Nauka o Klimacie laureatem konkursu "Popularyzator Nauki 2017"

Dziś, na gali w Centrum Nauki Kopernik, ogłoszone zostały wyniki konkursu "Popularyzator Nauki 2017", organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową. Najlepszym zespołem popularyzującym naukę została redakcja portalu "Nauka o Klimacie".

Nagroda Popularyzator Nauki 2017 Nauka o Klimacie

Fot. 1. Redakcja Nauki o Klimacie odbiera nagrodę z rąk wicepremiera Jarosława Gowina.

Nagroda Popularyzator Nauki 2017 Nauka o Klimacie

Fot. 2. Zespół Nauki o Klimacie po otrzymaniu nagrody Popularyzator Nauki 2017 pozuje z prof. dr hab. Dariuszem Wasikiem, dziekanem Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego z (od lewej): Szymon Malinowski, Aleksandra Kardaś, Marcin Popkiewicz i Anna Sierpińska.

W konkursie nagradzane są "osoby i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby na co dzień z nauką niezwiązane.". Nagrodę i gratulacje otrzymaliśmy z rąk wicepremiera Jarosława Gowina :)

Więcej w Rozstrzygnięto konkurs PAP i MNiSW dla popularyzatorów nauki

Komentarze

16.01.2018 8:54 grzeg8

Gratulacje dla zespołu nauki o klimacie !

16.01.2018 9:03 Mariusz

Mam nadzieję że Marcin był dobrze wyposażony i wręczył ministrowi prezent od Redakcji ?
https://4.allegroimg.com/s512/03c8fe/d193477e4dec9c4ee4569b0f9934

16.01.2018 9:06 Mariusz

ewentualnie
https://www.signs.pl/il/15/23e4d5r435dImage.jpg

16.01.2018 11:27 MA-TI

Gratulacje dla całej Waszej redakcji!
Oby tak dalej, pomimo wszelkich przeciwności.
Pamiętajcie, że kropla drąży skałę :-)

16.01.2018 11:43 Water World

Kolumb odkrył Amerykę,
Kiedy ścigałał się z Halikiem.
Indianie się zarzekali,
Że pierwszy był Halik.
ref.
Hej ha! kolejkę nalej!
He ha! kielichy wznieśmy!
To zrobi doskonale
Morskim opowieściom.

16.01.2018 13:43 WJ

Czułam że Będziecie Nagrodzeni w tym konkursie :)))
Kto chce niech mi uwierzy :)
Gratuluję.

16.01.2018 17:50 Dominik Dobrowolski

Gratuluję, trzymam kciuki, pozdrawiam!

16.01.2018 21:20 observer

Gratuluję.

Dzięki Nauce o klimacie, blogowi doskonaleszare oraz ZnR polska blogosfera jest mniej podatna na klimatologiczne wrzutki. Co nie oznacza, że nie jest podatna. Przynajmniej ktoś, kto chce się czegoś dowiedzieć ma na to szansę.

16.01.2018 22:51 papa ohara

A ja się Wam nieskromnie pochwalę, że już wcześniej podczas rozmowy telefonicznej Marcin powiedział mi, że NoK odbierze tę nagrodę i powiedziałem mu, żeby koniecznie napisał o tym na ZNR co też uczynił :)

Jeszcze raz Marcinie gratuluję!

17.01.2018 1:56 gupol(szukam w OZE)

nie no fajnie fajne z ich strony że przyznali tę/tą nagrodę tylko szkoda że to tak mało istotne. zresztą kwestie klimatyczne z założenia i systemowo są bagatelizowane prawie przez wszystkich, z "zielonymi" włącznie więc taka nagroda to w sumie nic dziwnego;) dla takiego radykała jak ja to niemal upokorzenie;) no bo błagam. dożywotnie tłumaczenie coraz to nowym "sceptykom" że zmiany klimatu w ogóle zachodzą i że są efektem działań człowieka... szkoda na to czasu. na szczęście pozostaje gasnąca nadzieja że w końcu dojdzie do jakiegoś przełomu i będzie się można na serio zająć transformacją a sporami rodem z NoK będą się zajmowały już tylko dzieci w podstawówkach. czego (bez urazy) wszystkim nam życzę;)

17.01.2018 21:49 observer

@Papa Ohara

Zarchiwizowałem to dla potomności tutaj::
https://archive.is/Zb6Wl

Mi najbardziej podoba się ten cytat:
"Teza o antropogeniczności globalnego ocieplenia to jedna z „prawd wiary” światowego lewactwa. "


Ciekawe co na to na nasz nadworny wzór lewactwa - Rafał?

17.01.2018 22:48 ŚWIATŁOLUB

a propos kpienia w niektórych krajach można bezkarnie kpić z własnego prezydenta: https://www.youtube.com/watch?v=tHv0RExQsPQ

18.01.2018 3:01 gupol(szukam w OZE)

@światłolub
dobre. prawie ja u nas 10 lat temu;) jakbyś jeszcze znalazł najlepsze kpiny z prezydenta kaczyńskiego z lat 2007-2010 to już było by naprawdę przezabawnie ;D.

18.01.2018 15:43 PIT

@PAPA OHARA

Trzepać to się ludzie będą jak będą musieli dać za żywność 2000 zł na osobę.

To wtedy będzie wrzask.

Teraz to zabawa.

18.01.2018 17:16 ŚWIATŁOLUB

@ GUPOL
nie podpuszczaj :P , bo po zamieszczeniu naszemu Pryncypałowi co najmniej zamkną stronę; Pan Prezydent tymczasem niech poczywa w pokoju.
@ PIT
żywność 2000PLN / osobę - przy tym poziomie prawdopodobnie zaczną znikać najsmaczniejsi sąsiedzi

18.01.2018 17:48 Rafał

@Observer napisał:

Mi najbardziej podoba się ten cytat:
"Teza o antropogeniczności globalnego ocieplenia to jedna z „prawd wiary” światowego lewactwa. "

To jest kwestia sekciarstwa a nie żadna prawda wiary. Niestety ubolewam nad tym ale musi widocznie tak już być że jak jesteś konserwatystą to negujesz globalne ocieplenie.
Jak jesteś lewicowcem to kompletnie bezrefleksyjnie jesteś za multikulti, gender, aborcją i milionami nachodźców u siebie na podwórku.

To się nazywa sekciarstwo i proszę mnie w to nie mieszać. Gdybym poszedł na lewicowy czy prawicowy zlot to by mnie wywalili z obydwu imprez albo pobili.

Ja tylko mówię że ten tok rozumowania narzucili nam neomarksiści i przyjął się świetnie w zdehumanizowanych społeczeństwach zachodu.

19.01.2018 3:48 gupol(szukam w OZE)

@światłolub
"nie podpuszczaj :P , bo po zamieszczeniu naszemu Pryncypałowi co najmniej zamkną stronę;"

heh, spoko. dzięki bogu czasy Bronisława K. bezpowrotnie minęły;)

19.01.2018 11:18 Wojtek Sz.

"w zdehumanizowanych społeczeństwach zachodu"

Pamiętaj, że piszesz to w kraju, w którym bardzo mało uwagi poświęca się zmniejszaniu liczby ofiar wypadków drogowych (na zachodzie już znacznie problem zmniejszono - u nas często prymat maszyny nad człowiekiem), a przez długi czas także np. BHP na budowach było w głębokim poważaniu, nie mówiąc o rolnictwie :-). W tym dehumanizowaniu często wiedziemy prym nad "zachodem".