CO2 a klimat - wykład prof. Alley'a na konferencji AGU

Na grudniowej konferencji Amerykańskiego Związku Geofizycznego prof. Alley z Penn State University zaprezentował fascynujący wykład o tym, jak dwutlenek węgla steruje klimatem Ziemi - przez miliony i miliardy lat.

Dowiesz się z niego, dlaczego Ziemia po powstaniu nie zamarzła, choć Słońce świeciło jedynie z 70 proc. swojej obecnej mocy, jak powstała i znikła Ziemia Śnieżka, jak wymarło 95 procent gatunków, jak ciepło było w czasach dinozaurów i jak to się działo, że niewielkie zmiany orbity Ziemi skutkowały drastycznymi zmianami klimatu podczas epok lodowcowych, jakie są dowody na to, że promieniowanie kosmiczne NIE wpływa ma klimat.

Polecamy wykład Największy Przełącznik Kontrolny - dwutlenek węgla w historii klimatu Ziemi.

CO2-klimat-prezentacja

Komentarze

05.01.2010 22:19 Kris

Obejrzałem - doskonałe! Co jeszcze zwraca uwagę, to zgodność, z jaką środowisko naukowe patrzy na zmiany klimatu (w tym amerykańscy geolodzy).
Jaki kontrast do tego, co wygadują nasi kosmici geolodzy powiązani z górnictwem węglowym, jak choćby dr Żaba http://ziemianarozdrozu.pl/artykul/918/idiotyzm-dnia.

gra kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

 • Polecane materiały
  Portal "Ziemia na rozdrożu" powstał w 2008 roku. Opublikowaliśmy tysiące artykułów, materiałów medialnych, książki i komiksy. W tej sekcji znajdziesz linki do różnych ciekawych materiałów.Polecane książki(...)

  więcej »

 • Świat na Rozdrożu - wykresy
  "Świat na rozdrożu" przedstawia powiązania między systemem finansowo-gospodarczym, zużyciem energii i zasobów oraz podlegającym coraz większej presji środowiskiem. Pokazuje, jak kształtują się i zmieniają powoln(...)

  więcej »

 • Przewodnik do sceptycyzmu globalnego ocieplenia
  Sceptycyzm naukowy jest zdrowy.  Właściwie to nauka z natury jest sceptyczna. Prawdziwy sceptycyzm oznacza rozważenie całości dowodów przed wyciągnięciem wniosków. Jeśli przyjrzymy się bliżej argumentom wyr(...)

  więcej »

 • Źródła informacji o klimacie
  Adresy stron internetowych, zawierających kluczowe dane i informacje o klimacie. Satelitarne pomiary temperaturyRemote Sensi(...)

  więcej »

 • Marcin Popkiewicz w mediach
  Marcin Popkiewicz - notka biograficzna w TVN"O co chodzi"

  więcej »

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto