Kategoria Powiązania

Kronika Rozdroża:październik 2019 (akt. 14.10)

Nowy rząd i stare problemy w energetyce. A czasu coraz mniej

Spalimy 10 mld złotych. Współspalanie wraca na niespotykaną skalę w aukcjach ‘2020 na energię z OZE

Niemcy podnoszą cel dla fotowoltaiki. O 46 gigawatów

100 proc. zielonej energii do 2050 r. - tylko marzenie czy osiągalny cel?

Pullback Leaves Green Berets Feeling ‘Ashamed,’ and Kurdish Allies Describing ‘Betrayal’

For the first time in history, U.S. billionaires paid a lower tax rate than the working class in 2018

A recession is coming. When it does, we need to demand a Green New Deal

Oil firms to pour extra 7m barrels per day into markets, data shows

'We declare our support for Extinction Rebellion': an open letter from Australia's academics

Boris Johnson's father Stanley joins Extinction Rebellion protesters

If warming exceeds 2°C, Antarctica’s melting ice sheets could raise seas 20 meters in coming centuries


Do roku 2050 zużycie energii na świecie ma wzrosnąć o połowę

Do połowy obecnego stulecia globalne zużycie energii ma wzrosnąć o prawie 50%. Choć dynamicznie zwiększać ma się produkcja energii ze źródeł odnawialnych (OZE), to rosnąć ma także (choć wolniej niż w przypadku OZE) produkcja energii z paliw kopalnych.


Po prostu brak słów! To wideo otworzy wam oczy

Po prostu brak słów - ten film otworzy wam oczy. Problem konsumpcji staje się coraz poważniejszy. Bezmyślna produkcja wyczerpuje Ziemię i portfele ludzi. Co będzie, jeśli nic się nie zmieni i czy może zmienić się wszystko? Ten ciekawy film otworzy wam oczy.


Smog a zdrowie dzieci: częstszy katar, kaszel, spowolnione funkcje poznawcze

W sezonie jesienno-zimowym rodzice z obszarów dotkniętych zanieczyszczeniem o 10 procent częściej zauważają u swoich dzieci katar, zwracają też uwagę na więcej przypadków kaszlu i kichanie. Badacze zwracają tez na zwiększoną występowalność astmy.


Polski węgiel droższy od importowanego. Zwały rosną. Górnictwo czeka kolejny kryzys

Zapasy węgla kamiennego przy kopalniach i w energetyce sięgają już niemal 13 mln ton, a pomimo tego polski surowiec wciąż jest dwa razy droższy od importowanego. Elektrownie produkują coraz mniej energii z węgla, coraz więcej prądu importujemy, a w dodatku zapotrzebowanie na energię elektryczną spada pierwszy raz od lat, m.in. ze względu na jej ceny.


Ekologia w programie Polskiego Stronnictwa Ludowego

Przed wyborami publikujemy analizy stanowisk partii politycznych w zakresie polityki energetycznej i środowiskowej. Codziennie będziemy publikować analizy stanowiska kolejnej partii, przygotowaną przez grupę "Ekowyborca". Dziś program Polskiego Stronnictwa Ludowego.


Ekologia w programie Koalicji Obywatelskiej

Przed wyborami publikujemy analizy stanowisk partii politycznych w zakresie polityki energetycznej i środowiskowej. Codziennie będziemy publikować analizy stanowiska kolejnej partii, przygotowaną przez grupę "Ekowyborca". Dziś program Koalicji Obywatelskiej.


Co dalej z Magurskim Parkiem Narodowym?

Kiedy pojawiły się plany remontu ścieżki przez Magurski Park Narodowy, Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze opublikowała petycję przeciwko tej inwestycji. Podpisało się pod nią ponad 10 tysięcy osób, a o sprawie pisały media z całej Polski.


Ekologia w programie Konfederacji

Przed wyborami publikujemy analizy stanowisk partii politycznych w zakresie polityki energetycznej i środowiskowej. Codziennie będziemy publikować analizy stanowiska kolejnej partii, przygotowaną przez grupę "Ekowyborca". Dziś program Konfederacji.


Ekologia w programie Lewicy

Przed wyborami publikujemy analizy stanowisk partii politycznych w zakresie polityki energetycznej i środowiskowej. Codziennie będziemy publikować analizy stanowiska kolejnej partii, przygotowaną przez grupę "Ekowyborca". Dziś program Lewicy.


Ekologia w programie Prawa i Sprawiedliwości

Przed wyborami publikujemy analizy stanowisk partii politycznych w zakresie polityki energetycznej i środowiskowej. Codziennie będziemy publikować analizy stanowiska kolejnej partii, przygotowaną przez grupę "Ekowyborca". Dziś program PiS"


Niech żyją ptaki!

Jeszcze kilka tygodni temu nad Puszczą ciągnęły klucze gęsi kierując się na południowy wschód. Czasami mocno wiało. W taką pogodę gęś prowadząca klucz ani na moment nie przestaje ciężko pracować skrzydłami. Słychać ich głosy, tęskne, nostalgiczne, cierpkie i orzeźwiające. Tak mi ich żal, wiem co je czeka - opowiada były myśliwy Zenon Kruczyński.


20 września Strajk Klimatyczny, też bądź!

Strajk KlimatycznyJuż jutro, 20 września odbędzie się strajk klimatyczny. Tysiące protestów przeciwko bierności polityków wobec kryzysu klimatycznego odbędą się w 156 krajach świata. W Polsce pikiety odbędą się w ponad 60 miastach. Szczegółowy program dla poszczególnych miejscowości można sprawdzić na stronie internetowej MSK. Do zobaczenia!


Sztuczne mięso – następny krok w historii żywnościowego imperializmu

Indyjska uczona i aktywistka, dr Vandana Shiva o ciemnej stronie, coraz bardziej popularnych również w Polsce, sztucznego mięsa i roślinnych burgerów GMO.


„Po co mi nowy telewizor, skoro stary dobrze działa”, to najbardziej rewolucyjne pytanie współczesnego świata

Aby przeżyć, współczesna kapitalistyczna gospodarka musi stale podnosić poziom produkcji. Niczym rekin, który do życia potrzebuje wody, ludzkość musi produkować, inaczej bowiem czeka ją upadek. Nie wystarczy jednak tylko produkować. Ktoś musi kupować towary, w przeciwnym razie przemysłowcy i inwestorzy pójdą z torbami.


Hulajnogi elektryczne nie aż tak przyjazne środowisku, jak mogłoby się wydawać

Materiały wykorzystywane do produkcji hulajnóg elektrycznych, jak również obsługa ich ładowania i sprzątania z ulic, powodują spore emisje gazów cieplarnianych.


Duże zwierzęta słodkowodne na granicy wyginięcia. Prawie wszystkie zjedliśmy lub zatruliśmy

Międzynarodowy zespół naukowców sprawdził, jak we współczesnym świecie radzą sobie duże zwierzęta słodkowodne – w tym oczywiście ryby. Okazało się, że (wyniki badań opublikowano w „Global Change Biology”) nie radzą sobie w ogóle i od lat 70. ubiegłego wieku zniknęło około 90 proc. z nich.


Raport SDG Watch Europe „Kto zapłaci rachunek?”

Unia Europejska ignoruje negatywne wpływy, które niektóre z polityk i praktyk mają na inne części świata. Nowy główny raport publikowany przez SDG Watch Europe mówi o tych negatywach które w poszczególnych politykach się znajdują.


Kronika Rozdroża: wrzesień 2019 (akt. 30.09)

Prof. Marcin Król: Rośnie pokolenie analfabetów moralnych

Tak człowiek zabija Ziemię - kawałek po kawałku. Zdjęcia, które poruszają sumienia

Gowin, minister pseudonauki: Zdania naukowców o roli człowieka w globalnym ociepleniu są podzielone. Nie są

Dewastacja czy inwestycja? O co chodzi w sporze o drogi wodne

Wzrost gospodarczy z nadmiernym wkładem energii

Panele słoneczne na dachu domu. Od czego zacząć?

UN Climate Action Summit missed a key ingredient: climate action

Greta Thunberg: Recently I’ve seen many rumors circulating about me and enormous amounts of hate. This is no surprise to me

'What they put on the fields contaminates our water': Iowa's pollution problem

More than half of native European trees face extinction


W Arktyce pada śnieg z plastikiem

Połowa sierpnia przynosi kolejne wiadomości, które nie nastrajają zbyt optymistycznie, kiedy chodzi o oszczędzanie na emeryturę. Oto najpierw poinformowano, że w północnym kole podbiegunowym zarejestrowano rekordową temperaturę 34,8 stopnia Celsjusza. A niemal równocześnie o tym, że w lodach Arktyki i padającym tam śniegu znaleziono mikroplastik.


grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto