Film dla dzieci: Oil Peak oczami Krecika

Dziś Dzień Dziecka - a więc mamy coś dla najmłodszych.

Osoby zajmujące się kwestiami Granic Wzrostu czy Oil Peak często zastanawiają się, czy w ogóle mówić o tym dzieciom, a jeśli tak, to co powinniśmy im przekazać. Jak im powiedzieć, że pokolenie ich rodziców rabunkowo eksploatowało zasoby, zanieczyczyszczało środowisko i destabilizowało klimat zaciągając długi, które będą musiały spłacić dzieci? I robiliśmy to - a właściwie wciąż robimy - nawet nie z powodu konieczności, ale po prostu z wygody pojeżdżenia sobie samochodem i chęci wybrania się na wakacje w odległe miejsce.

Zapraszamy na film pokazujący Oil Peak oczami Krecika:

Jak myślicie - czy i co powinniśmy mówić naszym dzieciom o granicach wzrostu, zagrożeniach związanych z wyczerpywaniem się zasobów i degradacją środowiska? A może powinniśmy je do pewnego wieku chronić przed trudnymi myślami? Jak długo?

Czy osoby jeżdżące SUVami i latające samolotami postrzegacie jako zagrażające przyszłości Waszych dzieci?

Czy wychowując Wasze dzieci wpajacie im zasady zrównoważonego rozwoju, świadomej konsumpcji, szacunku do środowiska? Czy może uważacie, że takie poglądy w otoczeniu oceniającym ludzi według rozmiaru auta i nowości komórki będą im zawadzały? A może przygotowujecie je do życia w świecie "negatywnego rozwoju sytuacji", w którym będą musiały radzić sobie w sytuacji zagrożenia głodem i przemocą?

Niektórzy ze względu na dzieci podejmują nawet decyzje o opuszczeniu miejsca zamieszkania i przenoszą się w rejony, które uważają ze bezpieczniejsze z punktu widzenia ryzyka chaosu Oil Peak i Zmian Klimatu, przeprowadzając się np. na Nową Zelandię? Co o tym myślicie?

Komentarze

04.06.2009 22:12 magga

Świetny filmik! I, jeśli dobrze zobaczyłam na końcu, to z 1984 roku!!! Gratuluję autorom :)

Dodaj komentarz

Kod
grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto