Kategoria Sceptycy zmian klimatu


Recenzja książki Witolda Ferensa

Książka Witolda Ferensa „O teorii ewolucji i zmianie klimatu. Dwa eseje na ważne tematy” została wydana już kilka lat temu. Autor zajął się w niej dwoma uznanymi przez specjalistów i potwierdzonymi doświadczalnie teoriami naukowymi, które wzbudzają duży opór czy wręcz sprzeciw u części społeczeństwa.


Centrum Informacji Rynku Energii promuje dezinformacje GWPF

Są takie źródła, z których jednak wstyd korzystać. Można przez to stracić renomę.


Trump zwija restrykcje ws. emisji CO2. Najważniejsza kwestia nadal otwarta

Donald Trump, prezydent USA podpisał dekret, który cofa wprowadzone przez Baracka Obamę restrykcje mające na celu walkę z globalnym ociepleniem. Najważniejsza kwestia, czyli sygnalizowane w kampanii wyborczej wycofanie USA z paryskiego Porozumienia klimatycznego, nadal pozostaje otwarta. Do dalszej realizacji warunków tego porozumienia Donalda Trumpa będą namawiać Unia Europejska i … Chiny.


Prof. Świrski: Nie odchodźmy od węgla. Módlmy się tylko, żeby klimat dał nam żyć

Na portalu energetycznym CIRE.pl co jakiś czas pojawiają się publikacje autorów, którzy albo nie bardzo znają się na temacie zmiany klimatu, albo związana z nią konieczność redukcji emisji gazów cieplarnianych jest im tak nie na rękę, że negują fundamentalne ustalenia nauki.


Schizofrenia na portalu Twoja Pogoda

Portal Twoja Pogoda, zajmując się kwestiami pogodowo-klimatycznymi, opublikował wiele bardzo dobrych artykułów opisujących konsekwencje zmiany klimatu i potrzebę jego ochrony. Olbrzymim zaskoczeniem był więc artykuł Polska przeciw ograniczaniu emisji CO2, bo zdrożeje prąd.Czytając go aż zdębiałem, bo nie rozumiem, ale to zupełnie nie rozumiem, jak redakcja portalu, mając praktycznie codzienny bliski kontakt z rozpędzającym się walcem zmiany klimatu może pisać coś takiego.


Święta inkwizycja konsumpcji - czyli jak kończą niewygodne fakty naukowe

Mamy coraz więcej empirycznych obserwacji potwierdzających niezbicie, że planetarny klimat staje się coraz cieplejszy. Jednak nadal nie robimy praktycznie nic, żeby odwrócić ten trend, poza pozorowanymi wzniosłymi umowami na szczytach klimatycznych.


Obrazek dnia: zmiany stężeń CO2, CH4 i N2O w ostatnich 800 000 lat

W dyskusji internetowej znowu przeczytałem, że ze stężeniem gazów cieplarnianych ostatnio nic specjalnego się nie dzieje. Czyżby?


Klimatyczna bzdura roku 2016

Pomimo pełnej zgodności liczących się w świecie instytucji co do kwestii antropogeniczności globalnego ocieplenia  wielu Polaków wciąż żyje w klimatycznym Matrixie


Geolog wietrzy spisek

Ponieważ zbliża się konkurs na „Klimatyczną bzdurę roku”, postanowiliśmy przypomnieć Państwu, omawiany już szerzej na blogu „Doskonale Szare” kuriozalny artykuł, który pojawił się kilka miesięcy temu na łamach „Przeglądu Geologicznego”.


Matt Ridley, specjalista od ryzyka: zróbmy Northern Rock na skalę planetarną

O czym opowiadał ulubieniec "Listów z naszego sadu" w sali wynajętej od The Royal Society.


Trump szykuje polowanie na czarownice

Pracownicy administracji Obamy, którzy zajmowali się tematami związanymi ze zmianą klimatu, nie mogą spać spokojnie. Donald Trump gromadzi wokół siebie prawdziwą drużynę inkwizytorów, która ma sprawdzić, czy w szeregach urzędników nie kryją się „wrogie elementy”. 


Bajania Pilastra

Co jakiś czas trafia się osoba, która pozuje na bardzo naukową, choć po bliższym przyjrzeniu się widać, że z tą naukowością jest bardzo „nie bardzo”. Ostatnio na forum pojawił się Pilaster (co ciekawe od strony psychologicznej, odnoszący się do siebie w trzeciej osobie), dzieląc włos na czworo.


Andrzej Szczęśniak: „My nie znamy mechanizmów”

Prostujemy nieprawdziwe informacje, które padły w programie TVN.


Mity klimatyczne profesora Mielczarskiego

Popkiewicz i Malinowski punktują wypowiedź kandydata do Klimatycznej bzdury roku 2016.


Majstersztyk manipulacji: czyli prognoza ochłodzenia z książki "Zimne Słońce"

Zobacz, jak oni to robią! Ten wykres przedstawia coś zupełnie innego niż powinien.


„Zimne Słońce” - imponująca kolekcja mitów klimatycznych

Napisali książkę zamiast artykułu naukowego. Wiemy, dlaczego.


Jakim cudem klimatycznie negacjoniści dają radę pogodzić równocześnie tak wiele sprzeczności?

Wyjaśnienie tego, dlaczego klimatyczni negacjoniści stosują tyle wewnętrznie sprzecznych argumentów, jest zadaniem dla psychologa.


Bartnik i Hnydiuk-Stefan w Energetyce: „Temperatury na świecie przestały rosnąć”

Ten artykuł poruszył wiele osób zainteresowanych energetyką. Komentujemy zawarte w nim klimatyczne bzdury.


Ostrzeżenie przed zmianą klimatu sprzed ponad pół wieku

Myślisz, że problem antropogenicznej zmiany klimatu to "nowomodny wymysł"? W rzeczywistości naukowcy ostrzegają przed nią od kilkudziesięciu lat.


Zrozumieć kontrowersje wokół zmiany klimatu. Część 3: Szerzenie negacjonizmu

Kto i po co tworzy wątpliwości tam, gdzie ich nie ma?


grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto