Kategoria Rozwiązania systemowe


Oszczędzanie przez wyłączanie

pcZ opublikowanego właśnie dokumentu pt. "PC Energy Report 2009" dowiadujemy się, jak wiele zanieczyszczeń można uniknąć i ile pieniędzy zaoszczędzić, wyłączając nieużywane komputery.

Te maszyny zwiększają emisję dwutlenku węgla do atmosfery aż o 20 milionów ton rocznie.


Koncerny samochodowe lobbują za paliwożernymi autami

autoAmerykańskie koncerny samochodowe zgłaszają się po kolejne wielomiliardowe, płacone przez podatników, pakiety pomocowe. A na co je wydają?

Na Florydzie olbrzymie pieniądze idą na opłacanie lobbystów, którzy robią, co tylko mogą, aby storpedować wysiłki gubernatora Charliego Crista, który chce wprowadzenia wyższych standardów spalania dla aut.

Przeprowadzone w lutym badania opinii publicznej na Florydzie pokazują, że 71 procent wyborców oczekuje wprowadzenia przepisów zobowiązujących producentów aut do obniżenia zużycia paliwa.


Co mogą zrobić firmy

Zielona firma - polityka klimatycznaBiznes może na wiele sposobów skutecznie wpłynąć na działania w kwestii klimatu, nawet na poziomie rządowym. Najpierw jednak musi zacząć od zbudowania swojej własnej wiarygodności w tym obszarze.
Firmy muszą znaleźć największą dostępną im dźwignię, mającą znaczący wpływ na oszczędzanie energii, i zastosować ją.
Jak to zrobić i jeszcze na tym skorzystać?


Nowe kierownictwo NOAA

Jane Lubchenko NOAANowym szefem NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) została Jane Lubchenco, która w ostatnich latach prowadziła badania nad wpływem ocieplania się klimatu na oceany. Mianowana przez prezydenta Baracka Obamę Lubchenco uważa, że "poprzednia administracja nie przejmowała się faktami naukowymi".
Zdaniem Lubchenco "Rzeczywisty wybór, przed którym stoimy, to wybór pomiędzy zapewnianiem sobie krótkoterminowych zysków ekonomicznych, a długoterminowym dostatkiem, który... jest zależny od dobrego stanu środowiska".


grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto