Wybory 2015. Jak partie polityczne widzą przyszłość energetyczną Polski?

Jak partie polityczne widzą przyszłość energetyczną Polski? Czy Polska powinna renegocjować postanowienia zawarte w pakiecie energetyczno-klimatycznym? Jaką rolę w programach partii politycznych odgrywają kwestie związane z energetyką? Można dowiedzieć się tego z analizy „Polityka energetyczna w kampanii wyborczej do Parlamentu w 2015".

Komentarze

23.10.2015 18:08 C.

Jak ? Proszę:

Kukiz’15: Trzeba wypowiedzieć pakiet klimatyczny
Program Komitetu Wyborczego Wyborców „Kukiz’15”, nazwany „Strategią zmiany”, nie posiada postulatów związanych z transportem publicznym, infrastrukturą drogową i kolejową czy rozwojem polskich portów. Odnosi się w jednak do polskiej energetyki, a dokładnie do kwestii najnowszego europejskiego pakietu klimatycznego. Zdaniem Komitetu „Kukiz’15” europejska polityka klimatyczna uderza przede wszystkim w opartą na węglu polską energetykę.
– Według bardzo ostrożnych szacunków ekspertów od energetyki najnowszy europejski pakiet klimatyczny oznacza, że ceny energii dla Polaków wzrosną przynajmniej o 30%. Gdyby Polska miała zredukować emisje CO2 zgodnie z pakietem klimatycznym, to musiałaby do 2030 r. zamknąć wszystkie elektrownie węgla brunatnego, 90% elektrowni węgla kamiennego i zastąpić je elektrowniami gazowymi – czytamy w „Strategii zmian”.
Ruch Kukiza zaznacza, że jeśli uzyska wpływ na rząd, to natychmiast wypowie jednostronnie pakiet klimatyczny, co ma uratować gospodarkę rynkową oraz nie doprowadzić do znacznego spowolnienia wzrostu gospodarczego Polski, zniszczenia polskiego przemysłu i radykalnej podwyżki cen energii.
http://mobile.rynek-kolejowy.pl/59892/jakie_pomysly_na_transport_i_infrastrukture_maja_mniejsze_partie.htm

Dodaj komentarz

Kod
grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

 • Polecane materiały
  Portal "Ziemia na rozdrożu" powstał w 2008 roku. Opublikowaliśmy tysiące artykułów, materiałów medialnych, książki i komiksy. W tej sekcji znajdziesz linki do różnych ciekawych materiałów.Polecane książki(...)

  więcej »

 • Świat na Rozdrożu - wykresy
  "Świat na rozdrożu" przedstawia powiązania między systemem finansowo-gospodarczym, zużyciem energii i zasobów oraz podlegającym coraz większej presji środowiskiem. Pokazuje, jak kształtują się i zmieniają powoln(...)

  więcej »

 • Przewodnik do sceptycyzmu globalnego ocieplenia
  Sceptycyzm naukowy jest zdrowy.  Właściwie to nauka z natury jest sceptyczna. Prawdziwy sceptycyzm oznacza rozważenie całości dowodów przed wyciągnięciem wniosków. Jeśli przyjrzymy się bliżej argumentom wyr(...)

  więcej »

 • Źródła informacji o klimacie
  Adresy stron internetowych, zawierających kluczowe dane i informacje o klimacie. Satelitarne pomiary temperaturyRemote Sensi(...)

  więcej »

 • Marcin Popkiewicz w mediach
  "O co chodzi"TEDx - Czy globalne ocieplenie jest faktem?, maj 2017 Klimatyczne fakty i mi(...)

  więcej »

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto