Dzieci prosiły kierowców, żeby nie parkowali na trawniku przed przedszkolem. Dorośli zalali trawnik betonem

Jeszcze niedawno postęp w mieście mierzono tonami wylanego betonu i liczbą samochodów.

Gdzieniegdzie to się zmienia. Gdzieniegdzie nie.

Szczecin należy zaliczyć do tych drugich “gdzieniegdzie”. Doszło tam bowiem ostatnio do kuriozalnej sytuacji, która tego dowodzi. Otóż dzieciaki z jednego z tamtejszych przedszkoli prosiły kierowców, żeby nie zostawiali samochodów na trawniku przed ich przedszkolem. Swoje prośby wywieszały na płocie. Robiąc to nie spodziewały się zapewne, jakie rozwiązanie znajdą dorośli.

Ci zamiast przestać parkować na trawniku, zdecydowali się go zlikwidować.

Ten zostanie zalany betonem i zamieniony w parking. Co – szukając w tym pokrętnej logiki – rzeczywiście spowoduje, że dorośli przestaną parkować na trawniku i zaczną na parkingu.

O wszystkim doniósł fanpejdż Stowarzyszeia Estetycznego i Nowoczesnego Szczecina:

Źródło: SmogLab

Komentarze

04.03.2019 8:27 Felek

Ironiczne gratulacje dla dorosłych. Tak trzymajcie, wasze dzieci i wnuki, o ile je posiadacie, będą wam dozgonnie wdzięczne za wasz trud włożony w postęp i rozwój.

A tak na poważnie, któregoś pięknego dnia w przyszłości, niedobitki zapłaczą nad głupotą swoich przodków. Zastanawiam się czy będą szanować pamięć o nich, tak jak my szanujemy pamięć o bliskich czy bohaterach narodowych z czasów wojen. Mam wrażenie, że wielu z nich splunie na groby pomarłych, wiedząc do czego niefrasobliwość przodków doprowadziła.

04.03.2019 19:17 Marcin

Często tamtędy przechodzę i aż żal patrzeć, że zamiast nasadzeń drzew zrobiono coś takiego. Wstydzę się. Zresztą zwróćcie uwagę jak wyglądają okolice szkół i przedszkoli w okolicach 8.00. Znaczną większość ludzi korzysta z aut. Ja sam córkę zaprowadzam piechotą.
p.s. Sądzę, że dni swobodnego poruszania się samochodem w mieście są policzone. To tylko kwestia czasu...

05.03.2019 10:18 Wojtek Sz.

Sądzę, że dni swobodnego poruszania się samochodem w mieście są policzone. To tylko kwestia czasu...

One już dawno zostały policzone, tylko wciąż nam się chce...jeździć. Leniwe z nas bestie.

05.03.2019 17:17 Ktos

Marcin wiesz kiedy ludzie dobrowolnie zrezygnują z samochodu ( nie mylić świadomie, bo to roznica), wtedy gdy zacznie brakować ropy a niedobory według różnych informacji zaczną się za jakieś 10 czy 15 lat

06.03.2019 9:29 Winicjusz

Ale zanim to nastąpi, świat będzie kręcił się jak zwykle, to tak jakby cały czas bawić się, imprezować, żreć, chlać, lulki palić, i nie przejmować się tym, że jutro to się skończy, bo braknie kasy i nas komornik wypieprzy na zbity ryj. Obrazek identico jak te trzy małpy, klapki na oczy, alleluja i do przodu!
Oby nie było tak jak pisał klasyk:
Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
czapkę wicher niesie,
róg huka po lesie,
ostał ci się ino sznur,
ostał ci się ino sznur.

07.03.2019 12:51 Marcin

KTOS
Wtedy pojawią się elektryki. Mi chodzi o eliminację samochodów z centrów miast bez względu na rodzaj paliwa, dzięki któremu się poruszają. Wszak każde zajmuje cenne miejsce...

07.03.2019 18:27 Lurker

Pod pobliską szkołą tworzy się u mnie rano kilometrowy korek samochodów, którymi rodzice wożą do niej dzieci. Bardzo żenujący widok zwłaszcza, że obok jest szeroki chodnik i droga rowerowa, a pod szkołę podjeżdża autobus, na który dzieciaki mają darmowe przejazdy.

Takich chyba nic nie przekona. Budowa tego parkingu pod przedszkolem to ukoronowanie lenistwa ludzi, którym nie chce się podejść kilkuset metrów. Na nich nie działają żadne argumenty, wiem bo próbowałem. W ogóle uważam, że podjeżdżanie taki kawałek samochodem to czysty masochizm. Często nawet na piechotę jest szybciej.

08.03.2019 13:12 Wojtek Sz.

Pod szkołą jest niebezpiecznie, bo stoi/przejeżdża tam codziennie sznur samochodów - to jest argument... za jeżdżeniem. nie łatwo go niestety przełamać.

Dodaj komentarz

Kod
grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

 • Polecane materiały
  Portal "Ziemia na rozdrożu" powstał w 2008 roku. Opublikowaliśmy tysiące artykułów, materiałów medialnych, książki i komiksy. W tej sekcji znajdziesz linki do różnych ciekawych materiałów.Polecane książki(...)

  więcej »

 • Świat na Rozdrożu - wykresy
  "Świat na rozdrożu" przedstawia powiązania między systemem finansowo-gospodarczym, zużyciem energii i zasobów oraz podlegającym coraz większej presji środowiskiem. Pokazuje, jak kształtują się i zmieniają powoln(...)

  więcej »

 • Przewodnik do sceptycyzmu globalnego ocieplenia
  Sceptycyzm naukowy jest zdrowy.  Właściwie to nauka z natury jest sceptyczna. Prawdziwy sceptycyzm oznacza rozważenie całości dowodów przed wyciągnięciem wniosków. Jeśli przyjrzymy się bliżej argumentom wyr(...)

  więcej »

 • Źródła informacji o klimacie
  Adresy stron internetowych, zawierających kluczowe dane i informacje o klimacie. Satelitarne pomiary temperaturyRemote Sensi(...)

  więcej »

 • Marcin Popkiewicz w mediach
  "O co chodzi"TEDx - Czy globalne ocieplenie jest faktem?, maj 2017 Klimatyczne fakty i mi(...)

  więcej »

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto