Nowy wątek w naftowym dramacie

Trwa termodynamiczny upadek ropy naftowej. Tymczasem przewidywany, okresowy wzrost ceny za baryłkę może być o wiele bardziej drastyczny, niż się spodziewano.

Philip K. Verleger, starszy doradca globalnej firmy konsultingowej Brattle Group i Kongresu USA w kwestii cen towarów, opublikował raport swojej niezależnej firmy PKVerleger LLC, który prognozuje upadek gospodarczy w 2020 r. wskutek zmiany na rynku produktów ropopochodnych.

„Katastrofalnie wysokie ceny ropy spowodują zapaść gospodarczą”, powiedział Verleger. „Światowy rynek naftowy doświadczy co najmniej podwojenia cen”. Po przekroczeniu granicy 200 dolarów za baryłkę mogą nastąpić kolejne skoki nawet do 400 dolarów. Aktualne wartości oscylują w granicach 65–74 dolarów za baryłkę.

Inni analitycy zauważyli, że globalne rezerwy ropy są skąpe i należy oczekiwać wzrostu jej ceny do 90–100 dolarów za baryłkę, gdy wejdą w życie sankcje wymierzone w Iran. Obserwatorzy sektora energetycznego jednocześnie alarmują o nadchodzącym kryzysie zaopatrzenia w olej napędowy, na który zwrócił uwagę Verleger.

Bank inwestycyjny Morgan Stanley przedstawił podobną prognozę, argumentując, iż świat przechodzi na olej napędowy z niską zawartością siarki, aby obniżyć emisje gazów cieplarnianych. Verleger uważa, że globalne zapotrzebowanie na niskosiarkowy olej napędowy, którym od 2010 r. zasilane są chociażby amerykańskie ciężarówki, zwiększy popyt na ropę droższą i „lżejszą”. Brak dostatecznej liczby rafinerii przystosowanych do produkcji takiego paliwa nie zaspokoi podaży i tym samym podniesie ceny.

Większość światowego handlu bazuje na oleju napędowym, dlatego zbliżająca się zmiana przepisów wpłynie bezpośrednio na gospodarkę, twierdzi Verlenger. Skutki odczują również przewoźnicy morscy. Jeśli nic się nie zmieni, to w 2020 r. uderzy kryzys oleju napędowego, gdyż połowa światowych rafinerii nie będzie w stanie dostarczyć paliwa spełniającego nowe normy. Właściciele jednostek pływających zmierzą się z trudnymi wyborami, z zaprzestaniem działalności włącznie.

„Załamanie gospodarcze nadejdzie, ponieważ światowy przemysł petrochemiczny nie dysponuje wystarczającą zdolnością produkcyjną, aby dostarczyć dodatkową ilość paliwa niskosiarkowego branży żeglugowej i jednocześnie sprostać wymaganiom stałych klientów: rolników, kierowców ciężarówek, kolejarzy oraz operatorów ciężkiego sprzętu”, czytamy w raporcie. „W większości państw muszą oni kupować paliwo z niską zawartością siarki, aby obniżyć poziom zanieczyszczenia. Niskosiarkowy olej napędowy będzie niezbędny do dalszego funkcjonowania gospodarek, rządów i sił zbrojnych”.

Źródło: Blog exignoranta

Komentarze

26.07.2018 14:10 Devak

Czyli trzeba będzie zawiesić działanie przepisów i pozwolić na spalanie brudniejszej ropy. Myślę, że przy ryzyku załamania gospodarczego to będzie pierwszy ruch jaki poczynią rządy w celu ratowania sytuacji. A środowisko: cóż będziemy się tym martwić później, teraz mamy ważniejsze problemy na głowie (zresztą jak zawsze).

26.07.2018 20:45 Jarek

Devak masz racje karawana pojedzie dalej chodzby trzeba bylo palic meble ......

27.07.2018 0:11 gupol(szukam w OZE)

dobra ale idźmy dalej. niedobór wysokojakościowych paliw to jeszcze nic.
co jeśli zacznie brakować nawet "wysokosiarkowego" diesla?
prawdziwy dramat jest taki że nikt nawet nie próbuje sprawdzić jak mógłby wyglądać świat bez paliw kopalnych. jakby nie mieściło się to nawet w najtęższych mózgach laureatów nagrody Nobla. jak żyć?;p

27.07.2018 7:55 Devak

@GUPOL
Bo pewnie i te najtęższe mózgi są zbyt ograniczone żeby sobie taki świat wyobrazić

27.07.2018 8:15 xdx

Wątpię czy ropa jest przez znaczną cześć tutaj osób tym źródłem światowego kryzysu - Jej cena jest łatwo sterowalna przez rządy i jest do zastąpienia przynajmniej w transporcie choćby gazem a nagle nie wyczerpią się przecież wszystkie źródła
Jak już szukać światowego kryzysu to na wybrzeżu kontynentu kiedy ludzie zauważą że ich domy są bezwartościowe bo pochłonie je ocean - Kryzysu nieruchomości nie będzie aż tak łatwo przesunąć w czasie

27.07.2018 9:26 Kloszard

Ludzka cywilizacja przypomina schemat Ponziego i jak każda piramida musi upaść. Otwrtą kwestią pozostaje kiedy. Oczywiście im szybciej upadnie tym straty będą mniejsze. Tzn lepiej jak upadnie przy 7,5 mld ludzi niż przy 10 czy 12. Dla jasności "lepiej" z punktu widzenia tych którzy przetrwają.

27.07.2018 11:07 PIT

@KLOSZARD

Na pewno do roku 2250, może wcześniej. Dokładnie niestety Plejaranie nie podali. Billy pewnie wie ale niestety jak ostatnio go pytali to powiedział, że nie może powiedzieć nic więcej ponad to co już opublikował.

Jeden z liderów Plejaran Sfath odbył w latach 50 podróż w przyszłość i spisał wydarzenia.

Obecnie to początek tych wydarzeń, które nadchodzą. Będzie gorzej, wraz z postępującym przeludnieniem i postępującymi zmianami klimatu.

Wniosek jest jeden tej wojny z planetą ludzkość nie wygra.

https://shop.figu.org/sites/default/files/contact_conversation_and_predictions_of_sfath_1948.pdf

27.07.2018 11:29 Carlinfan

Że co ? :D

27.07.2018 19:08 Albatron

@PIT

Z tymi Plejaranami to tak na serio ?

27.07.2018 19:23 Filstrant

Ja obstawiam że za kilkanaście lat powrócimy do stanu z początku XX wieku kiedy to auta elektryczne były częściej spotykane na ulicach USA niż benzyniaki XD .
Jednocześnie nie wierzę w wielkie odbicie cen ropy naftowej z prostej przyczyny nadchodzi mini kryzys gospodarczy, więc obstawiam że ceny ropy jeszcze nieraz wahną w dół.

27.07.2018 20:28 PIT

@ALBATRON

Oczywiście, ich diagnoza jest słuszna bez kontroli urodzeń (redukcji populacji) jesteśmy ugotowani. Po prostu rozwalimy planetę i pozbawimy się środowiska do życia. Katastrofa już się rozpoczęła i będzie coraz gorzej.
Nie będą nas ratować mamy sobie wypić to piwo, które nawarzyliśmy.

27.07.2018 23:30 ŚWIATŁOLUB

bodaj w 2010 wyczytałem, że jeśli każdy dorosły Chińczyk,który deklaruje w badaniach chęć zakupu samochodu spełni obietnicę. Na świecie nie ma wystarczającej ilości stali na wyprodukowanie takiej liczby nowych samochodów.
Nawet jak będzie co wlać to nie będzie w co wlać tego paliwa.           

28.07.2018 5:47 Carlinfan

@PIT
Gratulacje.
A ze mnie sobie jaja robicie, że wierzę w tajne ponadpaństwowe porozumienia...

28.07.2018 10:03 PIT

@CARLINFAN
Różnica polega na tym, że Billy Meier ma dowody i da się jego sprawę obronić w sądzie. Sporo materiału wypłodził, a książki posiadają copyright, można udowodnić że odkrycie NASA przyszło później niż on je opisał (metalowe jądro Mercurego), dodatkowo zdjęcia i filmy robione przed erą digitalizacji.
A to co pisze robi wrażenie, nie pasuje do prostego farmera który ukończył 7 klas podstawówki.
Nie mówiąc już o tym że interesowały się nim wywiady, strzelano do niego itd.

Niestety nie potrafię obalić tej sprawy.

28.07.2018 11:47 adaś

@Carlinfan
Dlaczego ma być to kwestia wiary ?
Zwsze istniały tajne porozumienia. Nie sięgajac daleko pakt Ribbentrop- Mołotow czy polskie porozumienie z ZSRR dotyczace przechowywania broni jąrowej w okolicy Bornego Sulinowa.
Ale te tajne ( ani jawne ) porozumienia nie sprawią że ropy będzie więcej, albo nie wystąpi susza. Nie spowodują że teściowa bedzie mniej upierdliwa a ja znajdę lepszą pracę. Więc żyje sobie spokojnie...

29.07.2018 14:17 Felek

Ja ciągle liczę, że rozpowszechnią się wkrótce reaktory torowe na ciekłych solach i pozwolą uniknąć najdrastyczniejszych scenariuszy... Co prawda zanim te elektrownie osiągną implementację na świecie, taką jak węglowe - to może być już za późno. Nie mniej jednak jest to doskonałe paliwo przyszłości i chyba obecnie jedyna dostępna, raczej dobra ścieżka rozwoju dla cywilizacji ludzkiej. Pozwoli uniknąć załamań, niestabilności cen itp. Jest jeden szkopuł, potrzeba zmiany myślenia.

29.07.2018 15:20 Mariusz

Felek
Powszechne reaktory jądrowe oznaczają dostępność dla trerrorystów materiałów do produkcji brudnych i niebezpiecznych bombek. Dla mnie to nie jest dobry kierunek

29.07.2018 16:49 Mariusz R.

Upadek cywilizacyjny jest nieunikniony. Jak wspomniał Kloszard im szybciej tym lepiej, bo tylko wtedy, gdy człowiek stanie przed ostatecznością może dokonać się zmiana myślenia. Niestety ten proces zaburza istnienie "elit". Ci faktyczni władcy świata znacznie dłużej od większości ludzi zdołają chronić się przed ostatecznością i jako ostatni będą skłonni do jakiejkolwiek zmiany sposobu myślenia, życia, czy zarządzania planetą.

I tak znów będziemy mieli selekcję negatywną, czyli przetrwają najnikczemniejsi przedstawiciele naszego gatunku. Jeśli ich nie powstrzymamy przed zniszczeniem Matki Ziemi, to nasz gatunek nie zasługuje na to by istnieć.

@PIT
Co do obecności obcych inteligentnych form na naszej planecie, to nie będę z tym dyskutował, bo to jak w przypadku każdej wiary indywidualne cechy umysłu decydują czy wierzyć, czy nie.

Jako twardo stąpający po ziemi realista jedynie chcę zwrócić uwagę, że w historii ludzkości znajdziemy tysiące postaci wizjonerów, wróżów, wieszczy, mesjaszy i innych głosicieli prawd objawionych, ale jak dotąd żadna z wizji się nie ziściła i brak też jakichkolwiek twardych dowodów na istnienie obcych istot, czy istot wyższych, bogów.

Z własnego doświadczenia wnoszę, że bardzo wielu ludzi stąpających po tym łez padole ma problemy psychiczne mimo, że sami niczym szczególnym, poza głoszonymi "prawdami", od reszty się nie wyróżniają. Jeśli mam oceniać prawdopodobieństwo istnienia czegoś w nie do końca zdrowym umyśle oraz istnienie obcych lub bogów, którzy w żaden sposób nie zamanifestowali dotąd swego istnienia, to stawiam jednak na umysł wariata :)

29.07.2018 17:57 Mariusz

MariuszR.
Co do manifestowania się "obcych" to co byś uznał za twardy dowód? Z doświadczenia wiem, że są tacy co stanąwszy oko w oko z "obcym" to mogliby się uznać raczej za wariata niż za kogos kto zobaczył obcego :-)

Pooglądaj sobie materiały Disclosure Project. Kilkaset osób, min. amerykańscy astronauci, wojskowi, naukowcy z labolatoriów wojskowych itp twierdzą, że widzieli twarde dowody na istnienie pozaziemian.
To nie twarde dowody dla kogoś kto sam nie widział ale jednak są to POSZLAKI, które powinny skutkowac przyjrzeniam się sprawie i sprawdzeniam czy poszlaki te nie prowadzą do dowodów. Dla mnie jest nielogiczne że nauka nie zajmuje się weryfikowaniem tych twierdzeń. To dużo ciekawszy temat niż oglądanie planet w poszukiwaniu życia pozaziemskiego tak odległych i niewyraźnych, że można tylko spekulować co tam jest. Ale ta nielogicznośc ma przyczynę - nauka nie powinna się tym zajmować bo ci co rządzą tym światem tego nie chcą. Informacje jakie ludzkość mogłaby posiąść od pozaziemian byłyby zbyt przełomowe, dlatego budzą niepokój

29.07.2018 18:23 Mariusz R.

A ja sądzę, że jest obecnie tak niewielu naukowców poszukujących dowodów na "obecność", ponieważ wszystkie "poszlaki" to relacje "świadków". Jak dotąd brak materialnych dowodów, a dociekanie prawdy na podstawie relacji bardziej może zainteresować psychologów i socjologów niż ludzi od kosmologii, egzobiologii, czy innych nauk pokrewnych.

A wracając do pytania, twardym dowodem byłby pozaziemski egzemplarz fauny, flory, czy też czegokolwiek pochodzącego z nieziemskiego ekosystemu, twardym dowodem byłby wytwór technologii obcych, twardym dowodem byłaby konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli NASA, czy innej agencji kosmicznej. Dysponujemy takimi dowodami?

29.07.2018 18:47 ŚWIATŁOLUB

Jeśli obcy istnieją - dotychczasowy brak kontaktu świadczy dobrze o poziomie ich etyki. Tyle zła i okrucieństwa człowiek wyrządza człowiekowi.

Nie mam nic do Obcych tylko dlaczego do pierwszego kontaktu wybierają blondynki?
https://www.youtube.com/watch?v=csUf0MAUIs4

29.07.2018 19:33 PIT

MARIUSZ R.
Takie dowody posiada Billy Meier, na konferencję z NASA nie licz bo ich nieraz ośmieszył.

Swoją drogą Plejaranie podali, że mamy błąd w liczbie PI. Nie wynosi 3,1415..., a 3,1446..
https://creationaltruth.org/Portals/0/Documents/Periodicals/FIGUSignoftheTimes/2017/No077/ImportantInformationfortheCircleNumberPI-sec.pdf

Niejaki matematyk Harry Lear przestawił swój dowód poprawionej wartości PI
http://measuringpisquaringphi.com/

Co ciekawe Plejaranie twierdzą, że asteroida Aphopis uderzy w ziemię albo w 2029, a jak ją nawet minie to grawitacja ziemi wpłynie na trajektorię lotu i uderzy w 2036.
NASA już skorygowała rozmiar Aphopisa i teraz wynosi 25 metrów mniej niż to co podał Billy Meier.
Oczywiście NASA twierdzi, że Aphopis nie uderzy.

https://theyflyblog.com/nasa-corrects-apophis-information-size-is-almost-exactly-what-billy-meier-foretold/2013/01/14/

Niestety może spaść na Polskę (ma uderzyć między morzem północnym Anglia, a morzem czarnym Ukraina). Tyle dobrze, że Rosjanie czytają Meiera i pewnie będą chcieli ją zepchnąć.

Harry Lear wysłał zapytanie do NASA czy jeśli użyją nowej wartości PI w równaniach to co im wyjdzie ?

Informacje odnośnie Aphopisa Meier opublikował w książce w 1991 roku, 13 lat wcześniej przed oficialnym odkryciem.

Pożyjemy, zobaczamy do 2029 to już nie tak daleko.

@ŚWIATŁOLUB

Plejaranie nie życzą sobie kontaktu z naszą cywilizacją z wielu powodów, nie będzie żadnego kontaktu z nimi, kontakty potrwają tylko z Billym do momentu jego śmierci.

Materiały, które chcieli przekazać zostały przekazane reszta zależy od ludzi.
To nie chodzi o Ufo, a o to czy przetrwamy.

29.07.2018 21:43 Zxn

Ludzie błagam świat ma tyle problemów a Wy się kłócicie o jakichś wyimaginowanych kosmitów
Wydawało mi się że to portal naukowy :-)

29.07.2018 22:13 adaś

@PIT
Człowieku ! Albo dobrze sie rozpędź i walnij głową w drzwi, może się obudzisz. Albo przestań pisać w tym tonie bo tylko się ośmieszasz.
Błąd w liczbie PI na trzecim miejscu po przecinku ?!
Z taka dokładnością to możesz sobie sam wyliczyć PI na średnio dobrym programie graficznym!
Gdyby to było 1230 miejsce po przecinku to mogło by jeszcze zabrzmieć wiarygodnie.

I właśnie po takich szczegółach można czesto poznać z kim się ma do czynienia. Więc włącz myślenie albo przejdź na inne forum. O ufoludkach, albo o płaskiej ziemi też jest sporo "poważnych"rozmów w internecie.

29.07.2018 23:27 PIT

@ADAŚ

Nie rozumiesz Archimedes wyliczył przybliżoną liczbę PI. Metoda zawiera błąd.

30.07.2018 0:33 adaś

@PIT
"Liu Hui, chiński matematyk żyjący w III wieku naszej ery, metodą Archimedesa dla wieloboków o 3072 bokach ustalił przybliżoną wartość liczby π na 3,1415."

Jak chcesz to poczytaj więcej
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pi
i wreszcie przestań bredzić !

Przy tej różnicy to nie trzeba sięgać do lotów w kosmos. Nie można by poprawnie skonstruować silnika okrętowego ( średnica cylindra np. 960 mm) bo by się luzy między tłokiem a cylindrem nie zgadzały. A robimy takie silniki i działają ! Obudź się wreszcie!!!

30.07.2018 5:39 PIT

@ADAŚ

Metoda wieloboków jest błędna nie ważne ile ich użyjesz to zawsze i tak wyjdzie ci wartość przybliżona. Błąd jest już na samym początku w rozumowaniu.
Przeczytaj zamieszczony dowód.

No właśnie o to chodzi, że poprawiona wartość pi pozwoli na uzyskanie lepszej jakości produkcji.

30.07.2018 9:02 adaś

@PIT
Nadal brniesz w swoje brednie i nawet nie raczyłeś przeczytać PODSTAWOWYCH informacji z wikipedii !
Nikt już nie liczy PI metodą wieloboków, są dokładniejsze metody.

Przy średnicy tłoka 960 mm jego obwód to 3015,929 mm.
Przy "poprawionym" Pi wychodzi 3018,816 mm
To różnica 2,887 mm !
Zwykłą miarką za 10 zł można stwierdzić że coś sie nie zgadza o ok 3 mm a ludzie potrafią korzystać z bardziej precyzyjnych urzadzeń pomiarowych.
Obudź się wreszcie , apeluję po raz ostatni !

30.07.2018 11:15 PIT

Tutaj właśnie pokazuje, wyciął model koła na CNC o średnicy 1 metra i mierzy PI. Wychodzi 3,1446

http://measuringpisquaringphi.com/pi-measurement/

30.07.2018 13:12 logic

PIT
Coś się chyba tym plejaranom pomyliło z tym rokiem 2250 jak Granice wzrostu przewidują upadek do roku 2070 a podobno ich przewidywania całkiem nieźle się sprawdzają.

30.07.2018 13:51 Mariusz

Adaś
No ale jeśli średnicę tłoka i cylindra mierzysz wg jednej wartści Pi to przecież nie będzie problemu nawet jak jest to wartość niedoskonała.... (chyba :-) )

30.07.2018 15:47 PIT

@LOGIC

Patrząc, że spełniło się już ponad 200 różnych przewidywań, odkryć to są nieźli. Chylę czoła.
Weź pod uwagę, że mają możliwość podróży w czasie zarówno w tył jak i w przód.

Idę o zakład, że Billy ma pełnię informacji ale upublicznił tylko tyle ile mógł. Pewnie nie chce wzbudzać paniki albo mu zakazali.
Szkoda, że nie ma więcej szczegółów, a dość ogólnie wyjaśnienia ale nawet z nich wynika, że jesteśmy w czarnej d....

Swoją drogę kiedyś zabrali go w taką podróż do zniszczonego San Francisco i porobił tam zdjęcia, a później pokazał w kuchni kilku osobom.

Jak się Plejaranie o tym dowiedzieli to dostał niezły ochrzan, zabrali te zdjęcia i zniszczyli.
No ale mleko się rozlało i kilka osób je widziało, samochody na ulicach były jak obecne prototypy (bez lusterek zewnętrznych, ze szklanymi dachami jak coś takiego https://www.geek.com/tech/mitsubishi-will-sell-cars-with-no-mirrors-next-year-1728203/).

Tak więc San Francisco zostanie ponownie zniszczone przez trzęsienie ziemi, konkretnej daty jednak nie ma.
Kiedyś go o to pytano to powiedział, że to się wydarzy już po jego śmierci.

Ogólnie całe to zachodnie wybrzeże w USA będzie mieć przesrane (bo ma tam wystąpić trzęsienie 9.0 przez 5 minut).

30.07.2018 16:27 adaś

@Mariusz
Nie sądzę. W przypadku silnika samochodowego można wykonać prototyp. Zmieniać go i udoskonalać a następnie wprowadzić do produkcji. Silniki okrętowe wykonuje się często w jednym egzemplarzu.Nie ma prototypów , nie można się pomylić. Podczas pracy cylinder rozszerza się czyli zwieksza się jego obwód. Tłok również sie rozszerza ale inaczej bo jest z innych materiałów. Znajac rozszerzalność liniową można przy prawidłowym Pi obliczyć o ile zwiekszy się promień walca. Sa jeszcze inne sprawy np. pierścienie tłokowe które dopasowują się kształtem do cylindra. Zbyt duże luzy na zamkach to przedmuchy i gorsza kompresja, zbyt małe to ryzyko zakleszczenia i uszkodzenia silnika. I inżynierowie materiałowi potrafią te ( i inne ) problemy prawidłowo wyliczyć bez rewelacji Pita. Bo znają prawidłowe wartosci Pi, sinusów, modułów spreżystości, współczynników rozszerzalności itp.

Setki ludzi zajmowało się liczbą PI, W listopadzie 2016 Peter Trueb uzyskał dokładność ok. 22,5 biliona miejsc po przecinku przy pomocy programu y-cruncher. Obliczenia zajęły 105 dni, a sama liczba zajęła ok. 120 TB miejsca. A naiwniak PIT będzie się podpierał jakimś filmikiem z CNC. Kompletna żenada !

30.07.2018 16:32 adaś

@MARCIN POPKIEWICZ.
Marcinie, prosze Ciebie abyś jednak czasem reagował, mimo swojej wielkiej cierpliwości.
Bo inaczej ten portal będzie o kosmitach, wróżeniu z kart, horoskopach albo i π zaczniemy liczyć od nowa.

30.07.2018 16:44 PIT

@ADAŚ

Nie filmikiem, a dowodem matematyka. Filmik to tylko dodatek. A zresztą skoro stara liczba PI jest właściwa to przy fizycznym pomiarze tego modelu powinno wyjść 3.1415.

Z tego co jest na stronie to swoje wyliczenia wysłał do wielu profesorów.

Trochę rzeczywiście dziwne, że nikt nigdy na to nie wpadł, wygląda na to że nikt tego nie mierzył i nie sprawdzał.

Na oko widać, że w metodzie Archimedesa jest zawarty błąd, łuk jest dłuższy niż prosta! Stosowanie przybliżenia musi dać wynik przybliżony.

No jak wszyscy korzystali z tej metody to wszystkim musiało źle wyjść.

30.07.2018 17:13 Marcin Popkiewicz

@PIT
Adaś ma rację, to nie jest "portal o kosmitach, wróżeniu z kart, horoskopach i liczeniu liczby π od nowa".
Mam do Ciebie @PIT prośbę o przerzucenie się z wątkami o Plejaranach itp. na inne forum.
Tu trzymajmy się nauki pliz.

30.07.2018 17:21 adaś

@PIT
Twoja ignorancja jest naprawde wielka. Nadal nie przeczytałeś (albo nie zrozumiałeś ) że teraz liczą π inaczej.
Na szczeście jadę dziś na urlop i nie mając komputera tych bzdur nie będę przynajmniej tydzień czytał.

30.07.2018 18:36 Logic

@Marcin Popkiewicz
Moze czasem warto spojrzeć na wiedzę "nienaukową" - duchową, moze wtedy sytuacja w jakiej jest ta "cywilizacja" nie była by taka do dupy.
Niech pan napisze wzór na miłość na przyjaźń na uczucia w ogóle. Moze troche mniej liczb i wzorów a wiecej uczuć.

30.07.2018 18:41 Marcin Popkiewicz

@Logic
Z najwyższą sympatią podchodzę do aspektu duchowości i uczuć. Tyle, że pisanie o kosmitach znających lepiej liczbę PI itp. nie ma nic wspólnego z duchowością, a sporo z odmóżdżaniem. Zrobiliśmy sobie jako ludzkość bardzo poważny problem i tego typu eskapizm (czy jak to określić) na pewno go nie rozwiąże, a tylko wprowadza szum. Stąd moja prośba, że jeśli już ktoś musi o tym pisać, to niech pisze o tym gdzie indziej, a nie na ZnR, gdzie wolałbym widzieć jak najlepszy stosunek "sygnału do szumu".

01.08.2018 3:49 gupol(szukam w OZE)

heh nie ma się co dziwić. ta strona jak magnes przyciąga wszelkiej maści oszołomów, odmieńców i apokaliptyków;)
z punktu widzenia statystyki nikt kto tu zagląda nie jest do końca "normalny" ;p. ale faktycznie należałoby to trochę opanować żeby nie popaść w obłęd;p.

01.08.2018 13:33 Mariusz

Z punktu widzenia statystyki wystarczy jedna cywilizacja we wszechświecie zdolna podróżować że ominięciem ograniczeń prędkości światła(czyli poprzez hiperprzestrzeń) żeby w relatywnie krótkim czasie spenetrować cały wszechświat. I jedna w galaktyce zdolna podróżować z prędkościami podświetlnymi żeby spenetrowac galaktykę. W związku z tym to nie wiem dlaczego teza, że możemy być przedmiotem obserwacji takich cywilizacji miałaby byc taka głupia??

I dlaczego nauka nie zajmuje się weryfikowaniem z wykorzystaniem metod ścisłych zdarzeń zwanych "obserwacjami UFO"? Carl Sagan w swoim SETI nie ma nawet odpowiedniego działu. WIem dlaczego. Jego współpracownicy wyznali kiedyś prawdę - jest on na pasku płac wywiadu wojskowego. Jak wielu innych....

01.08.2018 13:47 Logic

@Marcin Popkiewicz
Nie wiem czy te przekazy to jest prawda czy tez ktos robi sobie żarty czy tez prowadzi eksperyment socjologiczny.
Mnie interesuje treść i to co ONI mówią, a mówią miedzy innymi to ze nasze problemy biora sie z braku rozwoju duchowego i zbytniego zainteresowania światem materii. Według obowiązującego paradygmatu jest tylko "tu i teraz". Nie ma nic poza - dusza i zycie po smierci, czy reinkarnacja nie istnieją. Jest tylko swiat materialny ktory podlega tylko ziemskiej nauce.
I to jest podstawowy błąd nie da sie rozwiązać obecnych problemow stosując stary (naukowy) paradygmat ponieważ on miedzy innymi doprowadził do obecnych problemow.
Rozwój nauki zbiegł sie z rozwojem technicznym i cywilizacyjnym i doprowadził do sytuacji którą mamy.

01.08.2018 14:07 PIT

@LOGIC

To nie jest żart, zajmuję się tym już 10 lat. Oczywiście każda osoba sama musi sobie to przetrawić.
22 000 naukowców zrobiło już ogromne postępy dzięki zawartemu materiałowi.

Liczbę PI podali nie bez przyczyny, NASA się myli, Aphopis leci na Europę.

W przypadku uderzenia za 11 lat przeora skorupę ziemską i utworzy nowy kontynent, miliony umrą.

To jest ostrzeżenie, a zarazem test czy sobie z tym poradzimy.
Mamy środki do zepchnięcia asteroidy za pomocą głowicy atomowej, ale to wymaga obliczeń bo nie można jej rozbić.

01.08.2018 14:47 Carlinfan

Hehe dobre. Zupełnie jak ci od 21.12.2012 :)

Przypomnę, że wyśmiewaliście Teorię Elektrycznego kosmosu, a tutaj tak łagodnie ;)

01.08.2018 15:23 PIT

Rosjanie poważniej traktują temat. Zresztą z tego co mi wiadomo czytają materiały.

Kolejny wniosek to super bezpieczne elektrownie atomowe. Mają jakąś ochronę przed potencjalnym uderzeniem asteroidy ?

On February 15, 2016, Sabit Saitgarayev, of the Makeyev Rocket Design Bureau, announced intentions to use Russian ICBMs to target relatively small near-Earth objects. Although the report stated that likely targets would be between the 20 to 50 metres in size, it was also stated that 99942 Apophis would be an object subject to tests by the program.[61]

01.08.2018 15:40 Carlinfan

@PIT
Skoro już o teoriach spiskowych mowa, to skąd wiesz, że Ruskim nie zależy na pozbyciu się marniejącego arsenału atomowego ? Znasz schemat działania typu - problem, reaction, solution ? ;)

01.08.2018 15:52 PIT

@CARLINFAN

Ale kto może potencjalnie wybić z toru lotu asteroidę? USA, Rosja, Chiny ?
To ciekawa sytuacja będzie bo tego jeszcze nikt nigdy nie próbował.
Prędzej czy później to i tak musiało nastąpić. Takich asteroid z potencjałem trochę jest.

Tak czy siak widowisko będzie nie zależnie od wyniku.

02.08.2018 11:57 Carlinfan

@PIT
Trzymam kciuki, że spudłują albo ich próby spełzną na niczym. Ta cywilizacja powinna upaść, bo jej włodarze nigdy nie mieli dobrych intencji względem bliźniego.

02.08.2018 12:12 PIT

@CARLINFAN

Według informacji podanych przez Meiera to właśnie z Rosji nadejdzie odnowa moralna, nowy świat.

Zresztą czy to nie będzie chichot historii, tak wszyscy jadą po Rosji, a jeszcze będzie tak że to Rosja uratuje dup.... Europie.

Długo by pisać ale nie da się w postach streścić
10 lat czytania materiałów. A ja przeczytałem i oglądnąłem wszystko co było w j. ang.
Został mi do nauczenia się język niemiecki :-).

@Logic coś dla Ciebie i dla wszystkich zainteresowanych
https://www.youtube.com/watch?v=SxfDcei-F7c

02.08.2018 12:33 czyt

@Marcin Popkiewicz , Logic

Parapsycholodzy to plaga wielu forów. Przeszkadzali i przed epoką internetu.
W latach 80-tych XX w. skutecznie odciągali ludzi od organizacji ekologicznych, gdzie poważnie naukowcy mówili np.o trujących meblach, do organizacji gdzie rózdżgarze mówili o „żyłach wodnych”!

02.08.2018 14:29 PIT

@CZYT

Mylisz się, nie mam zamiaru wam przeszkadzać, zasygnalizowałem tylko temat na który warto zwrócić uwagę.

02.08.2018 16:46 CZORNYJ

@PIT że Duginizm i jego "czwarta teoria polityczna" ? Może w warunkach świata post kopalnego i co za tym idzie bankructwa neoliberalizmu z jego wiecznym wzrostem to jest jakaś droga . Z tego co miałam styczność z fragmentami pism tego pana , zakłada on skromne , moralne życie w ramach rodzin i wspólnot lokalnych . Odbudowę etosu pracy na roli i w rzemiośle . W tym człowiek ma odnajdywać sens życia . Oczywiście po odsianiu całych ton wielkorusko stalinowskiego imperializmu . Tak czy siak Dugina trzeba traktować poważnie , to szara eminencja Kremla . A jego dzieła jak "Podstawy Geopolityki" od lat są obowiązkowe w elitarnych rosyjskich szkołach i mają duży wpływ na narybek ich elity . Tak militarnej jak politycznej i ekonomicznej , zresztą w Rosji to często się splata .
Zwłaszcza że inną żywotną alternatywą jest radykalny Islam czy totalitaryzmy w dalekowschodnim stylu

02.08.2018 18:58 ŚWIATŁOLUB

jest jeszcze nieco mniej demagogiczny rosjano-amerykanin: Dmitry Orlov. Polecam jego uwagi o upadku naszej cywilizacji. Dość zgrabnie ilustruje to przykładami z upadku ZSSR. Bardzo obiektywna lekkość wypowiedzi i niezły intelekt. Ma na sumieniu parę książek...

03.08.2018 3:55 gupol(szukam w OZE)

@pit

"Aphopis leci na Europę.
W przypadku uderzenia za 11 lat przeora skorupę ziemską i utworzy nowy kontynent,"

jaki nowy kontynent? gościu. ta asteroida ma średnicę 350 metrów a nie 350 km. jeśli nie rozpadnie sie w atmosferze to co najwyżej zrobi krater o średnicy kilometra.
a ty tu imputujesz że zwykłym fajerwerkiem wystrzelonym z ziemi można zestrzelić rejsowy samolot lecący na wysokości 11 tys metrów. jak tu cie traktować poważnie....

03.08.2018 8:30 PIT

@GUPOL
Nie zapamiętałem tego dokładnie.
Użyłem złego słowa nie przeora, a spowoduje pęknięcie/rozszczepienie/rozejście.

Zresztą sami możecie sobie przeczytać co dokładnie jest napisane.

Ogólnie z tego wynika, że uderzenie może mieć mniejsze lub większe skutki.

http://futureofmankind.co.uk/Billy_Meier/Contact_Report_150 Zaczyna się w części 7

Na podstawie kontaktu zrobiono komiks
http://www.theyfly.com/The-Adventures-of-Billy-Meier-1.html

03.08.2018 13:00 PL

Mecalac wspólnie z Dana wprowadza elektryczną koparkę e12

http://samochodyelektryczne.org/mecalac_wspolnie_z_dana_wprowadza_elektryczna_koparke_e12.htm

09.08.2018 3:20 gupol(szukam w OZE)

@pit
aha. dzięki bogu że apophis nie zrobi krateru tylko spowoduje "rozszczepienie".zapewne jażni. u niektórych;p
@pl
a ile ta elektryczna koparka będzie kosztować? milion euro? 2 miliony?
i żeby to jeszcze była koparka dużego kalibru mogąca konkurować z koparkami diesla w kopalniach i na budowach.
a to wygląda jak propagandowa eko-zabawka dla bogaczy...

Dodaj komentarz

Kod
grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto