Otyłość - miara nadmiernej konsumpcji

Prowadzone od wielu lat badania amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom dają wstrząsające świadectwo naszej krótkowzroczności i nadmiernej konsumpcji. Rysunki pokazują procent populacji, który ma współczynnik BMI (Body Mass Index) przekraczający 30, co odpowiada poważnej otyłości.

USA Otylosc
 • W roku 1990, wśród uczestniczących w badaniu stanów, w 10 stanach odsetek osób otyłych nie przekraczał 10 procent, w żadnym stanie liczba osób otyłych nie przekraczała 15 procent.
 • Do roku 1999, żaden ze stanów nie miał mniej niż 10 procent osób otyłych osiemnaście miało odsetek 20-24 procent, w żadnym stanie liczba osób otyłych nie przekraczała 25 procent.
 • W roku 2008, tylko jeden stan (Kolorado) miał odsetek osób otyłych poniżej 20 procent. Dwie trzecie stanów miało odsetek osób otyłych powyżej 25 procent, w sześciu z tych stanów (Alabama, Mississippi, Oklahoma, Karolina Południowa, Tennessee i Wirginia Zachodnia) odsetek osób otyłych przekroczył 30 procent.

Zobaczmy, jak układał się trend rok po roku.

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

USA Otylosc

Jak dotychczas trend jest jednoznaczny. Do jakiego punktu może dojść?

Czemu służy coraz większa konsumpcja? Czemu służy zużycie żywności, zasobów, związana z tym nadmierna eksploatacja gleby, paliw kopalnych, ludności w ubogich krajach
Komu służy? Czy aby na pewno tym, którzy konsumują?

Komentarze

26.07.2009 0:32 Sportowiec

To wszystko służy zarobkom korporacji. Automaty do chipsów i coli w szkołach, wszechobecne reklamy zachęcające rodziców do karmienia dzieci "zdrowymi" batonami wychowują pokolenie bezmyślnych konsumentów, którzy nie będą myśleć o środowisku, wyczerpujących się zasobach czy przyszłych pokoleniach... Przecież nawet o sobie i i swoim dobrej kondycji nie są w stanie pomyśleć. Dramat.

Dodaj komentarz

Kod
grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

 • Polecane materiały
  Portal "Ziemia na rozdrożu" powstał w 2008 roku. Opublikowaliśmy tysiące artykułów, materiałów medialnych, książki i komiksy. W tej sekcji znajdziesz linki do różnych ciekawych materiałów.Polecane książki(...)

  więcej »

 • Świat na Rozdrożu - wykresy
  "Świat na rozdrożu" przedstawia powiązania między systemem finansowo-gospodarczym, zużyciem energii i zasobów oraz podlegającym coraz większej presji środowiskiem. Pokazuje, jak kształtują się i zmieniają powoln(...)

  więcej »

 • Przewodnik do sceptycyzmu globalnego ocieplenia
  Sceptycyzm naukowy jest zdrowy.  Właściwie to nauka z natury jest sceptyczna. Prawdziwy sceptycyzm oznacza rozważenie całości dowodów przed wyciągnięciem wniosków. Jeśli przyjrzymy się bliżej argumentom wyr(...)

  więcej »

 • Źródła informacji o klimacie
  Adresy stron internetowych, zawierających kluczowe dane i informacje o klimacie. Satelitarne pomiary temperaturyRemote Sensi(...)

  więcej »

 • Marcin Popkiewicz w mediach
  "O co chodzi"TEDx - Czy globalne ocieplenie jest faktem?, maj 2017 Klimatyczne fakty i mi(...)

  więcej »

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto