Rozlewa się fala pozwów klimatycznych. Przed sądem staną także PGE i rząd Polski.

Szóstka młodych Portugalczyków pozwała do Trybunału w Strasburgu rządy 33 europejskich państw, w tym Polski. W Australii sprawę do sądu przeciw rządowi skierowało ośmioro nastolatków. Kluczowe walki o ograniczenie zmian klimatu rozgrywają się na salach rozpraw.

Foto: Szóstka młodych Portugalczyków, którzy pozwali 33 rządy europejskich państw. Źródło: Nuno Gaspar de Oliveira

Portugalczycy przeciw Europie

To pojedynek Dawida z Goliatem. Dawidem jest szóstka młodych Portugalczyków, którzy złożyli pozew do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. To Mariana (8 lat), André (12), Sofia (15), Martim (17), Catarina (20) i Cláudia (21). Goliatem są zaś 33 europejskie państwa: 27 państw UE (w tym Polska) oraz Wlk. Bryt., Szwajcaria, Norwegia, Rosja, Turcja i Ukraina. Kraje te zdaniem młodych ludzi robią za mało, by ochronić ich przyszłość przed najgorszymi skutkami zmiany klimatu. W ten sposób pogwałcane jest ich prawo do życia.

W październiku Trybunał w Strasburgu nadał sprawie priorytetowy status w oparciu o „wagę i znaczenie podnoszonych kwestii”. Pozwane rządy złożyły wspólny wniosek o uchylenie tej decyzji, próbując udowodnić, że młodzi na żadne bezpośrednie niebezpieczeństwo narażeni nie są. Trybunał wnioskiem rządów zajął się pod koniec lutego. I go odrzucił.

Co więcej, odrzucił też wniosek o odstąpienie od kontroli ich polityk klimatycznych. A to oznacza, że 33 kraje muszą teraz udowodnić, że ich działania są zgodne z zapisanym w Porozumieniu Paryskim celem ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5°C. Jeśli skarga zakończy się po myśli młodych, kraje te będą zobowiązane do podjęcia bardziej ambitnych działań.

Z kolei w ostatnich tygodniach decyzję o złożeniu skargi przeciwko Polsce do Komisji Europejskiej podjęli Czesi. Powodem są plany PGE, która chce rozbudować odkrywkę węgla brunatnego i przedłużyć wygasającą koncesję górniczą w Turowie aż do 2044 r. Czesi chcą też zastosowania środków tymczasowych i wstrzymania wydobycia w Turowie do czasu wydania wyroku.

Problemem jest m.in. lej depresyjny, który powstaje w wyniku spływania wody do wielkiej dziury w ziemi, obniżając w ten sposób poziom wody gruntowej w okolicy.- Od dłuższego czasu staram się rozwiązać ten spór bez walki prawnej. Chcemy pomoc dziesiątkom tysięcy Czechów na granicy. Górnictwo ma negatywny wpływ na ich życie każdego dnia. Proces będzie trwał, a w międzyczasie kopalnia będzie nadal zabierać wodę, a pył nadal będzie zanieczyszczał powietrze, którym oddychają - uzasadniał decyzję Tomáš Petrícek, czeski minister spraw zagranicznych.

Przed sądem także PGE

Przed sądem tłumaczyć będzie się nie tylko rząd Polski, ale i samo PGE. Po nieudanych mediacjach pomiędzy Greenpeace Polska a państwową spółką węglową obie strony spotkają się w łódzkim sądzie.

- PGE lubi uprawiać zielony PR. Jednak na tym się kończy. Kontynuowanie mediacji ze spółką, która w dalszym ciągu planuje nowe inwestycje w węgiel i neguje kryzys klimatyczny, byłoby bezcelowe. Jesteśmy gotowi, by spotkać się w sądzie - tłumaczy Piotr Wójcik, analityk rynku energii w Greenpeace.

Grupa PGE to trzeci największy emitent gazów cieplarnianych w Europie. Sama elektrownia w Bełchatowie jest obiektem, który w całej Unii Europejskiej zanieczyszcza atmosferę najbardziej. Greenpeace domaga się, aby PGE GiEK najpóźniej w 2030 roku zredukowała emisje gazów cieplarnianych do zera, co w praktyce oznaczałoby wycofanie się ze spalania węgla, zamknięcie wszystkich kopalni i nie otwieranie nowych.

Z kolei fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi pozwała PGE GiEK za emisje zanieczyszczeń w Bełchatowie. Domaga się, by ze spalania węgla wycofano się w 2035 roku. Tą sprawą również zajmuje się łódzki sąd, a mediacje jeszcze trwają.

Jesienią Wojciech Dąbrowski, prezes PGE, przedstawił strategię spółki do 2050 roku. W założeniach jest ona zgodna z celami UE, a więc osiągnięciem do tego czasu tzw. neutralności klimatycznej. W odpowiedzi na zerwanie mediacji przez Greenpeace spółka poinformowała w komunikacie, że jest zaskoczona tą decyzją, a oczekiwania ekologów uznała za nierealne.

Od Australii po USA

Z kolei na początku marca ośmioro nastolatków z Australii, wspieranych przez ponad 80-letnią zakonnicę, złożyło pozew przeciw swemu rządowi. Powód ten sam – zbyt małe działania na rzecz ochrony przed najgorszymi skutkami zmian klimatu.

Sprawa jest odpowiedzią na plan rozbudowy kopalni Vickery w Nowej Południowej Walii. Jej uruchomienie doprowadziłoby do uwolnienia do atmosfery dodatkowych 100 mln ton CO2 - około 20% rocznego śladu klimatycznego Australii. “Ludzie stojący za pozwem zbiorowym uważają, że jeśli się powiedzie, sprawa może stanowić precedens, który powstrzyma rząd przed zatwierdzeniem nowych projektów paliw kopalnych” - opisuje “The Guardian”.

Głównym wnioskodawcą w sądzie federalnym w Melbourne jest Anj Sharma. „Decyzje, które teraz zostaną podęte, będą miały wpływ na naszą przyszłość. To my będziemy musieli z nimi żyć i wychowywać następne pokolenie. Po prostu chcemy, aby przyszłość była dla nas bezpieczna. Oni naprawdę mają obowiązek nas chronić”, mówi 16-latka.

Mniej więcej w tym samym czasie amerykańskie media pisały o pozwie, jaki miasto Annapolis złożyło przeciwko firmom Exxon Mobile, BP, Chevron, Shell, American Petroleum Institute oraz ponad 20 innym koncernom paliwowym za ich świadomy wkład w zmiany klimatu (choć wiedziały, że się do niej przyczyniają - prawdę o swym wpływie ukrywały). W efekcie położone na wybrzeżu miasto coraz częściej ponosi konsekwencje podnoszącego się poziomu morza i katastrof klimatycznych. “Pozew ma na celu zmusić oskarżonych do pomocy Annapolis w pokryciu kosztów istniejących i przyszłych szkód, a także kosztów związanych ze zwiększeniem odporności na zmieniający się klimat” - wyjaśnia Unia Zaniepokojonych Naukowców (Union of Concerned Scientists - UCS).

W pozwie Annapolis powołuje się m.in. na badania UCS i raporty zwracające uwagę na to, co Exxon i inne firmy wiedziały o zmianach klimatu dziesiątki lat temu. I że mimo to dalej kontynuowały swoje szkodliwe biznesy.

„Annapolis jest 25 stanem lub samorządem, który złożył tego typu pozew”, zwraca uwagę Kathy Mulvey z UCS. „To pokazuje, że ludzie i społeczności mają dość konieczności wydawania ogromnych sum pieniędzy, aby zaradzić kryzysowi, który te firmy świadomie wywołały.”

Historyczne wygrane przed sądami

Wracając do pozwu Portugalczyków, ich prawnicy powołują się na sprawę Urgenda przeciwko Holandii. Holenderski Sąd Najwyższy orzekł w 2018 r., że rząd musi zredukować emisje gazów cieplarnianych o 25% (w stosunku do poziomów z 1990 r.).

Od tego czasu pojawiło się kilka innych wyroków i rozstrzygnięć, które warto odnotować. I to tylko w ostatnich miesiącach.

W wakacje 2020 r. Sąd Najwyższy w Irlandii orzekł, że plan klimatyczny tego kraju stanowi naruszenie praw konstytucyjnych. Jest m.in. zbyt ogólnikowy, przez co nie określa wystarczająco dobrze sposobu, w jaki Irlandia chce osiągnąć przyjęte w 2015 r. cele transformacji (Climate Act). Rząd musi teraz stworzyć nowy, bardziej ambitny i konkretny plan, który będzie zgodny z krajowymi i międzynarodowymi zobowiązaniami Irlandii (m.in. Porozumieniem Paryskim).

Zwycięski pozew już w 2017 r. złożyła organizacja Friends of the Irish Environment. Internetową petycję w tej sprawie podpisało ponad 20 tys. osób.

Z kolei jesienią 22-letni Mark McVeigh i wart 41 mld dol. fundusz emerytalny REST doszli do ugody przed sądem w Australii. W złożonym wcześniej pozwie McVeigh podnosił, że fundusz robi za mało, by przeciwdziałać zmianie klimatu, przez co jego oszczędności mogą ucierpieć.

"Prawo wymaga od powierników superfunduszy troski, umiejętności i staranności w celu działania w najlepszym interesie członków, w tym zarządzaniu istotnymi ryzykami związanymi z portfelem inwestycyjnym" - tłumaczył australijski portal ABC.

Dzięki ugodzie jeden z największych australijskich funduszy emerytalnych zobowiązał się m.in. do zerowej emisji netto dla swoich inwestycji do 2050 r. oraz wybierania w swych inwestycjach firm, które działają zgodnie z celem Porozumienia Paryskiego.

W lutym – z tych samych powodów - sąd administracyjny w Paryżu uznał zaś za winny francuski rząd. Organizacje rządowe, które złożyły pozew, poparło wcześniej 2,3 mln osób.

Jak podaje France24, sąd na razie nakazał wypłatę symbolicznego 1 euro odszkodowania czterem organizacjom, które stoją za skargą. Za dwa miesiące podejmie jednak decyzję, czy zmusić rząd prezydenta Emmanuela Macrona do podjęcia większych działań.

Obrońcy status quo

Oczywiście w sądach o swoje może walczyć każdy. Drugą stroną medalu są więc pozwy tych, którzy ochrony klimatu nie chcą.

Przykładem jest 12 stanów z republikańskimi prokuratorami generalnymi, które na początku marca poniedziałek pozwały Joe Bidena w związku z jego pierwszym rozporządzeniem wykonawczym w kwestii ochrony klimatu. Jak informuje portal USA Today, prokuratorzy tłumaczą, że prezydent USA nie ma konstytucyjnych uprawnień do wprowadzenia nowych przepisów dotyczących gazów cieplarnianych.

Szymon Bujalski

Komentarze

19.03.2021 1:50 gupol(szukam w OZE)

hhehe lepiej było by tego nie komentować bo pozywanie cywilizacji przemysłowej że istnieje to już jest farsa i grube odklejenie.
cóż, cytując klasyka: pajacować to każden jeden by chciał ale robić to nima komu.

19.03.2021 9:43 Baśka

‘’ Jak podaje France24, sąd na razie nakazał wypłatę symbolicznego 1 euro odszkodowania czterem organizacjom, które stoją za skargą. Za dwa miesiące podejmie jednak decyzję, czy zmusić rząd prezydenta Emmanuela Macrona do podjęcia większych działań. ’’

Zwycięstwo w którym koszty walki są znacząco mniejsze niż zyski w ogóle. Jak można nazywać zwycięstwem sytuację w której nakaz zapłaty wynosi 1 euro a koszty samego starcia na pokaz w necie i TV są o 4-5rzędów wielkości większe ?

‘’ W wakacje 2020 r. Sąd Najwyższy w Irlandii orzekł, że plan klimatyczny tego kraju stanowi naruszenie praw konstytucyjnych. Jest m.in. zbyt ogólnikowy, przez co nie określa wystarczająco dobrze sposobu, w jaki Irlandia chce osiągnąć przyjęte w 2015 r. cele transformacji (Climate Act). Rząd musi teraz stworzyć nowy, bardziej ambitny i konkretny plan, który będzie zgodny z krajowymi i międzynarodowymi zobowiązaniami Irlandii (m.in. Porozumieniem Paryskim).’’

Cudowne zwycięstwo! Gratulacje! 5 lat rosnących co roku stężeń gazów cieplarnianych, ponad 100 nowych dodatnich sprzężeń zwrotnych i ich wyższy % w ogóle przyczyn zmian klimatu i dalej nic nie wyszło z tych planów. Do kiedy rząd Irlandii ma opracować ten nowy plan ? Bo moje widzimisię mówi mi że będzie się grzebać jak mucha w smole z tym planem do totalnej anarchii z powodu zamieszek ku chwale zasady ‘’Niech ktokolwiek inny coś z tym zrobi tylko nie my’’.
Dlaczego ta banda z fotki miałaby wygrać z międzynarodowymi korporacjami przed sądem w którym sędziowie są już przekupieni a starcie odbywa się na ich warunkach ?

Już dawno zajarzyłam że walcząc z korporacjami można wygrać tylko wtedy kiedy nie będą mogły wykorzystać swojej gigantycznej przewagi lub na równych warunkach. Banda 6 Portugalczyków nie ma ani jednego ani drugiego. Obydwie cechy mogliby mieć gdyby mieli 2 krotnie więcej uzbrojonych ludzi niż korporacje które będą zmuszać do spełniania swojego widzimisię.
Miejsce każdego kto twierdzi że międzynarodowe korporacje dobrowolnie pozwolą na odebranie im wielomiliardowych zysków jest w psychiatryku. Racją bytu międzynarodowych korporacji jest kasa płynąca do nich bez względu na cudze szkody włącznie z przemocą fizyczną i masowym zabijaniem każdej liczby ludzi i zwierząt dla ochrony swoich zysków i widzimisię.

20.03.2021 3:38 gupol(szukam w OZE)

o to chodzi. vive la revolution!

20.03.2021 7:18 Nowicjusz

Jeżeli ktokolwiek ma moralne prawo składać pozwy klimatyczne do sądów, to są to niektóre plemiona indiańskie Ameryki Południowej, część Papuasów z Nowej Gwinei, Buszmeni z Namibii i przede wszystkim mieszkańcy wyspy Sentinel Północny w archipelagu Andamanów.
Większość ludzkości nie ma tego prawa, zwłaszcza mieszkańcy Ameryki Północnej i Europy.
W przypadku takich pozwów należałoby w pierwszej kolejności badać ślad węglowy pozywających. Jeżeli przekracza on średnią światową, wniosek powinien być natychmiast odrzucany.
Jeżeli ktoś chce chronić klimat, a ogólniej obecną cywilizację, musi zacząć od siebie.
Czy osoby składające pozwy mieszkają w kurnych chatach, chodzą pieszo i żywią się korzonkami?

20.03.2021 7:41 Felek

@Nowicjusz

Dokładnie, wszyscy jesteśmy winni. Plemiona pierwotne albo są kompletnie niewinne (bo też i nieświadome) albo jeśli nawet, to tylko współwinne w najmniejszym możliwym stopniu. Są też bezradni przy skali problemu, my zaś niekoniecznie. Choć pomimo świadomości problemu, nie każdy decyduje się przeciwdziałać, część wręcz stwierdzi, że mają to głęboko w poważaniu i dalej robią swoje.


Niestety ale ludzkość osiągnęła pułap wpływu na środowisko nie idący w parze ze świadomością wpływu na środowisko. Dopiero dociera do nas skala zjawiska i konkluzje oraz analizy zaczynają przedzierać się do publicznej świadomości. Kolejne pokolenia będą pod tym względem zdecydowanie proaktywne bo to bezpośrednio ich dotknie wpływ zmian. Nas tylko muska lekki wietrzyk zmian i niepokojów, dlatego jesteśmy jedynie starymi hipokrytami. Wcale mi z tym dobrze nie jest, dlatego ograniczam swoje życe do minimum egzystencji w tym dziwnym ludzkim wytworze. Czasem pracuję i zbieram pieniądze na przeżycie czy inwestowanie w poprawę własnego domu, czasem nie pracuję i tylko zajmuje się dbaniem o kawałek przyrody w okolicy domu, by ludzie go nie zaśmiecali. Jednakże co z tego, co po dbaniu o swój kawałek, skoro cały system za najwyższy cel obrał sobie rabunkową degradację wszystkiego co naturalne i okradanie się ludzi wzajemnie, by pozyskać łatwy wymiennik dóbr, usług i wpływów czyli pieniądze. Ta filozofia zaprowadzi nas tylko do upadku, jakieś 99% z nas tak dokładnie. Na co moje starania jak jakiś urzędas czy politykier, prędzej czy później obarczy mnie kolejnym podatkiem dla wspólnego dobra, by naprodukować więcej śmieci i płynącego z nich fałszywego dogmatu postępu oraz dobrobytu. W końcu nie będ nawet mieć czasu, żeby robić na coś więcej niż tylko podatki.

20.03.2021 8:30 Nowicjusz

@FELEK
Nie jestem przekonany, czy następne pokolenia będą miały szansę na wprowadzenie zmian. Po prostu, nie wiadomo, czy jeszcze będą istnieć.
A co do świadomości, to tylko garstka ludzi zdaje sobie sprawę z zagrożeń a jeszcze mniejsza grupa uświadamia sobie, że jest współwinna.
Pracuję w firmie, w której jest zatrudnionych 9 osób, łącznie ze mną. Jest to praca stacjonarna, nie wymagająca żadnych wyjazdów w teren.
Codziennie na parkingu stoi 8 samochodów. Jako jedyny dojeżdżam autobusem.
Najważniejszym tematem rozmów w ciągu dnia jest jedzenie. Współpracownicy potrafią pokonać wiele kilometrów, aby przywieźć na śniadanie hamburgery, kebaby, pizzę czy inne zdobycze cywilizacji.
Pozostałe tematy rozmów to gry komputerowe i motoryzacja. Cieszę się, że za miesiąc przechodzę na emeryturę, bo coraz trudniej mi znieść tą powszechną głupotę połączoną z zarozumialstwem.

20.03.2021 8:31 Baśka

@Nowicjusz
Nie uważałam się nigdy za jakąś wielką obrończynię klimatu. Po prostu sobie jadę na tych 4 tonach CO2 główkę bo mała elektrownia wiatrowa przy domciu i niska temperatura ogrzewania 10C przez widzimisię licznej rodzinki zmniejsza zużycie. Rowerem zasuwam cały rok bardziej bo sama lubię niż dla jakiejś idei.
Nie chciałam nigdy żyć na korzonkach i orzeszkach bo lubię jeść kury i koguty z kurnika pod domem.
Nie ograniczałam się specjalnie bo rozpad cywilizacji przemysłowej i tak jest przesądzony.
Ograniczanie się jednych ludzi wywołuje wzrost konsumpcji u innych unicestwiając te oszczędności.

Jaką karę będą miały korporacje jak nie zapłacą za zniszczenia środowiska po hipotetycznej zwycięskiej rozprawie ?

@Gupol @Felek
Liberté égalité fraternité ou mort
Obejrzałam film jak tak robili Francuzi i wesoło nie było bo jak obalili króla zaczęli się sami ze sobą zabijać. Kiedy nie istnieje jakiś ‘’główny wódz’’ który po przewrocie będzie reprezentować widzimisie całego społeczeństwa zaczynają się problemy. Głównie takie że ‘’ważni i ważniejsi wodzowie’’ zaczynają się bić ze sobą i napadać. Każda banda ma wodza z innym widzimisię. Ostatecznie jeśli to tylko możliwe jeden z wodzów żeby utrzymać się przy władzy musi dręczyć innych bardzo często jeszcze bardziej niż poprzednia władza. Przez to że słuchają go tylko dlatego że można oberwać musi poświęcać coraz większy % swoich środków i sił na broń, amunicję i ludzi do terroryzowania innych. Co powoduje zapaść gospodarki i pogorszenie jakości życia w ogóle bo najważniejsze są zbrojenia zjadające nawet do 50% zasobów.

Może zdarzyć się też tak że żaden wódz ze swoją bandą nie zdobędzie władzy nad wszystkimi innymi i będą się wzajemnie zabijać z innymi bandami. (Sytuacja domyślna dla prymitywnych plemion czyli totalna anarchia i 150-300 osobowe społeczeństwa bez żadnej hierarchii poza jednym wodzem. )
Po unicestwieniu znienawidzonego PIS i Policji moja krwiożercza banda będzie się zabijała z innymi bandami o to co zostało po poprzednim porządku społecznym.

Pozbycie się korporacji i rządów zostawi po sobie gigantyczną ‘’pustkę ’’ którą trzeba czymś wypełnić.
Właśnie ‘’wypełnianie pustki ’’ będzie bardziej dotkliwe niż istnienie korporacji i rządów z powodu skali.
Problemy z którymi nie chciały radzić sobie korporacje i rządy mające o rzędy wielkości więcej zasobów, ludzi nie znikną tylko przeniosą się na bandy które będą o rzędy wielkości słabsze.
Międzynarodowa korporacja może sobie pozwolić na straż pożarną mającą wystarczającą liczebność i siłę do ugaszenia pożaru wielkiego 6000 hektarowego lasu. Moja banda już sobie na to nie będzie mogła pozwolić bo nie będzie mieć możliwości zorganizowania zasobów i specjalistycznego sprzętu który mógłby dostarczać wodę na tak wielkim obszarze szybciej niż ogień się rozprzestrzenia.
Wzrośnie bezsilność i bezradność do reagowania na rezultaty zmian klimatu.
Ludzkie życie coraz bardziej będzie zależeć od widzimisię i złego humoru środowiska naturalnego.

Jak środowisko naturalne dostanie widzimisię na niezapowiedziany huragan 5 kategorii na południu USA to wszystkim zainteresowanym bandom można powiedzieć ‘’ Radźcie sobie sami’’.
I te 150, 300, 800, w porywach lepiej zorganizowane społeczeństwa na 300, 5000, 10000 ludzi będą zostawione samopas z kataklizmem przed którym w najlepszym razie zwieją i prawie nikt nie zginie a w najgorszym zmiecie ich z powierzchni ziemi bo dowiedzieli się o huraganie za późno.

20.03.2021 9:26 pole torsyjne

@Felek
kto jest winny to jest winny ale nie ja
poczucie winy to instytucja a nie tylko uczucie, celowo i sztucznie wytwarza się system pojęciowy o nazwie "WINA" żeby jak najwięcej jednostek ludzkich upić i odurzyć i tak ograniczonych zatrutych umysłowo łatwo zaprzęgnąć do kieratu w ramach spłacania wydumanego długu, którego nie da się spłacić nawet przez sto miliardów wcieleń czyli nigdy
a jaka jest poprawna postawa? myślę że warto tutaj sięgnąć po książkę Anthonego de Mello pt. "Przebudzenie". ta właściwa postawa (zamiast poczucia winy) to samoświadomość wzrost świadomości jest jedynym sposobem i warunkiem naprawienia wszelkich grzechów błędów i sposobem na uzdrowienie siebie i w ten sposób całego świata.
nie jesteś winny jesteś ślepy, jak złotokret afrykański.
instytucja poczucia winy pęta nogi i mówi - a teraz idź. rozlicza aż do ostatniego grosza i nalicza odsetki
daje zatrudnienie milionom buchalterów. z tego też powodu nastała era maszyn liczących.

ale jest inny poziom
to Serce które mówi - Panie wybacz im bo nie wiedzą co czynią - tak mówi
jedyne źródło mądrości.

21.03.2021 13:12 BIGENERGY

A kto i kiedy postawi zarzuty w sprawie niedoszłej inwestycji w Ostrołęce i wydaniu tam bezsensownie kupy pieniędzy?

21.03.2021 17:51 Baśka

@Big Energy
Pewnie wtedy kiedy znajdzie się ktoś na tyle silny by zaciągnąć pod sąd zainteresowanych.

Prawie żaden przestępca nigdy dobrowolnie nie przyszedł dobrowolnie do sądu żeby się przyznać i zostać ukaranym.

23.03.2021 21:13 Felek

Nikt nie pociągnął do odpowiedzialności zaprzepaszczenia budowy EJ Żarnowiec przez tyle lat. To z Ostrołęką będzie tosamo. Wyborcze obietnice bez pokrycia. Nie ta jedna inwestycja nie zostanie dokończona.

28.03.2021 4:00 gupol(szukam w OZE)

my tu gadu gadu a tu nawet nikt nie zauważył że Ziemia na Rozdrożu mocno zmieniła zasady komentowania. koniec pewnej epoki. już nie pogadamy jak kiedyś...;(.

28.03.2021 13:37 Baśka

@Gupol
Zauważyłam wcześniej bo jestem ‘’bardzo rozgarnięta’’.
Może zauważyli ale zostali ocenzurowani i się zniechęcili ? Dlatego ściągaj Tor Browser 10.0.15 i na nim zakładaj maila tylko do ‘’gadu gadu’’. Najnowsza wersja z łatwością omija wszystkie cenzury Google. Disquis należy do google więc to też jest cenzura i większa popularność dla ludzi poprawnych politycznie z YT, Tweeta i Facebooka. (Chyba MP chce przyciągnąć więcej ludzi a Disquis jest bardziej rozpowszechniony i ma większe możliwości w pisaniu tekstu i emotkach.)

Disquis z tej ‘’bandy korporacji’’ to chyba taki ‘’niespecjalnie rozgarnięty sługus do noszenia komentarzy’’ Z algorytmami cenzury tak piąte przez dziesiąte. Tylko obraca komentarzami pomiędzy tymi gigantycznymi korporacjami lub lepiej powiedzieć jednym google.
(Jeden komentarz dodany przez @Paweł United został powielony przez tą nierozgarniętą aplikację na wszystkich innych artykułach. Więc wersja 10.0.15 poradzi sobie z palcem w nosie jeśli nie zablokują osobiście maila lub pseudonimu.) Najlepszym dowodem na to że da się go jakoś wikiwać jest to.
https://trybun.org.pl/2021/03/17/biden-dowali-podatkow-i-pograzy-klase-srednia-ameryki/
Cemzurowana i nielubiana strona. (Google ma mocną alergię na broń i narkotyki)
Czasami są problemy bo nie ma jeszcze nowej wersji Tora obchodzącej wszystkie filtry cenzury ale coś się zawsze wypuszczą nową wersję na złość korporacjom.
Nawet jak Disquis zwiększy cenzure to możemy sobie pobrać lub zobaczyć sam artykuł i pisać do siebie maile jako komentarze

28.03.2021 15:06 Godlike

GUPOL - Czyli można Ziemię na Rozdrożu odhaczyć z listy do odwiedzania. Dziwne, że pan Popkiewicz postanowił zakończyć działalność tej strony bez wcześniejszego poinformowania o tym czytelników.

29.03.2021 3:57 gupol(szukam w OZE)

@baśka
taa listy będziemy do siebie pisać. jak 100 lat temu:)

29.03.2021 4:02 gupol(szukam w OZE)

@godlike

ja tam ZnR nigdy nie odhaczę bo za duży mam sentyment:).
a pan Popkiewicz powiadomił wszystkich. trzeba było uważać. nawet dał ogłoszenie że szuka kogoś kto go zastąpi i poprowadzi stronę bo on nie ma już na to czasu.
no i jak widać po zmianach jakie zaszły - ktoś się zgłosił:)

29.03.2021 11:18 Baśka

@Gupol
Będziemy robić to co robili ludzie jak nie było Face'a YT, tweeta, insta i w ogóle google nie cenzurowało.
Będziemy po prostu wymieniać się mailami.

30.03.2021 3:13 gupol(szukam w OZE)

@baśka
maile też nie są do końca bezpieczne. inwigilacja opanuje wszystko. nie chce mi się bawić w ukrywanie swojego adresu IP ;) a pewnie będzie trzeba.

30.03.2021 11:24 Baśka

@Gupol
Co to za problem dla takiego rozgarniętego gościa jak ty ogarnąć obsługę Tora który ma nielimitowaną ilość adresów IP ,obwodów, masek podsieci ? Na każdą metodę jest przeciw metoda.
Ten wyścig zbrojeń trwa do momentu w którym zasady działania świata uniemożliwią zmiany sposobu działania. Na przykład sposoby zabijania ludzi bronią białą i ochrony przed nią na tym samym poziomie się nie zmieniają od 400 lat bo nic nie da się już wymyślić.
Jeśli mój tato chciałby maczetą załatwić kogoś z jakimś pancerzem to nie zrobiłby niczego nowego a wbicie ostrza w szyję zadziałałoby dokładnie tak samo jak 500, 800, lub 1000 lat temu.

Urządzeń szpiegowskie zawsze mogą być zakłócane.
Największa siła urządzeń szpiegowskich jest jednocześnie ich największą słabością bo im mniejsze części tym łatwiej je zakłócić.
Telefon komórkowy w aluminiowej puszce po rybach gwarantuje że jest nienamierzalny.
Robiłam eksperymenty z dzwonieniem i nic. Po 20 sekundach od wyjęcia dopiero telefon zaczął się ogarniać do stanu sprzed włożenia. Jak skombinujesz mocny magnes i źródło prądu możesz łatwo zniszczyć wytworzonym IEM takie małe urządzenia szpiegowskie a to czego nie chcesz zniszczyć wsadzić do lodówki.
Na przeglądarki też są urządzenia szyfrujące.Właśnie Tor jest stworzony w tym celu a bandyci handlujący nielegalnymi rzeczami w Darknecie sami dają duże Donaty żeby sieć była stale ulepszana. Maile są względnie bezpieczne jeśli masz bardzo mocne hasło.
(24-30 znaków litery, cyfry, specjalne, małe i duże, interpunkcja.)

No może sposób szyfrowania jest taki średnio-zabezpieczony ale Tor rozwiązuje w większości ten problem. Wyścig zbrojeń w komputerach powoli chyba dochodzi do granic możliwości przez spadające Eroei i zbyt duże skomplikowanie. W ogóle spadające Eroei potrafi doszczętnie zniszczyć każdy postęp technologiczny. W USA wydają na technologię bardzo wiele.
Co z tego że w Dolinie krzemowej w Kalifornii mają najnowsze komputery o gigantycznych możliwościach jak na każdym kroku poza bogatszymi dzielnicami widziałam prawie wszędzie rdzewiejące słupy sieci elektrycznej i nieogarniętą infrastrukturę ?

Bez Eroei 11:1 (jest ~5,1 : 1 w skali całego świata ) nie ma mowy o stałym utrzymywaniu komputerów i internetu bo ich istnienie będzie uzależnione od lekceważenia i nieogarnięcia infrastruktury bez której nie istnieją. W ten sposób cała cywilizacja sama zrezygnowała z rozwoju technologii który się skończy jak infrastruktura nie wytrzyma kolejnych komputerów, samochodów, smartfonów i w ogóle konsumpcji połączonej z pogarszającymi się warunkami klimatycznymi ( Na przykład Teksas 2021)
Jeden z największych pożarów w 2020 w Kalifornii wybuchł bo nikt nie naprawiał ani nie zabezpieczał w jakikolwiek sposób w ogóle jakiejś linii słupów. Jeden który tak zardzewiał, złamał się pod własnym ciężarem i się kabel urwał, poszły iskry….

01.04.2021 7:08 zakręcony

hehe, widzę skonczyło się luźne kometowanie na ziemia na rozdrozu. Jeszcze jak był Pan Marcin Popkiewicz ta stronka miała jakiś przekaz, teraz nie ma nic poza ekologicznym bełkotem. Pseudopoprawnośc nowego zarzadzającego sprawia, że trzeba zalogować się na twitera. faceboka czy disgus.( nie zrobię tego, szkoda marnować kolejnej energi na logowania i utrzymywanie faceboka czy twitera).

01.04.2021 14:59 Baśka

@Zakręcony
Jak próbowałam wstawić komentarz o przeszkodach nie do pokonania i o tym że na odkręcenie wielu zjawisk jest za późno dostałam shadow banem. Najpierw dla zgrywy komentarz czeka na moderację…
Ta ‘’moderacja’’ to usuwanie niewygodnego komentarza i udawanie że nic się nie stało.
Regularna cenzura dla wszystkiego co jest niepoprawne politycznie. Usuwanie wszystkich wypowiedzi według widzimisię admina. To na mailach komentarze czy na artykułach sprzed cenzury żeby komentować te obecne ?
Czy w ogóle ma być tutaj tylko ‘’poprawnie polityczno-ekologicznie’'?

01.04.2021 16:14 Zakrecony

@Baska

No niestety, "lewaki" mówiły o tolerancji i ochronie planety na samym początku całkiem sensownie. Wyszło jak zawsze tolerancja tylko dla swoich A ochrona planety to tylko biznes jak zwykle.
Trzymaj się Baska i powodzenia w życiu :)

06.04.2021 4:42 gupol(szukam w OZE)

@baśka
no może tor się kiedyś przyda jak będziemy robić coś naprawdę istotnego a nie tak pół żartem i na pół gwizdka jak teraz.

zresztą moi drodzy. w sumie może nawet dobrze się stało. jestem na tej stronie wystarczająco długo żeby wiedzieć jak to wszystko działa. ciągłe powtarzanie tego samego. nic nowego nie ma. wystarczy spojrzeć na tytuły artykułów. to samo co rok temu, dwa lata temu, trzy lata temu....
a my? pisalibyśmy te same komentarze co rok temu, 2 .3 lata temu. koniec hoholego tańca.
mimo wszystko jednak jakaś platforma do nieskrępowanej wypowiedzi i burzy mózgów powinna istnieć. może założymy ją właśnie tutaj? w "starej" dobrej części Ziemi na rozdrożu?:)

06.04.2021 9:38 Baśka

@Gupol
To pod którym starszym artykułem zaczynamy ?
Do ilu komentarzy pod jednym ma być ?
Ty jeśteś tutaj dłużej ode mnie bo ja odkryłam tą stronę dopiero na wakacjach 2020 dlatego to ty decyduj.
To może ty byś jakoś rzucał temat lub jakieś inne dyskusje o artykułach w tej nowej wersji ?

11.04.2021 9:11 torsion field

światło? - nosisz je w sobie
https://www.youtube.com/watch?v=Cvgi3CN7DC8
światło - nosisz je w sobie?

11.04.2021 18:32 Baśka

@Torsion Field a dlaczego nie @Pole Torsyjne ?
Moje światło to świadomość tego że największym wrogiem jednego człowieka jest drugi człowiek źle nastawiony do niego z powodu wzajemnie sprzecznego ‘’widzimisię’’ (często wciśniętego z praniem mózgu) Nie zostało ‘’im’’ wiele czasu. Wiedzą doskonale że ludzie niedługo pójdą w ślady Irlandczyków jeśli nie zdążą dostatecznie szybko wcisnąć gigantycznych ilości szczepionek żeby zniszczyć ludzi. https://www.youtube.com/watch?v=9ikBvrkje9A
https://www.youtube.com/watch?v=d8tPk78EjU8
Tutaj też są agresywne represje i gnębienie.
https://www.youtube.com/watch?v=lpqtObrjuaI
https://wprawo.pl/katarzyna-ts-szczepionkowa-pielgrzymka-premiera-morawieckiego/
Nieważne czy z wypranym mózgiem czy świadomie około lipca 2021 ludzie zaczną się masowo zabijać. Wszystkie procesy są doprowadzane do przerażającej ostateczności. Ludzie są psychicznie doprowadzeni do ostateczności. https://www.youtube.com/watch?v=4qOGaVCXi78
Kumulacja wszystkich problemów społecznych połączy się w bardzo krótkim przedziale czasu.
Pan Dent przewidział z dużą dokładnością wiele wydarzeń i miał rację. Wszyscy zostaną wciągnięci w otchłań przemocy i śmierci na 99% do końca tego roku. Warunki do wywołania frustracji są coraz lepsze w połączeniu z wyniszczeniem psychicznymi i tzw. ‘’skrajnym lękiem przetrwania’’ popychającym do przemocy zabij-zabij. Do frustracji która dla przemocy i masowych zabójstw jest jak suchy las dla pożaru dołączają się też inne czynniki.

‘’Siła frustracji (a w związku z tym gotowość do i siła zachowań agresywnych) może być modyfikowana przez różne czynniki:
• Frustracja jest silniejsza, gdy cel, do którego dążymy, jest blisko i nie udaje się nam go osiągnąć (np. ludzie są bardziej zagniewani, gdy ktoś wpycha się im w kolejkę, kiedy stoją tuż przy okienku, niż wtedy, gdy są na końcu ogonka).
• Frustracja jest silniejsza, gdy cel, który nam umyka, ma dla nas dużą wartość, a oczekiwania co do niego są wysokie (np. bardzo nam zależy na czymś, wkładamy wiele wysiłku w osiągnięcie tego i nie udaje się nam).
• Frustracja jest silniejsza, gdy przeszkoda realizacji potrzeby jest nieoczekiwana, nagła, niewyjaśniona i niezrozumiała
• Frustrację należy odróżnić od deprywacji.
Czynniki sprzyjające wystąpieniu agresji to: bieda i bezrobocie (jest to jeden ze sposobów tłumaczenia związku między przestępczością a bezrobociem i biedą), ból (np. ból miesiączkowy, ból zęba, choroby mogą podnosić poziom irytacji i gotowość do agresji), przegęszczenie (tak między innymi tłumaczy się fakt, że w dużych miastach i bardzo przegęszczonych dzielnicach jest więcej przestępczości niż w małych miasteczkach i na wsiach), temperatura powietrza (tak próbuje się wytłumaczyć to, że kultury południowe są bardziej agresywne niż północne, w gorących pomieszczeniach ludzie zachowują się bardziej agresywnie, w gorące dni jest więcej demonstracji) itd.’’ (Z wikipedii wrzuciłam)

Od wielu lat ludzkość ‘’kisi się’’ w mieszance tych czynników które prowokują przemoc w różnych postaciach. Potrzeba jeszcze tylko czynnika który wywoła wyprodukowanie wystarczających ilości i natężenia przemocy do zniszczenia porządku społecznego. Prawie cały 2020 to doskonałe warunki do wywołania zamieci doskonałej. Ostateczne produkty frustracji zaczęły dochodzić do skrajności jakościowej. https://pl.wikipedia.org/wiki/Sygnał_wywoławczy_agresji Lipiec 2021 jest ważny nie tylko ze względów wpływu na gospodarkę i problemów z nimi związanych przewidzianych przez pana Denta. W lipcu i sierpniu warunki do wybuchu totalnej anarchi będą tak doskonałe jak tylko się da. Gorący upalny dzień. Jakaś zadyma na ulicy gdzie jest gęsto jak w mrowisku. Policjanci w czarnych i granatowych mundurach będą mocno zgrzani. Bezrobocie jeszcze do lipca wzrośnie. Ludzie bedą czuć ból psychiczny lub fizyczny i coraz większe niezrozumienie. Prawdopodobieństwo że ludzie nie zaczną się zabijać na masową skalę jest bliskie zera. Psychika wielu ludzi jest już tak zrozpaczona i gotowa do ostateczności tak że masowe zabójstwa u tych którzy pierwsi zaczną będą się rozprzestrzeniać z prędkością walącego się domku z kart. Jakiegoś dnia lub nocy obudzimy się w świecie który będzie wyglądał jak podpalony gigantyczny zamknięty psychiatryk w którym ‘’pacjenci’’ zaczną robić rzeczy których nikt zdrowy sobie nie wyobraża.

11.04.2021 18:54 Baśka

@Pole Torsyjne
Może pod tym linkiem będą dyskusje wolne od cenzury Goggle i FB,
https://ziemianarozdrozu.pl/artykul/4384/wymieranie-sloni-ujawnione-w-badaniach-wraku-statku-sprzed-pol-tysiaca-lat
Jak komuś coś przyjdzie do głowy to coś napisze. Zawsze warto chyba pogadać ?
W ogóle jak oglądałam komentarze z Disquisem to większość ludzi zniknęła lub próbowała komentować i porzuciła tą stronę bo ich komentarze były usuwane. Admin bardzo mocno i niesweetaśnie strzelił sobie w stopę. Bo są tylko 4 komentarze.
Cenzura odstraszyła mu zainteresowanych których i tak chyba było niewielu..

11.04.2021 19:42 pole torsyjne

@Baśka
chociaż mało od nas zależy, można spróbować. jednocześnie powinniśmy dobrze się zastanowić czy to co przyszło nam do głowy warte jest cennego miejsca,
konkret moim zdaniem. może gospodarz się nie domyśli że się schowaliśmy w schowku na szczotki. :)

11.04.2021 21:48 Baśka

@Pole Torsyjne
W zabawie w chowanego jestem najlepsza bo mam tylko 152 cm i 48 kg wagi.
Potrafiłam się zawsze chować w takich miejscach o jakich ludziom się nie śniło.
Schowek na szczotki jest tak oklepany że chyba tylko jest dobry dla olbrzymów takich jak moi kuzyni którzy mają po 190-200cm wzrostu. Raz się schowałam w wiszącej szafce w łazience o małych rozmiarach 50 na 40 cm. Było mi strasznie ciasno ale się ścisnęłam w pozycji embrionalnej i dałam radę.
Jeszcze lepiej się schowałam w poduszce na kanapie w salonie. Weszłam do poszewki i pod poduszką dość miękką ułożyłam się tak że nic nie było widać z zewnątrz. Ukrywałam się też na półkach na książki, za belkami na poddaszu i w stodole u sąsiadów. Innym razem schowałam się w psiej budzie kiedy ‘’Drakula’’ był mały miał małą budę. ( wtedy byłam mniejsza). Teraz kiedy jego szczeniaki ‘’Drakula 2’’ i ‘’Allucard’’ zastąpili tatę który został potrącony przez samochód ledwo się mieszczę do tej malutkiej budy. Ten pies miał strasznie czarne futro które wyglądało jak płaszcz Draculi i jego synowie też mają podobne tylko różną się kolorem brzucha. W ciemności są niewidzialne te psy przez futro. Jak do tego dołożę umiejętności wdrapywania się na drzewa jak wiewiórka i zdolność do chodzenia po gzymsach i dachach to mogę się schować przed prawie każdą draką, akcją, rozróbą lub zadymą.

Wyjaśnię ci co to znaczy w mojej bandzie kumpli i kumpeli :
Zadyma to wielka bójka lub awantura na ponad 50 ludzi w której bierze udział policja.
Rozróba to duża bójka lub awantura 5-50 ludzi z udziałem policji lub bez.
Akcja to zaplanowane ryzykowne działanie o którym wiem z wyprzedzeniem i jestem przygotowana.
Draka to niespodziewana czyjaś akcja ludzi nie z mojej bandy podczas której mogę oberwać za kogoś i muszę się wymixować z tego żeby nikt mnie nie powiązał ze sprawcami. Wymixować to nie tylko zwiać z miejsca ale też zrobić dobrą zgrywę bo poszukiwania sprawców są bardzo mocne.

W ogóle gospodarz sam się prosi o to zakazując pisania co chce.
Widziałeś że komentów prawie w ogóle nie ma pod tymi nowymi artykułami ?
Jak zrobili w mojej budzie nieznośne obostrzenia to sami wywołali nielegalne i liczne podziemie które stało się ‘’tajną rozbudową’’ dla mojej rodzinnej bandy. Teraz kiedy jest zdalne mogą odsapnąć od chęci rozszarpania ich na strzępy jak w Belfaście policjantów na ostatnich zadymach. Cenzura tylko zniechęca ludzi.
https://globalna.info/2021/04/10/pandemiczne-milczenie-owiec-3-jak-sie-bronic-przed-trwajaca-obecnie-operacja-psychologiczna/ W ogóle rząd sam się załatwia bo prowokuje ludzi swoją głupotą do agresji.
Wszystkie państwa miały takie draki że wodzowie drażnili swoich ludzi i byli oddzieleni od ich zwykłych problemów i rzeczywistości tak bardzo że doprowadzali ludzi do masowych buntów i później były tylko wojny jakiś band które ze sobą walczyły o teren i zasoby. Zawsze takie plany się kończyły konfliktami i wojnami zbuntowanych band ludzi. A jakby nawet była wtopa to co nam zrobi ?

12.04.2021 20:51 SERB

@Baśka @Pole Torsyjne - Dołączę się do was bo cenzura też mi się nie podoba. Czuję się trochę zawiedziony kiedy widzę zmianę platform dyskusyjnych. Z drugiej strony cenzura jest spóźnionym znakiem budzenia się coraz większej liczby ludzi którzy zaczęli zadawać za dużo pytań i za wiele się domyślać. Facebook wywołuje u mnie niechęć i odrazę jako medium mające za nic wolność słowa. Wiele portali kiedyś było wolnych było od cenzury i kneblowania wolności wypowiedzi. Teraz wolność słowa jest fikcją w głównym medialnym nurcie.
ZnR jednak się podpięła przez ten nowy system komentujący w główny lewicowy nurt mediów który zastrzega sobie monopol na mówienie o zmianach klimatu i ich następstwach.
Jeśli uznajesz zmiany klimatu jako ważne masz być faszerowany albo faszerowana ile tylko się da propagandą gender i szeregu innych zboczeń. Mówienie o zmianach klimatu służy do przyciągnięcia uwagi niezbyt mądrych ludzi oraz odepchnięcia tych konserwatywnych wyznawców było jak jest.
Wielu ludzi przez to ostatnio przynależy do antylewicowego podziemia bo ma dość nachalnej propagandy i cenzury. Szkoda że w Polsce ruch oporu nie działa na taką skalę jak kiedyś.
Jak to powiedział w 2010 roku jeden skończony łajdak Zbigniew Brzeziński.
‘’ ..Mówiąc wprost: w dawnych czasach, łatwiej było kontrolować milion ludzi niż fizycznie zabić milion ludzi, dziś jest nieskończenie łatwiej zabić milion ludzi niż kontrolować milion ludzi…’’
Bez wątpienia najłatwiej byłoby fizycznie wymordować wszystkich czytelników ZnR w 2021 niż kontrolować ich oraz utrzymywać w stanie nieświadomości. Zawsze tak się dzieje kiedy ludzie zaczynają rozumieć zbyt wiele rzeczy i przestają się nabierać na powtarzalne oszustwa. Tak się zaczęło tutaj dziać pod względem perspektyw na powstrzymanie zmian klimatycznych.

Ps. Lepiej traktować ten portal jak przystanek przesiadkowy na inny bardziej swobodny.
Wolałbym zacząć dyskusję na innym portalu żeby ‘’gospodarz’’ produkował kolejne artykuły bez rozgłosu ze świadomością że zainteresowani go opuścili. Wtedy taka witryna zdechnie śmiercią naturalną lub gospodarz będzie produkował w próżnię.

12.04.2021 21:20 pole torsyjne

@Baśka
mogła byś pracować w cyrku
a ja już nie mam dawnej gibkości. lata i brak regularnych ćwiczeń zrobiły swoje. na drzewo to jeszcze wejdę ale do szafki to bym nie dał rady wiszącej się zmieścić. za duża sztywność ogólna.

ale wrócę do kwestii Światła, bo okazuje się że należy trochę popracować z tym światłem żeby udrożnić przepływ i zadziałać jak przekaźnik światłowodowy między ziemią a niebem.
https://www.youtube.com/watch?v=dFKq9hJjomE

12.04.2021 21:52 pole torsyjne

@SERB
w schowku na szczotki miejsca starczy dla wszystkich.
dla wszystkich starczy miejsca pod artykułem o słoniach.

13.04.2021 7:47 Baśka

@Pole Torsyjne
Codziennie ‘’medytuję’’ sobie do podusi. O czakrach trochę wiem ale nie wiem czy przyszłość można zmienić samymi myślami i słowami ? Trochę to głupio brzmi jak jakaś religia.
Ta twoja laska od medytacji jest trochę naiwna jeśli uważa że wszystko co najlepsze można ot tak sobie przyciągnąć. Dobre myślenie o sobie dobrze wpływa na zdrowie. Nigdy nie miałam jakiś większych problemów z bólem od okresu lub innym. W ogóle w ciągu roku nie biorę nawet 10 tabletek przeciwbólowych.
Ale jak chcesz dobrym myśleniem odkręcić problemy ludzi którzy tego nie ogarniają ?
Można wierzyć w te medytacje ale sama wiara często nie wystarczy. Nie wmówisz mi że od medytowania bez żadnego działania się wszystko naprawi i problemy same się rozwiążą. Można się ‘’pozbierać i uporządkować’’ ale to takie bardziej tipy niż namacalna pomoc. Jestem na tym świecie przez jakąś totalną pomyłkę a nie opróżniłam fioli z cyjankiem tylko dlatego że jestem ciekawa dalszego życia.Czego mam się tu nauczyć ?
Tych samych idiotycznych błędów jakie popełniają ludzie codziennie ?
Idiotycznych schematów ludzkiego nieogarnięcia? Nienawiści i udziału w gigantycznych ilościach konfliktów z wrogimi bandami ludzi? Od 2020 jestem jakaś spokojnie-niespokojnie-obojętna. https://jarek-kefir.com/2021/03/16/dwa-typy-ludzi-uduchowionych-ktorym-jestes/

Tamta laska jest typem pierwszym a ja jestem typem drugim dlatego nie uważam byśmy miały obie się dogadać a już w ogóle skumplować. Wszystkie te kanały były u mnie jakieś ‘’nudne’’. Wiele rzeczy przestałam czuć do znudzenia bo po prostu były i są. Musiałam się uodpornić na manipulację emocjami stępieniem odczuwania emocji do stopnia który zabezpieczy mnie przed ekscytowaniem się jakimś akcjami. ‘’biedne dzieci płaczą i nie pomaganie im jest zbrodnią’’. Łapanie kogoś na poczucie winy działa bo ludzie reagują odruchowo.
Wiesz w ogóle ile razy emocje są wykorzystywane przeciwko ludziom ?
Czuję się pusta kiedy próbuję okazywać komuś jakieś emocje. Nienawidzę pożegnań i rozstań już w ogóle na długo. Mam wrażenie jakbym męczyła się z tęsknoty za lepszym światem.

Jest mi bardzo przykro że moja obecność na tym świecie skończy się w zamieci przemocy, śmierci i nienawiści. Przykro że ludzi czeka bardzo smutne i straszne zakończenie. ( W 99,9% na własne życzenie) Wygibasy i wspinanie się będę wykorzystywała do przyczajania się w ukryciu na drzewach i trudno dostępnych miejscach z takim cosiem na ‘’innych ludzi’’
http://zonwar.ru/images/pp/Glauberyt_PM-98.jpg
Ktoś mnie w końcu trafi, może trochę będę się wykrwawiała łapiąc się za ranę, może natychmiast stracę przytomność. Ale w końcu i tak opuszczę ten świat. Po wielu zabitych innych stworzeniach żeby móc coś zjeść sama zostanę zabita żeby ktoś inny miał co zjeść.

Harry Dent z BaldTV się nie mylił w ogóle podczas poprzednich przewidywań dlatego pewnie teraz też będzie miał rację i od lipca do grudnia 2021 na 90-95% będzie tu
''gigantyczny palący się psychiatryk pełny zabijających wariatów ''
Problemy z budynkami przekroczą zdolność ludzi do radzenia sobie z problemami w ogóle
Wszystkie poprzednie kryzysy zdarzały się nagle i błyskawicznie rozwalały widzimisię ludzi.
Wszystko się ludziom zbierało przez wiele długich lat kawałek po kawałku na ich własne masowe życzenie. Ignorowanie problemów przez wiele lat zacznie się niedługo bardzo krwawo mścić na gigantyczną skalę. To co się już nazbierało przez te wszystkie lata zaczynając od 1970 kiedy naukowcy ogłosili korporacjom zajmującym się paliwami kopalnymi że stworzą zagładę całej ludzkości jeśli będą dalej tak robić. Przez długie 50 lat krok po kroku systematycznie ignorowano problemy reagując jedynie na najpoważniejsze draki.
Problemy się piętrzyły, rosły, nakładały na siebie a ich rozwiązanie było coraz trudniejsze aż zaczęło to być po krachu w 2008 roku niemożliwe. Rosły rosły, rosły aż w 2020 zaczęły ''przytłaczać i naciskać'' wszystkich ludzi jak obecność ogromnego słonia w salonie który jest tak ogromny że rozwala się na 80% powierzchni od podłogi aż po sufit.
Ten ''słoń'' niedługo będzie tak ogromny od swojego wzrostu że rozerwie dom na strzępy i zabije mieszkańców którzy ignorowali jego obecność od lat i nie chcieli zebrać się żeby się go pozbyć kiedy był jeszcze na tyle mały.

13.04.2021 11:39 pole torsyjne

@Baśka
jestem w stanie odpowiedzieć tylko piosenką,
https://www.youtube.com/watch?v=t6g0k8h3FzI
ten stan rzeczy(pasożytnictwo) musi zostać unicestwiony
to konieczne i pilne.

13.04.2021 17:10 SERB

@Pole Torsyjne- Zawsze warto posłuchać. Chociaż dla mnie i tak lepsze pieśni z ojczyzny blisko morza Adriatyckiego. https://www.youtube.com/watch?v=CdTGSD1Mooo
Medytacja i filozofowanie nie były mi nigdy bliskie. Wiem jednak co jest dobre a co złe.
Możemy się urządzić w artykule o słoniach.
Statystycznie najwięcej szkodników umiera po śmierci tego kto je żywi.
@Baśka- Ciekawie napisałaś to porównanie zmian klimatycznych do słonia w salonie.
Były czasy kiedy ten słoniowy problem był mały i tylko raz na jakiś czas coś niszczył.
Ludzie chętnie karmili tego słonia żeby rósł mimo tego że już się nie mieścił w przejściu bo był za gruby.
Wyprowadzenie go wymagało tak dużego wysiłku że nikt nie chciał go podejmować.
Nikt nie chciał poświęcić części ściany żeby go wygonić z domu. Łatwiej było go obchodzić i udawać że go nie ma. Słoniowy problem urósł w 2008 tak bardzo że siadł na swoim tyłku bo był za wielki żeby stać.
Od tamtego roku słoniowy problem coraz bardziej uprzykrzał życie.
W poprzednim roku słoń urósł do rozmiarów w których wybija ogonem i trąbą okna oraz nogami rozłożonymi na podłodze pcha w ściany bo mu ciasno. Tynk się sypie, słoń blokuje przejście i trzeba go obchodzić, załatwia się pod siebie i nikt tego nie posprząta bo słoń jest za wielki, wszyscy potykają się o jego nogi, wymachuje trąbą.
Wszyscy domownicy udają zgodnie że go nie ma. Jeśli już ktoś chce coś z tym zrobić to jego wysiłki wyglądają równie żałośnie jak widok 3 ludzi chcących wyciągnąć za trąbę leżącego zapartego nogami olbrzyma ważącego 10 ton przez drzwi w których nie zmieści się jego głowa. Wszyscy czekamy aż ten słoń zacznie napierać na ściany tak mocno że je rozwali. A taki mały fajny słonik był w 1980-1990. Tak łatwo można było go wydrzeć z salonu wystarczyło rozwalić jedną ścianę albo poszerzyć drzwi. Pamiętam świat w którym OZE mogły łatwo naprawić co było do naprawienia. Różne duraki teraz twierdzą że można wysiłkiem takim jak dawniej odsunąć zagładę. Tyle zmarnowanych lat i zasobów do działania.

13.04.2021 17:55 Godlike

Prawdopodobnie psychiczne teksty Baśki przyczyniły się do tego, że nie można już komentować nowych artykułów. Z każdym kolejny jej komentarzem, utwierdzam się, że ma coś z banią.

14.04.2021 1:39 Baśka

@Serb @Pole Torsyjne
Możemy potęsknić za czymś czego nie ma. Ciężko dodać coś więcej bo temat zagłady jest wyczerpany.
Możemy powspominać o czymś lub o kimś. Wy macie swoje playlisty a ja mam swoje i wszystko sweet
https://www.youtube.com/watch?v=7IW9IaM84HY
https://www.youtube.com/watch?v=HgBK4cDVXyU
Na artykuł o słoniach przeniesiemy się może później ?
@Godlike
https://wolnemedia.net/ue-do-25-06-2021-ma-wprowadzic-paszporty-covidowe/
https://www.youtube.com/watch?v=qgd_mVbZBcU
https://stanwiedzy.pl/polityka/niemieckie-obozy-niemcy-koronawirus/
Wymuszanie szczepień, obozy , segregowanie ludzi na wyraźnie oznaczone kategorie, wymówki dla ochrony środowiska . Ciekawe co może się stać ? https://pl.wikipedia.org/wiki/Dachau_(KL)
Mam coś nie tak z banią bo nie chce w nią oberwać kolbą karabinu od jakiegoś sługusa rządu żeby się później obudzić po przejażdżce ciężarówką za murami takiego obozu i wylecieć kominem z pieca kiedy jego obsługa już wyleczy mnie z moich chorób rozwalając mi banię strzałem w potylicę najprawdopodobniej z pistoletu.
Bo spodziewam się tego że do 25 czerwca 2021 mogę skończyć tak tamta laska lub gorzej bo nie zgłosiłam się w kolejce do ‘’dobrowolnego szczepienia’’
https://www.youtube.com/watch?v=aIjTLnZxmNg ?
Kolejnym objawem mojej choroby jest szukanie sposobu żeby się z tego wymixować i ostrzeganie innych.
Już w ogóle jestem nieuleczalną wariatką jak chcę żeby rząd wprowadzający w życie ten dręczycielski system i wszystkie jego sługusy zostai doszczętnie zniszczeni.

W ogłoszeniach i staraniach dręczycielskich rządów które systematycznie robią co tylko mogą żeby masowo zniszczyć ludzi i wymienić ich na roboty i komputery trzeba oddzielić chorych ludzi.
Jestem całkowicie chora na przerażającego wirusa którego Google i Face się strasznie boi
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/prezes-uokik-o-przejęciu-mediów-przez-orlen-wolność-słowa-i-pluralizm-to-nie-nasze-kompetencje/ar-BB1cG0gi
Dlatego trzeba przejąć wszystko co się tylko da żeby chorzy na https://politywatory.com/2021/03/24/wirus-inteligencji/ nie mogli zarażać innych. Stworzyć społeczeństwo bez takich roznosicielek wirusa jak ja.
Tylko 5 komentarzy na Disquisie w tym 1 nieliczący się testowy i niżej 1 powtórzony po 2 razy najlepiej udowadnia że wszyscy są tak samo ‘’chorzy psychicznie’’ bo nie zostali dopuszczeni do komentowania.
(Chyba że sami zrezygnowali z własnego towarzystwa bo moje komenty nie przechodziły przez cenzurę a widziałam jeszcze wcześniej 4 inne komentarze tylko później zostały usunięte)

Cezary Ambroziak
‘’Chyba musisz Marcin wrócić do poprzedniego sposobu komentowania. Twoi czytelnicy mają wyraźną alergię na Facebooka. Ja też.’’

14.04.2021 3:45 gupol(szukam w OZE)

@baśka
hmm dobry pomysł. tylko trzeba by wyłuskać z prezentowanych artykułów te które się nie powtarzały wcześniej i nie były "przerabiane" przez nas wszystkich po wielokroć.
chyba ten
https://ziemianarozdrozu.pl/artykul/4443/oze-czyi-atom-transformacja-dla-opornych

mógłby spełniać te warunki:) przynajmniej częściowo. a może sam zacznę tłumaczyć jakieś interesujące mnie artykuły i wysyłać je do redakcji? byłby to jakiś wkład i głos. o ile redakcja by je publikowała....;)

14.04.2021 17:40 SERB

@Goodlike- ja tam uwielbiam Baśkę i jej teksty za to że jest tak agresywna intelektualnie i tak buntowniczo uparta przy swoim. Jeszcze bardziej lubię patrzeć na jej starcia słowne i ośli upór swoich poglądach.
Niezależnie od jej poukładania w głowie ma gadane oraz cechy które dobrze się ogląda.
Pyskata,agresywna, złośliwa,bezczelna oraz jednocześnie inteligentna. Moją sympatię wzbudza tym jak potrafi naturalnie wyszczekiwać swoje poglądy. Jej gorszą stroną jest wyjątkowo przerośnięta obsesja na punkcie własnego gatunku, specyficznej pornografii zagłady,wrogiego strachliwego podejścia do siepaczy od aparatczyków którzy się przygotowują według niej by ją aresztować, pobić,porwać,zaszczepić,zabić razem z przyjaciółmi,rodziną innymi buntownikami. Sądzę że bardziej to ma związek z reakcją na wpływ obecnego buntowniczego środowiska z którym się połączyła, a także szalonych czasów jakie przyszły z 2020 niż z samotną chorobą psychiczną. Z własnego doświadczenia wiem że jej obawy nie są bezpodstawne ale często przesadzone w czasie i wyolbrzymione. Lockdowny spowodowały że nerwowo wyprzedza fakty przygotowując się do prawdziwych zagrożeń których się spodziewa jednak jeszcze nie wie kiedy i gdzie.
Prawdziwą kliniczną paranoję to by pewnie miała gdyby doszukiwałaby się zagrożenia ze strony smoków, wilkołaków a nie uzbrojonych grup siepaczy reżimu chcących ją skrzywdzić za nie poddanie się totalitarnym rozkazom. Rzeczywiście w internecie krążą filmiki pokazujące jak niepełnosprawni ludzie w stanach są przez policjantów zmuszani siłą do przyjmowania szczepionek. Wszystkie totalitarne reżimy posuwały się coraz dalej w zmuszaniu ludzi między innymi do powszechnych szczepień oraz podejrzanych zastrzyków.
Zakładanie że za parę miesięcy może być kolejna nie jest bezpodstawne.
Lubię ją bo wprowadza tu trochę interesującego zamętu swoimi komentarzami.

14.04.2021 17:59 SERB

@Baśka -Jeżeli twoje komentarze były głównym powodem wprowadzenia cenzury to nieźle narozrabiałaś.
Zaraz chyba odpiszesz że nie takie akcje robiłaś i w ogóle to kolejna akcja którą taka weteranka jak ty robi. Czy ty tego nie planowałaś a to jest draka? W każdym wypadku ciekawi mnie czy bardziej boisz się wymierzenia znanej kary czy tego że możesz zostać ukarana ale nie wiesz kiedy?
Na twoim miejscu cenzurę tutaj jeżeli jest głównie z twojej winy potraktowałbym jak znak że możesz zostać
wyjątkowo niebezpieczną dysydentką. Dam ci taką radę że nie jest to osiągnięcie na którym powinno ci zależeć ze względu na reakcję ludzi od aparatczyków których się chyba jednak boisz. Masz w sobie skupiony potencjał nad którym nie do końca panujesz. Rozumiem twoją potrzebę buntu jednak uważaj żeby źle nie skończyć.
@gupol(szukam w OZE) ty wiesz że Japonia ostatnio chce zrzucić wodę po Fukushimie do oceanu?
Energia jądrowa jest skoncentrowana, dość tania , niskoemisyjna jednak zostawia po sobie paskudne odpady na wiele lat. Reaktory wielokrotnego obiegu i na tor mogłyby rozwiązać problem na długo.
Tylko czy elektrownia ufunduje składowisko odpadów trzymające zanieczyszczenia na długie lata?
W waszej Polsce budowa reaktora mogłaby się tragicznie skończyć jeżeli wykonanie zostałoby zlecone firmom które nie potrafiły dobrze wybudować stadionów. Wątpliwości mam również po przekopie mierzeji wiślanej. To tylko parę kilometrów piaskownicy a prace nie postępują tak szybko jak powinny.
Niezależnie od przyczyn tego stanu przekopu źle to wygląda dla elektrowni jądrowej wymagającej bardziej zaawansowanej technologii niż przekop który mógłby powstać dzięki zbieraninie największych durakow robiących łopatami i taczkami po 12 godzin codziennie w linii prostej aż do skutku.

15.04.2021 10:42 Baśka

@Gupol
Nie ogarniam prawie w ogóle elektrowni jądrowych i musiałabym się nauczyć co nieco.
(Ale na lekcji EDB miałam temat jak należy się zachować kiedy reaktor się zepsuje lub jak wybuchnie bomba jądrowa najprawdopodobniej w Krakowie lub Warszawie.
Umarłabym po 2 lub 3 dniach od promieniowania które skaziłoby pół Polski.
@Serb
Gospodarz nie ogłosił dlaczego zmienił sposób komentów dlatego nie ma dla mnie żadnej draki.
Jak jest draka to musi być szukanie winnego lub winnych i kara których nie ma.
To zależy jaka kara, kiedy i jak mocno oberwę ? Tutaj grozi mi tylko Ban forever który już przeżyłam wielokrotnie na Facebooku, YT, i tweecie dlatego mam to gdzieś. Najgorsze są kary bardziej namacalne takie jak uwięzienie, bolesna śmierć lub mandat do którego zapłaty mogą mnie zmusić. Gaz pieprzowy,łzawiący i nieużyta broń soniczna LRAD na zadymie w Warszawie.
Broń soniczna jest jednorazowa bo ktoś kto tylko 1 raz przeżył taki atak jest już odporny na ból i wywoła to w nim agresywny szał zabijania policjantów którzy jej użyli.
Jest to broń która mogłaby ogłuszyć tysiące ludzi w jednej chwili.

To jest wyłącznie ''broń ostatniej szansy'' żeby mogli w najgorszym dla siebie momencie powstrzymać tłum ludzi na chwilę potwornym bólem w uszach i zaatakować ich wszystkim co mają kiedy będą próbowali się ogarnąć. Kiedy użyją LRAD drugi raz mogą być pewni że ludzie ich wszystkich pozabijają bo dostaną ataku szału. Istnieją dźwięki które wywołują w ludziach agresję i okrucieństwo. Tzw. ''Hałas telepatyczny'' to takie ''infradźwięki'' których ludzie nie słyszą gołym uchem i reagują na nie agresywnym zachowaniem po długim wystawieniu na nie.
To takie mało zauważalne drgania powietrza rozchodzące się od elektrowni wiatrowych o mocy ponad 1MW , eksplozji broni jądrowej, broni sonicznej LRAD, uderzeń meteorytów w ziemię. Kiedy te drgania przechodzą przez ludzką głowę wyłącząją części w mózgu które odpowiadają za empatię, współczucie,cierpliwość i jednocześnie pobudzają części odpowiadające za agresję, okrucieństwo. Im większe natężenie tych dźwięków tym więcej ludzi dostaje agresywnego szału zabijania i jeszcze trudniej sie od tego powstrzymać.(Nie można zrobić czegoś przeciwnego swoim skłonnościom jeśli są one za mocne ) Broń LRAD wywołuje ten szał w ciągu niecałej minuty a nie przez lata jak inne źródła tego hałasu.

15.04.2021 17:51 SERB

@Baśka co mam ci odpowiedzieć ? Wyposażenie wroga musisz znać na pamięć skoro tak piszesz.
Zgaduję że musisz być dobrze zorientowana w obsłudze broni. Dla wielu ludzi jesteś bardziej przypominasz chorą niż zdrową. Dla siebie w swoim gangu jesteś zdrowa.
Czuć że funkcjonujesz gdzieś na poboczu społeczeństwa z podobnymi sobie.
Pewnie wszędzie szukasz znaków że to już dzisiaj przyjdą po ciebie?
https://twitter.com/TheJokerMouce/status/1381326289890648065
O twojej reakcji na próbę zrobienia zastrzyku wolę nie myśleć.

16.04.2021 7:21 Baśka

@Serb@Pole Torsyjne
Nie musicie sobie wyobrażać bo jestem na coś takiego doskonale przygotowana.
https://politywatory.com/2021/04/15/kochany-panie-premierze-2/
Od Zuzi Kowalskiej różnię się tym że żaden komornik nie zostawił naklejek,
A tato, wujcio i wielu innych w garażu zrobili dużo koktajli.
Nie ma skorpionów. Jest za to wiele ‘’innych zwierzątek’’ jedzących większe pestki.
https://c4.wallpaperflare.com/wallpaper/480/821/203/weapons-machine-weapon-kalashnikov-wallpaper-preview.jpg Ostatnio nawet jednemu kumplowi taty po wielu próbach udało się nareszcie wszystkie większe ‘’nauczyć’’ zjadania 11 pestek w ciągu sekundy naraz. Nawet sama dostałam takie sweetaśne małe zwierzątko z różową kokardką na rękojeści do którego się przytulam w nocy. Zarąbiste przesweeetaśne te teksty. Takie słodziutkie i naiwne i takie dziecinne.Super sweet forever! W 3 części Zuzia będzie pisała jak ‘’tato karmi skorpiona trzymając go w rękach’’ i robi dziury w brzuszku Pinokia.

Dbam by mieć zawsze na sobie bluzę a pod jej prawym rękawem jest miejsce dla piekielnie ostrego bagnetu 6H4. Nic nie widać na zewnątrz. Kiedy podejdzie dwójka od przymusowych zastrzyków odsłonię lewy rękaw na całej długości Jak igła znajdzie się w odległości 10 cm od mojego ramienia wyciągnę bagnet z rękawa i wbiję jemu lub jej aż do jelca w krtań do samego pnia mózgu i wyciągnę z przekręceniem przecinającym prawą tętnicę szyjną. Kiedy pierwszy lub pierwsza upadnie krwawiąc temu drugiemu lub drugiej pomogę dotrzymać towarzystwa. Cięcie w palce ręki w której na 90% będzie jeszcze trzymać strzykawkę. (Przecież ona sama się wystawiła ?) Potem cięcie w drugą rękę bo będzie próbować wyciągnąć pistolet. Po cięciu przez nerwy w nadgarstku ręka będzie niesprawna do końca bezwartościowego życia czyli ~4 sekundy. Potem dźgnięcie nad pępkiem w splot słoneczny żeby z bólu się nie szarpała lub szarpał. Ostatnie będą 2 dźgnięcia rozcinające aortę wzdłuż łuku od aorty zstępującej do aorty zastępującej.

Wezmę pistoleta do ręki włożę sobie magazynki do kieszeni bluzy będę mogła już tylko ‘’malować więcej głów na czerwono’’. Po takiej akcji kumple i kumpele tych od zastrzyku na pewno mi nie odpuszczą. Będę miała w ogóle szczęście jak zwieję do swojej bandy zanim mnie sprzątną pistoletami, karabinami,strzelbami itp.

16.04.2021 13:08 pole torsyjne

@Baśka
według nauk Kahunów (polinezyjskich mędrców) masz dominujące niższe ja i należy w takim wypadku wzmacniać średnie ja które jest odpowiedzialne za opiekę nad tym niższym jak starszy brat (czy siostra jak kto woli) nad młodszym. i chociaż trudno mi ciebie pouczać, bo czuje że i we mnie moje niższe ja też ma rogatą naturę i może chciało by pobrykać, to nic lepszego nie przychodzi mi do głowy
https://www.youtube.com/watch?v=iueF7ZoyKjY

nie dać się sprowokować tylko spokój tylko
https://www.youtube.com/watch?v=K_5lLLBU110

17.04.2021 5:03 Baśka

@Pole Torsyjne
To co mam zrobić z kimś kto będzie chciał mnie zmusić do wzięcia szczepionki?
Jak mam przekonać na poczekaniu wypranych z samodzielnego myślenia sługusów rządu do odmówienia wykonania rozkazów i nadstawienia się za mnie na surowe kary? Wszystkie kumpele,kumple i krewni mają podobne ‘’rogate niższe ja’’ na widok paszportów szczepień. Jaki będę miała wybór kiedy zaczną się do mnie dobierać ? https://www.odkrywamyzakryte.com/polska-blaga-ue-o-paszporty-covidowe/ Wiesz dlaczego zrobię coś czego nie chcę zrobić i coś czego nie cierpię ?

Jeśli ‘’oni’’ nie będą cierpieć i umierać od ran które im zrobię nożem, pistoletem to ja będę cierpiała i umierała od powikłań tej mieszanki trucizn. Czaisz w ogóle że ‘’oni’’ i ich sługusy nie cofną się przed niczym i będą dręczyć coraz większą liczbę ludzi dopóki ktoś ich całkowicie nie zniszczy ?
Ogarniasz że będą posuwać się coraz dalej w swojej manii niszczenia ludziom życia ?
Twoja laska od Kahunów zapomniała powiedzieć o wpływie większości ludzkich myśli na mniejszość.

Co z tego że będę myślała pozytywnie jak inni będą mieć to gdzieś i będą swoją uwagę i energię przekazywać dla tych zwyrodnialców dając im wystarczającą liczebność i siłę żeby zniszczyć dobrych ludzi? Żeby mogli zacząć agresywne prześladowania takich ludzi jak ty napuszczając na ciebie swoje ofiary. https://www.kontrowersje.net/zamordyzm-bedzie-trwal-bo-jesli-nie-wszczepia-50-polakow-to-zgina-politycznie/ https://wolna-polska.pl/wiadomosci/kult-covida-i-10-etapow-ludobojstwa-2021-02
Teraz jest etap 6. Wprowadzenie paszportów szczepionkowych będzie płynnym przejściem do etapu 7 ponieważ obozy zatrzymań już są gotowe. Od etapu 7 do etapu 8 i później 9 przechodzi się błyskawicznie siłą rozpędu jeśli są odpowiednie warunki.

Teraz dobierają się do niepełnosprawnych i chorych psychicznie. W maju dobiorą się do więźniów i aresztowanych. W czerwcu dobiorą się do mniejszości i odmieńców. W lipcu będą dobierać się do ogółu zwykłych ludzi. Pewnego dnia zaczną dobierać się do ciebie i twoich kumpli,kumpeli, rodziny czy kogo tam masz. Nie mam ochoty tego robić . Jeszcze bardziej nie mam ochoty patrzeć na swoją rodzinę okaleczoną przez te zastrzyki z trucizn. Z ostrzem bagnetu wbitym w szyję do pnia mózgu czubkiem ostrza już nikogo nigdy nie skrzywdzą szczepionkami.

17.04.2021 7:30 pole torsyjne

@Baśka
prawo do obrony jest prawem naturalnym i go nie podważam. to co może zadziałać w człowieku w obliczu bezpośredniej ataku to właśnie pierwotny zwierzęcy instynkt (ucieczka lub walka) jeśli on zawiedzie to nie ma już żadnych innych mechanizmów obronnych, no chyba że znieruchomienie i udawanie martwego też się wlicza, ale przy iniekcji właśnie trzeba stać nieruchomo więc ta metoda nie będzie dobra.

powodem że uznałem że masz dominujące tzw. niższe ja był pełen pasji ( I muszę przyznać niewątpliwej gruntownej znajomości anatomii i intuicji, intuicji chirurgicznej rzeczy bardzo rzadko spotykanej :) opis sposobu obrony
ta szczegółowość to już pornografia(odwrócona) i łamanie tabu. więcej wyczucia
nie karmmy naszych ciał bolesnych (Eckhart Tolle)
https://www.youtube.com/watch?v=UvnxxTVwHvo

17.04.2021 16:41 Baśka

@Pole Torsyjne
W teorii doskonale wiem gdzie strzelać,ciąć lub dźgać. Wszystkie nerwy,narządy,żyły,tętnice,kości mam w małym palcu pod względem położenia.(Jeśli nie będę nigdy mogła z powodu biologi dorównać dorosłemu mężczyźnie pod względem siły fizycznej to muszę nadrobić to zręcznością,refleksem,znajomością anatomi i ostrością narzędzi. Jak nóż jest ostry wystarczy mniejsza siła fizyczna żeby się przebić przez tyle samo materiału) Nie fetyszyzuje zabijania innych stworzeń. Prawo naturalne to takie prawo silniejszego ? Czy to są jakieś inne obserwacje zjawisk w środowisku naturalnym ? Prawo do obrony dobra ogarniam. Jest jakieś prawo naturalne do napadania na stworzenia ze swojego gatunku lub obcego?
Prawo naturalne uwzględnia że zwierzęta i rośliny też atakują inne zwierzęta i rośliny żeby je zjeść?
Czy w ogóle te ‘’prawa naturalne’’ uwzględniają wszystkie zjawiska międzyludzkie i międzygatunkowe? https://pl.wikipedia.org/wiki/Zależności_międzygatunkowe

Bo pomiędzy ludźmi są takie same relacje jak pomiędzy różnymi gatunkami zwierząt i roślin.
Ludzie potrafią żyć w symbiozie jak moja rodzinka. Może być też komensalizm kiedy mój kuzyn lub kuzynka oddaje mi ciastka których sam nie mógł lub nie mogła zjeść. Może być też neutralizm jak ja w styczniu 2020 z większością ludzi w szkole. Może być też amnesalizm jak moja mniejsza siostra denerwuje mnie swoimi prośbami,piskami i ja nie denerwuję jej swoim zachowaniem. Może być też allelopatia tylko u ludzi to jedna z postaci amnesalizmu bo człowiek nie wydziela szkodliwych substancji dla drugiego.

Mordując kury maczetą zachowuję się jak wzorowy drapieżnik polifagiczny szukający najlepszych w danym momencie ofiar. Drapieżnik dla zasady morduje swoje ofiary. Może czasami je dręczyć z jakiegoś powodu ale korzysta wtedy kiedy ofiara nie żyje. Może być też pasożytnictwo tylko pasożyt niewiele może po śmierci swojego żywiciela. U ludzi pasożytnicze postawy też są rozpowszechnione. Niepełnosprawny od urodzenia jest pasożytem obligatoryjnym bo nie przeżyje bez żerowania na zdrowych ludziach w ogóle. Zdrowi ludzie bez niepełnosprawnego doskonale sobie poradzą. Mój najstarszy kuzyn jest pasożytem fakultatywnym wymuszonym zewnętrznie. Musiał pracodawca go zwolnić po kolejnym lockdownie i żeby żyć musi sępić kasę od cioci. Jest też konkurencja czyli ludzie lub grupy ludzi walczące ze sobą o zasoby bo jest ich za mało lub mają niemożliwe do pogodzenia widzimisię co z nimi zrobić.

Na przykład właściciele kopalni którzy chcą dać zasoby na maszyny i infrastrukturę do wydobycia węgla Vs zwolennicy OZE którzy chcą dać te same zasoby na panele i wiatraki. I jest konflikt który można rozwiązać jeśli dla dobra ogółu ktoś wyciągnie rękę na zgodę lub jedna strona zadręczy lub zniszczy drugą. Nawet jak coś mi się nie podobało i było mniej korzystne to uznałam że dobra trzeba się poświęcić dla dobra ogółu i swojego. Tylko jak się domyślasz ludzie od węgla, ropy i gazu wolą własny zysk od dobra ogółu i nawet nie pomyślą żeby się dogadać z ludźmi od OZE. Konflikt którego dało się uniknąć jakby ludzie byli bardziej rozgarnięci żeby ogarnąć że to będzie dla nich wkrótce złe i lepiej zmienić zdanie. Lub bardziej namacalny przykład dla mnie to moja banda Vs rząd,nauczyciele w budzie ze sprzymierzeńcami. U ludzi do podobnych wymagań życiowych dołącza też sposób myślenia i organizowania życia na tych samych zasobach.

Po prostu z łatwością to robię jak jestem głodna (Mnóstwo kur i kilka świń). Ochota na mordowanie zwierząt mi przechodzi jak czuję że już się najadłam. Nie męczę tych kur bo zabicie ich jest etapem do osiągnięcia celu jakim są piersi, stripsy i udka. Dręczenie jest niepotrzebne i głupie bo im szybciej zabiję tym szybciej będę mogła je oskórować, wypatroszyć, pokroić, umyć, przyprawić i usmażyć lyb upiec żeby w końcu zjeść.
Żeby zachować swoje życie lub życie swoich kumpli i rodziny na dłużej. Jeszcze żeby zdobyć cenne rzeczy których nie ma wiele isą niezbędnie potrzebne lub mogą znacznie ułatwić życie.

Tych dwóch ostatnich powodów wolałabym w ogóle nie robić bo ucinanie kurze głowy maczetą to nie to samo co robienie tego komuś z własnego gatunku. Przykro mi że w ogóle muszę szykować się do takich rzeczy. Nawet gdybym chciała przekonać tych sługusów rządu to oni mają tak wyprane mózgi że rozumieją tylko siłę. Żeby przekonać kogoś do tego żeby chciał wogóle z tobą rozmawiać i dyskutować musisz mieć coś co dla niego, niej lub nich znaczy na tyle żeby uszanowali samą obecność.
Coś co oni uznają za ważne w ich systemie wartości. Co uznają za ważny powód do rozmowy ze mną sługusy rządu z wypranym mózgiem i wbitym do głowy wzorem myślenia ''Każdy rozkaz trzeba wykonać'' ? Na pewno jakiś autorytet lub bycie kimś wyższym od nich w hierarchii.
(Odpada totalnie w moim przypadku)
To może ludzka przyzwoitość? ( Odpada ponieważ gdyby ją mieli to odmówiliby wykonania rozkazów wcześniej a nie w trakcie zmuszania kolejnej mnie. Bo na pewno nie będę pierwszą dziewczyną którą spróbują dręczyć. To może siła fizyczna i wzrost która jest im wbijana do głów jako podstawa do rozmowy z pozycji silniejszego i większego brutala do słabszej fizycznie osoby która musi się ich słuchać ? (Po co mają kłócić się z drobną dziewczyną jak mogą po prostu złamać mnie jak wykałaczkę lub uderzyć pałką z taką siłą że zabiją na miejscu ? Nie brakuje takich akcji łamania rąk i bicia pałkami prawie na śmierć. Nie mam nic czym mogłabym ich przekonać żeby nie szczepili poza bagnetem i ludźmi którzy się im postawią żeby mi pomóc.

17.04.2021 21:42 SERB

@Baśka z cudzoziemcem na wizie też nie będą chcieli po dobroci dyskutować. Różnica między tobą a mną jest taka że już radziłem sobie 23 lata temu na wojnie. No i nie jestem drobną dziewczyną tylko dużym silnym meżczyzna. Najlepiej dostanę nakaz wyjazdu tam skąd przyjechałem. Najgorzej możliwość wyjechania z rodziną lub życia dalej w Polsce będzie uzależniona od zastrzyku na siłę. Sądziłem że po 25 latach wrócę i przestanę tylko odwiedzać ojczyznę na wakacjach. Teraz nie będzie do czego wracać bo znowu będzie wojna i masakry narodowościowe w których dwóch nie chcę brać znowu udziału. Zawsze kiedy na świecie jest zamieszanie jak podczas upadku związku radzieckiego Bałkany spływają krwią niewinnych ludzi. Polubiłem Polskę za dobry chleb, dobrych ludzi ładne miasta ,najbardziej za Poznań oraz wielkie zielone niziny z lasami. Wszystko się zmieniło 2020 roku.
Każdy mądry oraz dobry człowiek powinien pomyśleć nad ostatecznym sposobem obrony przed totalitarnym przymusem szczepień. Zastrzyki będą przynajmniej w mojej miejscowości robione w gabinetach przez szybko przeszkolonych funkcjonariuszy. Będą wywoływać jak w przychodni z kolejki na 5 minut natomiast ktoś zostanie zostawiony z nimi sam przez tą chwilę. Po korytarzach będą się kręcić inni funkcjonariusze. Po co chcesz dobrowolnie iść w paszczę lwa z bagnetem w rękawie?
Można czekać do ich przyjścia z wezwaniem na siłę lub spróbować podstępu.
Jeżeli wezmą z domu na siłę dokładnie przeszukają i zabiorą bagnet którym mogłabyś przeciąć łańcuch w kajdankach pomagając sobie pochwą. Po uwięzieniu uniknięcie zastrzyku jest niemożliwe dlatego odpada.
Przyjdziesz dobrowolnie jak inne duraki to nie będą cię obmacywać. Jeżeli nie zostawisz śladów krwi na sobie z 2 pistoletami pod ubraniem zdążysz wyjść z budynku zanim znajdą ciała i zaalarmują wszystkich.
Na początek zaczną przeszukiwać budynek w którym możesz jeszcze być. Jeżeli dostatecznie późno zorientują się że opuściłaś budynek uda ci się uciec.
Nie ważne co zrobi każde z nas żeby się obronić przed medyczną tyranią aparatczyków ich gniew będzie najbardziej przerażającym doświadczeniem w całym życiu. Niczym innym tak nie rozwścieczysz siepaczy reżimu jak podniesieniem na nich ręki kiedy już są przekonani że nikt nie odważy się sprzeciwić. Jak napisałaś będzie to zachętą do przeciwstawienia się im pod warunkiem że nie poniesiesz dostatecznie szybko kary.
Bardzo straszne czasy zaczną się kiedy dojdzie do pierwszego zabójstwa w obronie własnej przed totalitarnymi zastrzykami na siłę. Terror totalitarnych aparatczyków będzie przerażać z godziny na godzinę potwornymi represjami dla tych którzy mogliby się zbuntować.
Życzę ci spokoju i powodzenia.

przedwczoraj o 9:16 pole torsyjne

https://www.youtube.com/watch?v=XD-_BqLqo6s
" człowiek musi zrezygnować ze świętości Jezusa żeby spodobać się światu" i ja to tu zapisuje.

przedwczoraj o 9:22 pole torsyjne

to nie tamten link
tylko ten
https://www.youtube.com/watch?v=0fgWYXCx4K8
"człowiek musi zrezygnować ze świętości Jezusa żeby podobać się światu" (23:00) już zapisane

przedwczoraj o 12:33 Baśka

@Pole Torsyjne
Pomimo że nie wierzę w żadną religię też mam zasady przyzwoitości. Jedna z nich wywołuje u mnie poczucie gigantycznego i bezwzględnego sprzeciwu dla tego co się dzieje. Nie będę dbała specjalnie o to jak zostanę oceniona za to co zrobię przez tego kto stworzył ten świat. Będę robiła to co uznam za ogarnięte i przyzwoite. https://politywatory.com/2021/04/17/
To tylko oficjalne wiadomości https://stopnop.com.pl/mz-zgony/ Większość zmarła i stworzyła w sobie jakiegoś bardziej zmutowanego groźniejszego wirusa. Zaszczepieni zarażają częściej niż zdrowi.
Może uruchomili jakąś spiralę mutacji względnie niegroźnego wirusa do groźnego wirusa ?
Stworzenie wirusowi środowiska w którym stawać się coraz bardziej śmiertelny i zaraźliwy zamiast go załatwić bez większych problemów i się uodpornić. Koszmarnie będzie jak się okaże że te szczepionki wywołały serię mutacji o rosnącej śmiertelności i wielkiej zaraźliwości. Nie wiem co ta szczepionka zrobiła z groźnością wirusa i jak to się skończy. Wiem że na pewno nie chce mieć kontaktu z zaszczepionymi.
Wirusa bez szczepionek przetrwałam i pokonałam bez problemów. Po mutacjach wolę nie próbować.
@Serb
Tobie jest dobrze bo już przeżyłeś koszmar. Po jednym krzyku lub wystrzale od tej dwójki natychmiast przybiegnie mnóstwo następnych. W ogóle lepiej pójdę tam z kumplami którzy pomogą mi zwiać.
Jakbym narobiła hałasu to wyciągną pistolety zza pasków spodni i zaczną strzelać z zaskoczenia żeby wszyscy mogli się wymiksować. Powinnam chyba drugiego przez oko do mózgu .Jak nie przebiję czaszki od strony potylicy krwotok będzie wyłącznie wewnętrzny i nie będę zostawiała takich śladów krwi pod warunkiem że głowa będzie odchylona. Jak będę wychodziła z fantami powiem ‘’Za chwilę kolejnego poproszą’’. Jak się uda wsiąść do samochodu który natychmiast odjedzie zanim ogarną że mają trupy szansa wzrośnie o rząd wielkości.

Może lepiej zrobić jeszcze większą akcję w kilku gabinetach naraz bo i tak nie będzie niczego do stracenia. Po przekroczeniu pewnej granicy kara nie wzrośnie bo nic więcej niż zastrzelenie na miejscu lub dożywocie nie mogą mi zrobić. Nawet jeśli by mnie złapali żywą to po przyznaniu się do winy raczej dostanę kulkę w głowę na miejscu. Większa udana akcja to większy chaos i szok który pomoże w wymixowaniu się z tego z większą liczbą pistoletów. Jeśli szczepienia będą robić żołnierze stojący po stronie dręczycielskiego rządu mogą mieć przy sobie glauberyty które można schować i wynieść pod kurtką ,bluzą. W ogóle trzeba będzie ogarnąć plan budynku i uzbrojenie tych wciskających szczepionki. Jak będą glauberyty to lepiej żeby kuzyni dźgali bagnetem bo łatwiej je ukryć pod sylwetką dużego chłopaka. 1 dźga 2,3 asekuruje w poczekalni 4 czeka w samochodzie na pozostałych. Duży chaos byłby po zsynchronizowanej akcji 3-4 takich grup z których każda wzięłaby sobie na cel jeden gabinet zabiegowy w innej części budynku. Zwianie z 8 pistoletami i 8 pistoletami maszynowymi bez wykrycia to największy możliwy sukces. Jeśli coś by się zepsuło w trakcie można na szybko wziąć od ‘’zaskoczonego wsparcia’’ większą ilość broni Większość zginie bo za późno zorientuje się że napastników jest więcej niż ten wykryty lub wykryta i atakują ich w kilku miejscach jednocześnie.

W ogóle pierwsza taka draka lub akcja będzie chyba początkiem totalnego chaosu.
Rząd widzi że ktoś mu się mocno stawia. Dręczy ludzi żeby ci się nie stawiali. Ktoś przyciśnięty do ściany znowu się stawia rządowi. To wszystko się dzieje tak szybko że ludzie nie ogarniają jak szybko znaleźli się w świecie totalnej anarchii i chaosu. Tak szybko że ludzie w ogóle nie wyrabiają z ogarnianiem że coś przestało istnieć, mieć znaczenie. Że czegoś już nie ma, Że coś nie działa, Że gdzieś jest niebezpiecznie.
Tak to wyglądało podczas wojny na Jugosławii ? Nie przeżyłam nigdy czegoś takiego. Wiem jak działa ‘’teoria wybitych okien’’. Łamanie zasad powoduje chaos który ułatwia dalsze łamanie zasad jeśli jest podsycany. Żeby uniknąć kary i zaszczepienia szybkość rozprzestrzeniania się chaosu musi wyprzedzić zdolność do reakcji rządu na akcję od której chaos się zaczął. Tylko wtedy będzie ktokolwiek miał jakąś szansę żeby zmierzyć się z innymi zagrożeniami pochodzącymi od zmian klimatu na gorsze niż totalitarny antyutopijny rząd. Im później upadnie rząd tym trudniej i gorzej będzie można wytrzymać rezultaty jego upadku.

przedwczoraj o 19:22 pole torsyjne

z całkiem innej beczki
https://www.youtube.com/watch?v=AHYOUSWuO48

wczoraj o 5:10 Baśka

@Pole Torsyjne
Myślisz że nie wiedziałam jak się robi kompost? Odkłada się byle jakie resztki roślinne do zgnicia i masz po kilku tygodniach gotowy nawóz. Czy po prostu znudziła ci się rozmowa na temat tego co stanie się gigantycznym problemem do 25 czerwca?
https://wolnemedia.net/we-wloszech-zaczynaja-kursowac-pociagi-wolne-od-covid-19/
Wiem że to jest przykre. Będzie jeszcze gorsze jeśli nie będzie odpowiedniej reakcji.
Od wprowadzenia w całej UE paszportów szczepionkowych minie kilka tygodni jak nie będzie dało się bez nich zrobić zakupów w jakimkolwiek sklepie, pracować, skorzystać z jakiegoś serwisu.
Odcięcie ogółu społeczeństwa od zaopatrzenia będzie ''wymuszać'' bunt ponieważ wielu ludzi nie będzie w stanie normalnie funkcjonować.

wczoraj o 9:27 pole torsyjne

@Baśka
to nie takie proste, można w parę miesięcy uzyskać kompost jeżeli pryzmę odpowiednio będzie się pielęgnować, czyli przerzucać widłami i napowietrzać i nie dopuści się do przesuszenia to z resztek kuchennych wyjdzie w krótkim czasie, ale już ze zrębków gałęzi i innych zdrewniałych badyli trzeba więcej czasu. dżdżownic można napuścić.

"ODPOWIEDNIEJ REAKCJI"
znając nieco prawa fizyki to wydaje mi się że do przekierowania olbrzymiego molocha, kolosa na glinianych nogach nie wystarczy tupanie nogami, nawet chodzenie na protesty, nawet podpisywanie petycji, nawet indywidualna rozmowa z lokalnymi przedstawicielami władzy, nawet organizowanie akcji zbrojnych i ataki z doskoku. bo to wszystko byłoby i jest ucztą dla oka w trójkącie ono tym się syci to je napawa. lubi gdy grona gniewu nabrzmiewają czarną żółcią, winnica pańska robotników ma wielu i oto nadszedł czas winobrania.

ale jednego widoku oko w trójkącie by nie zniosło
mianowicie nie zniosłoby gdybyśmy się wzajemnie miłowali, więc zadbało aby miłowanie kojarzyło się ludziom jak najgorzej, i żeby zamiast niego ludzie woleli COŚ SOBĄ REPREZENTOWAĆ.

"...i dryfujesz tak - człowiek bezludny..."
https://www.youtube.com/watch?v=VVeFPXkrEoo

wczoraj o 17:33 SERB

@Pole Torsyjne łatwo powiedzieć trudniej zrobić. Narodom byłej Jugosławii wmawiano że są różni od siebie. Szukano różnic na siłę. Stworzono sztuczny konflikt żeby ludzie byli bardziej zajęci walką o przetrwanie niż pozbawieniem władzy trójkątnego oka. W tamtych czasach bieganie z karabinami u moich rodaków, Albańczyków, Bośniaków cieszyły oko na szczycie piramidy. Gniew był marnowany na krzywdzenie niewinnych ludzi zupełnie nierozumiejących że są jednakowymi ofiarami jak ich zabójcy.
Teraz mogłoby być inaczej. Nie będę oceniał tego co chodzi Baśce po głowie. W takim wypadku byłaby to akcja zbrojna świadomej mniejszości wycelowana w nieświadomą większość będącą ofiarami wykonującymi polecenia oprawców. Właściwym oprawcom odpowiedzialnym za największą cześć zła na ziemi włos by z głowy nie spadł od kilkunastu ludzi napadających na jeden z bardzo wielu punktów szczepień.
Żeby zło przegrało potrzebny jest zdecydowany oraz mądry sprzeciw większości ludzi.
Nie muszą to być akcje zbrojne. Może to być uzyskanie niezależności gospodarczej. Produkcja własnej żywności, ograniczenie konsumpcji, nietrzymanie pieniędzy w banku, nieużywanie kart płatniczych.
Nie kupowanie rzeczy które są niemoralne i krzywdzące dla innych ludzi.
Trudno powiedzieć co kolos na glinianych nogach zrobiłby widząc że ludzie chcą go ‘’zagłodzić na śmierć’’.
Czy w takim wypadku poglądy Baśki nie byłyby lepszym pomysłem ? Źli ludzie zawsze desperacko krzywdzą tych którzy nie karmią ich zła biernością oraz swoimi decyzjami. Żeby tylko jak najwięcej ludzi to zrozumiało.
@Baśka- można tak powiedzieć. Wiele rzeczy tuż przed wybuchem wojny stało się nawet nie wiedziałem jak szybko. Budziłem się w nowej rzeczywistości. Ten kto robi chaos ma zawsze przewagę nad tym który się go nie spodziewa. Masz nade mną przewagę wiedzy ponieważ wiesz to czego ja nie wiedziałem podczas swojego pierwszego razu. Wielu ludzi nawet się nie obejrzało za siebie kiedy chwytali za karabiny.
Do dzisiaj ta wojna się tli i wciąż na nowo są wyciągane trupy z szaf, zbierane kości z pól. Do dzisiaj na każdym kroku można spotkać ślady po wydarzeniach sprzed 20 lat.

o godz. 9:57 pole torsyjne

@Serb
miłość albo strach
dwa filmy o skutkach letniości w miłowaniu albo raczej oziębłości porównywalnej do psiego nosa, no i o tym że kto mieczem wojuje od miecza ginie.
"Miasto boga"(2002) i " Zabić Sekala" to dobra ilustracja
ale ci ich nie polecam bo znasz to z własnego doświadczenia.

Dodaj komentarz

Kod
gra kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

 • Polecane materiały
  Portal "Ziemia na rozdrożu" powstał w 2008 roku. Opublikowaliśmy tysiące artykułów, materiałów medialnych, książki i komiksy. W tej sekcji znajdziesz linki do różnych ciekawych materiałów.Polecane książki(...)

  więcej »

 • Świat na Rozdrożu - wykresy
  "Świat na rozdrożu" przedstawia powiązania między systemem finansowo-gospodarczym, zużyciem energii i zasobów oraz podlegającym coraz większej presji środowiskiem. Pokazuje, jak kształtują się i zmieniają powoln(...)

  więcej »

 • Przewodnik do sceptycyzmu globalnego ocieplenia
  Sceptycyzm naukowy jest zdrowy.  Właściwie to nauka z natury jest sceptyczna. Prawdziwy sceptycyzm oznacza rozważenie całości dowodów przed wyciągnięciem wniosków. Jeśli przyjrzymy się bliżej argumentom wyr(...)

  więcej »

 • Źródła informacji o klimacie
  Adresy stron internetowych, zawierających kluczowe dane i informacje o klimacie. Satelitarne pomiary temperaturyRemote Sensi(...)

  więcej »

 • Marcin Popkiewicz w mediach
  Marcin Popkiewicz - notka biograficzna w TVN"O co chodzi"

  więcej »

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto