Kronika Rozdroża: 2009-01-14

Sekretarz do spraw energii USA, Steven Chu: USA będą walczyć z globalnym ociepleniem

kronika rozdrozaGlobalne ocieplenie zagraża przyszłości, a obejmująca urząd administracja prezydenta B. Obamy podejmie kroki, aby temu przeciwdziałać. Mianowany przez prezydenta - elekta na Sekretarza ds. Energii Steven Chu powiedział przed komisją zajmującą się sprawami energii i naturalnymi zasobami: "Zmiany klimatyczne to postępujący i przybierający na sile problem. Jest teraz jasne, że jeśli będziemy podążać obecną drogą to narazimy się na dramat, destrukcyjne zmiany wpłyną na nasz klimat, na przyszłość naszych dzieci i wnuków".

ang więcej w reuters

Kapitalizm zamarza w zimie ogólnoświatowego niezadowolenia

kronikaObecnie kapitalizmem wstrząsa globalny ekonomiczny kryzys, którego koszty nie będą mierzone tylko w dolarach i centach.
Od nowobogackiej Rosji do niezmiennie zubożałej Sub-Saharyjskiej Afryki napięcia społeczne grożą ustalonemu politycznemu porządkowi.

W zeszłym miesiącu w Nigerii rebelianci zagrozili wznowieniem działań wojennych przeciwko zagranicznym producentom ropy. Rosja wysłała policję z Moskwy, aby stłumiła antypodatkowy protest w Syberii. Chiński przywódca komunistyczny ostrzegł agitatorów społecznych przy okazji zbliżającej się 20 rocznicy masakry na Placu Tiananmen.

Rozczarowanie i rozszerzające się efekty globalnej recesji "są nie tylko iskrą dla istniejących konfliktów na świecie i paliwem dla terroryzmu, lecz również zagrożeniem dla globalnego bezpieczeństwa w ogólności" powiedział Louis Michel, 61, komisarz ds. rozwoju UE w Brukseli.

ang więcej w  bloomberg

Raport energetyczny dotyczący Hrabstwa Mayo

kronikaTo fascynujący i dobrze opracowany dokument, w którym autor prześledził jak Mayo mogłoby się zaadoptować do malejących zasobów złóż paliw kopalnych oraz do zmian klimatu. Profesjonalnie i szczegółowo zostały ujęte źródła energetyczne w Hrabstwie Mayo w Zachodniej Irlandii. Opiera się on na koncepcji planu działań zmniejszających zużycie energii. Następnie należałoby dokładnie obliczyć konsumpcję energii dla miasta lub regionu, później zanalizować jej potencjalne lokalne i odnawialne dostawy.
Raport energetyczny Hrabstwa Mayo stanowi taką kompleksową analizę, a ponadto prezentuje kolejny ważny krok w procesie obniżania ilości zużycia energii.

ang więcej w energybulletin

Ekonomia i twój portfel w roku 2009

kronikaTwoja strategia, jeśli jesteś młody: Rynek ekonomiczny USA prawdopodobnie będzie potrzebował przez długi okres czasu inwestorów bankowych oraz pośredników kredytów hipotecznych.

Jednak młodzi ludzie mogą stawiać na rozwój swoich umiejętności w różnorakich dziedzinach. Jeżeli plan prezydenta Obamy New Deal 2.0 zadziała to będą to dobre czasy, by studiować inżynierię lub budownictwo ekologiczne. Opieka społeczna i edukacja to działy, które zawsze odczuwały recesję. New Deal 2.0 miałby pomóc utrzymać je na odpowiednim poziomie.

Twoja strategia, jeśli jesteś w średnim wieku: Twoje działania na przyszłość są trudniejsze. Nie możesz tak po prostu rzucić pracę i zacząć instalować panele słoneczne. Jednak ta przeszkoda wbrew pozorom zmusi Cię do wyszukiwania nowych możliwości, które możesz zaoferować swojemu pracodawcy lub sam staniesz się ekspertem w nowej dziedzinie. Np. jeśli jesteś finansistą, mógłbyś rozpocząć naukę o finansach prac publicznych lub dowiedzieć się czegoś nowego o sektorze alternatywnych źródeł energii.

ang więcej w cnn

Kryzys ekonomiczny paraliżuje plany rozbudowy farm wiatrowych

kronikaAmbitny plan, którego celem było założenie pierwszego brytyjskiego rolniczego przedsiębiorstwa energetycznego, został zakończony po tym jak kryzys ekonomiczny zasiał chaos inwestycyjny.

ang więcej w  farmersguardian

Biznes i społeczeństwo namawiają UE do zmniejszenia uzależnienia od ropy

kronikaEuropa musi zredukować swój popyt na ropę więcej niż o połowę w przeciągu następnych 40 lat, a tym samym podejąć walkę ze zmianami klimatu i zająć się problemem wzrastających trudności w ochronie dostępu do złóż paliw kopalnych. Takie stwierdzenie przedstawił organ doradczy UE w zeszłym tygodniu.

ang więcej w  euractiv

Dodaj komentarz

Kod
grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto