Kategoria Społeczeństwo, jacy jesteśmy

Za chwilę wybory, wybory na całe życie

Kadencja Prezydenta Polski trwa 5 lat, ale efekty podejmowanych przez niego decyzji będą odczuwane przez pokolenia. Każdy z nas powinien zainwestować swój czas w poznanie programów kandydatów i podjęcie właściwej decyzji. Brak zaangażowania spowoduje, że będziemy tracić swój czas na borykanie się z konsekwencjami niekorzystnych nam ustaw.


Dla zysku zatruli miliony ludzi. W Polsce też

Jeżeli uważasz, że ludzie zasługują, by swój gatunek nazywać człowiek rozumny, to prawdopodobnie nie znasz historii o tym, jak do samochodowych baków trafiła benzyna ołowiowa. Ta nie pozostawia wątpliwości. Choć są wśród nas rozumne jednostki, to jako gatunek jesteśmy raczej głupi i podatni na manipulacje.


Jane Godall: jesteśmy skończeni, jeżeli ludzkość nie wyciągnie wniosków z pandemii

Każdego dnia miliony ludzi zabierają głos w sprawach, na których się nie znają. Większość tych głosów nie jest warta uwagi, ale razem tworzą szum zagłuszający wszystko to, co ważne. Są różne metody nawigowania w szumie informacyjnym. Jedną z nich jest słuchanie z uwagą tego, co mówią ludzie ciekawi i posiadający wiedzę. Tacy jak dr Jane Godall, która jest zaliczana do grona kilku najlepszych prymatologów na świecie.


List zranionej Ziemi

Cóż myśmy ci uczynili Ziemio, planeto nasza? Byłaś dla nas dobra, karmiłaś nas słodkimi owocami, rodziłaś pożywne rośliny byśmy nie pomarli z głodu, poiłaś wodą ze źródeł, otuliłaś nas kołderką przyjaznej atmosfery, w której możemy swobodnie oddychać, która chroni nas przed zgubnym promieniowaniem z kosmosu. Byłaś i jesteś czułą opiekunką życia jakie znamy.


grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

 • Polecane materiały
  Portal "Ziemia na rozdrożu" powstał w 2008 roku. Opublikowaliśmy tysiące artykułów, materiałów medialnych, książki i komiksy. W tej sekcji znajdziesz linki do różnych ciekawych materiałów.Polecane książki(...)

  więcej »

 • Świat na Rozdrożu - wykresy
  "Świat na rozdrożu" przedstawia powiązania między systemem finansowo-gospodarczym, zużyciem energii i zasobów oraz podlegającym coraz większej presji środowiskiem. Pokazuje, jak kształtują się i zmieniają powoln(...)

  więcej »

 • Przewodnik do sceptycyzmu globalnego ocieplenia
  Sceptycyzm naukowy jest zdrowy.  Właściwie to nauka z natury jest sceptyczna. Prawdziwy sceptycyzm oznacza rozważenie całości dowodów przed wyciągnięciem wniosków. Jeśli przyjrzymy się bliżej argumentom wyr(...)

  więcej »

 • Źródła informacji o klimacie
  Adresy stron internetowych, zawierających kluczowe dane i informacje o klimacie. Satelitarne pomiary temperaturyRemote Sensi(...)

  więcej »

 • Marcin Popkiewicz w mediach
  "O co chodzi"TEDx - Czy globalne ocieplenie jest faktem?, maj 2017 Klimatyczne fakty i mi(...)

  więcej »

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto