Kategoria Powiązania

Film "Flow: For Love of Water (Strumień: Z miłości do wody)"

Film 'Flow: For Love of Water (Strumień: Z miłości do wody)' zabiera nas w podróż wprowadzającą nas w problemy związane z naszym najbardziej podstawowym zasobem - i trzecim największym na świecie przemysłem - pokazując problemy zanieczyszczeń, niedoborów, cierpień ludzkich i zysków korporacji.


Otyłość - miara nadmiernej konsumpcji

USA otyłośc Prowadzone od wielu lat badania amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom dają wstrząsające świadectwo naszej krótkowzroczności i nadmiernej konsumpcji. Rysunki pokazują procent populacji, który ma współczynnik BMI przekraczający 30, co odpowiada poważnej otyłości.

Czemu służy coraz większa konsumpcja? Komu służy? Czy aby na pewno tym, którzy konsumują?


Zanieczyszczenie powietrza obniża IQ dzieci

Zanieczyszczenie obniża IQNaukowcy wykazali związek pomiędzy wystawieniem nienarodzonych dzieci na zanieczyszczenia powietrza, a niższym poziomem inteligencji, wzmacniając dowody na to, że smog może uszkadzać rozwijający się mózg.


Ocieplenie klimatu przesuwa pory roku, a miliony głodują

glodZaklinacze deszczu są przekonani, że bóg jest niezadowolony.

Trzymając łanię za nogi, młody mężczyzna zatapia oszczep w jej karku. Obecni wokół piją krew łani, a resztę rozchlapują wokół zbiornika na wodę w nadziei na przebłaganie Ekipe, boga deszczu.


Świat na muszce

save planeteKilka miesięcy temu na spotkaniu aktywistów ktoś zadał pytanie, "Jeśli nasz świat rzeczywiście spogląda w lufę katastrofy środowiskowej, jak mam teraz żyć?".

Pytanie uderzyło mnie z kilku powodów.
Po pierwsze to jest Świat, a nie Nasz Świat. Pogląd, że świat należy do nas - a nie my do niego - stanowi sporą część problemu.


Jak zmniejszyć zużycie energii przez komputer

komputerKomputer w wielu domach jest największym konsumentem elektryczności, nawet większym od lodówki. Zużycie energii zależy od dwóch kluczowych czynników - pobieranej mocy i czasu działania. Typowy komputer z monitorem (bez drukarki, skanera, modemu sieciowego itp. itd.) zużywa 150-250 W. Zależy to od rodzaju komponentów, a także od rodzaju wykonywanej pracy.


Ile zapłacimy za analfabetyzm matematyczny

liczbyZrozumienie naszej skomplikowanej rzeczywistości i kierujących nią megatrendów wymaga dużej wiedzy i obycia z liczbami. Od zrozumienia niuansów wzrostu wykładniczego, przez kwestie zasobów, tempa ich zużywania i koncepcji zrównoważonego rozwoju po choćby podstawową świadomość działania naszego systemu finansowo-gospodarczego - brak zrozumienia liczb i umiejętności czytania wykresów stanowi poważną barierę zrozumienia.


Głód na świecie nieunikniony?

zbozeŚwiatu zagraża "masowy głód" w następstwie kolejnego nieurodzaju w Ameryce Północnej i to nawet przed końcem bieżącego roku. Uważa tak Don Coxe, jeden z najwybitniejszych ekspertów od produktów rolnych, od którego nazwiska wziął nawet nazwę jeden z funduszy kanadyjskiej BMO Financial Group.


The End of Suburbia - film

drogiW Ameryce miasta rozrastały się w oparciu o kulturę przedmieść. Z początku były one budowane w oparciu o główną drogę, po której kursował tramwaj i zlokalizowane w odległości kilku - kilkunastu minut spaceru od niej osiedla domków.

Wraz ze wzrostem liczby samochodów w miastach potrzeba było coraz więcej dróg dla ruchu drogowego.


Cena węgla: Wady wrodzone dzieci

birth-defectDziesięcioletni Yilong już dziś jest statystyką. Urodzony w prowincji Shanxi - centrum chińskiego przemysłu węglowego - chłopiec jest umysłowo upośledzony i niezdolny do mówienia. Jest jednym z wielu takich dzieci w prowincji Shanxi, gdzie węgiel przyniósł bogactwo niektórym, a pracę wielu, ale też zanieczyszczenia, które - jak twierdzą eksperci - prowadzą m.in. do wzrostu liczby urodzeń dzieci z wadami wrodzonymi.


Zieloni montują koalicję przeciwko Barroso

ueLider Zielonych w Parlamencie Europejskim Daniel Cohn-Bendit wezwał socjalistów, liberałów i lewicę do zbudowania koalicji przeciwko reelekcji przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Barroso.

Podstawowym pytaniem dla Zielonych w nadchodzących tygodniach jest pytanie o to jak zbudować koalicję przeciwników ponownego wyboru Barroso na szefa KE.


Niemcy szykują się na wyprawę do Afryki

concentrating-solar-powerOczywiście nie chodzi tu wcale o kolejne wcielenie Deutsches Afrika Korps, lecz o plany współpracy niemieckich firm na polu budowy elektrowni słonecznych na Saharze. Około 20 firm planuje utworzyć w lipcu konsorcjum mające zgromadzić środki w wysokości 400 miliardów euro (560 miliardów dolarów) na inwestycje w projekt znany jako Desertec.


Przygotujcie się na apokalipsę!

canadaCzy coś wisi w powietrzu (jak gazy cieplarniane), czy też coś jest nie tak z ekonomią (jak ceny ropy i żywności)?
Jedynym polem, na którym obecnie utrzymuje się koniunktura, jest smutek i zwątpienie. Ale nie chodzi tu tylko o wątpliwych proroków straszących ludzi na ulicach. Nawet najbardziej poważani myśliciele, znający się na nauce, wysuwają alarmujące prognozy o ludzkości zmierzającej do kresu swego istnienia.


SOS dla Ziemi

Żyjemy w szczególnych czasach. Mamy już tylko kilka, może kilkanaście lat, aby zmienić nasz sposób życia i zaprzestać coraz szybszego wyczerpywania nieodnawialnych zasobów. Stawką są już nie tylko dobrobyt czy czyste powietrze, lecz wręcz przetrwanie nas i naszych dzieci. Każdy powinien wiedzieć, jak wygląda sytuacja świata i z czym musimy się zmierzyć. Pokazuje to wspaniały film Luca Bessona "S.O.S. Ziemia".

SOS Ziemia

Obejrzyj, zrozum, przekaż innym!


Skala wywołanych zmianami klimatu migracji przyćmi wszystkie dotychczasowe wędrówki ludów

emigracjeWywołane zmianami klimatu migracje mogą przyćmić wszystkie wcześniejsze wędrówki ludów w miarę jak podnoszący się poziom mórz, niedobory wody pitnej i spadek plonów zmuszą ludzi do opuszczenia dotychczasowych miejsc zamieszkania, stwierdza nowy raport ONZ, przedstawiony na zjeździe klimatycznym w Bonn.


NGO pokazują drogę do zrównoważonej konsumpcji

zrownowazony-rozwojNGO (Organizacje Pozarządowe) przygotowały plan dojścia do zrównoważonej konsumpcji ang i produkcji wzywając rządy, biznes i obywateli do ograniczenia konsumpcji i życia zgodnie z ograniczeniami Ziemi.

Doreen Fedrigo, szef zespołu EEB mówi: "raport powstał z frustracji powodowanej świadomością, że wiemy, co trzeba zrobić, ale tego nie robimy".


Ujemne ceny energii elektrycznej

wind farmUjemne ceny za elektryczność i celowe ograniczanie ilości energii produkowanej przez elektrownie wiatrowe, zdarzają się coraz częściej. Jest to charakterystyczny znak, że rozwój państwowej infrastruktury transmisji elektryczności w USA nie nadąża za szybkim rozwojem energii wiatrowej.


Monster Cars w Chorzowie: jak to się ma do recesji, granic wzrostu i Oil Peak

zawody monster jamGigantyczne samochody, ryk silników i tysiące widzów podziwiających zawody Monster Jam. Jak pisze autor filmu "Wrażenia niesamowite i niezapomniane!!!"

Obejrzyj pomalowany w trupie czaszki pojazd o nazwie Grave Digger (proroczej dla naszej cywilizacji?), posłuchaj egzaltowanego głosu komentatora i zastanów się, kto tu zwariował...?


Dobrobyt bez wzrostu - czy to możliwe?

wzrostWłaśnie ukazał się raport brytyjskiej Komisji ds. Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Commission) "Dobrobyt bez wzrostu. Przejście do zrównoważonej gospodarki".

Autorem raportu jest ekonomista, profesor Tim Jackson.


Film dla dzieci: Oil Peak oczami Krecika

krecikDziś Dzień Dziecka - a więc mamy coś dla najmłodszych.

Osoby zajmujące się kwestiami Granic Wzrostu czy Oil Peak często zastanawiają się, czy w ogóle mówić o tym dzieciom, a jeśli tak, to co powinniśmy im przekazać. Jak im powiedzieć, że pokolenie ich rodziców rabunkowo eksploatowało zasoby, zanieczyczyszczało środowisko i destabilizowało klimat?


grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto