Przewodnik do sceptycyzmu globalnego ocieplenia

Sceptycyzm naukowy jest zdrowy.  Właściwie to nauka z natury jest sceptyczna. Prawdziwy sceptycyzm oznacza rozważenie całości dowodów przed wyciągnięciem wniosków. Jeśli przyjrzymy się bliżej argumentom wyrażającym „sceptycyzm” o klimacie, to co często obserwujemy selektywne wybieranie pewnych faktów i odrzucanie danych, które nie pasują do założonej z góry tezy. To nie jest sceptycyzm. To jest ignorowanie faktów i nauki. Ten przewodnik przytacza zarówno dowody na to, że ludzkie działania powodują globalne ocieplenie, jak też i sposoby, jakimi "sceptycy" wprowadzają w błąd przedstawiając jedynie małe skrawki układanki zamiast pełnego jej obrazu.

Przeczytaj Przewodnik Naukowy do Sceptycyzmu Globalnego Ocieplenia.

Komentarze

22.11.2014 20:08 Jerzy

Nie uważam, że należy emitować CO2 ale:
1. A co z ostatnimi badaniami duńskich naukowców (weryfikowanymi np. w CERN) dotyczącymi wpływu promieniowania kosmicznego w połączeniu z aktywnością Słońca na powstawanie pary wodnej w atmosferze która jest głównym gazem cieplarnianym?.
2. Jeżeli chodzi o CO2, czy ktoś policzył i tego gazu w np. ciągu ostatnich 50 latach zostało wyemitowane wskutek działalności wulkanicznej?.
3. Dlaczego największe ocieplenia klimatu nie pokrywają się w czasie z największym rozwojem przemysłu?.

Dodaj komentarz

Kod
grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto