Kategoria Sceptycy zmian klimatu


Kurt Cobb: Dopóki nie ma jednoznacznych dowodów

ksiazkaWłaściwie nikt rozsądnie myślący nie czeka na jednoznaczne, kompletne dowody. Po prostu dlatego, że należałoby znać wszystkie możliwe fakty i wiedzieć na pewno, jakie będą ich przyszłe następstwa - można na to czekać w nieskończoność.

Co mają na myśli ludzie, mówiąc, że chcą wstrzymać się z działaniami, aż będą mieli pewność?


Thomas Homer-Dixon: Dopuśćcie do dyskusji pesymistów

shoppingEtykietowanie prognoz pesymistów jako 'przepowiedni Kasandry' jest destruktywne: to właśnie bezrefleksyjny optymizm wpakował nas w obecne bagno, a właśnie obawy i ostrożność mogą nas z niego wyciągnąć.

U podstaw obecnego kryzysu wcale nie leży nadmiar obaw, lecz ich zupełny brak.


Globalne ocieplenie zahamowane - to zła wiadomość dla Ala Gore'a

Sceptycy zmian klimatuZjawiskiem, które najbardziej irytuje w "sceptycznej" publicystyce, jest manipulowanie wynikami rzetelnych badań naukowych. Kolejnych przykładów dostarczył wczoraj Onet, przedrukowując artykuł "Shocker: 'Global warming' simply no longer happening" z worldnetdaily.com.

Już na "dzień dobry" wita nas nazwisko Roya Spencera - znanego sceptyka z Heartland Institute, mającego długą tradycję fabrykowania lipy na rzecz grup interesów - nie tylko energetyczno - naftowych zresztą.

A jak zawarte w artykule stwierdzenia mają się do rzeczywistości..? Dowiedz się.


Petycja Oregońska, czyli naukowcy(?) nie wierzą w Zmiany Klimatu

green planetSceptycy zmian klimatu przywołują często inicjatywy, mające uzasadnić tezę, że środowisko naukowe też jest do teorii antropogenicznego globalnego ocieplenia nastawione sceptycznie, i tylko nieliczne, przekupione sowitymi grantami jednostki zgadzają się z wnioskami IPCC.

Bardzo znanym dokumentem "środowisk naukowych", wypowiadających się przeciw zmianom klimatu jest tzw. "Petycja Oregońska". Jeśli przyjrzyjmy się bliżej kwalifikacjom osób podpisanych pod petycją, okaże się że często osoby ze stopniami doktora zajmowały się bardzo odległymi od badań klimatu zagadnieniami.


'Konsensus' sceptyków zmian klimatu, czyli lista Morano

Rozjechana Ziemia'Dziś, ulegając ekologistycznej ideologii, UE wprowadza drastyczne normy limitujące emisję dwutlenku węgla. Udział człowieka w tej emisji to w skali globalnej mniej niż 5 proc., a założenie wpływu tego gazu na ocieplenie klimatu jest wielce dyskusyjne. Dyskusyjna jest zresztą teza o szczególnym ociepleniu się klimatu naszej planety. Opublikowany niedawno raport, sporządzony dla Senatu USA przez zespół złożony z 650 wybitnych specjalistów nauk o Ziemi, zasadniczo podważa tezy ONZ na ten temat.'

Taka wypowiedź Bronisława Wildsteina pojawiła się w "Rzeczpospolitej". Fragmenty raportu oraz listy owych "wybitnych specjalistów" zostały także pokazane w programie "Bronisław Wildstein przedstawia". Niestety, jest to dokument znacznie mniej imponujący, niż próbuje wmówić opinii publicznej Wildstein.

Przyjrzyjmy się liście 650 wybitnych rzekomo naukowców, którzy rzekomo kwestionują teorię antropogenicznego globalnego ocieplenia.


grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto