Film dnia: żelazne płuca Polaków

Jak wygląda powietrze, które według państwowego indeksu jakości powietrza uchodzi za „umiarkowane” i „dostateczne”?

Powietrze „umiarkowane” (stężenie pyłu PM10 między 61 a 101 µg/m3) definiuje się następująco: „Jakość powietrza jest akceptowalna. Zanieczyszczenie powietrza może stanowić zagrożenie dla zdrowia w szczególnych przypadkach (dla osób chorych, osób starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci).”

Powietrze „dostateczne” (stężenie pyłu PM10 między 101 a 141 µg/m3) definiuje się tak: „Jakość powietrza jest dostateczna, zanieczyszczenie powietrza stanowi zagrożenie dla zdrowia (szczególnie dla osób chorych, starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci) oraz może mieć negatywne skutki zdrowotne.”

Źródło: GIOŚ

Mamy też problem z ostrzeganiem Polaków przed smogiem. Poziom pyłów w powietrzu, który w innych krajach europejskich wymusza ogłoszenie alarmu smogowego w Polsce uchodzi za akceptowalny. We Francji ogłasza się alarm smogowy przy średnim dobowym zanieczyszczeniu pyłem (PM10) wynoszącym 80 µg/m3, w Holandii i na Węgrzech przy 100 µg/m3, w Czechach i na Słowacji przy 150 µg/m3, natomiast w Polsce ogłaszany jest dopiero gdy stężenia osiągną średniodobową wartość 300 µg/m3.

Polski Alarm Smogowy od kilku lat apeluje o obniżenie poziomów alarmowych w Polsce oraz stworzenie sprawnego systemu ostrzegania przed smogiem. Jak do tej pory bez odzewu.

W Polsce nie wypracowano spójnych procedur postępowania w przypadku wysokich poziomów zanieczyszczeń. W styczniu 2017 kiedy nad Rybnikiem unosił się gęsty smog, o zamknięciu placówek edukacyjnych zdecydował prezydent miasta. W Krakowie przy wysokich poziomach zanieczyszczeń ogranicza się prowadzenie zajęć na zewnątrz. Takie procedury powinny być jednolite dla całego kraju, a nie polegać na uznaniowości lokalnych władz.

Marcin Popkiewicz

Komentarze

28.11.2018 11:41 kris

Krakowski Alarm Smogowy niech lepiej zacznie współpracować z panem Wojciechem Treterem od http://czysteogrzewanie.pl a nie obrażać się i insynuować że trzepie hajs na smogu. Taka współpraca będzie korzystna dla wszystkich.

28.11.2018 12:10 PIT

To jest problem przeludnienia w praktyce. Zbyt dużo ludzi na danym terenie co z kolei powoduje dużo chętnych pracy co z kolei obniża zarobki i mamy połowę populacji bez żadnych oszczędności i na niskich pensjach co z kolei powoduje brak środków na inwestycje w pompy ciepła i ocieplenie i palenie czym popadnie.

Władze nie są zainteresowane problemem bo tutaj chodzi o pieniądze i to dość duże.

Cóż ludzie umierają i będą umierać. Może jak populacja Polski spadnie do 15 mln to się coś poprawi.

Szwecja ma większą powierzchnię kraju od Polski
10 mln ludzi i wyższe zarobki. To całkiem odmienna sytuacja.

28.11.2018 15:59 logic

@PIT
Ale u nich strach wyjść na ulicę przez ubogacenie kulturowe.

28.11.2018 18:50 pole torsyjne

tak się naprawia świat https://www.youtube.com/watch?v=Sd2ECQOuYgc (up1jjZ8uuqI)

29.11.2018 1:58 gupol(szukam w OZE)

@pit
hehe ty i ta twoja tępa obsesja. nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

"Szwecja ma większą powierzchnię kraju od Polski
10 mln ludzi i wyższe zarobki."

a wielka brytania ma mniejszą powierzchnię kraju od polski, 65 mln ludzi i wyższe zarobki.
i jak to wytłumaczysz panie ufolog?
albo niemcy czy holandia - 2 i 4 razy większa gęstość zaludnienia niż polska więc jakim cudem mają wyższe zarobki. powinni klepać biedę jak w bangladeszu!
dlaczego korea południowa jest bogatsza niż korea północna skoro jest ponad 2 razy bardziej przeludniona?

wg twojej chorej logiki, kraj jest tym bogatszy im mniej ludzi go zamieszkuje.
najbogatsi ludzie powinni więc żyć na bezludnych wyspach, obu ziemskich biegunach i na pustyniach. ewentualnie na dnie oceanów (jako podwodna cywilizacja oczywiście)

29.11.2018 12:36 PIT

@GUPOL

Proste tamte kraje mają większą gospodarkę więc dzielony pkb ma łebka jest wyższy kilka razy w stosunku do Polski.

Jeżeli chcemy mieć wyższe pensje w Polsce na łebka przy obecnej gospodarce to w Polsce musi być mniej ludzi.

Cudów nie ma, albo dalej rosnąć gospodarczo.
Innej drogi nie ma.

29.11.2018 15:26 H4R4D4

@PIT
To nie przeludnienie, tylko kultura, zaszłości historyczne, gospodarka, może też trochę drenaż mózgów, pogarda dla nauki, wiedzy, pragmatyzmu, postkomunistyczna pogarda dla dobra wspólnego, czyli niczyjego (powietrze jest wspólne, czyli niczyje, można je brudzić do woli, lasy są wspólne, czyli niczyje, można je zasypać śmieciami). Też jesteśmy społeczeństwem postszlachecko-chłopskim, skąd wynika pogarda dla prawa, regulacji - prawo dla chłopa było zawsze związane z pańskim uciskiem albo z zaborcą - myślało się tylko jak je obejść, dla szlachcica, pana prawo było dla chłopa, chama, nie dla mnie wielkiego pana. Dziś jesteśmy społeczeństwem będącym w przytłaczającej większości potomkami chłopów pańszczyźnianych, z których każdy za wszelką cenę chce być sarmatą, szlachcicem, stąd popularność kiczowatych pseudo-dworkowych dekoracji w urbanistyce na przykład. Jesteśmy jak niewolnicy, którzy nie chcą znieść niewolnictwa, tylko sami chcą stać się panami niewolników. Ciągle odbija się to czkawką w wielu dziedzinach życia - od zamordyzmu w stosunkach pracy, gdzie każdy szef jest panem feudalnym pracujących dla niego chamów, przez estetykę, na pogardzie dla prawa skończywszy. Anomia. Trudne losu Polaków - wojny, zabory, komuna - wykształciły spryciarski sposób myślenia - dobrze zagospodarowany mógłby być nasza siłą pewnie, ale niestety często obraca się on w krótkowzroczne cwaniactwo, które wsparte pogarda dla dobra wspólnego i brakiem wspólnoty - spalę sobie śmieci, to zaoszczędzę na wywozie i się jeszcze za darmo ogrzeję. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze patriotyzm rozumiany jako nienawiść do obcych, pogarda dla słabszego czy innego, a chcących chronić przyrodę, powietrze, wprowadzić sensowne regulacje, bronić słabszych, budować wspólnotę opartą na sensownych założeniach, nazywa się lewakami, co jest chyba najgorszą obelgą. Przeżyliśmy podczas wojny wymordowanie inteligencji, elity, potem za komuny i również teraz - drenaż mózgów - co mądrzejsi wyjeżdżają - no i mamy efekty. Kasa z Unii się skończy, energetyka węglowa doprowadzi do black-outów (susza, brak wody do chłodzenia elektrowni), smog rozwali do reszty ogłupiałe układy nerwowe tych, co pozostali i dopiero będzie fajnie.

29.11.2018 20:36 WJ

H4R4D4
Postawiłabym podobną diagnozę, niestety...
Dzięki za zwerbalizowanie.

Skąd zaczerpnąć nadzieję, dla rodzimej Przyrody i moich oskrzeli, które aktualnie traktowane są tak ewidentnie toksycznym powietrzem, że mdli fizycznie.
( teren zabudowany jednorodzinnymi budynkami, z całym obciążenie eskalującym niską emisję) budynkami

30.11.2018 2:08 gupol(szukam w OZE)

@pit
ojej, naprawdę? więc to wielkość gospodarki ma znaczenie a nie wielkość populacji?
dyskusja z tobą to fenomenalna strata czasu. jak cię przycisnąć to wycofujesz się po kolei ze wszystkich swoich idiotycznych twierdzeń i haseł tylko po to żeby pod następnym artykułem wszystko powtórzyć od nowa jakby kompletnie nic do ciebie nie docierało. żadne wnioski. nie wiem, może uważasz że zgodnie z powiedzeniem goebbels`a kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą a może po prostu masz jakieś zaburzenia poznawcze.
to by było nawet zabawne gdyby każdy od razu widział że jesteś satyrykiem i robisz sobie jaja ale niestety są tacy którzy o tym nie wiedzą i traktują twoje wygłupy poważnie a to jest szkodliwe. zwłaszcza dla mnie bo nie mogę przejść spokojnie nad twoją twórczością i muszę tracić czas na bezcelową polemikę;)

30.11.2018 6:42 PIT

@GUPOL

Ja się z niczego nie wycofuję i najwyraźniej odnosisz błędne wrażenie.

30.11.2018 10:04 Wojtek Sz.

Drogi PIT. Z tą Szwecją to nie tak.

Polska ma właściwie 38 mln mieszkańców od ponad 20 lat, a PKB w tym okresie rosło. Można to było wykorzystać na wzbogacenie się wszystkich bardziej równomiernie, a nie nielicznych wybranych. Wyszło jak wyszło.

30.11.2018 10:38 PIT

@WOJTEK SZ.

Nawet jeśli to i tak to nie zmieni to matematyki. Dany PKB jest dzielony na głowę, a im więcej ludzi tym mniej każdy będzie miał nawet jeśli podzielisz po równo.

A to jest zasadnicza różnica czy jest 10 mln czy 38 mln.
Drugi sposób to tak jak pisałem dalszy wzrost PKB. Im większy PKB tym więcej będzie do dzielenia.

To naprawdę proste jak budowa cepa. Coś z coś.

30.11.2018 11:54 PIT

Raport o biedzie.

"41% Polaków żyje w warunkach, które nie spełniają europejskich standardów dotyczących przeludnienia"

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/raport-o-biedzie-w-polsce-infografika/rm8szzg

30.11.2018 12:32 H4R4D4

@PIT
To mapa gęstości zaludnienia - https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C4%99sto%C5%9B%C4%87_zaludnienia#/media/File:World_population_density_map.PNG
Jak widzisz Polska nie jest najgęściej zaludnionym krajem. Jest dużo gęściej zaludnionych krajów o wyższym poziomie życia. Bieda nie wynika z przeludnienia. Nie wynika nawet z niskiego PKB. Jeśli chodzi o siłę nabywczą ludności, PKB per capita wyniosło w Polsce w 2017 roku 29 521 $. To naprawdę dużo, sytuuje to nas w bogatszej części świata. Niestety w Polsce bardzo małą część PKB trafia do pracowników w formie wypłat. Pracodawcy zgarniają większą część tortu niż gdzie indziej. Są też wysokie nierówności. Stąd ludzi biednych jest dużo. Wysokie nierówności są moim skromnym zdaniem skutkiem naszej mentalności - post chłopsko-sarmackiej.

30.11.2018 12:53 PIT

@H4R4D4

Tej liczby nikt na oczy nie widzi. To taka fatamorgana.
https://superbiz.se.pl/wiadomosci/mf-97-proc-polakow-rozlicza-sie-w-nizszym-progu-podatkowym-aa-Q4tf-n77z-MPS3.html

Biedni powinni przestać robić masowo dzieci inaczej ich pozycja negocjacyjna nie wzrośnie i będą dostawać po dupie.
A najlepiej to w ogóle zakręcić kurek i poczekać na rozwój wypadków ;-).

30.11.2018 13:00 H4R4D4

Tu masz artykuł o udziale płac w PKB - https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/udzial-plac-w-pkb-w-polsce-w-2017-r-pensje-polakow-najnizsze-w-ue/grsr901

To jest wytłumaczenie niskich płac. Biedni nie robią masowo dzieci. Po krótkotrwałym wzroście spowodowanym 500+, znów mamy spadek urodzeń. Liczba ludności w Polsce stoi w miejscu lub maleje. Nie jesteśmy biednym krajem 3 świata z gigantycznym przyrostem naturalnym. Jesteśmy bogatym krajem w porównaniu do warunków w jakich żyje większość ludzkości. Niestety ze względu na nierówną dystrybucję dochodu, większość ludzi zarabia grosze. Nie rozwijamy się też tak szybko jak moglibyśmy, nie stwarzamy warunków dla innowacji, nie inwestujemy w rozwój, w pogardzie mamy badania naukowe i inteligencję. Jest to skutkiem naszej mentalności, a nie PKB kraju.

30.11.2018 13:37 Marcin Leszczyński

Hmmm 500+ miało w założeniu zwiększyć ilość urodzin?

Mnie się wydawało, że właśnie biedniejsi mają więcej dzieci więc jak się im da $ to będzie dzieci mniej?

Za to poziom życia rodzin, które mają dzieci będzie wyższy, jak dla mnie to po prostu opodatkowanie bogatszych, przeniesienie kapitału w dół co jest w kapitalizmie ogólnie korzystne.

Jednym z argumentów Marksa właśnie było nadmierne gromadzenie kapitału przez bogatszych co prowadzi do ubożenia pozostałych. Widać to np. w USA.

30.11.2018 13:43 PIT

@H4R4D4

Prawie 400 000 urodzeń rocznie to i tak dużo za dużo.

Jak populacja spadnie do 15 mln to się sytuacja poprawi i z pensjami, z korkami, z dostępem do mieszkań oraz ze smogiem.

Nierówności są wszędzie i jeszcze nikomu ich likwidacja się nie udała. Tak więc na to bym nie liczył.

30.11.2018 13:54 Marcin Leszczyński

Pytanie jeszcze czy rozwój, innowacje itd. są dobre?

Od długiego czasu tkwimy w systemie, który prowadzi do katastrofy.

Prawie nikt tego systemu nie podważa, a Ci co próbują i patrzą jakie to wszystko jest szalone co robimy, sami zostają nazwani szaleńcami.

Zerowy lub ujemny wzrost ludności i wzrostu gospodarczego to jest to co jest potrzebne dla ograniczenia wpływu człowieka na klimat i ogólnie biosferę.

30.11.2018 13:58 H4R4D4

@MARCIN LESZCZYŃSKI
Tak 500+ według założeń rządu miało zwiększyć liczbę urodzin. Oczywiście to bardzo głupie, bo wypłacane jest dopiero na drugie dziecko, podczas gdy największe wydatki związane są zawsze z pierwszym dzieckiem - zdecydowanie się na nie jest dużo trudniejszą decyzją i ponosi za sobą dużo więcej kosztów, potem młodsze dzieci często dostają rzeczy po starszych, jest dużo łatwiej. 500+ zadziałało krótko przyspieszając decyzję rodziców o kolejnym dziecku, ten okres już minął i mamy kolejny spadek urodzin. PiS chyba chce w Polsce rodzin wielodzietnych, stąd promuje od 2 dzieci wzwyż. Oczywiście to tak nie działa i nie zapobiegnie katastrofie demograficznej. Stąd ratunkiem są dla nas emigranci - a ty zaczyna się już prawdziwa schizofrenia obecnych władz - potrzebujemy was emigranci, ale was nie chcemy, boście obcy, ale i tak was potrzebujemy, ale nie jesteście polakami, więc was nienawidzimy, ale was kochamy, boście nam potrzebni. Groteska i paranoja - Gombrowicz by lepiej tego nie wymyślił. No i to właśnie są skutki naszej mentalności, pogardy dla pragmatyzmu, nauki, wiedzy, zachłyśnięcie się prawicową konserwą, zaściankiem i wiochą. Decyzje nie są podejmowane w sposób racjonalny, nie bierze się pod uwagę doświadczeń innych krajów, nie planuje się, działa się ideologicznie pod wpływem impulsu - nie tylko w dziedzinie demografii, ale wszędzie - też w sprawie smogu.

30.11.2018 14:05 H4R4D4

@PIT
Jak populacja spadnie do 15 mln to 5% ludności będzie w wieku produkcyjnym i będzie pracować na pozostałe 95% emerytów i nieliczne dzieci. Wtedy dopiero będzie bieda. Rozwiązaniem jest rozwój zrównoważony, a nie likwidacja wszystkiego - jak to chciał pewien kandydat na prezydenta z Białego Stoku w charakterystycznym sweterku.

30.11.2018 14:06 PIT

@MARCIN LESZCZYŃSKI

"Zerowy lub ujemny wzrost ludności i wzrostu gospodarczego to jest to co jest potrzebne dla ograniczenia wpływu człowieka na klimat i ogólnie biosferę."

Poprawię ujemny. Ale z tego co wiem to tak się nie stanie i katastrofa jest już w toku.

Katharsis jest potrzeby jak nigdy.

30.11.2018 14:34 H4R4D4

@PIT
Czyli zamiast szukać przyczyn smogu w biedzie, powinieneś kibicować palącym śmieci - przez smog umiera rocznie 40 tys ludzi - dla ciebie to zapewne stanowczo zbyt mało. Twoje poglądy są beznadziejne - aż strach, jeśli jesteś przedstawicielem młodego pokolenia i kibicujesz wymieraniu ludzkości, to boję się, że kibicowałbyś równie dobrze ludobójstwu. Słyszałeś o takich pojęciach jak humanizm, humanitaryzm, prawa człowieka? Bardzo bym nie chciał, aby były jedynie totalną utopią, pustym słowem, chciałbym raczej, aby były celem, do którego dążymy - jak ciąg matematyczny dążący do jakiejś wartości. Wydaje mi się, że nie przekładasz swoich poglądów na życie codzienne ludzi - a ich realizacja wiązać by się mogła z cierpieniem bardzo wielu. No i trochę twoje proste recepty na wszystko kojarzą mi się z - https://www.youtube.com/watch?v=nX1VQwg6jxU

Likwidacja wszystkiego?

30.11.2018 14:45 logic

@H4R4D4
One są utopią zawsze były i będą do póki ludzka świadomość nie przyjmie takich prawd jak istnienie duszy, reinkarnacja, rozwój duchowy w zgodzie z rozwojem materialnym i warunkami planety na której żyjemy.

30.11.2018 14:49 logic

@H4R4D4
Imigrantów nie potrzebujemy (a morderczego islamu w szczególności) a jeśli już to można przyjąć azjatów - są pracowici asymilują się. Natomiast bambo z Afryki i arabowie nie są nam potrzebni.

30.11.2018 14:52 H4R4D4

@LOGIC
Wiara ma się nijak do praw człowieka i humanitaryzmu. Do tego potrzebna jest po prostu empatia, a nie wiara. Świat nigdy nie będzie idealny, ale zawsze można sobie postawić za cel, żeby próbować uczynić go takim, aby żyło się na nim fajnie zamiast beznadziejnie - do tego w gruncie rzeczy się to sprowadza. Brak empatii powoduje, że system się sypie.

30.11.2018 14:55 PIT

@H4R4D4

Ludobójstwo nie równa się powstrzymywaniu urodzeń. Nie narodzonym to obojętne czy się urodzą czy nie. Ich nie ma i nie podejmują decyzji.

Najpierw doszło do przeludnienia, a dopiero później pojawiły się inne skutki jak np. smog.

Ludzie mają problem z ustaleniem związku przyczynowo-skutkowego.
No to, że umiera 40 tys ludzi to tylko skutek wcześniejszych decyzji.

I za niedługo będziemy oglądać takie skutki wszędzie, a zwłaszcza w bardzo przeludnionych krajach.

Polska jest przeludniona nawet porównując do takiej Szwecji gdzie mają większą powierzchnię kraju, a kilka razy mniej ludzi.

Humanizm, prawa człowieka ? Gdzie ? Na planecie ziemia przy 9 mld ludzi.

Chyba sobie jaja robisz.

30.11.2018 15:01 H4R4D4

@PIT
Ciekawie zmieniłyby się twoje poglądy, gdyby ktoś odnośnie twoich błagań, aby uszanować twoje prawa człowieka, zaśmiał się - "chyba sobie jaja robisz" - i potraktował cię jak Kim Ir Sen opozycję czy coś w tym stylu. Na tym właśnie polega empatia - wyobraź sobie, że to ty jesteś traktowany tak, jak sam chcesz traktować innych. Życzę powodzenia w tym ćwiczeniu intelektualnym. Mam nadzieję, że ludzie twojego pokroju nie będą mieć decydującego wpływu na losy świata.

30.11.2018 15:10 PIT

@H4R4D4

Powtórzę jeszcze raz za @Logic

One są utopią i zawsze były.

Krótko zwięźle i na temat.

30.11.2018 15:50 Marcin Leszczyński

@H4R4D4

"Brak empatii powoduje, że system się sypie."

Jak to brak empatii?
Myślałem, że u neurotypowych ten zasób jest w nadmiarze ^^.

30.11.2018 20:10 Logic

@H4R4D4
Ja nie mowię o religijnych bajaniach tylko o udowodnieniu istnienia duszy, Boga i cyklu reinkarnacji
przez naukę a nie zajmowanie sie głupotami czyli
wykorzystywanie nauki do wymyślania broni.
Bez tego bedzie coraz gozej.
Owszem bron należy produkować choćby do obrony
przed systemami totalitarnymi (nazizm komunizm islam) i złymi ludzmi ale nie do przesady jak to miejsce teraz. Tu w ogóle wszystko postawione jest na głowie.

30.11.2018 20:13 Logic

@H4R4D4
Obecnie hasło empatia jest nadużywane i zostało zdeformowane przez lewicę. Skutki tej empatii widzimy w Europie w ubogaceniu kulturowym.

30.11.2018 20:19 Logic

@H4R4D4
Ty zeczywiscie nic nie rozumiesz.
Czy to ze ja nie mam dzieci to jest ludobójstwo ?
Wiec idąc twoim tokiem myślenia zabiłem nieokreśloną liczbę dzieci ?
A moze to z każdego plemnika i komórki jajowej powinno urodzić sie dziecko a co tam ziemia - wytrzyma i 100 mld ludzi.

30.11.2018 21:04 H4R4D4

@LOGIC
Pisząc o ludobójstwie miałem na myśli pogardę dla praw człowieka w wykonaniu PIT-a, plus chęć wyludnienia globu - łączy mi się to bardzo niebezpiecznie. Poza tym jestem agnostykiem. Zapewne pewnych rzeczy nie da się dowieść, najprawdopodobniej wszystkiego tego, o czym piszesz - istnienia duszy i tak dalej. W takich momentach potrzebna jest właśnie wiara - a wiara jest niebezpieczna o tyle, że łatwo prowadzi do ekstremizmów, wojen, pogardy. Wiara jest uznaniem za prawdę czegoś, czego nie wiemy, jedynie siła swojej woli. Ludzie mogą sobie wierzyć, w co im się podoba, ale problem zaczyna się, kiedy te wiary są ze sobą sprzeczne i nawołują na przykład do likwidacji tych wierzących inaczej. Ateizm też jest rodzajem wiary - bo tak jak nie mamy dowodu na istnienie Boga, Bogów, Allaha, Buddy czy czegokolwiek innego, tak tez nie mamy dowodów na to, że nie istnieje nic ponad świat materialny.Też może prowadzić do prześladowań - jak choćby prześladowanie kościołów w byłych państwach komunistycznych. A ja wiem, że nic nie wiem i nie wierzę. Strach przed karą w piekle i liczenie na marchewkę w niebie nie jest potrzebne do życia zgodnie z regułami społecznymi. Poza tym ZUPEŁNIE się nie zgadzam z tym, co piszesz o empatii. Empatia nie jest nadużywana. Brakuje jej zarówno w życiu jak i mediach. W słynnym eksperymencie Calhouna, który na przykład został pokazany w filmie Masa Krytyczna - https://www.cda.pl/video/110327ef - dochodziło do zagłądy populacji szczurów żyjących w absolutnym szczurzym dobrobycie. Później Calhoun próbował stworzyć warunki w których do takiej katastrofy populacji by nie dochodziło. Udało mu się to konstruując maszynki zmuszające szczury do współpracy. Podobnym mechanizmem w wyniku człowieka jest empatia. Tylko ona może uratować cywilizację. Kiedy uświadomisz sobie, że rozwalając planetę skazujesz na cierpienie swoje czy cudze dzieci, a nawet przypadkowych zupełnie ludzi, empatia może zmienić twoje zachowanie.

30.11.2018 22:57 Logic

@H4R4D4
Ale PIT ma rację i nikogo nie chce depopulować. Jak sobie wyobrażasz empatię przy 9 mld ludzi na planecie i przekroczeniu pojemności środowiska ?
Sadze ze jesli wszystko pójdzie źle to zaliczymy masowy kanibalizm jako cywilizacja.
Ja wierze w to ze istnieje dusza i cykl reinkarnacji nie moge powiedziec wiem bo nie mam na to dowodów ale uważam ze nauka powinna sie tym zająć. Czuje ze tak jest i te przekazy od obcych cywilizacji zawarte w kręgach zbożowych chanellingach są prawdą.

Jest nadużywana przez lewicę. Przykład pierwszy z brzegu pakt imigracyjny ONZ forsowany przez lewicę.
Oni sie jak sami powiedzieli kierują lewicową "wrażliwością i empatią"
A gdzie prawa i racje tych co juz mieszkają w tych krajach do których próbuje sie wcisnąć agresywnych muzułmanów i bambo z Afryki.
Lewica i z tego terminu empatia zrobiła karykaturę.
Empatia ma byc tylko w jedną stronę.

Nie wszczepisz ludziom empatii jak szczepionki to są bajki z mchu i paproci.

01.12.2018 8:36 H4R4D4

Zahamowanie przyrostu następuje wraz z emancypacją i edukacją kobiet. Znajdź choć jeden kraj, gdzie jest wysoki przyrost naturalny a kobiety nie są zniewolone patriarchalną kulturą. Apropos emigracji, twojej pogardy dla muzułmanów i czarnych, strachu przed ich przyjazdem - znacznie bardziej wolałbym mieć za sąsiadów uciekinierów z Syrii niż naszych rodzimych agresywnych dresiarzy, kiboli czy nazioli.

01.12.2018 10:03 Marcin Leszczyński

Empatia nie jest konieczna do czegokolwiek.
To, że komuś współczujemy nie oznacza, że się rwiemy do pomocy.
Można nie mieć empatii, a logicznie myśleć i pomagać ludziom na podstawie wiedzy i analizy.

Raz szedłem ulicą i zobaczyłem upadającego starszego pana, nie czułem zupełnie nic - a mimo to pomogłem podnieść się z ziemi, zadzwonić po karetkę i poczekać na nią, mimo że byłem zajęty i zmęczony po praktykach.

01.12.2018 10:26 H4R4D4

@MARCIN LESZCZYŃSKI
Moim zdaniem empatia jest takim naszym mechanizmem przystosowawczym, który pozwala postawić na pierwszym miejscu nie nasz własny zysk, a potrzeby innych. Dzięki temu można w grupie prócz na pewno niezbędnego na jakimś poziomie współzawodnictwa, wprowadzić też mechanizmy współpracy i pomocy slabszym. W dzisiejszym świecie ślepe współzawodnictwo szczególnie rozumiane na sposób neoliberalny prowadzi do destrukcji planety. Jedynie współpraca na poziomie całego globu może uchronić nas przed katastrofą.

01.12.2018 14:05 ludomir

@H4R4D4
Moim zdaniem masz w 100% rację empatia jest tym uczucie, które może przynieść wybawienie lub dawać nadzieję na wybawienie. Warunkiem jest fundamentalna zmiana ustroju na podobieństwo szwajcarskiej demokracji partycypacyjnej. W warunkach "demokracji liberalnej" czyli ochrony kapitału poprzez mechanizmy manipulacji zatomizowanym społeczeństwem, największe szanse na sukces osiągają socjopaci wyprani z empatii. Osobniki empatyczne są praktycznie pozbawione szansy na wyższe pozycje społeczne i tym samym rzeczywisty wpływ na życie społeczne.

01.12.2018 17:01 Marcin Leszczyński

@LUDOMIR

"największe szanse na sukces osiągają socjopaci wyprani z empatii."

- Zdefiniuj proszę sukces.

Co do empatii:
Jest książka "Przeciw empatii" - Paul Bloom.

01.12.2018 21:11 H4R4D4

Z tego co zrozumiałem z opisu, Bloom jest przeciwny empatii emocjonalnej - czyli zapewne wykorzystywanemu nawet w mediach czy reklamie graniu na uczuciach, co można robić w sposób cyniczny. Zacytuję opis: " W książce „Przeciw empatii”
w błyskotliwy, logiczny i doskonale uargumentowany sposób wyjaśnia, dlaczego wybiera empatię poznawczą zamiast emocjonalnej. Nawołuje, abyśmy przywrócili należne miejsce temu, co uczyniło ludzi tak wyjątkowymi istotami – rozumowaniu."

W pełni się z Bloomem zgodzę. I uważam, że to co pisze zgadza się z tym co pisałem wcześniej.

02.12.2018 1:44 gupol(szukam w OZE)

@pit
"Ja się z niczego nie wycofuję i najwyraźniej odnosisz błędne wrażenie."

owszem owszem. najpierw forsujesz tezę że im mniejsza gęstość zaludnienia w danym kraju tym bogatszy kraj. a potem piszesz że to jednak wielkosć gospodarki ma podstawowe znaczenie.
piszesz że trzeba koniecznie i szybko zmniejszyć populację świata do 0.5 mld żeby wszystkim się żyło dostatnio a potem przyznajesz że to nie możliwe do wykonania.
po prostu żyjesz w urojonym świecie własnych fantazji, reprezentujesz tzw. "myślenie magiczne" które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. snujesz wizje utopii tak niemożliwej do realizacji że może zakończyć się tylko piekłem na ziemi. proponujesz lekarstwo znacznie gorsze od choroby którą chcesz leczyć. co powtarzam już po raz n-ty i obawiam się że nie ostatni.

02.12.2018 3:58 logic

@H4R4D4
Aha więc to kibole mają koran a w nim między innymi.
"Zabijajcie niewiernych gdziekolwiek ich spotkacie bo to nie wy ich zabijacie tylko allach.

02.12.2018 5:02 PIT

@GUPOL

Oczywiście, że trzeba zredukować populację do 0.5 mld to już nie moja wina że ludzie tego nie rozumieją i nikt takiego planu nie chce przyjąć. Politycznie temat nie istnieje, a więc nie zostanie to przeprowadzone.
Zauważam tylko ten fakt.

Nie widzę tu żadnej sprzeczności.

02.12.2018 8:18 H4R4D4

@LOGIC
”Jeśli usłyszysz w jednym z miast, które Pan, Bóg twój, daje ci na mieszkanie, że wyszli spośród ciebie ludzie przewrotni i uwodzą mieszkańców swego miasta mówiąc: «Chodźmy, służmy obcym bogom!», których nie znacie - (...) Jeśli okaże się prawdą, że taką obrzydliwość popełniono pośród ciebie, mieszkańców tego miasta wybijesz ostrzem miecza, a samo miasto razem ze zwierzętami obłożysz klątwą. ”

To nie Koran tylko Biblia. Księga Powtórzonego Prawa 13:13 Tu masz tego więcej - https://ateista.pl/showthread.php?tid=12885

Masowe mordy, składanie ludzi w ofierze, gwałty, poligamia, bicie niewolników. To wszystko znajdziesz w Biblii. Koran zapewne pod tym względem nie odstaje. W świecie chrześcijan też znajdziesz terrorystów i morderców jak choćby rasistowski ruch bialych chrześcijan z USA - KKK, który na sumieniu ma setki lub tysiące ofiar. Nasi radykalni prawicowcy palący póki co kukły tylko Żyda, też w kółko Boga mają na ustach, honor i ojczyznę. Na szczęście mordercy to wciąż margines w tego rodzaju ruchach. Z islamem jest podobnie. W większości są to zwykli ludzie, jak my. Szukanie powodu do nienawiści i strachu przed nimi czyni cię podobnym do dżichadystów, których tak nienawidzisz

02.12.2018 16:02 Logic

@H4R4D4
Tylko ze katolicy nie traktują Biblii dosłownie.
A muziole traktują Koran dosłownie.
W dodatku chrześcijaństwo to nie system polityczny a islam tak.

02.12.2018 16:27 H4R4D4

@LOGIC
No nie powiedziałbym. Polska ostatnio coraz bardziej staje się państwem wyznaniowym. Krzyże w szkolach i urzędach, religia w szkołach, prawo zabraniające rzeczy zakazanych przez religię jak np. aborcja.
Steve Jobs był synem syryjskiego imigranta. Gdyby USA z przyczyn ideologicznych nie wpuściłbym jego ojca do kraju, tak jak zapewne ty byś to zrobił, nie miałyby dziś najwyżej wycenianej firmy świata. Ludzie to ludzie, nie wyznania.

02.12.2018 17:11 Miro

@H4R4D4 - nie przekonasz osób ludzi, dopasowujących rzeczywistość do postawionych z góry tez. Rozum nie przekona wiary (nie musi to być wiara religijna) - to jest niewykonalne, bo wtedy wiara przestałaby być wiarą. Ot, taki smutna konstatacja...

02.12.2018 19:47 Logic

@H4R4D4
Nie wiesz o czym mówisz - zamieszkaj wiec na jakis czas w jakims islamskim państwie jesli twierdzisz ze mieszkamy w państwie wyznaniowym.
Albo we Francji tam krzyży nie ma.
Owszem bronię chrześcijaństwa zeby na jego miejsce nie wszedł islam.
A ziemianie nie są jeszcze na tym poziomie zeby przyjąć prawdziwą wiedzę duchową.

A Kopernik była kobietą !

03.12.2018 2:22 gupol(szukam w OZE)

@pit
a jak chcesz redukować i w jakim przedziale czasu? bez przerwy operujesz niesprecyzowanymi hasłami i ogólnikami. pod każdym artykułem. żadnych szczegółów. i nic dziwnego. bo jak zacząć w to wnikać i rozkminiać to kończy ci się twórcza wena i urywasz wątek żeby pod następnym artykułem znowu powtórzyć te same hasła...

03.12.2018 2:51 gupol(szukam w OZE)

@h4r4d4
"To nie Koran tylko Biblia. Księga Powtórzonego Prawa 13:13 "

heeh no to żeś trochę popłynął. bo to stary testament jest;) a to już podwórko judaizmu;) ale żydowski szowinizm już w mediach nie istnieje bo zaraz podnosi się histeria oskarżeń o antysemityzm;) swoją drogą judajski staroksięg ma więcej wspólnego z koranem niż z chrześcijańskimi ewangeliami.
islam to prawdziwy plagiat judaizmu. mahomet zerżnął większość swoich prawd wiary od żydów i wymieszał to z arabsko-beduińską tradycją dodając parę swoich wynalazków.
judaizm to też jest masakra. najwiekszy problem z żydami i muzułmanami jest taki że w ich religie wpisane jest poczucie wyższości nad innymi. żydzi uważają się za "lud wybrany przez jedynego boga" a islam przejął tą arogancję. tu nie ma miejsca na równosć i tolerancję. "jesteśmy lepsi i ważniejsi od innych" takie przekonanie zawsze prowadzi do kłopotów bez względu na religię bo w ludzkie mózgi wpisana jest potrzeba równości i sprawiedliwości. przydałaby się reformacja w tych religiach tak jak miało to miejsce w chrześcijaństwie ale czy islam i judaizm są gotowe na reformację? nic na to nie wskazuje.

ale jest róznica między duchowością/wiarą a religią. religia dzieli ludzi. wiara/duchowość ich łączy. szkoda że granica między jednym a drugim jest tak delikatna i cienka.

03.12.2018 8:53 H4R4D4

@GUPOL
Stary Testament tak jak i Nowy są świętymi księgami chrześcijan. KKK i inne radykalne chrześcijańskie ruchy nawiązują do Starego Testamentu chcąc wywyższyć biała rasę. Nasz rodzimy kato-narodowy patriotyzm też uważa Polaków za lepszych od całego świata. Jeszcze trochę a okaże się, że Jezus nie był Żydem, tylko Polakiem. Jaka ma być odpowiedź na narastające fale nienawiści, nietolerancji, izolacji. Mamy być niewolnikami, którzy chcą zostać panami niewolników, czy znieść niewolnictwo? Ja nie chcę odpowiadać nienawiscią na obcą nienawiść grup ekstremalnych z innych kultur. Chcę podważyć cały system, z którego ta nienawiść wynika. Szowinizm wszelakiej maści - nasz czy obcy, są tak samo do dupy.

03.12.2018 12:01 Logic

@Gupol
Nie męcz pita o to. Ja odpowiem otóż zredukuje planeta lub też Bóg jak kto woli tylko on ma do tego prawo.

03.12.2018 12:16 Logic

@H4R4D4
Czyli jestes za tym zeby i w Polsce było tak samo jak na zachodzie żebyśmy i w Polsce mieli kalifat ?
Tak JESTEM LEPSZY od nich bo nie kamienuję kobiet, nie gwałcę kóz, nie walę bez sensu łbem o ziemię 10 razy dziennie, mam swój kraj i bede go bronić przed tą dziczą i osobami popierajacymi sprowadzanie ich tu.
Szowinizm nie jest zły bo pozwala na zachowanie tożsamości narodowej.

Chcesz podważyć system prowadzący do nienawiści ?
Szlachetne wiec jedz do Francji i zacznij od meczetów gdzie głoszona jest nienawiść.

Gupol dobrze ci napisał o islamie i judaizmie to oni mają problem a nie my.

03.12.2018 12:38 H4R4D4

@LOGIC
W ramach lepszości przestań używać cyfr arabskich i przerzuć się na rzymskie.

03.12.2018 13:02 Logic

@H4R4D4
Racjonalne argumenty do ciebie nie trafiają.
Ideologia bieże gore nad rozsądkiem.

03.12.2018 13:27 H4R4D4

@LOGIC
Bardzo mi przykro, ale twoje argumenty nie są wcale racjonalne. Bardzo daleko im do racjonalizmu.Twoja odległość do rozumu wzrasta wprost proporcjonalnie do ilości tekstu, jaki wylejesz spod swoich palców. Bredzisz o jakichś kręgach w zbożu, udowodnieniu istnienia Boga i duszy przez naukę, a potem twierdzisz, że jesteś lepszy i już. Kultura europejska była o tyle lepsza od kultur stawiających ślepo na tradycję, że pozwalała na krytykę, dyskusję, ewolucję i zmianę. Ty chcesz ją cofnąć do szowinizmu, zamknięcia, braku krytyki, zmiany i ewolucji. Tak własnie wyglądają krytykowane przez ciebie kultury Dżichadu i Państwa Islamskiego. Stawiasz na tradycję i niczym nie popartą lepszość swoją, a skoro jesteśmy lepsi, to nie można krytykować naszej kultury, nie można jej zmieniać, trzeba ślepo powielać tradycję i bronić się przed obcymi. Moim zdaniem nie można zamykać granic przed uciekającymi od terroru ludźmi innych wyznań, bo sami staniemy się kulturą świętej wojny i Państwa Katolskiego. A uciekinierzy z Syrii czy innych regionów zapalnych, to ludzie uciekający przed terrorem takiej zamkniętej kultury, ciężko okaleczeni psychicznie przez wojnę, często oglądający śmierć najbliższych. Pogardliwie nazywasz muzolami i oskarżasz o najgorsze zło świata i współżycie z kozami. Czy słynne zdjęcie martwego dziecka na plaży wywołało u ciebie uśmiech. To nawet nie jest nieracjonalne, ale po prostu podłe. Ludzie lądujący w Europie są bardzo różni. Zmieniają swoją kulturę pod wpływem naszej. Mogą nam wiele dać. W Polsce rocznie z powodu smogu umiera 60 tys ludzi. Ilu zginęło z powodu zamachów terrorystycznych? Zero.

03.12.2018 16:55 Logic

@H4R4D4
Az mi sie nie chce odpisywać na te bzdury ale ok.

Panstwo islamskie to islam zgodny z koranem czyli prawdziwy islam jaki był za mahometa. Jesli usiłujesz porównywać naszą kulturę z nimi to moge ci tylko radzić psychiatrę.
Nas nie ma za co krytykować ponieważ my nie kamienujemy kobiet ani nie ucinamy głów.
Wiec my jesteśmy lepsi. Tak ci spróbuje to jeszcze wytłumaczyć jak trzy letniemu dziecku.

Hehs uciekający przed terrorem ludzie ?
Dziwne ze sa to mężczyźni w wieku poborowym przychodzący tu po socjal.

Oni współżyją ze zwierzętami w islamie jest to zalecane bo przeciez współżycie z kobieta bez ślubu to cudzołóstwo za ktore grozi kara smierci.

A dzieci mordowane przez czarną dzicz w RPA to juz cie nie obchodzą ? Prawda to sa białe dzieci wiec ich los lewakow nie obchodzi.
A co do tego dziecka to jego tatuś chciał sobie zeby zrobic za darmoche u mamy Merkel i wziął tego dzieciaka zeby go szybciej wpuścili.
To wy lewacy jestescie podli zakłamani i dwulicowi - brzydzę sie wami.

Oni zmieniają nasza kulture i mówią otwarcie ze ich celem jest wprowadzenie prawa szariatu w Europie.
Owszem moga nam dac kulture gwałtu i prawo szariatu czyli wstecznictwo i prymitywizm nic tylko brać.
Jeszcze nikt nie zginął bo jeszcze ich tu za duzo nie nie ma.

03.12.2018 17:01 Logic

@H4R4D4
No wlasnie tylu ludzi ginie w zamachach w nowoczesnej Europie tylko u nas w tym zaścianku jak zwykle nikt.

03.12.2018 17:04 H4R4D4

@LOGIC
W twoich postach występuje przede wszystkim błąd stereotypu.
W ściągach do gimnazjum, można wyczytać:

"Błąd stereotypu (...) polega na ocenianiu innych z pozycji żywionych wobec nich uprzedzeń (por. R.R. Holt, 1971, s. 21-23). Uprzedzenia te mogą mieć różnorakie podłoże. Nierzadko odnoszą się do ludzi z kręgu mniejszości etnicznej lub niektórych narodowości czy określonego pochodzenia społecznego albo osób o osobliwym wyglądzie zewnętrznym, np. wyraźnie zeszpeconych lub z nadwagą..."

http://www.eduteka.pl/doc/blad-generalizacji-i-stereotypu

Niestety gimnazja zostały zlikwidowane, musiałbyś zatem wrócić do podstawówki, żeby się o tym dowiedzieć.

03.12.2018 18:51 Logic

@H4R4D4
Aha brak ci argumentów wiec walisz mi ad personam.
Zbij moje argumenty merytorycznie.
Znajdę ci tysiąc faktów ze islam to system totalitarny - zapisy w koranie, hadissach i sunnie.
Oraz wypowiedzi immamow.
Oraz moge dołożyć statystykę czyli podać ilu "zasymilowanych" muzulmanow popiera dżihad względem zachodu. Oraz statystykę dotyczącą przestępczości wsrod tych grup etnicznych (nadrepresentacja muzulmanow w więzieniach
)

Błąd stereotypu to gdy bym stwierdził ze na przykład wszyscy rudzi są fałszywi, albo blondynki są głupie.
Ty natomiast z uporem maniaka przeczysz faktom.
Jedyne wyjscie dla ciebie to usunąć moje posty - tak robicie na FB i innych portalach.
Cenzura to jedyne wyjscie dla was.

03.12.2018 19:32 H4R4D4

@LOGIC
Ja nie bronię islamu. Bronię ludzi. To, że skrajny islam jest o kant d. potłuc, podobnie jak nacjonalizm czy radykalny katolicyzm a'la radio M., nie znaczy, że mamy się zachować jak bydlaki wobec uchodźców, którzy właśnie przed takim islamem uciekają. Twój błąd polega na tym, że uważasz iż każdy muzułmanin to terrorysta. To mniej więcej jakbym ja uważał, że każdy chrześcijanin to naziol z KKK. To jest właśnie błąd stereotypu. Muzułmanie żyją na polskich ziemiach od wieków, są zasymilowani i bronią naszej ojczyzny. Mówię o Tatarach, którzy między innymi walczyli o naszą niepodległość. Ostatni zamach terrorystyczny w Polsce to było morderstwo prezydenta. Nie chodzi o Smoleńsk. :) Pierwszy prezydent II R.P. Gabriel Narutowicz został zamordowany. Nie dokonał tego wyznawca Allacha. Eugeniusz Niewiadomski był narodowcem. W czasie procesu przyznał się, że przed wyborem Narutowicza na prezydenta, nosił się z zamiarem wykonania zamachu na Józefa Piłsudskiego, uznając go głównym winowajcą demokratycznego i lewicowego rozkładu, który toczył jego zdaniem Polskę. Skąd ja znam takie teksty :)

03.12.2018 19:49 ktos

Eugeniusz Niewiadomski - wykryto u niego chorobe psychiczna, wiec nie byl pelni swiadomy swoich czynnow.
Z tatarami to różnie było, raz z nami za drugim razem przeciwko nam. Zalezy kiedy mieli w tym interes

03.12.2018 20:16 PIT

Przecież islam nieraz chciał podbić Europę, wiele wojen było i wiele ofiar. A imperium Otomańskie to co robiło ?

Ktoś tu najwyraźniej nie zna historii.

03.12.2018 20:17 ktos

H4R4D4 -

"Czy słynne zdjęcie martwego dziecka na plaży wywołało u ciebie uśmiech."
Jaka papke z mozgu ludziom robia te neomarksistowskie bzdury.
Oczywiscie, że smierć każdego dziecka jest tragedia. Jednak czy również tak samo płaczesz po informacjach, filmikach jak to ci wzbogacajacy nas kulturowo muzumanie gwałca zbiorowo europejskie dzieci i kobiety.Jak grupowo bija białe kobiety.
rozumiem, że moge przytoczyć słowa chyba Twojej ideologicznie bliskiej kolezanki
"Co z tego, że jeden z 7 tysięcy uchodźców zrobi zamach w Polsce, zabijając dziesięciu naszych obywateli, skoro uratujemy 6999 pozostałych. Tak wypowiadała się dziś w TVN24 Anna Pamuła - reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

Zmieniają swoją kulturę pod wpływem naszej. Mogą nam wiele dać
no tu mnie rozbawiłeś, zmieniaja kulture..... tak ale chyba europejska
Stary przykład jak sie asymiluja

https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/724345,Dunskie-miasteczko-bez-choinki-za-to-z-islamskim-swietem

03.12.2018 20:21 WJ

@H4R4D4
Interesująco było poczytać Twoją polemikę-
"poprzeczka została podniesiona"

03.12.2018 20:28 H4R4D4

@KTOS
Stwierdzono chorobę i wykonani karę śmierci? Diagnozy następowały po czasie np. w roku 2000 w programie rewizja nadzwyczajna na podstawie spisanych wypowiedzi. Ich wartość jest łagodnie mówiąc wątpliwa. Mordercy nie zbadał fachowo żaden specjalista. Jeśliby nawet w tym, że Niewiadomski cierpiał na paranoję, a ściślej – tzw. obłęd posłannictwa, było coś na rzeczy, pokazuje to tylko, jak blisko szowinistyczny nacjonalizm jest blisko obłędu.
Z Tatarami zapewne bywało różnie. Tak jak ze wszystkimi. Z Polakami, Niemcami, Amerykanami, Zielonoświątkowcami, elektrykami, kierowcami taksówek albo muzułmanami. Czy każdy pies to kundel? Czy każde ciastko to sernik? Czy każdy elektryk to Wałęsa? Czy każdy muzułmanin to terrorysta? Nawiązując do tematyki portalu, uciekinierzy z Syrii są uważani za ofiary wojny będącej skutkiem zmian klimatu. To nie biedne południe spowodowało tą zmianę. A tam najszybciej spowoduje ona, że warunki staną się zabójcze dla człowieka.

03.12.2018 21:19 H4R4D4

@KTOS
Każdy zamach jest tak samo obrzydliwy i zbrodniczy. Radykalny islam jest tak samo beznadziejny jak radykalny biały nacjonalizm. Nie wciskaj mi w usta czyichś głupich wypowiedzi. Apropos choinki - Polacy w USA zapewne z początku też nie obchodzili Święta Dziękczynienia w amerykańskim stylu z indykiem, a 3 mają czy 11 listopada były dla nich ważniejsze niż 4 lipca. Jedni muzułmanie integrują się lepiej, inni gorzej, podobnie jak Polacy. Waluś w RPA dokonał morderstwa politycznego. Czy znaczy to, że każdy Polak jest mordercą? Świat nie jest czarno biały. Jest pełen odcieni szarości. Nie ma prostych odpowiedzi. Łatwiutkich recept na wszystkie problemy.

03.12.2018 21:23 Logic

@H4R4D4
A to ciekawe ze uciekają, tak ci powiedzieli ?
Czy wiesz co to jest takija i hidżra ?
Otóż takija to oszustwo islamu. Muzułmanin ma prawo kłamać w obronie swojej "religi" są na ten temat odpowiednie teksty w koranie.
Hidżra to natomiast podbój terenu przez zajecie go.
Czemu ci "biedni uchodzcy" nie walczą w swoich krajach o wolność i dobrobyt.
Islam to "religia" a te "religie" wyznają ludzie i ci ludzie sa zagrożeniem.
Chcesz bronić ludzi ? pedofili i morderców tez ?

Tak sie dziwnie składa ze to sa potencjalni terroryści przez wyprane mózgi. Większość z nich w ankietach popiera dżihad przeciw Europejczykom.
Bredzisz kolego nie wyciagasz zadnych wniosków z tego co sie dzieje.

Tataży sa grupa zanikającą w Polsce po za tym juz niektórzy z nich jeżdżą do Arabii saudyjskiej i juz pojawiają sie pierwsze symptomy radykalizacji.
Poszukaj sobie co wygadywał syn muftiego Miśkiewicza.

Ja mowię to systemie totalitarnym jakim jest islam a ty wyskakujesz z niewiadomskim ktory ma sie nijak do tematu.
On zresztą dostał za to czape i został potępiony a pokaz mi zamachowców islamskich czy oni sa potępiani przez resztę muzulmanow czy tez sa podziwiani.
Weź i podaj jeszcze wcześniejszy przykład Piekarskiego.

Wiec teraz to my mamy zrobic u siebie kalifat ponieważ oni są z biednego południa.
Wiec odrazu oddajmy im swoje kraje i bedzie spokój.

03.12.2018 21:34 Logic

@H4R4D4
Gdzie ty widzisz ten "radykalny biały nacjonalizm" chyba tylko w TVN.
Otóż zdradzę ci coś. Tego białego nacjonalizmu bedzie coraz wiecej w odpowiedzi na obłąkane działania lewicy.
Muzułmanie nie moga sie zintegrować ponieważ ich "religia" im na to nie pozwala - konkretne zapisy w koranie.
A jeśli sie integrują to albo jest to takija czyli udają zintegrowanych albo nie są muzułmanami czyli porzucili ten obłęd - tacy tez sa ale w mniejszości.

Recepty są - delegalizacja islamu jako systemu totalitarnego.

A z tym indykiem to dobre musze to opowiedziec jako dowcip nazistom na marszu niepodległosci :)

03.12.2018 21:37 H4R4D4

@LOGIC
Jak zatem proponujesz rozwiązać problem uchodźców? Karabiny maszynowe na granicach? A emigranci, którzy już są w Europie? Obozy koncentracyjne?

03.12.2018 21:42 H4R4D4

@LOGIC
I jak do tego się mają kręgi w zbożu? A co, jeśli nauka, tak jak proponujesz, dowiedzie istnienia Boga, ale w eksperymencie z probówki wyskoczy Allach, a nie Trójca Święta? :) Zmienisz front i pozanykasz chrześcijan?

03.12.2018 23:13 Logic

@H4R4D4
Powiem szczerze obecna polityka doprowadzi do wojny domowej w Europie.
Przyjmowanie obcych kulturowo muzulmanow to podobny mechanizm jak z produkowaniem CO2 przez ziemską cywilizację. Kłania sie grzech zaniechania.
Równie dobrze mozesz wymagać odemnie żebym ci dał prostą receptę na rozwiazanie problemu globalnego ocieplenia.
Odpowiem ci prosto po wojskowemu albo my ich albo oni nas.
Trzeba było ich najpierw nie okradać przez setki lat z bogactw potem nie sprowadzać jako taniej siły roboczej a ostatnio nie wpuszczać czyli zawracać łodzie.
Na szczęście Polska nie ma nic z tym wspólnego i powinna sie odciąć od tego, to problem zachodu i byłych panstw kolonialnych.

Obce cywilizacje ostrzegają ludzkość przed przeludnieniem planety. Ludzie powinni dobrowolnie ograniczyć przyrost naturalny.
To jak wyskoczy allach to zacznę sie martwić.
Na razie ziemska nauka jest od tego równie daleko jak andromeda od nas :)

04.12.2018 0:14 H4R4D4

@LOGIC
Żyjesz w świecie urojeń. Jacy oni? Jacy my? Wojna jest w twojej głowie tylko. Ludzie to ludzie. Tylko przypadek powoduje, że rodzimy się w takiej kulturze lub innej. Nauka nie udowodni istnienia Boga. Obce cywilizacje nie robią ci kręgów w zbożu, tylko paru gości się wyglupiało:
"Mniej więcej 10 lat po brytyjskiej „epidemii” dwie osoby (Doug Bower i Dave Chorley) ogłosiły publicznie, że większość z kręgów, które rozpoczęły tę modę, było ich dziełem. Wyjaśnili oni dokładnie, jak tworzyli te kręgi, zaprezentowali proste przyrządy, przy pomocy których je wykonywali[3] oraz wykonali kilka z nich na zamówienie."
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kręgi_zbożowe

04.12.2018 4:01 gupol(szukam w OZE)

@h4r4d4
masz rację że każdy szowinizm, czarny, biały, czerwony czy zielony jest do dupy.
ale róznica między"naszymi" neonazistami czy KKK jest taka że są to zjawska marginalne, zakazane i aktywnie zwalczane przez prawo. a "chrześcijański fundamentalizm"? jest wyszydzany i spychany na margines marginesu przez świeckie państwo i laickie społeczeństwo.
nawet chrześcijański fundamentalista jest zobowiązany do nadstawiania drugiego policzka i wybaczania wszystkiego.

to co u nas jest marginesem tam jest średnią. np pakistan i ich absurdalne prawo o "bluźnierstwie".
pokaż mi coś podobnego u żydów i muzułmanów. tam jest ząb za ząb i dwa ciosy w odpowiedzi na jeden.
pokaż mi świeckie państwo muzułmańskie. wszędzie ideałem jest szariat. albo umiarkowanych muzułmanów. tam im jesteś bardziej religijny tym bardziej cię szanują. nikt nawet nie śmie otwarcie polemizować z radykalnymi duchownymi.

mało kto wie że posągi buddy w bamian (afganistan) zostały zniszczone nie przez talibów którzy nie potrafili tego zrobić za pomocą czołgów, lecz przez specjalny zespół pakistańsko-saudyjskich inżynierów którzy wiedzieli jak i gdzie wiercić otwory w skale i jakie rozmieścić ładunki.

tam ekstremiści są integralną częścią społeczeństwa które to niby się od nich oficjalnie w mediach odcina ale jak się bliżej przyjrzeć to niezbyt kategorycznie.

w sumie jak król saudów sam zleca zabójstwo dziennikarza w ambasadzie to niewiele się różni od siepacza z ISIS. o czym my tu mówimy.

albo izrael. tam społeczeństwo dzieli się na tych "zeświedczonych" co pracują i służą w armii oraz na "ortodoksów" którzy są esencją i powodem istnienia izraela. nic nie robią oprócz studiowania tory. żyją na koszt reszty społeczeństwa i mają po 10 dzieci. ciekawe jak długo to przetrwa.

wogóle bardzo ładnie sie czyta twoje wpisy i w pełni się z nimi zgadzam. ale to są niestety ogólniki i pobożne życzenia.jak chcesz "pogodzić" ludzi różnych wyznań w praktyce? można próbować szukać wspólnego mianownika w człowieczeństwie ale wtedy ludzie musieliby się chyba wyrzec swojej religii a to nie będzie zbyt łatwe. nie sądzisz?;)

04.12.2018 8:54 Logic

@H4R4D4
Tak i tych dwuch gości powyginało źdźbła - wszystkie równiutko w jedną stronę i w dodatku nie łamiąc ich a
wyginając na poziomie molekularnym - ciekawi ludzie i ciekawą technologią dysponują :)

04.12.2018 13:12 H4R4D4

@GUPOL
Nasz biały szowinizm coraz mniej jest zjawiskiem marginalnym - w Polsce PiS patrzy na niego przez palce, propaganda promuje pogardę dla obcych, prezydent i politycy wspólnie z nimi maszerują 11 listopada. W wielu innych krajach też skrajna prawica dochodzi do głosu. Nie można już nazwać tego wyszydzanym marginesem bo coraz bardziej się rozpycha w głównym nurcie. Po poprzedniej debacie prezydenckiej utkwił mi w pamięci pewien komentarz (występował tam Korwin, Kowalski i wielu innych psycholi) - ktoś napisał, że tylu faszystów nie widział od czasu procesów norymberskich.
Nie mamy wpływu na innych, ale sami nie musimy ulegać kretyńskim stereotypom.
Poza tym Polska jest szczególnie dziwnym krajem. Mamy jeden z najwyższych wskaźników antysemityzmu a przy okazji zero Żydów. Nienawidzimy muzułmanów a jednocześnie stanowią oni niewidoczny ułamek społeczeństwa. Przez 40 lat komunizmu staliśmy się narodem niemal homogenicznym, odciętym od świata. Komunizm zahibernował stare spory i lęki, które teraz wychodzą ze zdwojoną silą. Cyniczni radykałowie grają na nich chcąc zbić kapitał polityczny na strachu przed obcym. Dzięki głupocie tłumu dochodzą do władzy. Demokracja tak naprawdę jest dla nas nowością, nie znamy jej - przed wojną trwała zaledwie 8 lat - do zamachu majowego, teraz od 1989. Społeczeństwa zachodu są nauczone wolności, demokracji, dzieci o różnym kolorze skóry chodzą razem do szkół i uczą się, że to, że ktoś inaczej wygląda, inaczej się ubiera nie znaczy, że jest zły, straszny, że nie jest człowiekiem. Choć teraz nawet na zachodzie rasistowski obłęd coraz bardziej dochodzi do głosu.
Nie wiem jak rozwiązać ten problem. Uważam że przede wszystkim trzeba nie dać się zwariować i nazywać rzeczy po imieniu. To nie tolerancja jest zła, tylko faszyzm, rasizm. Żyjemy w kraju, gdzie co piąty obywatel zginął podczas wojny wywołanej przez nazistów. To my byliśmy podludźmi dla prawdziwych Aryjczyków. Brat mojego ojca zginął w Powstaniu Warszawskim. Zamordowali go goście piejący takie same teksty, jak współczesna nasza rodzima radykalna prawica. Ojciec mojego ojciec przed wojną był urzędnikiem państwowym. Trafił do Oświęcimia, gdzie został zamordowany. Nie wyznawcy Allacha go zabili, nie wyznawcy jakiejkolwiek innej religii, a naziści. Wspaniali biali europejczycy nie tolerujący brudasów i śmieci. Tylko, ze to my byliśmy wtedy brudasami i śmieciami. Jakim trzeba być przygłupem, żeby dzisiaj powtarzać błędy naszych morderców. Czy niewolnicy, którzy chcą się stać panami niewolników zasługują na wolność?

04.12.2018 13:25 Logic

@H4R4D4
Racja to faszyzm, nazizm, rasizm, islamofobia murzynofobia, biały suprematyzm, ku klux klan eskimosofobia i co tam jeszcze :)
Jakim trzeba byc przyglupem zeby nie wyciągać wniosków z megatrendów.

Zbijaj moje argumenty merytorycznie bo teraz używasz z koleji argumentów ad hitlerum.
Czyli wszyscy inaczej myślący niz ty to SSmani z treblinki.
Znajdź jakieś fragmenty z koranu o miłości czy coś.
Przywołaj cytaty z Marksa o "sprawiedliwosci społecznej" kombinuj kolego.

04.12.2018 14:25 H4R4D4

@LOGIC
To są jakieś fake-newsy z prawackich szmatławców. Ulegasz propagandzie strachu i nienawiści wymyślanej przez cynicznych manipulantów. Jeśli portal nazywa się prawda obiektywna, zapewne jest tak samo wiarygodny jak komunistyczna moskiewska prawda. Ściema na ściemie. Gdyby nie było to tak nienawistne, to by się można było z tych bzdur pośmiać. Nie chce mi się nawet czytać tych sensacji. Podaj jakieś wiarygodne źródła, linki do prasy a nie do szczekaczek.

04.12.2018 17:11 H4R4D4

Twoje portale są na tej liście:

https://oko.press/rosyjska-propagande-szerza-polskie-portale-znalezlismy-23-takie-witryny/

"Rosyjska propaganda sączona jest do głów Polaków w znacznie szerszym zakresie niż dotychczas sądzono. Dociera nie przez oficjalne kanały sterowane przez Rosjan, które w Polsce nie cieszą się popularnością, lecz przez polskojęzyczne portale informacyjne.

Rozpowszechniają one w Polsce „newsy” ze Sputnika Polska, Russia Today (dziś występuje pod logiem: RT) oraz z pro-kremlowskiego portalu Voice of Europe. Podawane z pro-kremlowskich źródeł informacje dotyczą przede wszystkim wydarzeń z zagranicy. Widać, w jak ogromnym zakresie prorosyjska propaganda usiłuje kształtować Polakom obraz współczesnego świata.

Rozpowszechniają one w Polsce „newsy” ze Sputnika Polska, Russia Today (dziś występuje pod logiem: RT) oraz z pro-kremlowskiego portalu Voice of Europe. Podawane z pro-kremlowskich źródeł informacje dotyczą przede wszystkim wydarzeń z zagranicy. Widać, w jak ogromnym zakresie prorosyjska propaganda usiłuje kształtować Polakom obraz współczesnego świata.

(...)

Część z nich to radykalnie prawicowe witryny, inne prezentują „alternatywną” wizję świata i informacje, „których nie znajdziesz w zwykłych mediach”, jeszcze inne to witryny poświęcone popularnym obecnie tzw. teoriom spiskowym, wśród których znajdują się m.in. smugi chemitrails, teoria antyszczepionkowa czy UFO. Strony te poruszają także tematy polityczne.
"

04.12.2018 19:15 Logic

@H4R4D4
Dzięki ze mnie oswieciłeś od dzis obiecuję bede oglądał tylko TVN i czytał wyborczą.

04.12.2018 19:27 H4R4D4

@LOGIC
Czytaj, co chcesz. Mniej jednak świadomość, że twoje ulubione portale sieją propagandę Putina. Cały dział ruskich trolli z Petersburga się raduje na każdy twój wpis. Robisz za nich robotę. Za darmo.

04.12.2018 20:05 Logic

@H4R4D4
A twoje portale sieją propagandę z Berlina od Merkel ktora zabroniła pisać źle o nachodzcach.

04.12.2018 20:15 H4R4D4

Jakie moje portale. Linkowalem tylko na Wikipedię i oko.press - portal finansowany przez czytelników.

04.12.2018 21:18 ktos

H4R4D4

jak ja słysze propaganda putinowska, to smaic mi sie ćhcę, gdzie to wyczytałeś w nowych czerwonych książeczkach od tvn - u?

"To są jakieś fake-newsy z prawackich szmatławców. Ulegasz propagandzie strachu i nienawiści wymyślanej przez cynicznych manipulantów."

"Czy słynne zdjęcie martwego dziecka na plaży
to wedłu Ciebie nie jest propaganda z lewackich obiektywów

To co teraz tu wygadujesz, pokazuje wasza neomarksistowska obłude i hipokryzje.

"Apropos choinki - Polacy w USA zapewne z początku też nie obchodzili Święta Dziękczynienia w amerykańskim stylu z indykiem, a 3 mają czy 11 listopada były dla nich ważniejsze niż 4 lipca."

Oczywiście, że obchodzili swoje świeta, bo kążdy ma prawo do tego, jednak nie niszczyli lokalnego święta i kultury, bo mieli poszanowanie dla gospodarzy a po drugie dawno by wylecieli na kopach ze stanow zjednoczonych.

Po drugie Polacy maja swój wkład w 4 lipca, a ta dzicz z islamu jaki ma wkład w dany kraj?
na pewno znajdzie sie paru lekarzy, architektów itd. Jednak to jest margines w porownaniu do tego co prezentuja

" Polsce PiS patrzy na niego przez palce, propaganda promuje pogardę dla obcych, prezydent i politycy wspólnie z nimi maszerują 11 listopada".

weź mi człowieku powiedz gdzie była pogarda w tym marszu dla obcych, że spalili jedna flagę unijna, czy może to, że przyjechali Forza Nuova. (gdzie ani w Polsce ani we Włoszech nie jest zakazana).
Czy moze hasło "smierć wrogom ojczyzny"?
no tak wedłu waszej lewackiej ideologi wrogom ojczyzna nalezy dać medal i nastawić du.y

Na pogarde to czekali oszołomy z kodu i obywateli rp , niestety nie mieli zadymy i smutni poszli do domu.

04.12.2018 21:27 Mariusz R.

Panowie @LOGIC, @H4R4D4, @GUPOL(SZUKAM W OZE), @MARCIN LESZCZYŃSKI oraz pozostali Wielce Szanowni Forumowicze!
Tak sobie czytam, i czytam, i doszedłem do wniosku, że wszyscy macie słuszność. Mógłby się zgodzić, a właściwie zgodziłbym się niemal z każdą wypowiedzianą myślą w powyższej dyskusji.
Jestem też niemal pewny, że gdybyśmy wszyscy mieli w sobie dostatecznie dużo wspominanej empatii, to potrafilibyśmy zrozumieć się na wzajem i nie spieralibyśmy się ze sobą tak często.
Niestety, mam też przeczucie, że to nie ma już żadnego znaczenia, bo i tak wszyscy skończymy polując na siebie.

04.12.2018 22:12 H4R4D4

@KTOS

Tekst pochodzi z portalu oko.press, niezależnego, utrzymywanego z pieniędzy czytelników, nie z żadnej czerwonej ksiązeczki TVN-u. Gdzie ty widziałeś czerwoną książeczkę TVN-u? Czy amerykańska korporacja Discovery posiadająca TVN to nowa krypto międzynarodowa partia komunistyczna?

Nie jestem związany z żadną organizacją, myślę samodzielnie, mówię w swoim imieniu, nie pisz do mnie więc wy, komuchy, kod czy coś takiego. Czytam różnorodne źródła, sięgam po informacje również z portali prezentujących poglądy, z którymi się nie zgadzam, aby mieć szerszy obraz i móc wyrobić sobie własne zdanie.

Tak - spalenie flagi UE, krzyczenie o wieszaniu na drzewach, o śmierci wrogom ojczyzny, to sianie nienawiści, szczególnie, gdy za wroga ojczyzny można wziąć każdego, kto ci się nie podoba.

Tak - te portale szerzą propagandę Putina.

https://oko.press/rosyjska-propagande-szerza-polskie-portale-znalezlismy-23-takie-witryny/

Cytat:

"Mechanizm jest prosty. Sputnik, Russia Today oraz Voice of Europe podają informacje z całego świata i z Polski, odpowiednio przetworzone tak, by pasowały do pro-kremlowskiej wizji rzeczywistości:

USA, UE, NATO i Niemcy są złe, w stanie rozkładu i anarchii, Rosja jest stabilna i bezpieczna, chyba że zostanie zaatakowana przez „złych”, dlatego zbroi się, by w razie czego móc się bronić podczas III wojny światowej, która niebawem wybuchnie, a wywołają ją oczywiście Stany Zjednoczone.

zaś VoE przoduje w informacjach o złych muzułmańskich oraz czarnoskórych uchodźcach, którzy niszczą europejską kulturę i atakują Europejczyków.

W języku polskim takie „newsy” podaje jedynie Sputnik, ale nie cieszy się popularnością, ponieważ jest dość powszechnie znany jako tuba Kremla. Znaleziono jednak sposób – skuteczny – by tę barierę nieufności Polaków pokonać.

Zauważyłam to obserwując bardzo liczne na Facebooku grupy, zrzeszające przede wszystkim osoby o wyraźnie narodowych i prawicowych poglądach, oraz grupy ludzi nastawione antyimigrancko i antyukraińsko. Grupy te mają od kilku do kilkudziesięciu tysięcy fanów, nie chodzi więc o niszowe wpływy, lecz o docieranie do sporej rzeszy ludzi.

Bardzo ostrożnie szacuję, że w samych grupach dostęp do prezentowanych w nich newsów ma ok. 1,5 mln użytkowników FB, a ich udostępnienia dodatkowo powiększają zasięgi.

W tych właśnie grupach pojawia się mnóstwo linków, kierujących do mało znanych portali.

Część z nich to radykalnie prawicowe witryny, inne prezentują „alternatywną” wizję świata i informacje, „których nie znajdziesz w zwykłych mediach”, jeszcze inne to witryny poświęcone popularnym obecnie tzw. teoriom spiskowym, wśród których znajdują się m.in. smugi chemitrails, teoria antyszczepionkowa czy UFO. Strony te poruszają także tematy polityczne.

23 portale czerpią teksty z pro-kremlowskich źródeł
Zrobiłam zestawienie portali, które były cytowane w analizowanych przeze mnie grupach FB i sprawdziłam każdy z nich, czyli 60 witryn.

Okazuje się, że aż 23 korzystają z informacji Sputnika, RT lub Voice of Europe jako ze źródeł swoich tekstów. Często źródło podawane jest na samym końcu , małymi literami, jest więc mało widoczne, zwłaszcza w zestawieniu z krzyczącym, sensacyjnym nagłówkiem. Niewiele osób podających dalej informację na Facebooku dopatrzy się, skąd ona pochodzi.

Oto lista portali, na których znalazłam newsy ze Sputnika, RT czy VoE (alfabetycznie):

alternews.pl,
alexjones.pl,
dziennik-polityczny.com,
hnews.pl,
koniec-swiata.org,
magnapolonia.org,
narodowcy.net,
nczas.com,
ndie.pl,
neon24.pl,
newsweb.pl,
parezja.pl,
pikio.pl,
prostozmostu24.pl,
prawdaobiektywna.pl,
reporters.pl,
sioe.pl,
wmeritum.pl,
wolnosc24.pl,
wolna-polska.pl,
wprawo.pl,
wsensie.pl,
zmianynaziemi.pl.
Najmniej artykułów z pro-kremlowskich źródeł znalazłam na portalach: hnews.pl, prawdaobiektywna.pl i newsweb.pl. Były to pojedyncze teksty, zapośredniczone z innych portali. Bardzo częstą praktyką jest tu podawanie informacji wzajemnie od siebie. Jeśli jednak komuś wydaje się, że cała reszta są to witryny niszowe i mają one niewielki wpływ na Polaków, myli się.

Powyżej miliona wejść w sierpniu 2018 roku (do 27 sierpnia, dane z SimilarWeb) odnotowały: magnapolonia.org, zmianynaziemi.pl, nczas.com, newsweb.pl, wmeritum.pl, ndie.pl, wolna-polska.pl i największy w tym gronie pikio.pl (34,4 mln wejść)."

04.12.2018 22:33 Logic

@H4R4D4
Mówiłem cenzura to jedyne wyjscie dla was.
Oskarżenia ze za wszystkim stoii Putin nie działa.
Wiec zostanie wam tylko usuwanie stron i portali oraz ścisła cenzura prewencyjna.

A teraz zadanie dla ciebie znajdź mi portal informacyjny ktory w obiektywny sposób stwierdził ze informacje o dziewczynce to fake news.
Zarzuciłeś manipulacje teraz to udowodnij.

04.12.2018 22:58 H4R4D4

@LOGIC
Ale jakim nam? Ja jestem jeden. Mówię za siebie. Widzisz moje posty podwójnie czy poczwórnie? Poza tym nie mam żadnej władzy. I jej nie chcę. Władzę ma PiS i właśnie podkulił ogonek apropos repolonizacji mediów (czyli wyciszeniu mu niemiłych), bo pani ambasador tupnęla nogą.

04.12.2018 23:02 Logic

@H4R4D4
Wam ponieważ juz określiłeś sie po ktorej stoisz stronie.
Miałeś sie odnieść do informacji o dziewczynce.
Czekam.
Rozliczymy PiS przy wyborach.

https://euroislam.pl/brunei-piec-lat-za-swietowanie-bozego-narodzenia/?fbclid=IwAR0sCCGelRXH8hNYFzCKYOm5c2fdC3yX0g1K1SImkFZ-xBSMMz37m8QN7H4

To tez Putin :) ?

05.12.2018 0:44 H4R4D4

@LOGIC
Zostawię cię z tym pytaniem bez odpowiedzi. Stoję po swojej stronie i nie wrzucaj mnie do szuflafek w swojej głowie, do jakichś onych, tych czy tamtych, bo twoje sxufladki bardzo mocno odstają od rzeczywistości. Jak rozumiem chcesz rozliczyć PiS przy urnie za brak repolonizacji mediów. Jak zgaduję PiS pachnie ci już lewactwem i chciałbyś ostrzej w prawo. Spójrz na to jednak przychylnym okiem. Może mediów nie udało się repolonizować, przynajmniej na razie, za to całkowicie spolonizowaliśmy smog. Jesteśmy pod tym względem potegą europejską i swiatową. Dzięki temu mamy już 60 tys. zgonów rocznie, więc przeludnienie nam spada. Tak więc głowa do góry.

05.12.2018 3:58 gupol(szukam w OZE)

@h4r4d4
"Nie wiem jak rozwiązać ten problem. Uważam że przede wszystkim trzeba nie dać się zwariować i nazywać rzeczy po imieniu. To nie tolerancja jest zła, tylko faszyzm, rasizm."

pełna zgoda przyjacielu. gdyby tylko muzułmanie uważali tak samo. mówisz dużo i kwieciście o białych antysemitach, islamofobach, rasistach, homofobach itd etc ale co z tymi samymi zjawiskami po drugiej stronie?
czy muzułmanie uszanują twoje poglądy? zapewnią ci wolność wypowiedzi? nie mówiąc o tym czy się z tobą zaprzyjaźnią bo religia im tego zabrania.
jeśli tolerujesz inność i ustępujesz jej na każdym kroku ale ona nie toleruje ciebie i nie zamierza ustąpić ci w niczym to o czym my mówimy? może w imię tolerancji przejdź na islam i siedź cicho bo tylko tak zapewnisz sobie pokojowe i harmonijne współistnienie z tymi których tak bardzo chcesz tolerować.
moim zdaniem musi być równowaga i kompromis po obu stronach.
nic dziwnego że na zachodzie rośnie w siłę skrajna prawica bo własnie ona upomina się o sprawiedliwość i równowagę. nie doszłoby do tego gdyby nie lewacko-liberalny przymus tolerancji za wszelką cenę zamiast równorzędności.

"Mamy jeden z najwyższych wskaźników antysemityzmu a przy okazji zero Żydów. Nienawidzimy muzułmanów a jednocześnie stanowią oni niewidoczny ułamek społeczeństwa."

mów za siebie. ja do żydów i muzułmanów nic nie mam bo nic złego mi nie zrobili. nie czuję do nich ani nienawisci ani strachu.
polski antysemityzm to raczej "pokłosie" zimnej wojny i wydarzeń marcowych po wojnie 6 dniowej w izraelu. wtedy zaczęła się nagonka na "syjonistów" i tak to zostało w świadomości społecznej do dziś. sam pamiętam że jako dzieci rysowaliśmy z kolegami dla zabawy gwiazdy dawida na murach i napisy "juden raus". śmialiśmy się z tego, kompletnie nie rozumiejąc o co w tym chodzi.
a ty stawiasz znak równości między takimi wygłupami a żądzą mordu na ludziach do których się nic nie ma.
i jakim cudem do ku#$y nędzy w polsce było najwięcej żydów w całej europie skoro byliśmy takimi krwiożerczymi antysemitami? dlaczego nie było polskich oddziałów SS? czemu polskie państwo podziemne broniło i ratowało żydów narażając się na śmierć?
polska jest ostatnim krajem który można w to wplątywać. a ty sam ulegasz histerycznej propagandzie.

"Nasz biały szowinizm coraz mniej jest zjawiskiem marginalnym - w Polsce PiS patrzy na niego przez palce, propaganda promuje pogardę dla obcych"

co ty pieprzysz? PiS jest w ciąglej defensywie. tak się boi łatki którą próbujesz mu przykleić że wpuszcza więcej ukraińców do polski niż niemcy syryjczyków. no i sory ale obcokrajowców ( w tym ciemnoskórych) tez coraz wiecej na ulicach widać. a do tego jeszcze stworzył całe ministerstwo do spraw pomocy uchodżcom.
a za stawianie znaku równości miedzy polskimi narodowcami i niemieckimi nazistami należy ci się solidny prztyczek w nos.

ale wracając do meritum. rząd PiS to najlepsza opcja bo oni tak się boją ostrzału medialnego że pilnują się na każdym kroku. nie tak jak za PO.
bo to co było za poprzednich rządów to wołało o pomstę do nieba. arogancja, buractwo. łamanie wolności słowa i poczucie totalnej bezkarności. czerwone świnie myślały że będą żreć, kłamać i kraść wiecznie tylko dlatego że naród dał się sterroryzować wizją strasznego PiS-u.
nie wiem czy jest druga taka partia na świecie bardziej obrzucona błotem i najbardziej idiotycznymi oskarżeniami.
lewacy już nie wiedza jak "pisiorów" wyzywać. PiS to i faszyści i naziści i brunatne koszule i bolszewicy w jednym. to już jest jakaś psycho aberracja.
a robiąc takie porównania jesteś albo pożytecznym idiotą albo agentem wpływu który ma w tym osobisty interes.

05.12.2018 9:21 H4R4D4

@GUPOL
Nie ma tolerancji dla nietolerancji. Kultura zachodu stawiająca na wolność zginie rozwalona od środka jeśli będzie tolerować ruchy podważające wolność i demokrację. Ja żyję w Polsce i patrzę na naszą nietolerancję, której bliżej do faszyzmu i katolickiego państwa wyznaniowego niż do niewoli religijnej wyznawców Allacha. Ale mam też świadomość, że trzeba odróżniać ofiary od oprawców. Zamknięcie granic przed uciekinierami, ofiarami terroru państwa islamskiego to tak jakby przed czy podczas drugiej wojny zamknąć granicę przed uciekającymi Żydami, bo byli przecież mieszkańcami trzeciej Rzeszy, więc to faszyści przed którymi musimy się bronić. Nie wyznaję żadnej religii i tak samo widzę zagrożenie dla wolności w fundamentalnym islamie jak i fundamentalnym katolicyzmie a'la radio M. czy w nacjonalizmie. Syria była przed wojną domową państwem gdzie pokojowo współżył islam i chrześcijaństwo. Mieszkali tam ludzie wykształceni, specjaliści, nie tylko religijni rolnicy. Z powodu nędzy spowodowanej suszą w wyniku zmiany klimatu, doszło do próby obalenia dyktatora, a potem wmieszały się w to czynniki zewnętrzne - Państwo Islamskie jest tworem międzynarodowym, część je tworzących to starzy bezrobotni generałowie armi irackiego dyktatora. Bogate państwa islamskie dostarczają im broń za pieniądze z ropy, którą kupuje bogaty zachód. Putin walcząc z terrorystami broni starego dyktatora. Interes kwitnie, każdy próbuje na tym zarobić swoje trzy grosze. Nic nie jest tu czarno białe. Ale jest też multum ofiar, uciekinierów. Brak pomocy dla nich to sprzedanie tych ludzi terrorystom. Oni już ich zagospodarują, jak nie zabiją, to zwerbują.
PiS różni się tym od PO, że popełnia ich błędy na większą skalę i bez obciachu i dodaje wiele nowych. To przede wszystkim ludzie niekompetentni, wybrani przez sfrustrowanych niewykształconych Polaków, którzy nie radzą sobie w dzikim neoliberalnym kapitalizmie. Tak jak PO to ludzie, którzy utknęli w latach 80-ych, w nieaktualnej, nieadekwatnej do problemów współczesnego świata filozofii i ekonomii neoliberalnej, tak PiS utknął chyba w XIX wieku w państwie Bismarcka, tylko dużo tam jeszcze naleciałości religijnych, państwa wyznaniowego. Kumoterstwo, przekręty na dużo większą skalę, ośmiorniczki to przy tym pikuś, rozwalanie demokracji, sądownictwa, trójpodziału władzy, walka z lewacką przyrodą, wiatrakami, powrót do węgla. Oni mają gdzieś ostrzał medialny. Ich elektorat i tak sięga do alternatywnych portali, prawdziwej prawdy, często przemycanej przez rosyjskie ośrodki propagandowe. Poza tym PiS to nasi i wkracza filozofia Kalego. Po ukraść krowę, źle, PiS ukraść krowę, dobrze. Boją się jedynie odcięcia unijnej kasy i pożegnania z UE, bo tego elektorat mógłby już nie przełknąć. Jeśli nazywasz mnie pożytecznym idiotą, bo bronię tolerancji, wolności i jestem przeciwnikiem państwa wyznaniowego, naszego czy islamskiego, to ja powinienem cię nazwać niepożytecznym idiotą, bo wspierając PiS stawiasz na walkę z OZE, szybszą zmianę klimatu, wiecej wojen klimatycznych, więcej uchodźców. I nie, nie jestem przedstawicielem żadnej grupy wpływu pisząc, co myślę. Mówię w swoim imieniu.

05.12.2018 9:31 Logic

Oświadczam ze H4R4D4 skompromitował sie ponieważ zarzucił mi rozpowszechnianie fake newsow o dziewczynce w niemieckiej szkole ale udowodnić tego ze to jest fake news juz nie chce bądź nie potrafi.

05.12.2018 14:45 H4R4D4

@LOGIC
Strasznie ci zależało, więc pogrzebałem w necie. Wygląda, że twój news jest prawdziwy - znalazłem go na stronie niemieckiej telewizji SAT1. Oczywiście też leci na jakichś stronach z krzyżem celtyckim. Prawicowcy kochają takie informacje. Przykro mi, że takie rzeczy się dzieją - pokazuje to tylko zamknięcie w swojej kulturze i wierze może wpływać na ludzi. W Polsce przypadkowy mieszkaniec Lublina plunął dziewczynce z Berlina w twarz, bo była muzułmanką. O ile reakcje 8-letnich dzieci są jeszcze nieodpowiedzialne i nie do końca świadome, świadczą raczej o rodzicach i ich zamknięciu a nie o nich, to zachowanie 40-letniego mieszkańca Lublina już jest w pełni świadome i świadczy o mentalności części naszego społeczeństwa. Jakie jest lekarstwo na takie problemy? Oni są źli, więc my też musimy być źli? PO kradło, to my teraz nakradniemy jeszcze więcej? Muzułmanin gdzieś kogoś skrzywdził, to my teraz wszystkich o ciemniejszej skórze zatłuczemy? Taka ideologia prowadzi donikąd. Nie jesteśmy dziećmi w piaskownicy. Nie uratujemy świata tłukąc się jak przedszkolaki.

05.12.2018 17:24 logic

@H4R4D4
A więc sam widzisz że zaczyna się holokaust białych ale ciebie zdaje się to nie obchodzić ale zacznie w momencie kiedy twoje życie będzie bezpośrednio zagrożone.
To że jej splunął to dobrze niech wraca do swojego kraju my ich tutaj nie potrzebujemy.
Takie postępowanie prowadzi do tego (sam do niego namawiam) że oni nie będą się u nas osiedlali więc w przyszłości unikniemy podobnych problemów co niemcy. Nie wiem jak ci jaśniej to tłumaczyć.
TO JEST WOJNA ! tylko że jeszcze nie weszła w fazę militarną ale wejdzie gwarantuję ci.
Islam z kulturą Europejska się nie doda - sory taki mamy klimat.

05.12.2018 18:03 H4R4D4

@LOGIC
Akcja budzi reakcję. Przemoc rodzi przemoc. Nie ma odpowiedzialności zbiorowej. Mówili o niej tylko nazisci. Na tej zasadzie urządzali zbiorowe rozstrzeliwania przypadkowych przechodniów w odwecie za akcje ruchu oporu. Ale ty najwyraźniej siedzisz już w tym błędnym kole i nie chcesz się z niego wyrwać.

05.12.2018 18:22 H4R4D4

@LOGIC
Dobrze, że jej splunął? Dziewczynce ze szkoly na wycieczce. JPRDL. Ale patologia z ciebie wyłazi. I ty się uważasz za lepszego. Lecz się i przestań trolować. Nie martw się. W takim padole i ciemnogrodzie nikt się nie osiedli. Gorzej, że ostatni normalni wyjadą.

05.12.2018 19:57 Logic

@H4R4D4
Tak to dobrze ze jej splunął ona moze nic nie rozumieć
Ale zrozumieją jej rodzice i ziomkowie ZE SA TU NIE MILE widziani !
Kazdy kto jest przeciw islamowi i ludziom go wyznającymi ma u mnie szacunek i ZAWSZE bedzie po mojej stronie.
Oni juz sie osiedlają przejdź sie po Warszawie.
Wlasnie islam budzi moją reakcje obronna i pogudź sie z tym, takich jak ja bedzie wiecej.

05.12.2018 20:05 H4R4D4

@LOGIC
Też już obronnie zacząłeś pluć? A może zapisałeś się na kurs plucia dzieciom w twarz w samoobronie? Jak wyglądają takie szkolenia? Plujecie się sparingowo z innym białym patriotą na ringu?

05.12.2018 21:33 Logic

@h4r4d4
Ja mam inne metody skuteczniejsze i bardziej wyrafinowane :)

05.12.2018 21:53 H4R4D4

@LOGIC
Żałosny typ z ciebie. Żyjesz w paranoi i nienawidzisz ludzi za kolor skóry. Mam nadzieję, że jeszcze nikogo nie pobiłeś, nie skrzywdzileś. Powinieneś trafić do psychologa co najmniej. Jesteś klasycznym przykładem rasistowskiej paranoi. Nie wiadomo, czy smucić się nad twoją głupotą, czy z ciebie śmiać. Kiedyś trafisz na silniejszego i źle się to może dla ciebie skończyć. Wstyd mi za ludzi takich jak ty. Nawet nie widzisz jak jesteś żałosny.

05.12.2018 22:07 H4R4D4

ps. Wiesz, że znieważenie czy atak na tle rasistowskim jest karalne. Za takie rzeczy trafia się za kratki. Twój bohaterski idol plujący na niemiecką uczennicę stanął przed sądem i poddał karze.

06.12.2018 4:23 gupol(szukam w OZE)

@h4g444
myslisz się i sam sobie przeczysz.
."Kultura zachodu stawiająca na wolność zginie rozwalona od środka jeśli będzie tolerować ruchy podważające wolność i demokrację".
święte słowa. bo tak się właśnie dzieje. w liberalnej kulturze zachodu istnieje tolerancja dla nietolerancji. i to wśród tych niby najbardziej tolerancyjnych. radykalny islam by tolerował ale narodowców i chrześcijan już nie. już nie. komunistów tak, faszystów nie. chrześcijan można dyskryminować. muzułmanów i żydów - nie.
nie ma czegoś takiego jak pełna tolerancja. można sobie tylko wybrać jeden z rodzajów nietolerancji i ty już chyba wybrałeś;)

a skąd się wzieli ludzie z państwa islamskiego? a księzyca? to są nieodrodni i pobozni synowie tamtej ziemi którzy chcą nawrócić mniej religijnych muzułmanów. bo w islamie im bardziej jestes religijny tym masz wyższą pozycję społeczną. nic dziwnego że w tamtej biedzie przescigają się w pobożności.

aha,
@"Z powodu nędzy spowodowanej suszą w wyniku zmiany klimatu, doszło do próby obalenia dyktatora"

to jest bzdura. do rewolty doszło z powodu wyczerpania się syryjskich złóż ropy naftowej a nie żadnej suszy i zmian klimatu.

@ "Kumoterstwo, przekręty na dużo większą skalę, ośmiorniczki to przy tym pikuś, rozwalanie demokracji, sądownictwa, trójpodziału władzy, walka z lewacką przyrodą, wiatrakami, powrót do węgla."

no to pokaż mi te przekręty. co brzebija aferę amber gold i vat?
ok. PiS może jest kiepski ale PO przy nim jest gówniana do potęgi n-tej.

i sory ale ja wolę uczciwego prostaka z państwa wyznaniowego co se wierzy w karę boską niż wykształconego sukinsyna bez kręgosłupa moralnego co to swoje kompetencje używa do nabijania własnej kieszeni.
i nikt tak nie rozwalił demokracji, sądownictwa i trój podziału władzy jak PO.
w końcu pis to solidarnościowa ekstrema zwalczana przez elity od zawsze.
a ty popierając PO jesteś zwolennikiem nietolerancji, zniewolenia i państwa wyznaniowego - lewackiego lub islamskiego.

a z OZE nie trzeba walczyć. one po prostu nie dają rady konkurować z kopalinami.
zmiany klimatu? tu akurat wszyscy równo na nie pracują bez względu na orientację polityczną. lewacy są tylko hipokrytami, a prawacy mówią wprost że zmiany klimatu ich nie interesują.
wojny klimatyczne? nie ma czegoś takiego. są tylko wojny energetyczno - ekonomiczne.

06.12.2018 6:46 H4R4D4

@GUPOL
Ja też nie lubię PO. Ale na dwóch partiach scena polityczna się nie kończy. Po tylu latach może czas wyjść z dylematu grypa czy dżuma. PO czy PiS Od neoliberałów wolałbym socjaldemokrację w stylu skandynawskim. Ludzi inteligentnych, widzących problem zmiany klimatu, konieczności redystrybucji dóbr aby zniwelować zabójcze nierówności, nadążających za zmianami w swiecie. Nie chodzi mi o postkomunistyczne SLD. Nie należę do partii, którą mam na myśli, ale im kibicuję. Jednak nie chcę też tu siać propagandy politycznej za konkretnym ugrupowaniem. A twoje teksty w stylu "od wykształconego sukinsyna wolałbym uczciwego prostaka z państwa wyznaniowego" brzmią jak lepsza Polska biedna i katolicka niż bogata i bezbożna. Afery? KNF - 40 milionów, Skoki - nawet nie wiem ile kasy, Szyszko i córka leśnika, rozwalanie rządowych limuzyn, grube miliony z kasy państwa dla Rydzyka - a to tylko wierzchołek góry lodowej zapewne. Osmiorniczki to przy tym pikuś. Skąd ty czerpiesz informacje o uczciwości obecnych władz? Jesteś słuchaczem Radia Maryja? Ignorujesz inne źródła informacji?
Załamujcie mnie ludzie. Jeden chce bić emigrantów i gloryfikuje bydlaka, który splunął niemieckiej uczennicy w twarz, nie wiem, czy już kogoś nie pobił i czy prawo karne nie powinno tu wkroczyć, drugi zaślepiony uważa PiS za uczciwą partię i dzieje się to na portalu o zmianach klimatu, których PiS nie uznaje albo chce walczyć z nimi spalając węgiel i bredząc o wchłanianiu CO2 przez lasy użytkowe. Jeśli takich jak was jest większość, to ten świat nie ma przyszłości.

06.12.2018 7:13 H4R4D4

PS. @GUPOL
Nie popieram PO. Nie głosuję na nich. Po prostu w porównaniu do PiS wyglądali na jeszcze cywilizowanych. Dlaczego ci się wydaje, że popieram PO? Na dwóch partiach świat się nie kończy.

06.12.2018 9:26 Logic

@H4R4D4
Nie kolor skury przygłupie a pseudoreligia islam.
Bo gość dał sie złapać i duzo mu pewnie nie zrobią. Ale spoko zorganizuje sie grupa ludzi ktora nie da sie złapać.
Z mojej inspiracji było juz kilka akcji :)
Zawsze mozesz donieść na mnie do służb tylko na to czekam zeby w sadzie przy kamerach powiedziec czym jest islam.
A ich wyroki mam w dupie.

06.12.2018 9:37 Logic

@gupol
Sam widzisz do czego doprowadziła polityka lewicy.
Mi jeszcze kilka lat temu islam był obojętny wiedziałem ze owszem robia zamachy o cos im tam chodzi moze o cos walczą - nie zastanawiałem sie nad tym.
ALE sytuacja zmieniła sie w 2015 w ze zmuszaniem do tolerancji na sile i po tym co zrobili w bataclan w Paryżu i Syrii.
Poczytałem Koran i opracowania na jego temat i na serio sie przeraziłem zrozumiałem ze to jest ludobójczy system gorszy niz nazizm. Gdy by mieli tu władze skonczylibysmy wszyscy z odcietymi głowami.
Wiem jedno NIGDY nie mozna pozwolić na osiedlanie sie ich tu. Trzeba pluć, drapać strzelać byle ich tu nie było.

06.12.2018 10:30 H4R4D4

@GUPOL
@"a z OZE nie trzeba walczyć. one po prostu nie dają rady konkurować z kopalinami. "

"Takich wyników pierwszej w Polsce aukcji dla farm wiatrowych nikt się nie spodziewał. Jeżeli obecne ceny prądu na giełdzie się utrzymają, inwestorzy wiatrowi będą dopłacać odbiorcom energii. Wiatraki są już o połowę tańsze od elektrowni węglowych."

https://wysokienapiecie.pl/14855-ceny-energii-z-wiatru-aukcje-oze-koszty-produkcji-pradu-z-wegla/

Stawianie przez PiS na węgiel to najbardziej kretyński wybór ideologiczny - wbrew ekonomii, ekologii, zdrowiu obywateli, kosztom środowiskowym, społecznym, ekonomicznym. Ciekawe jak będziesz się nad nim zachwycał po przyszłorocznych podwyżkach. Może PiSowi uda się je częściowo zakamuflować przez dopłaty z państwowych, czyli naszych pieniędzy, ale wzrosną też ceny wszystkich innych dóbr, których wytwarzanie czy sprzedaż związana jest z elektrycznością.

"Rzeczywiście, w artykule opublikowanym w amerykańskim czasopiśmie naukowym PNAS na początku zeszłego roku, możemy przeczytać, że zmiany klimatyczne przyczyniły się do niestabilności i walk w Syrii. Tzw. Państwo Islamskie, wyrosło w dużej mierze dzięki tej niestabilności. To ona sprawiła też, że ludzie ryzykują życiem, płynąc na dmuchanych łódkach przez Morze Śródziemne."

https://medium.com/polish/syria-susza-wiod%C4%85ca-lud-na-barykady-zmiany-klimatyczne-a-wojna-w-syrii-9d3353dbd20

Nie ma wojen klimatycznych?

@LOGIC @GUPOL

Nie ma tolerancji dla nietolerancji oznacza, że nie można tolerować zarówno białego faszyzmu jak i islamskiego fundamentalizmu. Ale nie wygrasz z islamskim fundamentalizmem plując muzułmańskiej dziewczynce przebywającej w Polsce na wycieczce w twarz czy bijąc kogoś, kto wygląda na "ciapatego". W radykalnej większości muzułmanie nie są fundamentalistami i mają prawo wyznawać swoją wiarę, tak jak my naszą. Nie krzywdzą nikogo chodząc do meczetu i wierząc w to, co przekazała im ich tradycja.

@LOGIC
Dżichad to ułamek islamu. Twoja wolność kończy się w miejscu w którym narusza wolność innych. Atakując muzułmanina, który nikogo nie krzywdzi i nie jest terrorystą, naruszasz jego wolność. Nie ma to nic wspólnego z lewicą czy prawicą. To zasady życia w społeczeństwie przestrzegane przez cywilizowanych ludzi, do których najwyraźniej nie należysz. To, że wyroki sądów masz w dupie najlepiej świadczy o tym, jaki z ciebie gatunek człowieka. Kończę tą dyskusję, bo już rzygać mi się chce od was.

Jesteście chorzy z nienawiści. Powinniście się leczyć.

06.12.2018 11:53 Logic

@h4r4d4
Idź i powiedz to tej białej dziewczynce z Berlina i tysiącom zgwałconych i zamordowanych kobiet w Europie.
Owszem w III Rzeszy było pełno dobrych i pokojowych Niemców nie będących w istocie nazistami - oni tylko chcieli dobrze i głosowali na NSDAP
A SS to w ogóle była ekstrema i mniejszość społeczeństwa niemieckiego.

To samo w ZSRR ile procent społeczeństwa stanowiło OGPU ? policz sobie.

Muziole maja prawo wyznawać swoja religie u siebie w swoich krajach tu naruszają moja wolnosc bo ja nie moge wyznawać swojej religii w ich kraju.

Kończysz dyskusje ponieważ brak ci argumentów i kłuci sie to z twoja przekłamaną lewicową wizją swiata.

06.12.2018 14:33 Ibrahim Al Charche

@LOGIC
Ja słyszał, że ty lubić jak ktoś pluć muzułmańskie dziewczyny w twarz. Ja mistrz MMA w pojedynek na plucie. Wyciskam na strzał z charcha 500 kg. Ja czytać twoje posty. Jak cie spotkać, to puszcze ci taka charcha, że ci łeb urwie. Ty dostać strzał między oczy. Moja charcha ciężka i gęsta. Szpital nie uratuje. Jeszcze raz usłyszeć, że ty się cieszyć z bicie muzułman, plucie na dziewczyna, ty masz moja charcha. Ty lepiej nie wychodzić z domu. Ty lepiej przestać pisać w internet.

06.12.2018 16:32 Logic

@ibrachim al kozojebca
Kozojebco takich napinaczy jak ty to ja wydłubuję wykałaczką :D
Polowanie na was dopiero zaczniemy :)

06.12.2018 19:05 H4R4D4

@LOGIC
No tak, dałeś popis jak chciałem. Dałeś się zmanipulować. Ibrahin Al Charche nie istnieje. Czy sądzisz, że są mistrzowie MMA w pojedynku na plucie? Ibrahim zapewne w związku z pluciem ma na nazwisko Charche.
A ty ujadasz jak wściekły piesek, któremu pokazać sztucznego kotka. Mam nadzieję tylko, że w związku z patriotycznym wzburzeniem nikogo nie pobiłeś.

Teraz ćwiczenie numer dwa
Co sądzisz o takiej informacji?

https://demotywatory.pl/4545436/Wstrzasajaca-relacja-pasazera-autobusu-zaatakowanego-przez-imigrantow-na-granicy-Wloch

06.12.2018 20:23 Logic

@h4r4d4
Tak myslalem ze to ty ale gdy bym napisał ze to ty to powiedział byś ze mam paranoję na twoim punkcie.

A co ty sądzisz o tym o tolerancji w islamie.

https://natemat.pl/182355,islam-homoseksualizm-orlando

Ten twoj link z 2015 roku to zeczywisty fake news.
Twórca zdaje sie podał sie za geja.
Co nie oznacza ze tak nie jest ze podobne sytuacje
nie sa gdzie indziej na porządku dziennym.

06.12.2018 20:26 Logic

@h4r4d4
A na twoich kolegów muslimow zeczywiscie w końcu zapolujemy wiec nie wycofuje sie z niczego.

06.12.2018 20:32 Logic

@h4r4d4
A i udowodniłeś ze jestes prowokatorem ponieważ w inny sposób swoich racji nie potrafisz udowodnić.

Zostaje wam tylko donoszenie do służb, cenzura oraz prowokacja.
Chociaż przyznam ze dyskusja z toba jest bardzo porzyteczna pozwala poznać waszą taktykę, kiedys moze mi sie bardzo przydać np w sądzie :)

Jak powiedział pewien mnich Biddyjski - twoj wróg jest twoim najlepszym nauczycielem.

06.12.2018 20:48 H4R4D4

@LOGIC
Czlowieku. Jesteś w jakimś ataku paranoi. Wyobrażasz sobie rzeczy, których nie ma. Ja nie jestem żadną grupą. Jestem sam i mówię tylko w swoim imieniu. Nie mam żadnych kolegów. Nie znam żadnych muzułmańskich duchownych. Nie donoszę do żadnych służb, bo nie mam dowodów, że popełniłeś przestępstwo. O jakiej cenzurze mówisz? Czy ja ci w jakiś sposób cenzuruję internet? A może to złe UFO od kręgów w zbożu jakaś cenzurę ci robi? Chciałem ci tylko pokazać jak łatwo ulegasz manipulacji. Nie przyszło ci do głowy, że może chociaż część artykułów na podstawie których wyrabiasz sobie zdanie o świecie to fejki? A nawet jeśli nie fejki, to są napisane stronniczo, aby wzbudzić twoją reakcję emocjonalną. Jeśli gustujesz w radykalnie prawicowych portalach, to masz to jak w banku. Jesteś manipulowany. Tańczysz jak ci się zagra. Nienawidzisz kogo masz nienawidzić.

06.12.2018 20:50 ktoś

H4R4D4 - czytam tu waszą z logic konwersacje a także po wcześniejsze dyskusji z Toba. Przekonałeś mnie w jednym, zostanę NAZISTA, przynajmnie oni nie są obłudni i mowią prosto z mostu a ty i tobie podobni hipokryci, sciemniają podajać się za obronców demokracji i tolerancji a jesteście jeszcze gorsi niż naziole.. pfu pluje na takich obłudników.

06.12.2018 22:21 Logic

@h4r4d4
Ale opowiadasz się po określonej stronie ktora ostro cenzuruje internet, zamyka ludzi do więzienia z tzw. "mowę nienawiści" robi prowokacje.
Co z paktem imigracyjnym ONZ tam jest zapis o karaniu juz za samą krytykę migracji.
Prubuje tu pokazać na twoim przykładzie jak to działa.

Zapisy w koranie to fejki ? 11 wrzesnia ? bataclan ?
molestowanie kobiet w kolonii ? I tysiące innych ?
Pewnie fejkiem jest jakis tam promil jak wszędzie ale co do całokształtu to to jest nie do obronienia. W sumie to troche mi ciebie nawet żal. Nie wiem na jakim etapie jestes ale lewacy z antify tak są juz zacietrzewieni ze przechodzą na islam. Antifa jest juz ścigana w USA.
Sory taki jest islam.

Pamiętaj kiedy słowa tracą znaczenie ludzie tracą wolność.
Lemkin ostrzegał ligę narodów czym jest nazim wyśmiewano i zwalczano go. Podobnie teraz próbuje sie zamknąć usta tym którzy mówią czym jest islam.

06.12.2018 23:31 Miro

@H4R4D4 - szkoda Twoich słów. Tylko żywią nienawiść, urazy i paranoję. Czasem warto odpuścić oraz ignorować, bo zamiast merytorycznych dyskusji ten portal stanie się miejscem dla wylewania osobistych życiowych frustracji, przebranych w maskę troski o klimat i świat.
Naprawdę szkoda tego miejsca, stworzonego przez pana Popkiewicza w szlachetnych intencjach.
Pozdrawiam :)

06.12.2018 23:37 Miro

Pamiętajmy, że mogą tu zaglądać osoby zaczynające się interesować kwestiami klimatycznymi. Jeśli przeczytają takie dyskusje - to co pomyślą o ruchu proklimatycznym czy ekologicznym?
Miejmy to na uwadze i dbajmy o poziom merytoryczny wpisów i kulturę osobistą, ignorując - jeśli trzeba, bo nie ma tu moderatora - chamstwo i nawoływanie do przemocy.

07.12.2018 0:10 H4R4D4

@MIRO
Masz rację. Chciałem pociągnąć drugą stronę za język, żeby zrozumieć, co stoi za ich agresją. Szczegolnie, że staje się to coraz bardziej powszechne. Ale czyta się to bardzo nieprzyjemnie i odstrasza to z pewnością osoby postronne. Ignorowanie takich chamskich tekstów z pewnością pomoże w propagowaniu wiedzy.

07.12.2018 3:42 gupol(szukam w OZE)

@h4l4j4j4

"Ja też nie lubię PO. Ale na dwóch partiach scena polityczna się nie kończy."

no tylko że dziś nie ma alternatywy. można wybierać tylko między nimi. dwubiegunowa scena polityczna jest faktem. widać polacy to gówniany naród skoro tylko na tyle ich stać ale co zrobić.

jak głosujesz przeciw pisowi to siłą rzeczy popierasz platformę i vice wersja. nie ma od tego ucieczki.

"lepsza Polska biedna i katolicka niż bogata i bezbożna."

niestety pod rządami PO będzie tylko "polska biedna i bezbożna" a wybór masz między katolami a kryminalistami. z dwojga złego wolę katoli.

ale ty pewnie jesteś jakimś bananowcem z łódzkiego lemingradu z ciągotami do kryminalistów na urzędzie więc się nie dziwię.;p
zresztą może parszywe polaczki nie zasługują na rząd PiS. powinna rządzić PO. i od razu doje#$ać nam wiek emerytalny do 70 lat, VAT do 40% i zalegalizować piramidy finansowe. a co. niech się kuźwa polaczki cieszą jak debile że mają rząd światłych kryminalistów a nie ciemnych katoli.

apropos
Afery? "KNF - 40 milionów" - zobaczymy co ustali prokuratura bo to nie jest pewne. aha. doszło do przekazania forsy czy nie?
za czasów platformy takie aferki były raz w tygodniu i nikogo to nie dziwiło. normalka.
ale niech ci będzie że że "straciliśmy" na tym 40 mln pln.

"Skoki - nawet nie wiem ile kasy"
ja słyszałem że ponad miliard pln.
przy czym robili to ludzie z PO i WSI w latach 2012- 14. pod nadzorem... prezesa KNF wybranego przez PO. tą aferę trzeba by zapisać na konto PO tak jak i get back ale niech ci będzie że to "afera pis"

"Szyszko i córka leśnika" - chcesz lpowiedzieć że szyszko zagarnął kase za wszystkie drzewa wycięte w polsce? ciekawe;p

" rozwalanie rządowych limuzyn"
ile ich było? 2? 3? no i czy to było z premedytacją? po co rozwalać własną limuzynę? jaka tu korzyść?
komorowski też się rozbijał a media milczały...
o samolot rozbity pod smoleńskiem nawet nie zahaczę.

"grube miliony z kasy państwa dla Rydzyka"
masz na myśli te 20 milionów pln bezprawnie zablokowanych przez PO dotacji na rozwój geotermii ?

ale ok niech będzie.
KNF - 40 mln pln
Skok wołomin - 1.5 mld pln
limuzyny (?) - 3 mln (mln za sztukę)
fundacja lux veritatis - 20 mln pln
razem - 1,56 mld pln

a teraz PO:

afera VAT - minimum 250 mld PLN
ambergold prawie miliard PLN
reprywatyzacja - setki milionów pln

a to jest tylko czubek góry lodowej bo cale rządy PO to jedna wielka afera.

"piniędzy nie ma i nie będzie."

dla katolickich faszystów i brudasów z ciemnogrodu oczywiście.
tylko światłym i kompetentnym europejczykom się forsa należy. i to gruba.

@h44
"Skąd ty czerpiesz informacje o uczciwości obecnych władz? Jesteś słuchaczem Radia Maryja? Ignorujesz inne źródła informacji?"

w tej kwestii jestem twoją antytezą. lustrzanym odbiciem o przeciwnym ładunku więc w sumie mógłbym cię zapytać o to samo tyle że z odwrotnym znakiem oczywiście. jeśli wiesz co mam na myśli a liczę tu na twoją inteligencję;)

@ h4
"drugi zaślepiony uważa PiS za uczciwą partię"

sam jesteś zaślepiony kolego. nie mówię że pis jest super uczciwy. po prostu wszystko co zestawi z PO jest krystalicznie czyste. a jeśli mi mózg wyprało radio maryjka to tobie radio zetka i fake newsy z tvn. co zrobić, pewnie nic na to nie poradzimy. jak zawsze przy durnych dyskusjach o polityce i religii.

"Jeśli takich jak was jest większość, to ten świat nie ma przyszłości."

świat i tak nie ma przyszłości, łudzisz się jeśli myślisz inaczej. myślisz że model szwedzki "uratuje świat"? a skąd weźmiesz 200 mln baryłek ropy dziennie żeby "szwedzki" sen się ziścił w skali świata? o ile wcześniej nie rozpiepszą go imigranci.

07.12.2018 3:56 gupol(szukam w OZE)

@h4

"Jesteście chorzy z nienawiści. Powinniście się leczyć."

po pierwsze chory jest tylko logic i proszę mnie z nim nie łączyć. to że z nim dyskutujesz jest idiotyzmem z twojej strony ale widac jesteś tu nowy wiec sam musisz się przekonać,
ale do rzeczy"
@Wiatraki są już o połowę tańsze od elektrowni węglowych."
też mam dla ciebie linki

https://www.resilience.org/stories/2016-02-11/renewables-the-next-fracking/

https://www.resilience.org/stories/2015-05-19/renewable-energy-is-that-where-salvation-lies/

https://www.resilience.org/stories/2015-05-11/how-sustainable-is-pv-solar-power/

się najpierw dowiedz o czym piszesz a potem pisz.

"Stawianie przez PiS na węgiel to najbardziej kretyński wybór ideologiczny - wbrew ekonomii, ekologii, zdrowiu obywateli, kosztom środowiskowym, społecznym, ekonomicznym. Ciekawe jak będziesz się nad nim zachwycał po przyszłorocznych podwyżkach"

sa popatrz na francję ignorancie;)

problem syrii to ropa naftowa i ekonomia. żadne zmiany klimatu.

07.12.2018 7:10 H4R4D4

@GUPOL
Czy nie głosując na PO tylko na inną partię, która krytykuje zarowno PO i jak i PiS, której poglądy i program zupełnie odbiegają od poglądów PO i są bliższe moim, też popieram PO?

07.12.2018 9:37 H4R4D4

@GUPOL

PS. "tylko światłym i kompetentnym europejczykom się forsa należy. i to gruba."

Jestem za redystrybucją dochodu, wsparciem najbiedniejszych, edukacją, pomocą. Nierówności społeczne powodują wzrost przestępczości, anomii, korupcji, uniemożliwiają rozwój. Jedyną rzeczą w dobrą stronę jaką zrobił PiS jest 500+ - choć jest bezsensownie realizowany, jest to jedyny na taką skalę transfer społeczny po roku 89. W naszym dzikim neoliberalnym kapitalizmie to rzecz wręcz niesłychana.
Staram się wybierać niezabarwione ideologicznie źródła informacji. Szczególnie w dyskusjach takich jak ta nie sięgam po linki z tvn czy gazety wyborczej, bo mam świadomość, że strona przeciwna bez względu na stan faktyczny uważa je za stronnicze. Jest wiele innych opracowań, wikipedia, prace naukowe, portale takie jak oko.press - utrzymywane przez czytelników, więc trudno zarzucić im stronniczość w związku z czyimś finansowaniem. Nie pasuję do twojej szufladki czytelnika gazety wyborczej i widza tvn (właściwie jeśli już to czytelnika, bo pozbyłem się telewizora).

"ale ty pewnie jesteś jakimś bananowcem z łódzkiego lemingradu z ciągotami do kryminalistów na urzędzie więc się nie dziwię.;p"

Nie mieszkam w łodzi, w żadnym zamkniętym osiedlu. Urodziłem się w biednej rodzinie inteligenckiej, skończyłem studia humanistyczne, ale na życie zarabiam jako programista w branży IT. Mam dwójkę dzieci, synek ma autyzm i zastanawiam się jaka przyszłość czeka go w naszym wspaniałym świecie. Nie zawdzięczam niczego bogatym rodzicom, bo takich nie mam, układom z komuną, bo moi rodzice byli solidarnościowcami. Tak samo obrzydzeniem mnie napawa wizja kryminalistów na urzędzie, jak niekompetentnych prostych wyznawców Radia Maryja, hipokrytów, którzy walcząc z korupcją rozdają rodzinie i kumplom bardzo dobrze płatne posady. Wrzucasz na mnie jakiś swój stereotyp przeciwnika politycznego, który w moim przypadku jest zupełnie oderwany od rzeczywistości.

08.12.2018 1:50 gupol(szukam w OZE)

@h4
a na jaką "partię" głosujesz? na "wolność" korwina?, partię razem? partię teraz!.? sld? zielonych?;)
pokaż mi partie polityczną która jest poza główną osią sporu? chyba tylko kukiz15 próbował robić takie wrażenie że jest i przeciwko pis i przeciwko po. no i co? już ma łatę cichego pisowskiego koalicjanta bo blizej mu do pis niż do po. ale to tylko dobrze o nim świadczy.

@h4
"Jestem za redystrybucją dochodu, wsparciem najbiedniejszych, edukacją, pomocą. Nierówności społeczne powodują wzrost przestępczości, anomii, korupcji, uniemożliwiają rozwój."

ponieważ ja uważam tak samo, popieram PiS. to jest całkiem inne podejście niż w przypadku PO.
to że przy takiej wściekłej nagonce i agresji pis wygrał wybory to już jest coś niebywałego. celowa polityka zastraszania w wykonaniu PO zawiodła. ale nadal jest prowadzona. widać tu starą SB ecką szkołę. po prostu przemoc, agresja i histeryczne wycie u większosci ludzi wyłącza racjonalne myślenie. nigdy nie mogłem sie pogodzić z tak podłą i prymitywną strategią zdobywania i utrzymywania władzy i dlatego nigdy tego platformie nie wybaczę.

@"Staram się wybierać niezabarwione ideologicznie źródła informacji"

nie ma czegoś takiego. a już napewno nie w tym jajcarskim kraju. zwłaszcza jeśli chodzi o politykę. możesz sobie co najwyżej wybrać to co ci odpowiada z pośród wielu ideologicznych narracji.

"Nie pasuję do twojej szufladki czytelnika gazety wyborczej i widza tvn
Wrzucasz na mnie jakiś swój stereotyp przeciwnika politycznego, który w moim przypadku jest zupełnie oderwany od rzeczywistości."

no co ty nie powiesz. mógłbym napisać dokładnie to samo czyli vice wersal. bo sam używałeś w tej dyskusji retoryki stereotypu a`la gazeta wyborcza i szufladkowania więc się nie dziw ze odpowiedziałem tym samym.

ja ojca dyrektora nie słucham bo chrześcijaństwo to dla mnie taka sama pomyłka jak inne religie. porostu w porównaniu z judaizmem i islamem ma wyrwane kły i przetrącony kręgosłup. a jeśli już mam być chory z nienawiści to tylko do złodziejstwa, kłamstwa i podłości.
a w tej dziedzinie PO nie ma sobie równych.

ale po co gadać o polityce i religii? to jak gadać o swoich emocjach albo ulubionych kolorach. są ciekawsze tematy.
np. to czy OZE są w stanie utrzymać cywilizację przemysłową.?
czy antyemisyjna polityka UE nie rozleci się jak domek z kart? zwłaszcza patrząc na to co się dzieje we francji.
a co do polskiego węgla to przy wszystkich jego wadach, jest to niestety jedyny gwarant naszej suwerenności i niezależności. nic dziwnego że wiele krajów chętnie widziało by likwidację tej gałęzi polskiej aktywności i uzależnienie sie od importu. rosnąca w siłę polska siłą rzeczy zmienia status quo i narusza wiele interesów. taka jest niestety naga prawda a nie żadna propaganda. to nie jest na rekę ani brukseli ani moskwie. w UE sa równi i równiejsi dlatego nam nie wolno tego co wolno krajom starej 15 stki. hipokryzja jest wszędzie.
ciekawe co by było gdybysmy zaczęli rozwijąć własną energetykę nuklearną opartą na reaktorach LFTR a nie francuskich LWR.
pewnie tez by nam nie pozwolili.

a co do syrii to jest to pokłosie kryzysu gospodarczego 2008 a sekwencja zdarzeń była następująca:
jeszcze na początku tego wieku syria wydobywała około 500 tys baryłek dziennie i była nieduźym eksporterem ropy. pod koniec pierwszej dekady tego wieku wydobycie zaczęło szybko spadać.
w 2008r ceny ropy pobiły wszelkie rekordy aż do załamania się systemu gospodarczego krajów rozwiniętych.
w 2009 w związku z kryzysem, ceny ropy (i żywności) poszły ostro w dół. to co kraje naftowe zarobiły na ropie w 2008 straciły w 2009.
w związku z niskimi cenami i brakiem popytu światowi producenci żywności ograniczyli produkcję. turystyka też mocno upadła (tunezja, egipt). kraje bliskiego wschodu siegneły do swoich rezerw.
w 2010 ceny żywności w związku z niedoborem produkcji z 2009r zaczęły rosnąć a osłabione kraje arabskie nie były w stanie zakupić tyle by zaspokoic potrzeby całej populacji. zaczęło brakować chleba i w 2011 się zaczęło. w zalezności od specyfiki w każdym krajuarabskim trochę inaczej ale jednak w każdym coś było.
żeby wyeliminowac ropę naftową trzeba wprowadzić towar równie dobrze stabilizujący świat geopolitycznie. mamy cos takiego?

08.12.2018 9:11 H4R4D4

@GUPOL
Jak można mieć prorównościowe poglądy, chcieć redystrybucji dochodu i ochrony środowiska i głosować na Korwina? Twoje pytanie o partię polityczną pokazuje, że demokracja jest w naszym kraju naprawdę niezrozumiałą nowością. Kiedy mieliśmy się tego nauczyć - związków przyczynowo-skutkowych - zachowania przy urnie a późniejszego życia codziennego w państwie, gdzie rządzą ci przez nas wybrani. 1918 -1926 - to jedyny czas demokracji parlamentarnej przed wojną, potem od 1989 do teraz (o ile PiS-owi nie strzeli do głowy z sądownictwem przejąć liczenie głosów i stalibyśmy się atrapą demokracji jak np 70-letnie rządy PRI w Meksyku, ale póki co chyba za bardzo się boją UE - jest to też dobry argument za przynależnością do UE). Mieszkamy w kraju, w którym do władzy w latach 90-ych do władzy omal nie doszedł Tymiński z czarną teczką, partią X i receptami na wszystkie bolączki. U nas panuje jakieś takie plotkarsko - magiczne myślenie - a słyszał pan, że jak zagłosuje się na tych, to potem nam zabiorą piniendze, a jak na tamtych, to nam dadzą? Co z tego, że partia ma zupełnie inne rzeczy w programie - ludzie przypną jej jakąś łatę i będą w to wierzyć. Gorzej, że partie też mówią co innego niż robią. Podobno liberalne P.O. także utrzymuje elementy państwa wyznaniowego, a kiedy przeprowadzono badanie socjologiczne wśród członków niby-lewicowego SLD, okazało się, że mają oni poglądy konserwatywne. Ale plotkarsko-magiczne myślenie przy urnach nie przekłada się nawet na te przekłamane poglądy partii politycznych.
Głosuję na razem. Ze strony PO słyszę, że głosować na nich to jak głosować na PiS, ze strony twojej zapewne, że to głosowanie tak naprawdę na PO. Jako jedyni nadążają za zmianami w ekonomii, nauce, polityce (reszta partii jest zahibernowana w danych epokach - P.O. to lata 80-te, PiS to chyba wiek XIX), nie są piewcami neoliberalizmu, znają znaczenie pojęcia prekariat, uznają istnienie zmian klimatu i wiedzą, że dalsza emisja CO2 zniszczy naszą cywilizację, chcą przejścia na źródła bezemisyjne, nie wytną puszcz jak Szyszko czy jego następcy w rządzie PiS.

Apropos planów i działań UE, przejścia na OZE - jest to na pewno trudne. Ale czy jeśli jest to trudne, to mamy się tego nie podjąć? Pójść na łatwiznę i niech się wali. Patrzeć jak planeta przestaje się nadawać do życia i powiedzieć sobie samym i naszym dzieciom, że nie mogliśmy zadziałać inaczej, bo było to trudne?

Syria - czynniki o których piszesz, to nie wszystkie powody wojny. Susza, nienaturalnie długa, trwająca 5 lat, będąca wynikiem zmian klimatu była katalizatorem dalszych zdarzeń. Gdyby nie ona, sytuacja potoczyłaby się inaczej.

"W połowie pierwszej dekady nowego tysiąclecia w Syrii sytuacja jest już i tak krytyczna. Jakby tego było mało, w 2006 roku kraj nawiedza susza, która przerodzi się w największą tego typu klęskę żywiołową, jaką pamiętają Syryjczycy w swojej najnowszej historii. Przez pięć lat trwania spustoszy 60 procent ziem uprawnych oraz zniszczy źródła utrzymania ośmiuset tysięcy rolników i pasterzy. Sytuacje dodatkowo pogorszy już i tak wyjątkowo niski poziom wód gruntowych. Susza sprawi, że prawie połowa Syryjczyków wyemigruje do miast. Rolnicy, którzy utrzymywali swoje rodziny z pracy na roli, teraz zmuszeni są do pracy jako zamiatacze ulic. Mimo dobrze rozwiniętego przemysłu naftowego w północno-wschodniej części kraju, miejsca pracy zajęte są przez alawitów z wybrzeża Morza Śródziemnego. To dodatkowo rozwściecza bezrobotnych uchodźców klimatycznych, z których zdecydowaną większość stanowią sunnici. To oni będą zasiedlać później szeregi Wolnej Armii Syrii, by walczyć z Asadem."

https://medium.com/polish/syria-susza-wiod%C4%85ca-lud-na-barykady-zmiany-klimatyczne-a-wojna-w-syrii-9d3353dbd20

10.12.2018 3:54 gupol(szukam w OZE)

@h4
"Jak można mieć prorównościowe poglądy, chcieć redystrybucji dochodu i ochrony środowiska i głosować na Korwina?"

hehe pisałeś coś o wolności to mi się skojarzyło hehe.

a co do demokracji i wolności to kto ma nas jej uczyć? zachód? gdzie pod pojęciem "mowy nienawiści" i politycznej poprawności wprowadzono zwykłą cenzurę? w tej twojej bajkowej skandynawii mediom nie wolno mówić o gwałtach i przestępstwach dokonywanych przez imigrantów. a ludzie nie mogą się bronić ze strachu przed przypisaniem im "rasizmu" i nietolerancji.

my ciągle płacimy cenę za okrągły stół.
należało zrobić z komuchami porządek takimi metodami jakimi oni go zaprowadzali. jaruzelski i jego ekipa powinni stanąć pod murem jak Nicolae Ceaușescu w rumuni. nikt nie chciał wojny wtedy to mamy pełzającą wojnę teraz.
komuchy przeszli suchą stopą przez transformację, dostali władzę i wprowadzili PRLowskie standardy w polityce a w gospodarce system a`la Pinochet.
tu masz rację że P.O jako ich dziedzic tkwi w latach 80 tych.
a jaki mieliśmy wybór po roku 89? żadnego. nie było żadnej różnicy między agentem wałęsą a partyjnym kwaśniewskim.
prawdziwa opozycja została zaszczuta i zmarginalizowana przez neo propagandę. a ty powtarzasz te SB-kie oszczerstwa jakby to była obiektywna szczerozłota prawda.

@"Głosuję na razem."

tak myślałem. dobre i to. ale ta partia to wielka niewiadoma. na razie sa poniżej progu wyborczego, nie ma ich w parlamencie i diabli wiedzą jak się zachowają gdy przyjdzie co do czego;) jak będa w parlamencie to sie okaże.

a co do szyszki to on nie wyciął żadnych puszcz. a lesistość polski dochodzi do 30% więc nie histeryzuj.

zresztą PiS jest tak zaszczuty że normalnie żal patrzeć. oni się już boją palcem kiwnąć żeby nie wywołać histerycznego wycia neoliberałów.
czekają już na wybory do parlamentu UE i krajowego. może po nich zaczną robić prawdziwy porządek z czerwonymi pająkami. o ile suweren nie zagłosuje inaczej.


"Apropos planów i działań UE, przejścia na OZE - jest to na pewno trudne. Ale czy jeśli jest to trudne, to mamy się tego nie podjąć? Pójść na łatwiznę i niech się wali"

ale to juz się wali. spójrz na francję. ludziom się nie podoba ostry eko kurs. kto wie czy za rok nadal będą tam rządzić liberalne lewaki a francja się nie wycofa z tych paryskich traktatów klimatycznych.

a ja jestem za budowaniem alternatywnego systemu energetyczno-ekonomicznego ale to musi byc poprzedzone badaniami naukowymi i eksperymentami naukowymi a nie ideologicznymi.
na razie to jest wielka niewiadoma a jak wejdziemy w to za ostro to żadnych dzieci mieć nie będziemy.

syria - susza to drugo lub trzeciorzędny czynnik. i to nie w syrii 2006 a w rosji 2010. przez to cena przenicy poszła w górę i to był jeden z zapalników rewolty.
ale problemu by nie było gdyby to państwo miało rezerwy finansowe i mogło se kupić żywnośc.

https://www.resilience.org/stories/2015-11-24/the-syrian-sickness-what-crude-oil-gives-crude-oil-will-take-away/


https://www.resilience.org/stories/2015-09-18/syria-peak-oil-weakened-government-s-finances-ahead-of-arab-spring-in-2011/

10.12.2018 9:20 H4R4D4

@GUPOL
To, co dzieje się we Francji jest skutkiem połączenia polityki neoliberalnej z ochroną klimatu poprzez podwyżki cen paliw. Dlatego ochrona klimatu nie uda się bez redystrybucji dochodu, kiedy płacić będą za nią tylko najbiedniejsi, upadająca klasa średnia. Skoro jak twierdzisz nie ma źródeł bezstronnych, wrzucę ci link na ciekawy artykuł na ten temat na gazecie - mam nadzieję, że wytrzymasz - http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24257612,tylko-idioci-nie-wierza-w-globalne-ocieplenie-gdy-tak-mowisz.html#BoxWOpImg1 - i może przekonasz się, że warto czytać teksty również z portali, na temat których ma się z góry ustaloną opinię :).

10.12.2018 17:27 Logic

Heh partia razem i wszystko jasne.
Dokładnie wiadomo czym jest partia razem to w zasadzie marksistowska czerwona bojówka.
Jeśli kiedykolwiek by wygrali to skończymy jak Wenezuela tam tez rzadzi podobna partia.

11.12.2018 1:01 gupol(szukam w OZE)

@h4
no i zabiłeś tą dyskusje bo nie mam do czego oponować;p

a artykuł ciekawy i trafnie diagnozuje sytuację. dobry kierunek myślenia ale zbyt płytko wnika w temat.

@"Dlatego ochrona klimatu nie uda się bez redystrybucji dochodu, kiedy płacić będą za nią tylko najbiedniejsi, upadająca klasa średnia."

co masz na mysli pisząc "ochrona klimatu"? powrót do poziomu 300 ppm? to sie napewno nie uda;p.

jedyne co możemy zrobić to adaptacja do zmian.
taki jesteś nowoczesny i do przodu ale pod tym względem tak jak twoi politycy nie nadążasz za zmianami w świecie;p

ale podstawowe pytanie jest ciagle takie samo: czy OZE są w stanie utrzymać cywilizację przemysłową?

żeby na nie odpowiedzieć potrzebna jest nauka a nie ideologia. mam nadzieję wszyscy w końcu to zrozumieją, zanim będzię za późno. o ile już nie jest.

Dodaj komentarz

Kod
grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto