witryna zaczyna przyciągać coraz więcej histeryków.
Każdy musi umrzeć a koniec dla ateisty-materialisty jest równoważny z końcem wszechświata, końcem czasu i przestrzeni.
Co tych ludzi obchodzi co będzie za 100 lat? Zawsze mnie to zastanawiało.

Więc domyślam się że ci co tak dbają o planetę muszą być bardzo religijni. No bo wierzą że życie ma sens i zostanie przedłużone w nieskończoność przez stwórce, co więcej on stawia im wymagania których nieprzestrzeganie grozi sankcjami, tu nie ma żadnej dupokracji. Tylko w ten sposób można się przejmować co będzie za lat kilkaset.
Tak więc u was Velenis to chyba sami wierzący?
No chyba że żyjecie wiecznie, wtedy jeden powód do wiary odpada.

15.07.2019 21:26 Marek Marszałek

Otoczony jestem tysiącami, dziesiątkami tysięcy rozmaitych rzeczy, szpei, wytworów przemysłu. Piszę zdania na przełączniku napięcia. Interesuje się techniką , elektrotechniką, elektroniką. Fascynujące że z grubsza rozumiem na czym polega programowanie komputera. Fascynuje mnie i napawa podziwem genialność roweru. Lubię coś majstrować, ciąć, spawać, wiercić. Tylko że mądrość mówi mi , że wszelkie tego rodzaju pomysły, ulepszania do cna absurdalnego systemu gospodarczego są dziecinadą. Zgadzam się z bardzo mądrą opinią aby słuchać własnego rozumu i serca a nie do cna zdegenerowanej kultury którą jesteśmy indoktrynowani od dzieciństwa.

16.07.2019 8:32 Logic

Pisze juz tu od kilku miesięcy ze okno na zmiany juz dawno sie zamknęło.
Ta cywilizacja jest do wylania do kibla, chyba juz od początku była.
99% ludzi to niewyobrażalni debile wiec jak to ma sie zakończyć ?
No cóż Bóg czy tez kreacja bedzie musiał zacząć od początku.

16.07.2019 9:50 Marcin Leszczyński

Nieistnienie to nie jest takie złe w porównaniu do wizji reinkarnacji w nieskończoność, w nieskończonej ilości form, oraz równolegle w innych rzeczywistościach kwantowych.

We wszystkich doświadczamy życia, śmierci, przyjemności i cierpienia.
I tak na zawsze...

...Ale co to wszystko ma wspólnego z dzielnicami przyszłości?

16.07.2019 10:50 Logic

Ta "cywilizacja" nie ma przyszłości wiec nie zawracaj sobie głowy techno - propagandą.

16.07.2019 11:52 Carlinfan

Z jednej strony możecie iść w buddyzm i podejmować próby uwolnienia się od materializmu, a z drugiej wierzyć w trans-humanizm.

16.07.2019 12:14 Logic

@Rafał
Oni nie mają takich pierdół i bzdetów jak religie.
Oni są wiedzący a nie wierzący.

16.07.2019 12:45 VELENIS

Odkryliśmy 1334900 planet z żywymi stworzeniami
Wszystkie powstawały w kolejności podobnej do tych na Ziemi bakterie---> małże,trylogity--- ryby---płazy---gady---ptaki--- ssaki [według waszych klasyfikacji]
Ciągle ten sam schemat gdzie nie polecimy naszymi okrętami kosmicznymi , gdzie nie wylądujemy jest ciąg fibonaciego , Twierdzenia tego waszego newtona.
Wszystko jest uporządkowane i zorganizowane
To musi być celowe działanie. Nie ma bata.
Nie znamy stwórcy jako takiego, To personifikacja jak ta wasza polska marzanna chociażby.
A jeśli chodzi o naszą długość życia to tak jak z Elfami ze śródziemia Starość się nas nie ima.Wieczna młodość
Ale choroby,Ogień i broń już tak.
Jesteśmy do was dość podobni tyle że jesteśmy wyżsi wzrostem , nie ma u nas ras, mamy kanciaste uszy.poza tym nasza krew jest karminowa.Może jeszcze siła fizyczna większa i to o wiele.
Ja mam 767 lat w przeliczeniu na ziemskie.
Religie uważamy za głupstwa na naciąganie dla pieniędzy, zwłaszcza w waszym wykonaniu.
A tak jeszcze jeśli chodzi o klatraty metanu i ciśnienie gazu to musicie wiedzieć że wam bardzo mało brakuje. Teraz te kaskady metanu dopiero zaczynają na serio. Klimat ziemi działa z opóźnieniem 7 miesięcznym co do prądów oceanicznych Raz cieplej raz zimniej taka huśtawka.
3-4 cykle roczne i już po was.
Znalazłam w waszej sieci na'' ex ignorant'' Raport Malcoma High-a Jeden z nielicznych przedstawicieli gatunku ludzkiego którego można nazwać dość mądrym by zasługiwał na życie. Może trochę na początku wpadłam w szał jak to zobaczyłam.
Ale jestem nie z tego świata. W moim świecie
najmądrzejsi mają ZAWSZE ostatnie słowo.
Na mojej planecie Taurinie Środowisko naturalne jest traktowane jak świętość, Szanują je wszyscy przemysłowcy w szczególności wierzą że jego dobry stan gwarantuje im gromadzenie bogactwa bez ryzyka kataklizmów. Zanim ktokolwiek zacznie w nie ingerować bardzo dobrze się zastanowi. Wszystkie spaliny są oczyszczane, wszystkie fabryki mają obowiązek płacić na oczyszczalnie ścieków. A eksternalizacja kosztów w waszym wykonaniu stanowiła by najgorszą zbrodnię.

16.07.2019 12:51 Wojciechowski

Czyli droga Velenis nasze dni są policzone to już wiemy.
A może powiesz nam jak to wyglądało u was gdy mieliście technologię taką jak w naszych latach 70-tych
Oblaliśmy egzamin z szacunku do środowiska, Ale nie powinno zaszkodzić jeśli poznamy odpowiedzi gwarantujące pomyślne zakończenie

16.07.2019 12:53 Marta

Ja też chcę wiedzieć moi rodzice zawsze mówili że na naukę nigdy za późno. Lepiej posłuchać cywilizacji mądrzejszej od swojej własnej niż wierzyć w majaki.
Przynajmniej tyle się dowiem

16.07.2019 13:13 WJ

@VELENIS
Jesteś Istotą Żeńską? Uaktywniłaś tyle komentatorek, że jestem pod wrażeniem :)
Twój żałobny komunikat 'trawimy" już od jakiegoś czasu, choć w mniej spektakularnej formie...

Gdyby udało Ci się przemycić go na jakieś zanurzone w rozkosznej konsumpcji portale, by trochę uświaidomić ich użytkowników, byłabym Ci bardzo wdzięczna. Przyznaję, że taki mały rodzaj satysfakcji przed zbiorowym upadkiem jest dla mnie kuszący...

16.07.2019 15:58 Logic

@ Wojciechowski
Patenty na wykorzystanie energii prozni juz były podobno. Choćby prace Tesli.
Ale wszystko uwalono dla kasy.
@ Velenis
Ok czeka nas zagłada ale to juz bedzie całkowita kasacja gatunku czy tez ktos tu zostanie i cywilizacja z czasem sie odrodzi ?
Co z tymi wszystkimi duszami z ziemi ? Inkarnują na innych planetach ?

16.07.2019 16:28 Logic

@ Velenis
A to u nas najgłupsi zawsze mają ostatni głos.

16.07.2019 16:29 Velenis

Ile ludzi to zrozumie. Przy globalnej średniej inteligencji logiczno matematycznej większości ludzi nawet nie ma na co liczyć.
W waszą zbiorową świadomość [poza nielicznymi jednostkami] wrosło przekonanie że katastrofa będzie rodem z holywodzkiego filmu . Że wszystko wydarzy się w nagle z dnia na dzień [tydzień góra] . Że media będą o tym mówić na około. Że znajdzie się jakiś magiczny sposób by odwrócić sytuację w najbardziej beznadziejnym czasie. Że nigdy nie może być za późno na reakcję.
To jest proces który postępuje nieliniowo i kaskadowo. Proces którego wszystkie elementy się nawzajem wzmacniają i napędzają .Przez te wszystkie lata topnienie lodów podnosiło poziom morza i wyzwalało parę wodną . Ta para wodna jako gaz cieplarniany potęgowała te wszystkie efekty.
Ciepło słońca doprowadza coraz szybciej do spadku albedo lodu arktycznego.
To powoduje jeszcze szybsze topnienie i wyzwalanie się CO2 i CH4 . Kogo chcesz WJ uświadomić osoby które nie przejmują się kartą kredytową na niespełna rok. Nienażartych maniaków konsumpcji dla których liczy się tylko TU i TERAZ. Idiotów którzy znają tylko jedno słowo więcej.
Słysząc moje słowa by mnie wyśmiali. Są rzeczy których nie da się wytłumaczyć głupcom. Głupcy których horyzont myślowy sprowadza się do matematyki na poziomie podstawówki. Oni nie potrafią sobie wyobrazić skali z jaką mamy doczynienia. Ich głupota u każdego z osobna sprowadza się do najbliższego otoczenia. Dla nich najbliższe otoczenie to cały świat. Kiedy korzystają z technologi typu komputer,smartphone, samochód ich obchodzi tylko tyle by to działało. Oni nie są w stanie wyobrazić sobie jaką cene płaci środowisko naturalne za ich przyjemności.
Nie są w stanie zrozumieć jak to działa oraz do czego to doprowadzi. Ciąg przyczynowo-skutkowy jest nieubłagany a konsekwencje zaczną odziaływać na ich bezpośrednie otoczenie dopiero na końcu tego łańcucha. Dopiero na samym końcu.
Prawdopobieństwo spełnienia twojej prośby jest równie wysokie
co nauczenie w 6 miesięcy człowieka z rozwiniętą jaskrą i krótkowidztwem celnego strzelania z karabinu snajperskiego na odległość 500 metrów.
Ps.
niebawem napiszę wam ziemianom na pocieszenie jak my obywatele Autokratycznej konstelacji kasjopei poradziliśmy sobie z tym co wy spartaczyliście. Sprawdzian oblany po całości ale prawidłowe odpowiedzi po fakcie poznać można.

16.07.2019 17:13 Velenis

Drogi LOGIC ja ci powiem tak.
życie na tej planecie zostanie zdegradowane do 5% żyjących gatunków. Przetrwają najmniejsze organizmy zdolne do najszybszej adaptacji. Jak w wymieraniu permskim. Obstawiam bakterie siarkowe i owady. w szczególności te zdolne oddychać anormalnymi mieszankami gazów między innymi ważki. A co do usuwania metanu z atmosfery to cały proces potrwa 10-14 mln lat.
Środowisko będzie się regenerować bardzo bardzo bardzo powoli. A z ludzi pozostanie mniej więcej tyle ile z Brachiozaurów , Diplodoków ,Pterozaurów, T-REXów i tym podobnych. To samo tyczy się wszystkich waszych dokonań i dzieł.
Czy dusze jako esencja waszych DNA przetrwa nie jestem pewna. Na pewno zgłębiając się w tą tematykę śmierci klinicznej coś w tym jest skoro multum osób niezależnie od siebie. opowiada o tunelu białego światła. I po wyjściu z ciała również nie brakuje takich co są w stanie powtórzyć słowa lekarzy co do joty sami będąc nieprzytomnymi. Udokumentowany przypadków jest multum i z dnia na dzień jest ich coraz więcej.Jest też sporo dzieci ze szczegółami opowiadających o swoim poprzednim życiu. O miejscach w których nie było i osobach których nie znało.
Myśle że najprawdopodobniejszym scenariuszem jest koniec tych cykli albo zmiana inkarnacji w ciała owadów.
Nie ma dnia bez nocy. Wydechu bez wdechu. Skurczu serca bez rozkurczu. To i nie ma reinkarnacji bez żywych stworzeń.
Cały wszechświat to zbiór systemów każdy o pewnym stopniu autonomii.
Życie na jednej planecie. funkcjonuje w jej obrębie.
Każda planeta rządzi się sama sobie uzależniona od energii swojej rodzimej gwiazdy bądź gwiazd
Chyba że stworzenia na niej żyjące ją opuszczą a wy ledwo wznieśliście się na orbitę.
Wasz glob zostanie zostawiony sam sobie. To układ zamknięty a wyjść z niego mogą tylko stworzenia rozumne.

16.07.2019 18:02 Logic

@Velenis
To nie ma w całym wszechświecie planet na których dusze z ziemi mogły by sie przenieść ?
Chodzi mi o to zeby nie było tam takiej patologii jak tutaj. Zeby tam było chociaż troche normalniej niz tu.
Czemu mam zaczynać rozwój duchowy od owada ?
Ten etap chyba juz dawno przeszedłem na swojej duchowej ścieżce.
A za 100-200 mln lat pojawi sie tu jeszcze jakas cywilizacja ?
Podobno zadna istota nie jest przywiązana do danej planety. Istoty wyżej zaawansowane duchowo mogą inkarnować na wyższych planetach.
Nie chodzi mi o to zeby za raz urodzić sie gdzies gdzie żyją tak zaawansowane istoty ktore mogą zmieniać czas przestrzen i materie siłą woli.
Ale żebym urodził sie w miejscu gdzie jest choć odrobine normalniej niz tu.

16.07.2019 18:24 Wojciechowski

@ Logic
Nikola Tesla to był Geniusz nie z tej ziemi.
Sama nazwa próżnia wskazuje że nic nie zawiera.
Oglądałem film dokumentalny i wychodziło na to że swoje wysiłki kierował w kierunku bezprzewodowego przesyłu prądu. Zaoszczędziło by to nam mnóstwo zasobów . Infrastruktura była prostsza same wieże i przesył przez wyładowania. Energia elektryczna miała być wytwarzana w elektrowniach wodnych.
A swoją drogą napęd Searl'a zakładał że magnesy produkują same z siebie elektryczność co było bzdurą. Nawet najpotężniejszymi magnesami coś musi poruszać w odpowiedni sposób by energia elektryczna płynęła
Ponadto dodam od siebie że jak testowałem ten napęd sam ściśle według instrukcji autora z magnesami stałymi neodymowymi . Po wprawieniu w ruch kołem zamachowym o energii 14
kilodżuli kręciły się dość krótko . pierwszy obrót tego dynamo dawał moc 4,72 kilowata każdy następny o 12 % słabszą od poprzedniego. Musi to być wprawione w ruch. Sam magnes rzeczywiście ma w sobie potencjał by w nieskończoność produkować elektryczność. Ale żeby go wydobyć trzeba nim stale obracać.
Im większa energia magnetyczna tym więcej energii elektrycznej na 1 kg masy i zarazem mniej energii mechanicznej trzeba włożyć na 1 kg ciężaru.
Elektrownie cieplne działają na zasadzie transformacji z oczywistymi stratami. energia cieplna > energia mechaniczna > energia elektryczna.
Elektrownie wiatrowe,wodne,pływowe i temu podobne działają z pominięciem pierwszego etapu.
Elektrownia fotowoltaiczna w specyficzny sposób przekształca energie mechaniczną na elektryczność.
Być może Kasjopejanka udzielająca się na tym forum by zaprzeczyła ale jedyna dostępna energia pierwotna dla przeciętnej planety to gwiazda emitująca ciepło z fuzji wodoru w hel.

16.07.2019 18:57 Velenis

@Logic Ja nie umarłam więc nie będę się wyrażać z pewnością. Każdy gatunek ma swoją specyfikę. Ale mi się wydaje że dla waszego środowiska liczy się całokształt .Ja nigdy nie umarłam więc nie jestem pewna. Tym bardziej że wasze +3000 religii jak Ziemia długa i szeroka ma tyle wzajemnie ze sobą sprzecznych dogmatów. były tyle razy one zmieniane i naciągane.
Że wydając kategoryczny werdykt na temat reinkarnacji była bym głupia.
W czasoprzestrzeni zmieniać mogę tyle co w świecie wiedźmina adeptka aretuzy na pierwszym roku czarować .
Rada 23 Najwyższych przywódców całego narodu potrafi tyle ile loża czarodziejek razem wzięta. [1 premier 2 Vice-premierów 1 wielki Angelart. - Nasz odpowiednik waszego marszałka Piłsudskiego 19 ministrów
To są fenomeny w waszej skali weschlera ich IQ wynosiło by łącznie 13400 punktów. Mogą naginać rzeczywistość skrzywiać wymiary, otwierać szczeliny czasoprzestrzenne i formować materię z dokładnością do atomu po prawdzie z prędkością 3,8 kg na sekundę . Manipulować tylko wedle swojego widzi misie kwarkami , fraktalami , kwantami,bozonami.
Po prostu cuda nie widy.
Jeśli zachowałbyś pamięć i świadomość swego istnienia i reinkarnował się jako kasjopejanin to byś zaniemówił z wrażenia. Na pewno byś uznał Taurinę za raj. Tryskający wiedzą i mądrością.Pozostaje mi tylko życzyć by twoja teoria okazała się prawdziwa. Przekonasz się sam.
Tak a propos jestem w pobliżu orbity Jowisza gdyż szukam pierwiastka o liczbie atomowej 146 Olmarionu [Niezapomniany] Niezapomniany
Doskonale nadaje się na nadprzewodniki, Magnesy, katalizatory.
Oraz co najważniejsze ze wszystkich autoryzowanie dokumentów.
Sygnetu z olmarionu nie da się nie dotknąć nie zostawiając autentycznego śladu DNA. Pamięta raz na zawsze 1 osobę która go dotknęła. po posypaniu solą kuchenną odcisku sygnetu wykonanego przez 1 osobę go dotykającą zalśni zielonym blaskiem. Odcisk drugiej i każdej następnej osoby
[Fałszerza] pod wpływem soli kuchennej czernieje i zostawia na dłoni ślady których się nie da usunąć żadnym sposobem.

16.07.2019 19:37 Logic

@Velenis
Ale przeciez mówisz ze urodziłaś sie 767 lat temu.
Wiec chyba wcześniej przed urodzeniem tez gdzieś żyłaś. A to jest twoje obecne zycie wiec wcześniej musiałaś gdzies umżeć.
Nie macie pamięci poprzednich wcieleń ?
Podobno poprzednich wcieleń nie pamięta sie tylko na ziemi ?
Ja nie zwracam zupełnie uwagi na to mówią śmieszne ziemskie religie.
Mnie interesuje obiektywna prawda.
Czyli na przykład załóżmy ze cos by poszło nie tak i twoj statek rozbił by sie o IO i zginęła byś to co sie stanie z twoim JA ? Z twoją świadomością ?
Umże razem z ciałem fizycznym ?

No chciał bym kiedys reinkarnować na jakiejś bardziej zaawansowanej planecie. Mam sporo pytań i przemyśleń. A do nauki jeszcze wiecej.
Spodziewałem że są tak zaawansowane duchowo istoty sam bym tak kiedyś chciał :)

Tylko wy odwiedzacie ziemie ? Czy tez odwiedzają ziemie inne rasy ?
Istnieje cos na krztalt Unii Galaktycznej ?
Komunikujecie sie miedzy sobą ?

Przyjmuje na tą chwilę ze zeczywiscie jestes tym kim jestes.

@wojciechowski
Próżnia nie jest pusta poczytaj sobie na ten temat.
A co do generatora Searla to moze zrobiłeś coś źle.

16.07.2019 20:26 Wojciechowski

@Logic
Zastanowię się. Przeczytam opracowania naukowe i później się wypowiem na temat próżni .Może rzeczywiście jest w stanie zmianą ciśnień wytwarzać energię tylko co z EROEI
.Co do napędu searl'a to powieliłem schemat co do joty. na małą skalę. cała maszyna ważyła 60 kg i miała 50 cm średnicy A na filmie był pojazd o średnicy 5 metrów więc może trzeba to zrobić z większym rozmachem. rodukcja niektórych rzeczy może być efektywna od jakiegoś progu.

16.07.2019 20:49 Velenis

@Logic
Próbowałam sobie przypomnieć. Wiele razy.
W wieku 40 lat dałam sobie spokój.
Zawsze musi być ten 1 raz czyż nie.
Co się stanie po mojej śmierci sama nie wiem. Moja świadomość może przetrwa , może zniknie.
A przekonywać się nie zamierzam bo jest mi w tym życiu zbyt dobrze. A będzie jeszcze lepiej bo za 5 lat awans.
Ziemie odwiedzają różne rasy. Pogłoski o Szarakach i Anunakach są w dużej mierze prawdziwe.
A i natrafiłam na wzmianki że reinkarnacja jest niewolniczym systemem . Pożytkowanym przez wymienione wcześnie rasy. A ludzie są traktowani jak metale do przetapiania w nieskończoność. Więc miej się na baczności. Rozumne istoty nie lekceważą jakichkolwiek ostrzeżeń,
Na kształt unii galaktycznej niczego nie ma.A w każdym razie mi nic wiadomo.
W Gromadzie lokalnej Drogi mlecznej jest 29 cywilizacji
15 na poziomie 1,6> w skali kardaszowa
13 na poziomie 1,6-2,1 w skali kardaszowa
1 na poziomie 2,2 w skali kardaszowa.
Zaaranżować spotkanie jest bardzo trudno
Miejsca ogrom niesłychany. Z równie wielkim powodzeniem mógłbyś szukać żywego człowieka w Warszawie w połowie listopada 1944 roku.
Ziemia była kiedyś odwiedzana przez różne rasy. o których mi wiadomo tylko tyle że długo tu nie zabawili.
A jak masz więcej pytań to śmiało. [Ekspertyza skał Ganimedesa trochę już trwa. A im dłużej komputer je analizuje tym większa szansa że jest w nich Olmarion którego szukamy. I w konsekwencji zabawimy tu dłużej przy wydobyciu tego metalu.

17.07.2019 7:01 wsciekly_kot

@Velenis

https://www.chamsko.pl/95877/Mars

17.07.2019 8:28 Logic

@Velenis
Ziemski układ okresowy pierwiastków konczy sie na liczbie 118
Czy taki pierwiastek o liczbie 146 w ogóle istnieje ? Przy 110 chyba one są juz bardzo nietrwałe.
Czemu miał by występować na Ganimedesie a nie ma go na Ziemi ?

Jak daleko latacie ? Ile zajmuje podróż z waszego układu planetarnego do naszego ?
W końcu jaką technologie wykorzystujecie ? Tunele czaso-przestrzenne ? Inne wymiary ?
Generalnie, czego nie wiecie o wszechświecie bo mnie to bardzo pasjonuje - spotkać jakieś super zaawansowane istoty i zadać im pytanie czego nie wiedzą niz co wiedzą.
Jak wielki jest wszechświat ? Ile jest w nim galaktyk ?
Latacie powiedzmy dalej do Andromedy ?
Co z innymi wymiarami ? Istnieją ?
Czemu jest tak mało cywilizacji zaawansowanyhch ?
Tak duzo oblewa test jak my ?
Co najcześciej wykańcza cywilizacje na wczesnych etapach rozwoju ?
Przekroczenie pojemności środowiska ? Wojna atomowa ? Meteoryt ?
Na jakim poziomie wy jestescie w skali Kardaszewa ?
I na końcu pisałaś ze nie macie dowodów na istnienie Boga / Kreacji
Wiec wszechświat powstał sam ? Bez niczyjego nadzoru ?
Czy na takim poziomie rozwoju nie badacie tego czy dusza istnieje czy nie ?

@Wojciechowski
Urządzenie jest za małe - powinno miec chyba około 2m średnicy. Wtedy do jego zadzialania jest potrzebna mniejsza prędkość obrotowa - tak czytałem.

17.07.2019 8:30 Logic

@Velenis
Nie przeraża cie to ze po smierci mozesz zniknąć całkiem ? Wszystko czego sie nauczyłaś wszystko co kochałaś, wszystkie wspomnienia dobre i te złe - znika od tak w momencie smierci.

17.07.2019 12:26 Mariusz

LOGIC
:-))) ROzmawiasz z miłośnikiem/miłośniczką fantasy czy też gier RPG z elfami itp

Metale powyżej 118 istnieją wg ludzi z tajnych wydziałów amerykańskiego kompleksu militarnego. Pierwiastki od 120 któregoś stawać się mają stabilne i bardziej skompaktowane(mniejsze objętościowo). Układ kończy się coś na 159 pierwiastku. Jeden facet (spec od budowy tuneli podziemnych i podziemnych baz wojskowych) pokazywał kawałek czegoś co nazywali kordamite i miał to być pierwiastek o liczbie atomowej 150. Temperatura topnienia około miliona stC, nie może być radioaktywny, jest kilka razy cięższy na centymetr sześcienny niż uran.

Dużo ciekawszym materiałem jest biały proszek złota/ORMUS.... :-) Poczytaj sobie o nim w necie

17.07.2019 14:27 Velenis

Są różne warunki we wszechświecie. Są pierwiastki tak rzadkie że pradopodobieństwo na ich zlezienie mieści się w granicy błędu statystycznego. Nie znacie wszystkich pierwiastków.
Jest ich więcej do liczby atomowej 110 to podstawowe występujące powszechnie . Ponad to istnieją 82 pierwiastki dodatkowe występujące w różnych częściach wszechświata. są to pozostałości po gwiazdach neutronowych, bądź też produkty uboczne reakcji termojądrowych sprzed wielkiego wybuchu. Są one ultra rzadkie ale ISTNIEJĄ.
A pierwiastek znalazłam na Ganimedesie występuje w ilościach 0,14 grama na 1000 ton skał.
Stanowczo zbyt mało byście swoją aparaturą go zauważyli.
Mój okręt przemieszcza się 13,2 miliona lat świetlnych na godzinę.
Do domu mam 267,4 mln lat świetlnych.
Na Andromedę latamy ale tak przejazdem.
Wymiary równoległe istnieją tylko jak wejdziesz w 1 za horyzont zdarzeń to już nie wrócisz choćbyś nie wiem co robił
[We wszechświecie musi być idealny porządek. kontinuum czasoprzestrzenne musi biec w 1 stronę stale.
Cywilizacji wysoce zaawansowanych jest bardzo mało z powodu równania Drake'a a właściwie błędnie przyjętym współczynniku ilości planet który znajduje się w pasie ekosfery. 100-200 szerokość gwiazdy. Jest o wiele więcej układów z 2 gwiazdami podobnej wielkości przez co jest zbyt gorąco by była tam woda w stanie ciekłym. . Wy układ z 2 gwiazdami widzicie przez wasze teleskopy jak 1 gwiazdę. Złudzenie optyczne.
Jeśli chodzi o test [odpowiedzialności cywilizacyjnej to LICZY SIĘ CAŁOKSZTAŁT. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZBIOROWA.
Wiele cywilizacji jej nie zaliczyło. Chodzi o psychikę żyjących stworzeń. Przez całe tysiąclecia mają do dyspozycji tylko rośliny i siłę zwierząt. A jak odkryją paliwa kopalne które są na każdej planecie to dostają szaleju gdyż na początku mają istny nadmiar. Mało która cywilizacja jest na tyle stabilna psychicznie by temu podołać. Nie tylko wam ludziom poprzewracało się w głowach od dobrobytu.
Kiedy stanie dana cywilizacja na poziomie 0,6 w skali kardaszowa to albo zacznie zachowywać się poważnie, mądrze i odpowiedzialnie. albo zniszczy samą siebie. Na tym poziomie zaczyna się możliwość ogromnego wpływu na środowisko.
Najczęstszą przyczyną jest wyczerpanie się pojemności środowiska 49 % przypadków 41% broń jądrowa czy jej pokrewna .[ Ziemia już 12 razy była na skraju zagłady atomowej ale wielkim szczęściem ich uniknęliście, Cała reszta to czarne dziury ,meteory i temu podobne. Zewnętrzne czynniki rażenia.
W skali kardaszewa jesteśmy na poziomie 3,01.
A jeśli idzie o kreację i waszego boga. To my wyznajemy ciąg przyczynowo skutkowy. czyn--> działanie-- konsekwencje.
A do tej praprzyczyny czy też jak mówią nasi uczeni pierwotnej iskry szukaliśmy wiele razy. Analizy czasoprzestrzeni wykazały
ogrom promieniowania elektromagnetycznego i ognia. Skala wielkiego wybuchu była tak wielka z natężeniem o jakim się wam ludziom nie śniło. Tam gdzie są pierwsze galaktyki. mamy zgryz. Nie wiadomo w którą stronę się przemieszczać.
Posunięcie do przodu horyzontu badań od zawsze powodowało awarie aparatury. Zabrakło skali . Może za jakieś 19000 ziemskich lat uda się pójść dalej. Wszechświat wciąż się rozszerza i rozpręża jak balon. 16503 miliardy galaktyk. każdego dnia na obrzeżach powstają następne lecz warunki są tam równie niestabilne jak okolicach. wielkiego wybuchu.
Tunele czasoprzestrzenne . Mamy całą sieć Jedne większe inne mniejsze ale wszystkie stabilne.
Na pytanie kto stworzył wszechświat dojdziemy za tysiące lat ale obstawiam na 90% że ktoś za tym stoi. Ktoś o niebo mądrzejszy ode mnie i wszystkich rozumny stworzeń które poznałam razem wziętych.
Czy dusza istnieje. Ustaliliśmy że tak istnieje '' esencja materiału genetycznego'' w stanie gazowym 5000 razy lżejsza od fizycznego ciała. A co się z nią dzieje po tym jak ciało umrze to nie wiadomo.
Świat żywych i umarłych oddziela jakaś bariera którą ciężko jest nam przekroczyć pozostając przy życiu. Mało komu udało się cokolwiek szczątkowego stwierdzić. Nasze badania nad śmiercią kliniczną wykazały to samo co wasze.
Ponadto dodam że u was na Ziemi Granica Między tymi światami jest dość mocno zatarta. Więc macie wiele większe pole do popisu w tej kwestii.
Śmierć nas nie przeraża . Jak zniknę całkiem to nic nie poczuje. Jak pójdę w jakieś inne wymiary to się zobaczy.
Wiele razy wyruszała moja rasa w nieznane. To i ja mogę jak nie będzie innego wyjścia.


@Mariusz
Z elfami rodem z waszych opowieści mam wspólnego tyle że jestem stworzeniem ślicznym i człekokształtnym oraz wyjątkowo mądrym. Może dziwnie się posługuje waszym językiem. Jest on wyjątkowo osobliwy. Że o konieczności użycia języka angielskiego (który jest głupi i niedorzeczny np. Head- głowa Phones- telefony /Headphones-słuchawki) by się wpiąć do łącza internetowego i dostroić nie wspomnę.
Wciąż się go uczę mówię porównaniami bo tak mi łatwiej. Możesz mi nie wierzyć co do Niezapomnianego pierwiastka. o liczbie atomowej 146. Jest wiele zjawisk o jakich nie macie pojęcia. Wasza planeta to nie wszystko.Nawet nie zdajecie sobie sprawy jakie mieliście niezwykłe warunki. W moim układzie gwiezdnym jest nie do pomyślenia by znaleźć tyle Skandu , Wolframu, Iterbu co u was. Istne eldorado Im wyższa liczba atomowa tym rzadziej występuje tym ciężej go znaleźć Im większa masa planety skalistej tym mogą istnieć cięższe pierwiastki. ten wasz Kordamit mógłby zaistnieć gdyby ziemia miała 17800 km średnicy. na równiku lub więcej. Każde ciało niebieskie ma inne [ ustawienia startowe. Wiele pierwiastków zwłaszcza tych ciężkich powstawało chaotycznie. Stąd fakt że nie odkryliście ich wszystkich. Wiele z nich ma takie właściwości o jakich wam się nie śniło. Są metale zdolne transmutować i kształtować DNA i RNA będąc ograniczonym tylko własnym widzi misie.
Metale zdolne magazynować i absorbować promieniowanie elektromagnetyczne jak gąbka wodę.

17.07.2019 18:06 pole torsyjne

@VELENIS
a czy znasz Hejala Bobika Uta Hano http://kosmita.ofp.pl/1.01.html
może to jakiś twój kolega? albo czy słyszałaś o planecie Thiaoouba to podobno gdzieś bliżej centrum galaktyki? http://www.thiaoouba.com/micpol.htm

wszystkie światy materialne cały kosmos cały wszechświat ze wszystkimi równoległymi wszechświatami stworzony został nie przez Boga ale przez jego dzieci czyli anioły a dokładniej przez upadłe anioły które wyszły z oryginalnego nieba. Bóg od początku wiedział że to nie jest dobry pomysł ale szanuje wolną wolę i nie utrudniał.
od czasu do czasu przychodzi ktoś stamtąd by przypomnieć o domu ojca i że stoły już ponakrywane na wielką ucztę że pałacowe komnaty czekają na synów i córki marnotrawne upadłe.
no ale posłuchajmy kogoś mądrzejszego niż Velenis
https://www.youtube.com/watch?v=fEQ3eJqxpko

17.07.2019 18:48 Logic

@Mariusz
Nawet jesli Velenis jest pisarką powieści SF to pisze bardzo ciekawie. Więc drodzy admini nie kasujcie nam tego tematu - ja sobie wszystkie odpowiedzi zapisuję.
Niedowiarkom polecam https://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_Fermiego
Zakładam że teoretycznie jakaś rasa może chcieć nawiązać nieoficjalny kontakt przez internet z tym którzy chcą słuchać.

@Velenis
Czyli jak rozumiem poruszacie się z taką prędkością
13,2 mln lat świetlnych na godzinę ale w tunelu czaso-przestrzennym ?
Te tunele to one występują naturalnie ? Ktoś zbudował sieć ? Czy też wy macie technologie pozwalającą na otwieranie takiego tunelu od obiektu A do obiektu B ?
267,4 mln lat świetlnych. Czyli pochodzicie z poza naszej galaktyki. Czy możecie podać oznaczenie swojej galaktyki w naszej ziemskiej klasyfikacji galaktyk ?
Jak długo nas badacie ? Kiedy odkryliście nasz układ planetarny w odniesieniu do czasu ziemskiego ?
Rozumiem że nie kontaktujecie się z nami oficjalnie ze względu na nasz niski poziom rozwoju i skłonność do destrukcji ?
Rozumiem też że nie przekażecie nam żadnej technologii umożliwiającej powstrzymanie katastrofy klimatycznej ?
Czy wiecie coś o tajnych poczynaniach naszych rządów względem ziemian ? Np. Rozpętanie wojny światowej redukcja populacji a z reszty zrobienie niewolników ? tzw. totalitaryzm New World Order.
Czy też oni już nie zdążą tego wprowadzić bo szybciej nastąpi eksplozja metanu.
Ile lat maksymalnie żyjecie na swojej planecie ?
Pisałaś że masz 767 lat - zawsze tyle żyliście ? Czy też tak długi wiek to efekt waszego postępu naukowego.
Piszesz że są jakieś pierwiastki z czasu z przed wielkiego wybuchu. Czyli wcześniej istniał tu jakiś wszechświat ?
Czy istnieją wszechświaty równoległe ? Ile ich jest ?
Ziemska wikipedia podaje liczbę 10^10^10^7 czy możecie to potwierdzić ?
Czym są czarne dziury ?
Z czego zbudowana jest dusza ? Jak przechowuje informacje ?
Spotkałem się z informacją że zbudowana jest z elektronów i to one przechowują informacje.

Czyli że jesteście cywilizacją bardziej materialistyczną jak rozumiem ?
Spotkałem sie z teorią że poziom duchowości zależy od wibracji planety ?
Czy możecie nam zaprezentować próbkę swojego języka - pisma ?
To nie umiecie sami syntezować odpowiednich pierwiastków ? Czy też nie macie technologii do tego ? A może potrzebna energia jest za duża ?
Co jest poniżej kwarka ? Czym jest elektron ?

Przepraszam że trochę chaotycznie pytam ale mam bardzo wiele pytań i bardzo chciał bym żeby to była prawda.

Fascynujące by było odkryć kiedyś kto stoi za kreacją wszelkiego stworzenia i istnienia :)

17.07.2019 20:58 Velenis

@Logic
Rada 23 wybudowała sieć pierwszych 7 tuneli czasoprzestrzennych. Technologię do konstruowania tuneli mamy owszem jest to dla nas równie trudne co dla was ludzi budowa eurotunelu pod kanałem la manche. Tylko trzeba je skoordynować dość dokładnie i zadbać o to by szczeliny z sieciowanych związek się nie zwarły
Według czasu ziemskiego pierwsze wzmianki o was to 13 stycznia 2015 roku 1 sonda zwiadowcza zboczyła poza alfę centauri
Nazwa Autokratyczna konstelacja kasjopei mówi sama za siebie. Autorytarna dyktatura . Rząd interesuje się tylko by gospodarka sprawnie działała, Decyzje polityczne ma na wyłączność. A obywatele mają zestaw niczym nie zbywalnych praw. Prywatnie róbcie co chcecie
Tylko że wasze odległości pomiarów spoza drogi mlecznej są niedokładne.
Wy widzicie obce galaktyki jako 1 świecący punkt. A to jest złudzenie optyczne przez co mylnie oceniacie odległość paralaksą.Tam jest mnóstwo świecących punktów które z tej odległości sprawiają wrażenie jednego wielkiego. Na krańcu każdej z galaktyk jest pył między gwiezdny zawdzięczany ruchowi odśrodkowemu. [Winowajca złudzenia] Czarne dziury to specyficzne generatory grawitacji które trzymają galaktykę w całości. Czarne dziury mają również białe dziury które wyrzucają materię na zewnątrz.
[Jak wy na to mówicie Dziurka od robaka.]
--------------------------------------------------------------------
[ ] \
[ ] \
[ ] \
[ ] |
[ ] /
[ ] /
[ ] /
--------------------------------------------------------------------/
Spięcie między galaktykami dość odległe. Pionowe.
Oficjalnych rozmów z wami nie prowadzimy. Gdyż Premier Parenila Ysangert.
[ Dziwnie brzmi spolszczone] Uważa że głupota rozprzestrzenia się jak wirus i lepiej nie wystawiać się na bezpośredni kontakt.
O zaawansowanych technologiach nie mowy jakiejkolwiek.
I ten temat się ściśle łączy z waszymi przywódcami w szczególności bankierami i przemosłowcami. Wasze elity są chore na umyśle. Są maniakami władzy, Psychopatami nie potrafią panować nad swymi poczynaniami. A te ich plany typu NWO już trzeszczą w szwach przez zmiany klimatu i KLATRATY METANU.. Przesiąknięci hipokryzją oficjalnie mówią jedno . A za plecami opinii publicznej co innego. Część tak zwanych teorii spiskowych to bujdy na resorach wymyślone dla ośmieszenia tych którzy ujawniają ich knowania.
Np. płaska ziemia, Reptilianie, Religijne farmazony.
A są i prawdziwe Nwo, Echelon, WTC 9/11 itd. Tylko że te plany i tak spalą na panewce.Co najwyżej na małą skalę symbolicznie. Żądzą wami tylko i wyłącznie dlatego że wierzycie w ich kłamstwa, boicie się ich, oraz w swojej bezwzględności nie zważają na cenę utrzymania obecnego porządku. Jeden głośny bunt 5 % ludzkości i by zaczęli cienko piszczeć. Ich potęga to iluzja. Żaden totalitaryzm nie przetrwał 100 lat A ultra totalitaryzm nie ustał 10 lat.
Uwierz mi prosząc mnie o nasze napędy, generator plazmy, wytwornice szczelin między wymiarowych i temu podobne w połączeniu z ludzką głupotą stworzyłbyś chaos o których skutków nie sposób przewidzieć. [Wy nie panujecie nad swoją planetą
a co dopiero nad narzędziami zdolnymi niszczyć gwiazdy.] Gdyby ludzie to ujrzeli by się rozzuchwalili do tego stopnia że pomyśleliby że wszystko mogą. Stanowcze NIE.
Mam 767 lat a czas mojego życia jest nieograniczony.[Pod warunkiem że będę pić ze
źródła samo-powielającej się wody telomeryzowanej. Naukowo stworzona substancja zabezpieczająca materiał DNA przed zniszczeniem.]
Sprzed wielkiego wybuchu. Wszechświat się rośnie i maleje. Czasoprzestrzeń to ogromne pole do popisu 13 wymiarów. standardowych. A o tym że wymiary 7-13 mogą się samorzutnie replikować w tym samym czasie. daje liczbę kombinacji ograniczoną tylko fantazją.
Wszechświat się rośnie i maleje. Jak balon raz nadmuchiwany powietrze ma raz spuszczany tylko zawsze coś nim jest. . A wielki wybuch to klamra spinająca cykl. Cały wszechświat to cykle WSZYSTKO.
skurcz serca -- rozkurcz Czarna dziura wciąga materię- Biała dziura wyrzuca
wdech- wydech
dzień --noc
A odległości między galaktykami przestaną w końcu rosnąć i zaczą spadać 2,5 miliarda lat ziemskich rośnie i 2,5 miliarda lat ziemskich maleje. teraz trwa 3 cykl
Ale nie znika . Co zostało wzięte musi być zwrócone. Prędzej czy później.
Ziemia powstała pod koniec drugiego 4,6 miliarda lat temu.
Każdy wielkie zdarzenie pozostawia jakieś pokłosie.
Metale ziem ultra-rzadkich to zbite pozostałości po tych cyklach.
To ten sam wszechświat tylko w 3 wydaniu A zbyt blisko jego granic powstania się zbliżyć nie możemy. Jesteśmy zbyt mało rozwinięci, Władać 1 galaktyką to dla nas fraszka, opuścić wszechświat to rzecz niemożliwa. [Większość kasjopejan wszystkie prawa wszechświata zrozumie. Nieliczni są w stanie je naginać w mniejszym lub większym stopniu. Ale żaden nie może ich zmienić.
Na tytuł Boga zasługuje ten kto potrafi tworzyć wszechświaty i pomiędzy nimi przechodzić. A nikt z nas kogoś takiego nie zna. Nic tylko iść mozolnie pod prąd do źródła i zdobywać wiedzę o tym co dalej.

Dusza ma pamięć w elektronach jak najbardziej waży 5000 części fizycznego ciała
Tylko że jest to uproszczenie . Sposobów zapisania pamięci jest tyle ile dusz.
Co się dzieje po śmierci to nie wiem , ale mamy sprzęt by zobaczyć duszę,
Konfiguracja elektronów układa się w taki sposób że rozwikłanie tego jest niemożliwe u obcej osoby. [ Nie bez powodu stało się tak że przeszczepione serce samobójcy doprowadziło biorcę do tego samego losu.] DNA pamięta co się z nim dzieje. i podświadomie popycha biorcę do tego samego.
Przetrwa śmierć. Ale co jest po śmierci dalej to nie wiem. Może kolejny cykl się rozpoczyna.

Pierwiastków syntetyzować nie umiemy związki chemiczne z surowych pierwiastków już tak. Ale zamienić Wodór w powiedzmy cynk. Odpada.
Manipulacja atomami to ciężka sprawa. oddal neutrony protony od siebie to się rozpadną bezpowrotnie na kwarki,bozony i inne odłamki podstawowych cząstek.
Na razie nie wykonalne.

Poziom duchowości i mądrości zależy od warunków środowiska , DNA i samozaparcia w zdobywaniu i porządkowaniu wiedzy.tzw. Rezonans schumana
ma niewiele do rzeczy. Jego wzrosty i spadki informują o ilości zakłóceń całokształtu planety. Jego wzrost się mniej więcej pokrywa z waszym przekroczeniem pojemności środowiska.

Co jest poniżej kwarka ? Niestabilne nanobozony. W naszych labolatoriach przy najlepszym sprzęcie jest je równie trudno odseparować co powiedzmy cukier puder od
sody oczyszczonej gołymi rękami.
Atom może się rozpadać na mniejsze kawałki. Poniżej kwarka są one bezużyteczne dla nas. Zbyt małe i niestabilne.

Pismo nasze jest dość skomplikowane. I chyba go nie jestem w stanie zaprezentować. Wasz internet by dostał zawału od przetrawienia naszych 56 liter alfabetu i 24 cyfr.[Liczymy w systemie 24-wym] MY NIE MIELIŚMY NIGDY KOMPUTERÓW 0-1.
Mieliśmy zawsze komputery wiernie odzwierciedlające nasze pismo. To tak jak sterta szablonów tekturowych typu matrioszka.
Od największych do najmniejszych. U nas ciągi informacyjne są przedstawiane wprost. Moc obliczeniowa naszych maszy rosła 35 razy wolniej niż waszych za praktycznie nigdy się nie psują,
Plik o masie 4,5 kilobajta dostałby masy (56+24 :2 [ bo jest O i 1 2 symbole ] =40.
4,5Kb do potęgi 40 to 134,354 YOTTABAJT i to naraz w ułamku sekundy.
Bym was internetu pozbawiła[śmiech] Dlatego skonstruowałam prosty PC by z wami rozmawiać.
Dobra mam nadzieję że nie pomieszałam sporo tych pytań,
I ci się wcale nie dziwię bo patrząc na Facebooka i inne portale to rozumnych stworzeń tam nie uświadczysz,
A z mojej mądrości czerpać chcesz.

17.07.2019 21:19 Patrycja

Przedstawiciel religii która paliła na stosie za głoszenie wiedzy Mikołaja Kopernika. Ma być mądrzejszy od przedstawicielki Cywilizacji 3 stopnia w skali kardaszowa Nie wydaje mi się. To że nie doświadczyła śmierci to jeszcze nie znaczy że Ojciec Pio jest od niej mądrzejszy.
Poczytajcie sobie o zbrodniach Kościoła katolickiego. Mówią że ich królestwo nie pochodzi z tego świata a zagarniają pieniądze z tego świata najbardziej łapczywie ze wszystkich. Ile było afer pedofilskich.
Ile razy zmieniali dogmaty dla pieniędzy.
Zakazali małżeństw by się majątek nie dzielił.
Ja uważam że Velenis jest tym za kogo się podaje. Wierzę jej z 1 względu.
Myślenie że w tym bezmiarze wszechświata jesteśmy sami było by skończoną arogancją. Jest multum rzeczy o których ludzka nauka nie ma pojęcia.

17.07.2019 23:05 Cruithne

Zgadzam się z Logic, że opowieść Velenis jest bardzo ciekawa.

Ze swojej strony mam też kilka pytań:
- czym Waszym zdaniem jest, tak najogólniej patrząc, ten wszechświat? Czy jest to jakaś samoistna struktura, czy fragment jakiejś większej całości?
- skąd Waszym zdaniem wzięła się struktura DNA? W jakim miejscu we wszechświecie, jak i kiedy DNA powstało? Czy życie oparte na DNA może powstawać samoistnie na planetach, czy jest zasiewane z kosmosu?
- czy podczas eksploracji kosmosu spotkaliście kiedyś inne niż węglowe formy życia?
- ile lat (wg ziemskiego czasu) liczy sobie Wasza cywilizacja? Jak przebiegał jej rozwój?
- czy ewolucja form życia przebiegała u Was podobnie? Jesteście potomkami zwierząt człekokształtnych?
- jak wygląda Twoja planeta? Jaki jest skład atmosfery, udział lądów i wód, czas obrotu wokół własnej osi i wokół gwiazdy?
- jaka jest różnorodność życia tej planety? Czy występują drobnoustroje, rośliny i zwierzęta?
- jaka jest gęstość zaludnienia Twojej planety? Czy i jak panujecie nad swoją rozrodczością? (przy możliwie nieskończonym czasie życia to chyba dość ważny problem :)
- jak zorganizowane jest codzienne życie Waszego społeczeństwa? Macie państwa, miasta? Mieszkacie na powierzchni planety? Macie domy, ogrody, sąsiadów, pracę zarobkową?
- Czym się odżywiacie? Czy w kosmosie występują jakieś wysoko rozwinięte drapieżne - ekspansywne cywilizacje, które napadają i powodują eksterminację innych cywilizacji? Znasz takie przypadki?

17.07.2019 23:49 Logic

@Velenis
No to chyba rację ma ten wasz premier.
Rada 23 ? Czyli są to jakieś bardzo zaawansowane istoty - skąd się u was wzięły ?
Autorytarna dyktatura ? czyli nie ma u was ryzyka że przywódca lub przywódcy oszaleją - bo na przykład u nas to rządzą prawie sami szaleńcy.
Pytanie o technologie to było pytanie retoryczne.
USA wprowadziło by wam taką demokrację że byście musieli uciekać chyba do innego wszechświata równoległego (żart).

Wiem że nami manipulują, to jest nasza tragedia jako gatunku - nieskończona naiwność i głupota.

Właśnie czy są jakieś ogólnie ustalone prawa wszechświata - coś jak nasze 10 przykazań ?
W końcu ile lat ma wszechświat i jaki rozmiar bo o to nie zapytałem ?
W końcu ile może być tych wszechświatów równoległych ? - macie jakieś dane na ten temat ?
Czym jest elektron bo to pominęłaś ? - jest z czegoś zbudowany ?

Jak to jest z ziemską bronią jądrową ? Podobno detonacja bomb nuklearnych powoduje coś w czasoprzestrzeni co jest bardzo niekorzystne - takie czytałem opinie.

Czemu postanowiłaś się z nami skontaktować ?
Ciekawość czy jest tu ktoś rozumny ?
Co na to twoi przełożeni ?
Czy tylko ty sie z nami kontaktujesz ?
Czyli rozumiem że nasze dotychczasowe obserwacje UFO i kręgi w zbożu to nie wasza działalność ?
Jeśli nie wasza, to czyja ? co możecie o nich powiedzieć ? kto za nimi stoi ?
Bo z tego wynika że ktoś nas odwiedza. A nie ujawniają się z takich samych powodów co wy.
Kordon sanitarny ?
Mówiłaś że trudno jest zaaranżować kontakt z inną cywilizacją - czemu tak jest ?
Wy tego nie chcecie czy też jakieś prawo wam zabrania ?
Czy istnieją rasy agresywne na wysokim stopniu rozwoju ?
Czy jest coś w rodzaju kosmicznego telefonu miedzy cywilizacjami ?
Czy współpracujecie na jakimś polu ?
Macie już jakieś bazy w układzie słonecznym ? Czy to jest na razie jeden statek ?
Napisałaś że twój statek to pancernik, czy to jest statek bojowy ?
Czy macie uczucia ? miłość, nienawiść ?
Rozumiem że jest u was dymorfizm płciowy, czy masz męża, dzieci ? jak wygląda wasz system społeczny ?
Pisałaś coś o gospodarce - nie macie chyba pieniędzy ?
Chory system ekonomiczny to jest to co nas miedzy innymi wykończyło.
Przy takiej technologii możecie chyba wytworzyć wszelkie dobra bez ograniczeń i degradacji środowiska ?

Jak wygląda wasza przyszłość ? potraficie ją jakoś przewidywać ?
Zagłada wam chyba nie grozi ? więc ewoluujecie do cywilizacji typu 4 i dalej ?
Ile zasiedlacie planet ?

Czy istnieją kroniki Akaszy czyli miejsce gdzie wszystkie wydarzenia od początku do końca wszechświata są zapisane ?

No bardzo chciał bym czerpać z mądrości kogoś zaawansowanego :)

No i na koniec tego wątku może głupie pytanie ale czy mógł bym liczyć na jakieś zdjęcia np. twoje albo twojej planety może Ganimedesa.
Jak bym je ujawnił to i tak powiedzą że sfałszowałem a tobie i tak to niczym nie grozi. A my i tak jesteśmy jak mówisz wszyscy tutaj skazani.
wtz3@o2.pl

19.07.2019 9:04 pole torsyjne

Polecane dla Velenis
https://www.youtube.com/watch?v=_WVRR2T5RXw
ucz się dziewczyno, ucz się

21.07.2019 17:00 Logino

Velenis tyle jadu w Tobie ???? Jesteś zwykłym człowiekiem, tyle że samotnym i trochę psyche poszarpane. Ludzie trochę szacunku do siebie i nie wdawanie się w dyskusje z kimś takim.

21.07.2019 22:53 Cruithne

@LOGINO

A po co taki dramatyczny apel? Dlaczego mamy nie wdawać się w dyskusję? A może ja też jestem samotny i mam nadszarpniętą psychikę i potrzebuję porozmawiać z kimś znajdującym się w podobnej sytuacji? Mam nadzieję, że Ci to nie przeszkadza?

22.07.2019 11:33 Logino

@CRUITHNE Oczywiście że nie przeszkadza. Tylko nie wypisuj potem tych rewelacji po innych forach. Ona lub On miesza fikcję z pawdą by poczuć się kim innym-lepszym a naiwni ludzie to podłapują i sieją ten jad po sieci. Kpi z Was a Wy się tym podniecacie dając mu satysfakcję i pogłębiając jego przypadłość.

22.07.2019 13:53 Logic

@Logino
A politycy, biznes, media, religie to niby kurwa nie mieszają kłamstwa z prawdą ???
A moze ja wole sobie popisać z kimś kto pisze książkę SF i odpowiada ciekawie. Niz słuchać tych pierdół saskich tej nachalnej propagandy w mendiach.
Nie wiem czy Velenis jest pisarką książek SF - raczej na 95% tak.
Natomiast to ze mainstream nas ogłupia wiem na 100 %

23.07.2019 11:54 Cruithne

@LOGINO: "Tylko nie wypisuj potem tych rewelacji po innych forach".

Chwileczkę, bo nie wiem, czy dobrze zrozumiałem... obawiasz się, że mogę przeczytać zamieszczone tutaj wpisy, utrzymane w konwencji sci-fi, napisane przez anonimową osobę w internecie i potem włączyć to do zestawu swoich poglądów, które będę następnie rozpowszechniać jako fakty, podczas gdy to nie jest prawdziwa opowieść? No to dzięki za ostrzeżenie, czuję się uratowany przed zostaniem ofiarą perfekcyjnie zawoalowanej mistyfikacji ;)

23.07.2019 12:57 WJ

@CRUITHNE
Dzięki za wywołany uśmiech :)

23.07.2019 14:57 Ryan

Niezłego tutaj twórcę przywiało. Pozostawię tą twórczość bez szczególnych uwag i krytycyzmu.
Dorzucę tylko tak ogólnie dwa grosze, jak najbardziej realne i faktyczne.

1) Mogą zaistnieć pierwiastki chemiczne umieszczone na tak zwanej wyspie stabilności, a nawet na kilku z nich postępujących po sobie, wraz ze wzrostem liczby atomowej. Dzięki "magicznej" kombinacji protonów i neutronów w jądrach atomowych, możemy uzyskać całkiem długie czasy połowicznego rozpadu dla danych izotopów, rzędu miesięcy, tygodni, dni a nie ułamków piko sekund. Dane zostały opracowane empirycznie

2) Czas nie istnieje. Jest tylko sztuczną jednostką wytworzoną na potrzeby uproszczenia i katalogowania wiedzy oraz podstaw naukowych. Czas jest tylko pewną ilością postępujących w absolutnie wszystkim przemian o charakterze drgań czy oscylacji atomowych. W celu ewentualnego "cofnięcia czasu" należałoby więc cofnąć przemiany, które już zaszły do stanu poprzedniego.

23.07.2019 18:25 Logino

@CRUITHNE Nic nie zrozumiałeś.