Wybory 2015. Z kim nam po drodze, a z kim nie.

Europejskie Centrum Klimatu i Środowiska zwróciło się do komitetów wyborczych o deklaracje na temat ich poglądów na konkretne kwestie energetyki i ochrony środowiska, takie jak energia odnawialna, wspieranie górnictwa, budowa elektrowni atomowych, wspieranie transportu kolejowego, wydobywanie gazu z łupków czy ochrona zwierząt.

Na zapytanie nie odpowiedziały komitety PO i PiS. Odpowiedziały: Zjednoczona Lewica, Nowoczesna, SLD, Partia Razem i Kukiz'15. Wypełniając 25-punktową ankietę, otrzymuje się wynik pokazujący, który komitet najbliższy jest poglądom wypełniającego ankietę. Można to sprawdzić tutaj.

Komentarze

21.10.2015 17:58 logic

Najleprza jest partia razem z 75% podatkiem.

21.10.2015 19:28 Kaziu

@Logic
Partia razem numer one.

21.10.2015 21:23 Mariusz

logic
załapałbyś się na ten podatek? znaczy zarabiasz 40tys/mc?

ps
uważam, że 75% to przegięcie :-) ja bym się zadowolił 30%ami

21.10.2015 21:42 Adi

przed nami kolejna kpina z demokracji gdzie lud ma zatwierdzić "w wyborach" decyzje bonzów partyjnych, którzy starannie porozstawiali swoich przydupasów na listach wyborczych. Śmiechu warte. Debaty to było dno pod metrem mułu.

21.10.2015 22:11 adaś

Te pytania są za mało precyzyjne. O jaki stopień wodny na Wiśle chodzi ? O mały, który zabezpieczy zaporę we Włocławku przed katastrofą- jestem za. O wielki kolejny stopień wodny- jestem przeciw.
:))) Przy okazji dowiedziałem się, że powinienem być za PSL ;) Jak to człowiek mało wie o sobie.. Ale to nic ! Test albo wróżka prawdę ci powie... :)))

21.10.2015 22:26 Kaziu

Te progi podatkowe które proponuje RAZEM,są trochę zbyt hardkorowe,według mnie drugi próg podatkowy nie powinien zaczynać się przy rocznych dochodach 50 000 zł powyżej a przy 100.000 zł,ale sam pomysł progresywnych progów podatkowych jest ok, mają mój głos.

22.10.2015 0:56 Kaziu

@Mariusz
Partia razem ma w programie więcej niż dwa progi podatkowe zapewniam cię że nie załapiesz się nawet na drugi musiałbyś zarabiać 4,500 tyś brutto ja osobiście nie mam nikogo ze znajomych którzy by tyle zarabiali w Polsce, spokojnie na pewno partia razem będzie zmuszona lekko zmodyfikować te progi i drugi próg nie będzie się zaczynać przy 50,000 a przy powiedzmy 77,000 PLN,więc możesz spać spokojnie głowa do góry.

22.10.2015 6:36 Carlinfan

Fajne z Was pelikany. Łyknęliście obietnice bez przełykania.

"Adrian Zandberg (rocznik 1979, historyk) jest wykładowcą w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Rektorem tej uczelni jest ojciec Barbary Nowackiej. Z kolei kanclerzem sama liderka Zjednoczonej Lewicy, czyli pani Basia, jak była łaskawa zwrócić się do niej podczas debaty premier Kopacz." Salon24

Słowo 'sitwa' po raz kolejny ciśnie się na usta.

22.10.2015 10:15 barrronex

@ Carlifan

Dziwna definicja 'sitwy'. Nie rozumiem dlaczego to, że się ludzie znają albo to, że pracują na tej samej uczelni (szczególnie, że zdaje się, że to prywatna uczelnia...) miałoby o nich źle świadczyć.

Natomiast w tabeli odpowiedzi po teście zastanowiło mnie kilka odpowiedzi jakich udzieliło Razem i zwróciłem się do nich z kilkoma pytaniami - o węgiel, o atom i o GMO. Poniżej publikuję odpowiedź:

"Co do GMO: nie mamy jako partia jednolitego stanowiska.

Co do energetyki: uważamy, że nie da się natychmiast odejść od węgla (choćby ze względów społecznych i bezpieczeństwa energetycznego), natomiast docelowo Polska powinna rozwijać OZE i właśnie na nich powinna być oparta nasza energetyka. Nie jesteśmy przeciwnikami energetyki jądrowej "z zasady", natomiast uważamy, że w obecnej chwili budowa elektrowni atomowej jest nieracjonalna."

Mi w tych wyborach wydają się jedyną sensowną opcją.

22.10.2015 16:37 logic

@mariusz
Nie niestety tyle nie zarabiam ale nie znaczy ze ktos ma rabowac kogos w majestacie prawa.

22.10.2015 17:26 Carlinfan

@Barronex
Jak dawniej partie obiecywały, tak i dziś obiecują.
A obiecanki, cacanki, tak jak to było w przeszłości.

P.S.
Jeszcze pół roku temu, gdy Rosja parła na Ukrainę, nikt by nie pomyślał, aby głosować na tę partię.

29.10.2015 20:01 observer

@Logic
@Mariusz

Jest już po wyborach, ale przez ciekawość wszedłem na stronę partii o której piszecie i sprawdziłem.

Ażeby płacić wg ich stawek 75% podatku trzeba zarabiać 300 000 zł miesięcznie, czyli 3 600 000 zł rocznie (3,6 mln zł).

Nie twierdzę, że taka stawka to dobry pomysł, ale trzymajmy się faktów.