Sound of Silence

W środowisku naukowym rozchodzi się wirusowo. Gorąco polecamy tę wersję "Sound of Silence"!

Komentarze

29.12.2017 17:17 observer

Bomba!

Spoko, PMM ich zrechrystianizuje i będą inaczej śpiewać . :-)

30.12.2017 8:07 Rafał

No bardzo fajne i jakie odważne, znowu dokopali katolom.
A kiedy będzie jakaś piosenka o muslimach albo o żydach?
Zawsze miło posłuchać dobrej melodii tylko ta monotematyczność.

30.12.2017 8:48 PIT

Dobre choć smutne.

Dziwne czasy, sporo ludzi obecnie odrzuca matematykę, logikę, naukę, dane satelitarne, dane pomiarowe itd.

Jakoś to się nagle przestało liczyć. To chyba oznaka zbliżającego się upadku cywilizacji.

30.12.2017 9:46 observer

@Rafał
"No bardzo fajne i jakie odważne, znowu dokopali katolom."

Gdzie tu widzisz katoli?

Czy chcesz postawić tezę, że tylko katolicy odrzucają naukę?


Twoje antykatolickie nastawienie, które antynaukowość wiąże natychmiast z katolicyzmem jest porażające. Skąd u ciebie takie powiązania?

@Rafał
"A kiedy będzie jakaś piosenka o muslimach albo o żydach?"

Niedawno był pokazywany filmik jakiegoś muzułmanina, który udowadniał, że Ziemia nie może się kręcić. Jakoś wtedy nie protestowałeś.

@Rafał
"Zawsze miło posłuchać dobrej melodii tylko ta monotematyczność."

Hmm. Zaprzeczanie nauce jest jednym z głównych wątków na tym portalu, więc jeśli szukasz czegoś innego, to najdź sobie swoją bańkę informacyjną, w której podyskutujesz sobie z antyszczepionkowcami, antyAGW-owcami i innymi denialistami naukowymi. Dokładnie tak, jak to jest w tej piosence.

30.12.2017 15:44 Kloszard

Naprawdę niezłe. Cover jednego z moich ulubionych utworów. No cóż Amerykanie mają totalnego ignoranta za prezydenta. W takim kraju jak Polska to można przeboleć jakoś, ale nie w Stanach.

30.12.2017 23:00 Marcin Popkiewicz

@Rafał
Muszę przyznać, że mnie zaskoczyłeś, pisząc, że piosenka "dokopuje katolom".
Do głowy mi nie przyszło, że piosenka jest choćby w małym stopniu antykatolicka.
Co miałeś Rafale na myśli?

30.12.2017 23:22 CZORNYJ

Dark age is coming ! xD




Pamiętacie Kantyk dla Leibowitza ?

31.12.2017 14:58 Rafał

@MARCIN POPKIEWICZ

Cytuje słowa piosenki:

"believing they all think he is God on earth,
and was the product of a virgin birth"

Ten " virgin birth" to niby do kogo ma się odnosić?

Do żydów?
Do muzułmanów?

Aluzja jest czytelna, wręcz prymitywna i adresowana do Katolików.

Jeszcze raz ponawiam pytanie bo wiem że wielu was nienawidzi religii i ludzi religijnych i nie rozumie że nauka i religia to systemy ortogonalne i niewolno ich ze sobą zestawiać a pytanie brzmi dlaczego z uporem atakuje się katolików?

Bo gdyby uderzenie poszło w żydów to oczywiście zaraz spałowano by was pałką antysemityzmu, prawda?

A gdyby powiedzieć coś źle o muzułmanach co przećwiczył swego czasu Papież Benedykt to skończyć by się mogło o wiele gorzej co?

Piekielna triada neomarksistów: państwowy monopol edukacyjny, media i przemysł rozrywkowy, działa skutecznie.

Polecam artykuł: http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3667

Choć wiem że u niektórych wychowanych na mediach głównego ścieku wywoła on niekontrolowane spazmy wściekłości i odrzucenia.

31.12.2017 16:02 observer

@Rafał
<<Cytuje słowa piosenki:

"believing they all think he is God on earth,
and was the product of a virgin birth"

Ten " virgin birth" to niby do kogo ma się odnosić?

Do żydów?
Do muzułmanów?

Aluzja jest czytelna, wręcz prymitywna i adresowana do Katolików.>>


1. Jeśli już to nie do katolików ale do chrześcijan. Nie wiedziałeś, że poza katolikami są także inni chrześcijanie?

Tak więc przypomnę ci, że chrześcijanami są m.in.:
- katolicy
- prawosławni
- protestanci
- świadkowie Jehowy

2. A teraz wyjaśnię ci, o co chodzi w tych dwóch wersach.

"believing they all think he is God on earth,
and was the product of a virgin birth"

w wolnym tłumaczeniu

"(on) uznaje, że wszyscy myślą, że jest Bogiem na Ziemi
niepokalanie poczętym"

To jest metafora ogromnej pychy osoby, która uznaje się za boską przez sam fakt swojego istnienia. Jest to bardzo wyraźna aluzja ale nie do chrześcijan (bo to nie chodzi o pychę chrześcijan, bo raczej chrześcijanie nie uznają się za lepszych od innych) tylko do Trumpa.



@Rafał
"Piekielna triada neomarksistów: państwowy monopol edukacyjny, media i przemysł rozrywkowy, działa skutecznie."

Opisałeś dokładnie obecne działania władzy w Polsce. Całe szczęście, że są jeszcze osoby samodzielnie myślące, które - w przeciwieństwie do ciebie - nie ulegają tej marksistowskiej triadzie.

31.12.2017 16:31 Marcin Popkiewicz

@Rafał
W tych słowach nie doszukiwałbym się krytyki chrześcijaństwa, ale rozdętego ego Trumpa

31.12.2017 17:05 PIT

Wystarczy sobie wpisać w wyszukiwarkę frazę "Trump God" i wszystko jest jasne. Nic dziwnego, że użyto tego odniesienia w piosence.
A swoją drogą to ma większe ego od Wałęsy ;-)

31.12.2017 23:07 papa ohara

Zdaję sobie sprawę, że piszę totalnie poza tematem ale chciałem Wam życzyć wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2018 a przede wszystkim dużo zdrowia i pomyślności i oby nadchodzący rok dla każdego był lepszy niż ten mijający :)

01.01.2018 0:17 witch

Ja również życzę wszystkim, bez względu na światopogląd ;) dużo radości i pomyślności w nadchodzącym roku - chociaż, niestety, przyszłość raczej nie rysuje się w różowych barwach...

01.01.2018 13:46 logic

@Rafał
Katolików czy chrzescijan mozna obrażać i niszczyć. Natomiast islamu nie bo to on ma dobić chrześcijaństwo w Europie wiec z oczywistych względów nie atakuje się go. Natomiast żydów mogą obrażać tylko muzułmanie. Ot nowa lewacka logika.

A obserwer to kryptomuzułmanin - jak wprowadzą pewnego dnia szariat to pierwszy założy burkę żonie i zapuści brodę. Bo władza kazała.

01.01.2018 20:55 observer

@Logic

Przecież nie jesteś katolikiem.


@Logic
"Katolików czy chrzescijan mozna obrażać i niszczyć."

Katolicy są chrześcijanami. Ale skąd ty miałbyś o tym wiedzieć?

@Logic
"A obserwer to [....]"

Może pisz o sobie.

01.01.2018 21:06 observer

@Rafał

I tak jeszcze gwoli ścisłości.

Trump NIE JEST katolikiem. Jest protestantem (kościół prezbiteriański).

Natomiast Ivanka (jego córka) jest wyznania mojżeszowego.

Przodkowie Trumpa byli Niemcami (emigranci z końca XIXw).

02.01.2018 16:33 logic

@Obserwer

To co że nie jestem ale staje w obronie przesladowanych przez inkwizycje lewacko-islamską.

Nie napisałem że katolicy to chrześcijanie ośla łączko.

02.01.2018 21:38 Rafał

@OBSERVER
A ja ci powtarzam że nie chodzi tu o Trumpa.

@Logic

"Katolików czy chrzescijan mozna obrażać i niszczyć. Natomiast islamu nie bo to on ma dobić chrześcijaństwo w Europie"

No właśnie, ale rzecz w tym że Polska jest tworem bardzo jednorodnym, nie mamy mniejszości, jest owszem niemiecka ale co to za mniejszość.

To jest największa bolączka neomarksistów którzy nie mogą stosować swojej wypróbowanej metody tolerancji represywnej.
Stąd te wściekłe ataki na Polskę, bo kiedy udałoby się zainstalować jakąś mniejszość (naturalnym kandydatem są muzułmanie) to można by za jej pomocą wychowywać tubylców.
Szuka się rozpaczliwie jakiejkolwiek mniejszości czego przykładem są ruchy feministyczne, kobiety to dobre i fanatyczne rewolucjonistki trzeba je tylko odpowiednio zmotywować.
Właśnie dzisiaj wielu ludzi o niepoprawnych poglądach doświadczyło wyłączenia na YouTube kanału wRealu24 który miał 100 tyś subskrybentów.
Jak na kanał czysto polityczny to duża liczba.
Tak oto będzie wyglądała demokracja w wydaniu nowej zjednoczonej europy.

02.01.2018 23:05 observer

@Rafał
"A ja ci powtarzam że nie chodzi tu o Trumpa."

Nie chodzi o Trumpa?

To o kogo chodzi? Może napisz nam wszystkim, o kogo chodzi i kto podważa naukę używając Twittera? Kto może uważać siebie za "równego Bogu"?

03.01.2018 8:26 PIT

@RAFAŁ
Sprawdziłem i rzeczywiście ich ocenzurowano "wRealu24".

Jeżeli korzystasz z firmy trzeciej lub z chmury firmy trzeciej to musisz się liczyć, że zawsze twój materiał może zniknąć bo ktoś inny ma do tego dostęp.

Youtube z tego słynie, popularna praktyka w USA.

03.01.2018 9:54 observer

@Logic
"Nie napisałem że katolicy to chrześcijanie ośla łączko."

Ależ katolicy to chrześcijanie. Chyba, że w tej kwestii też masz inne zdanie.

Rozumiem, że jako poganin nie potrafisz zrozumieć tych zależności, ale już się nie kompromituj.

03.01.2018 13:22 WJ

@OBSERVER
Doświadczona (poprzez posty) Twoją precyzją w rzetelnej argumentacji, mam prośbę, jeśli znalazłbyś czas, żeby ułatwić mi zadanie.
Potrzebuję uzasadnienia( zakładam, że to jawna informacja (?)) do wglądu w plan wycinki drzew na terenie mojej gminy oraz czy mam prawo znać wnioskodawcę poszczególnych redukcji drzew.

03.01.2018 16:01 observer

@WJ

Moim zdaniem jest to informacja publiczna i nawet jeśli nie jesteś stroną w sprawie powinnaś taką informację uzyskać. Pozostaje kwestia kosztów uzyskania tej informacji (np. możliwe, że będziesz musiała zapłacić za koszt ksero dokumentów).

Jeżeli jesteś stroną w sprawie (np. możesz uzasadnić swój interes) to możesz się domagać tych informacji w innym trybie niż dostęp do informacji publicznej.

Tutaj kilka linków z brzegu i dwa wyroki NSA/WSA
http://aleje.org.pl/pl/przyjaciele-drzew/478-dostep-do-informacji-i-zapobieganie-wycinkom-poprzez-udzial-w-procedurze-planistycznej

http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/udostepnianie-informacji-zawartych-w-decyzji-zezwalajacej-na-wycinke-drzew

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/53011FCDF5
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/BE6BBE41EB


Przypominam, że rząd PiS chce skasować dostęp do informacji publicznej, więc jeśli przepisy przejdą, to się już nie dowiesz. Ustawa ograniczająca dostęp do informacji publicznej nazywa się "ustawa o jawności (sic) życia publicznego".

https://bezprawnik.pl/ograniczony-dostep-do-informacji-publicznej/

Tutaj serwis RCL (niestety niedostępny, bo padł serwis)
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12304351&usg=AOvVaw1xxcLV4DfSW84691tncdMD

03.01.2018 19:11 WJ

@OBSERVER
Gwoli wyjaśnienia, chcę (chcemy) upewnić się w urzędzie gminy, że wycinki dokonywane przy drogach przez miejscową ekipę są zgodne z tymi wyznaczonymi przez powołaną w ubiegłym roku komisję.
Dziękuję Ci za pomoc- domyślałam się, że można na Ciebie liczyć :)

05.01.2018 4:02 gupol(szukam w OZE)

hehe. widzę że politykierska dyskusyjka jak zwykle mocno co niektórych podnieciła. co za beka ;p

07.01.2018 16:42 observer

Jak widać na pytanie do Rafała, w jaki sposób satyra na Trumpa ma niby obrażać akurat katolików odpowiedzi się nie doczekałem.

I zapewne nigdy się nie doczekam.

Bo tak i już. Rafał zawsze ma rację i nie musi się z niej tłumaczyć.

09.01.2018 2:15 gupol(szukam w OZE)

@obserwer
"Bo tak i już. Rafał zawsze ma rację i nie musi się z niej tłumaczyć."

hehe. naprawdę taki naiwny jesteś czy tylko udajesz?
religia i polityka to nie matma i fizyka;) tu wystarczy dogmat. "bo tak i już". nikt nie musi się nikomu tłumaczyć. emocje i opinie.
własnie taka polityczno-religijna dyskusja kręci wielu ludzi. ciebie najwyraźniej też hehe.