Bombaj, odpady przemysłowe i… niebieskie psy, czyli smutne widokówki z zanieczyszczanego środowiska

W połowie sierpnia po ulicach Bombaju biegały zafarbowane na niebiesko psy, stanowiąc smutną pocztówkę pokazującą destrukcyjny wpływ terenów przemysłowych tego miasta na środowisko naturalne. Przeprowadzone śledztwo pokazało, że zdarzenie to było spowodowane celowym wyciekiem odpadów przemysłowych i farb do lokalnej rzeki przez jedną z bombajskich firm.

Grupa zafarbowanych psów została dostrzeżona na ulicach Bombaju w połowie sierpnia. Mieszkańcy, tego już mocno zanieczyszczonego przez przemysł miasta, zgłosili zażalenie do komisji ds. kontroli zanieczyszczenia w mieście. Władzę w Bombaju zamknęły firmę produkcyjną po tym, jak okazało się, że regularnie zrzuca odpady przemysłowe i barwniki do lokalnej rzeki Kasadi, która płynie przez większą część obszaru przemysłowego miasta.

W sprawę zaangażowały się organizacje pozarządowe walczące z przemysłowym zanieczyszczeniem środowiska, które jest nagminne w tym mieście. Zdjęcia niebieskich psów w krótkim czasie obiegły media społecznościowe oraz trafiły do największych gazet.

- Biegające psy z futrem zafarbowanym na niebiesko stanowiły szokujący widok – mówi Arati Chauhan, szef Navi Mumbai Animal Protection Cell. – spostrzegliśmy 5 takich psów i poprosiliśmy komisję kontroli zanieczyszczeń w mieście o interwencję i działania przeciwko sektorowi przemysłowemu w mieście.

Według danych uzyskanych przez organizację pozarządową Watchdog Foundation, na obrzeżach Bombaju istnieje aż 977 zakładów przemysłowych przetwarzających chemikalia, leki oraz jedzenie. Od dawna, część z tych firm podejrzewa się o celowe zrzucanie odpadów do rzeki. Niebieskie psy na ulicy indyjskiego miasta są jedna namacalnym znakiem zanieczyszczanego przez przemysł środowiska.

Źródło: REO.pl

Komentarze

13.09.2017 1:38 gupol(szukam w OZE)

a wszystko po to żebyśmy mogli kupić dużo tanich ciuchów w diversie albo H&M.
a przede wszystkim żeby te firmy mogły jak najwięcej zarobić. grunt to obniżać koszty, korumpować tamtejszych urzędników i nie płacić w indiach czy bangladeszu żadnych podatków.
a co najgorsze, ludzie w tych krajach biorą przykład z "mądrych" białych ludzi i powielają nasze haniebne metody działania w desperackiej nadziei na wyrwanie się za wszelką cenę z zaklętego kręgu biedy.
i teraz jak będziesz brał udział w tej "złotej strzałce konsumopcji" to po ulicach będą biegać niebieskie psy. a jak nie to ten przemysł upadnie a miliony ludzi stracą pracę. i weź bądź mądry.

13.09.2017 12:23 Wojtek Sz.

Wszystko przez to, że praca jest opodatkowana mniej więcej w 60%, a szkody środowiskowe w mniej więcej 4%. Gdyby to odwrócić praca byłaby u nas, a środowisko naturalne czyste.

15.09.2017 2:20 gupol(szukam w OZE)

no to odwróćmy to. znasz jakiegoś analityka od ekonomii? może do morawieckiego napiszemy list i zapytamy co by się stało gdyby zrobić to o czym napisałeś?
albo wprowadzić takie rozwiązanie gdzieś, lokalnie na niewielka skalę żeby sprawdzić co się stanie.
ludzie z natury boją się rzeczy nieznanych i nowych więc opór jest zrozumiały. ale bez tego nigdy do niczego byśmy nie doszli.

Dodaj komentarz

Kod
grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto