USA: Administracja Trumpa cenzuruje używanie terminu „zmiana klimatu”

Pracownicy Departamentu Rolnictwa USA dostali polecenie służbowe nie używania terminu „zmiana klimatyczna” w ramach ich pracy. Zostali poinstruowani, aby zamiast tego używać pojęcia „skrajności pogodowe”.

Dziennik Guardian dotarł do korespondencji mailowej pomiędzy pracownikami NRCS – jednostki Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, która zajmuje się gospodarką rolną i ochroną ziem rolnych. Korespondencja pokazuje, że podejście prezydenta Trumpa do zmian klimatycznych wywiera bezpośredni wpływ na język używany przez pracowników administracji rządowej. Otrzymali oni listę słów, których nie powinni używać.

Poza samym określeniem „zmiana klimatu”, które ma zostać w oficjalnym języku zastąpione „skrajnościami pogodowymi”, lista zawiera inne terminy związane ze zmianą klimatu wywołaną ludzką działalnością. Określenie „sekwestracji węgla” (oznacza wychwytywanie węgla) zostało zakazane na rzecz „budowania materii organicznej w glebie” (ang. „build solid organic matter”). Termin „adaptacji do zmiany klimatu” ma zostać zastąpiony przez „odporność na skrajności pogodowe”.

Autorka maili, Bianca Moebius-Clune, dyrektorka ds. stanu gleby, w korespondencji dodała, że nie chce zmieniać modelowania, a jedynie sposób wypowiadania się na temat tych zagadnień. Dodała, że jest wiele zalet wykorzystania węgla, a złagodzenia klimatu, według niej, jest jedną z nich.

Wygląda na to, że administracja Trumpa coraz śmielej wycofuje się z obozu walki ze zmianą klimatu i próbuje negować jej istnienie przez niemówienie o tym. Parę dni temu, USA wysłało oficjalną notę do ONZ informującą o wycofaniu się z Porozumienia Klimatycznego. Próba zmiany oficjalnego przekazu i języka na temat zmian klimatycznych jest zgodna z realizowaną polityczną agendą. Jakiś czas temu ze strony Białego Domu zostały usunięte informacje na temat zagrożeń wynikających ze zmiany klimatu, a amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) musiała zdjąć całą sekcję ze swojej strony internetowej w oczekiwaniu na potwierdzenie czy słownictwo w niej użyte jest zgodne z polityką rządową.

Agata Skrzypczyk, REO.pl

Komentarze

11.08.2017 21:55 papa ohara

Wiem, że nie w temacie ale jak czytam tekst w stylu:

"Emitują więcej CO2 od nas. Mogą spowodować zatrucie środowiska, całkowity paraliż światowej gospodarki, a nawet małą epokę lodową." to aż mnie trzepie.

Autor artykułu o sobie pisze:
"Ewa Koszowska Redaktorka Opinii WP. Wcześniej reporterka Wiadomości WP i dziennikarka działu krajowego tygodnika "Przekrój". Współpracowała także z Biuletynem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Sprawy Nauki". Była reporterką Radia Polska Live. Zajmuje się problematyką polityczną, społeczną i kulturalną."

Wychodzi na to, że powinna się jeszcze trochę przyuczyć.


http://magazyn.wp.pl/artykul/bomba-zegarowa-pod-ziemia-konkretnej-daty-nie-mozna-przewidziec

12.08.2017 10:02 Rafał

@Papa Ohara
Tu nie chodzi o przyuczenie ale o to że WP to zaślepieni ideologicznie neomarksiści, zresztą jak większość mediów głównego ścieku.
Może podacie wiadomość jak to wasz pupilek Chiny chce wybudować 140 elektrowni węglowych oczywiście nie u siebie tylko w granicach jedwabnego szlaku.
Co ? Nie możecie? Jak rozumiem dlatego że tylko przecież Kaczyński Trump i wraży Orban chce je budować. To by podważyło jedynie słuszną linie partyjną.

12.08.2017 11:36 observer

@Rafał
"Tu nie chodzi o przyuczenie ale o to że WP to zaślepieni ideologicznie neomarksiści, zresztą jak większość mediów głównego ścieku. "

Trudno mi się z tobą nie zgodzić. Główny ściek, czyli: TVP, wpolityce, GPC, itd.

@Rafał
"Może podacie wiadomość jak to wasz pupilek Chiny [...]"

Obawiam się, że trudno ci będzie tutaj znaleźć osoby, dla których Chiny są pupilkiem.

Chiny są obecnie pupilkiem PiS i rządu (co było często krytykowane, jako poważne zagrożenie dla Polski). Korwiniści też często wychwalają chiński komunizm jako przejaw wolności gospodarczej. Paru korwinistów nawet tutaj czasem wpada, więc możesz sobie z nimi na ten temat pogadać.

@Rafał
" Chiny chce wybudować 140 elektrowni węglowych oczywiście nie u siebie tylko w granicach jedwabnego szlaku."

Sam podaj. Nikt z tutejszych czytelników nie będzie na twoje rozkazy szukał publikacji. Podaj w Kronice odpowiednie linki i cytaty.

Jak na razie w szukaniu informacji i przekazywaniu ich dalej marnie ci idzie. Ale trzymam za ciebie kciuki, może kiedyś nauczysz się szukać informacji samodzielnie zamiast jeść i delektować się propagandową papką.

12.08.2017 13:06 Krychu

Observer - prawda jest taka, ze to Ty propagandowe zrodla linkujesz i starsze sie przekazywać te brednie innym czytelnikom tego portalu.

Dam Ci radę postaraj się cos od siebie konstruktywnego stworzyć i myśleć samodzielnie a nie za pomocą propagandowych artykułów

12.08.2017 13:51 observer

@Krychu
"prawda jest taka,"

A skąd ty wiesz, jaka jest prawda?

@Krychu
"Dam Ci radę"

Rady dawaj sobie sam. Postaraj się tutaj chociaż raz napisać coś konstruktywnego, zalinkować jakiś artykuł, pomyśleć chociaż raz samodzielnie a nie za pomocą łatwych w odbiorze fakowych newsów i "mądrości znajomych".

12.08.2017 13:56 observer

@Krychu

I jeszcze jedna rzecz: dyskusja na temat Puszczy Białowieskiej oraz Unii Europejskiej pokazała, że kompletnie nie wiesz, czym jest Unia Europejska, jak działa i czym się zajmuje, jakie są kompetencje Komisji Europejskiej. Sam fakt, że zaproponowałeś, aby Komisja Europejska zajęła się Ukrainą (która nie jest w UE i nie ma zobowiązań takich jak członkowie UE) świadczy o tym, że żyjesz w świecie swoich błędnych wyobrażeń dotyczących tego, jak funkcjonuje świat, jak wyglądają umowy międzynarodowe, jakie są zobowiązania państw.


Dlatego też nie dziwi mnie, że jesteś tak łatwym celem propagandy rządowej mediów głównego nurtu. To są głupie przekazy adresowane do ciebie, a ty je bierzesz i przyjmujesz jako prawdziwe, bo odpowiadają twoim poglądom politycznym. Fakty cię kompletnie nie interesują, bo starasz się wyszukiwać te informacje, które potwierdzą twoje przesądy.

12.08.2017 14:09 Rafał

Prawda o was neomarksistach jest taka: że w sposób karygodny połączyliście politykę neomarksistowską z działaniami na rzecz klimatu. Przykładem niech będą zieloni.
Dlatego teraz wystarczy być prawicowcem żeby zanegować jakiekolwiek antropogeniczne zmiany klimatu co jest oczywiście błędem który będzie się mścił na następnych pokoleniach.

Piszę "o was neomarksistach" choć większość was jest przecież tylko pożytecznymi idiotami, nieliczni coś z tego rozumieją i tym projektem społecznym kierują.
Pytam się: Czy można stworzyć taką oto ideologię która oderwałaby te komunistyczne ścierwa od poważnych problemów klimatu?

Czy jest tu ktoś na tym portalu komu od pedalstwa, LGBT, nachodżców, aborcji na życzenie, robi się niedobrze a mimo to jest przekonanych że trzeba działać w kwestii klimatu?
I nie mówcie że nie robicie polityki. A te zdjęcia Trumpa w czerwonej oprawie to niby co?

12.08.2017 14:55 observer

@Krychu @Rafał

Postaram się pokazać, na czym polegają twoje przesądy. Podam przykład z książki "Prawy umysł" Jonathana Haidta, którą już wcześniej polecałem. Jest tam przykład zupełnie spoza tematyki, ale pokazuje jak się z wami dyskutuje. Nie podajecie ŻADNYCH argumentów poza waszym wewnętrznym przekonaniem, że macie rację i wasza racja MUSI być uznana bo ... (tutaj pojawiają się różne stwierdzenia, np. bo to lewactwo).

"Oto jedna z historyjek, którymi się posłużyliśmy:

Julie i Mark są rodzeństwem, oboje studiują. Podczas letnich wakacji podróżują razem po Francji. Pewną noc spędzają sami w drewnianej chacie tuż przy plaży. Dochodzą do wniosku, że byłoby zabawnie i interesująco, gdyby spróbowali się kochać. W najgorszym razie każde z nich zdobyłoby nowe doświadczenie. Julie od dawna bierze pigułki antykoncepcyjne, a Mark dla bezpieczeństwa dodatkowo używa prezerwatywy. Kochają się i to doświadczenie jest dla obojga bardzo przyjemne, postanawiają jednak, że więcej tego nie zrobią. Zachowują tę noc w tajemnicy, co jeszcze bardziej zbliża ich do siebie. Co o tym sądzisz? Czy Twoim zdaniem postąpili źle, uprawiając seks?Bohaterką drugiej historyjki o niekrzywdzącym naruszeniu tabu jest Jennifer, która pracuje w szpitalnym laboratorium patomorfologii. Jest wegetarianką z powodów moralnych – uważa, że zabijanie zwierząt jest złe. Pewnego dnia dostaje jednak zadanie spopielenia świeżych ludzkich zwłok. Wyrzucenie jadalnego mięsa wydaje jej się marnotrawstwem. Odcina więc kawałek i zabiera do domu, a następnie piecze go i zjada.


Wiedzieliśmy, że te historyjki wzbudzają wstręt, i spodziewaliśmy się, że będą wywoływać natychmiastowe potępienie moralne. Tylko 20% badanych uznało, że Julie i Mark postąpili właściwie, uprawiając seks, a jedynie 13% oceniło, że Jennifer nie zrobiła nic złego, zjadając kawałek ludzkich zwłok. Kiedy jednak Scott poprosił badanych, żeby uzasadnili swoje sądy, zaobserwował wzór reakcji zgodny z modelem Hume’a – dokładnie taki, jakiego oczekiwał. W wypadku historyjek niekrzywdzącym naruszeniu tabu ludzie wymyślali dużo więcej uzasadnień i wycofywali się z nich dużo częściej niż w reakcji na którykolwiek z pozostałych scenariuszy. Wydawali się miotać bezładnie, wyrzucając z siebie kolejne powody i rzadko zmieniając zdanie, kiedy Scott wykazał, że ich ostatnie uzasadnienie jest bezużyteczne. Oto zapis jednego z wywiadów dotyczących historyjki o kazirodztwie:


EKSPERYMENTATOR: Co o tym myślisz, czy Julie i Mark postąpili źle, uprawiając seks?

BADANY: Tak, myślę, że to było bardzo złe. To dlatego, że jestem bardzo religijny i uważam, że kazirodztwo jest złe. No, nie wiem.

E: Jak sądzisz, dlaczego kazirodztwo jest złe?

B: Hm, no, tak w ogóle, słyszałem... nie wiem nawet, czy to prawda, ale gdyby ta dziewczyna zaszła w ciążę, to dziecko urodziłoby się chore, tak się dzieje w większości podobnych wypadków.

E: Ale Mark i Julie użyli prezerwatywy, a Julie brała pigułki antykoncepcyjne.

B: Ach, rzeczywiście, tak było.

E: Więc nie mogli mieć dziecka.

B: Hm, wydaje mi się, że najlepszym zabezpieczeniem jest abstynencja, ale, hm... no, nie wiem, po prostu wydaje mi się, że to było złe. Nie wiem... jakie było pytanie?

E: Czy postąpili źle, uprawiając seks?

B: Tak, myślę, że to było złe.

E: A ja próbuję się dowiedzieć, dlaczego, Twoim zdaniem, to było nie w porządku.

B: Dobrze... hm... no cóż... niech pomyślę. Aha, ile oni mieli lat?

E: Byli studentami, koło dwudziestki.

B: Ach tak (sprawia wrażenie zawiedzionego). Nie wiem. Po prostu... nie tak nas wychowano. Nie i już! To znaczy... mnie tak nie wychowano. Myślę, że większości ludzi też nie (śmiech). Po prostu myślę, że nie powinno się... ja bym tego nie zrobił... no, po prostu... tak się nie robi. Nie widuje się takich rzeczy. To nie jest, hm... to niedopuszczalne. To chyba wszystko.

E: Ale przecież nie powiedziałbyś, że wszystko, czego nie przywykliśmy oglądać, jest złe, prawda? Gdybyś na przykład nie widywał kobiet pracujących poza domem, czy uważałbyś, że kobiety, które pracują zawodowo, postępują źle?

B: Hm... no cóż... o rany! To trudne. Naprawdę... chodzi o to, że... nie ma mowy, żebym zmienił zdanie, ale po prostu nie wiem, jak wyrazić to, co czuję. To szaleństwo!


W zapisie tej rozmowy (oraz wielu innych) widać wyraźnie, że badani formułowali oceny moralne błyskawicznie i pod wpływem emocji. Rozumowanie było tylko sługą namiętności, a kiedy sługa nie znajdował dobrych argumentów, pan nie zmieniał zdania."


Tak samo jest z wami. Każdy z was (Krychu i Rafał) skacze panicznie z argumentu do argumentu i jak jeden pada, to wymyślacie na szybko kolejny - często równie absurdalny, jak poprzedni. Podobną dyskusję prowadziłem kiedyś z negacjonistą:

- Globalne ocieplenie nie może być prawdziwe, to wymysł.
- Dlaczego?
- Bo klimat zmieniał się zawsze, po świecie biegały dinozaury i było cieplej i teraz też nie dzieje się nic innego.
- Ale przeszłe zmiany klimatu miały inne czynniki, których teraz nie ma. Mamy obecnie nierównowagę radiacyjną, która prowadzi do ogrzewania Ziemi.
- Ale wiatraki nie mogą nam dostarczyć dostatecznie dużo energii.
- To, że przejście na inne źródła energii jest trudne nie jest argumentem przeciwko temu, że jest globalne ocieplenie. Raczej świadczy o tym, że jest to bardzo trudna sytuacja.
- Wiesz, ja mam znajomego, który pracuje w centrum dyspozycji mocy i on mi mówił, że te całe OZE to ściema i nie ma szans, żeby w ten sposób robić prąd.

itd. itp.

12.08.2017 15:03 observer

@Rafał
"Czy można stworzyć taką oto ideologię która oderwałaby te komunistyczne ścierwa od poważnych problemów klimatu?"

Tak. Takim czymś jest nauka.

Naukowcy abstrahują od problemów politycznych prowadząc badania naukowe. Chyba, że uważasz inaczej i część fizyki uważasz za prawicową a część za lewicową?

W takim razie odpowiedz mi, czy zasada zachowania energii jest prawicowa czy lewicowa?
A równania Maxwella są po której stronie?
To może teoria względności jest lewacka, bo przecież Einstein był w swoich poglądach socjalistą a nawet komunistą?
@Rafał
"Czy jest tu ktoś na tym portalu komu od pedalstwa, LGBT, nachodżców, aborcji na życzenie, robi się niedobrze a mimo to jest przekonanych że trzeba działać w kwestii klimatu?"

A dlaczego chcesz to koniecznie łączyć?

Co ma wspólnego orientacja seksualna z transferem promieniowania przez atmosferę i widmami absorpcyjnymi cząsteczek CO2?

Czy w związku z tym, że Einstein był zagorzałym socjalistą, to oznacza, że książki z teorią względności należy palić na stosach?

Możesz mi to wyjaśnić?

12.08.2017 16:43 observer

@Rafał

Widzę, że ktoś jednak czyta twoje wpisy, bo zmieniło się zdjęcie Trumpa.

13.08.2017 10:15 krychu

@ observer

"Dlatego też nie dziwi mnie, że jesteś tak łatwym celem propagandy rządowej mediów głównego nurtu. To są głupie przekazy adresowane do ciebie, a ty je bierzesz i przyjmujesz jako prawdziwe, bo odpowiadają twoim poglądom politycznym. Fakty cię kompletnie nie interesują, bo starasz się wyszukiwać te informacje, które potwierdzą twoje przesądy."

Rozumiem, że w twoim prostym toku rozumowania w Polsce są dwie drogi stuknieta opozycja (PO, N , KOD itd) i obecna partia rządząca. Jesli sie nie zgadzam z twoim argumentami to jestem wrzucany do worka z PIs. W Polsce jest więcej ugrupowań i wszystko nie jest takie czarne i białe jak w twoim prostym swiecie.

@ observer
"Sam fakt, że zaproponowałeś, aby Komisja Europejska zajęła się Ukrainą (która nie jest w UE i nie ma zobowiązań takich jak członkowie UE)"

nie napisałem, że jest w unii a ty jak zwykle (nie pierwszy raz), obróciłeś komentarza tak aby wyszło na Twoim

Jednak ponawiam pytanie czy jesli jakiś kraj nie jest
w Unii to można korumpować polityków i na potęgę pozyskiwać drewno z tego kraju, które jest wycinane nielegalnie i z brakiem poszanowania "praw przyrody"(lasy karpackie)?
Gdzie KE tak dziarsko broni lasów i puszczy wśród swoich członków a zezwala aby Ci sami pozyskiwali w taki sposób drewno z poza obszarów wspolnoty w sposób rabunkowy.?

@ observer
"Rady dawaj sobie sam. Postaraj się tutaj chociaż raz napisać coś konstruktywnego, zalinkować jakiś artykuł, pomyśleć chociaż raz samodzielnie a nie za pomocą łatwKSPERYMENTATORych w odbiorze fakowych newsów i "mądrości znajomych".

No właśnie po co mam linkować jakies artykuły jak każdy linkowany artykuł jest dla Ciebie sponsorowany przez konsorpcja paliwowe albo przez prawicowe itd. Tylko twoje artykuły, słowa i przekonania mówia prawdę.
@ observer
co do pierwszej historyjki i pytania postawionego przez eksperymentatora

Co o tym myślisz, czy Julie i Mark postąpili źle, uprawiając seks?

oczywiscie, że źle pozwalajac na takie dewiacje stajemy się coraz bardziej "otwarci" i po jakimś czasie pedofilia i zeofilia też stanie się czymś normalnym.

13.08.2017 11:34 Observer

@Krzychu

Czyli ciągle nic nie rozumiesz. KE nie zajmuje się takimi sprawami bo Polska i inne państwa UE nie dały jej takich kompetencji.

Korupcją zajmuje się policja i prokuratura.

Co do cytatu z książki - kompletnie go nie zrozumiałeś . Dodtkowo potwierdziles slusznosc tezy autora.

Piszę z komórki, więc nie mam czasu się do wszystkiego odnieść. Ale ma to małe znaczenie w twoim przypadku, bo to wszystko jak grochem o ścianę. Nie chcesz nawet słuchać, a co dopiero rozumieć.

13.08.2017 13:05 Krychu

@ Observer -

Mi tu nie chodzi czy KE ma kompetencje ale czy to jest fair postępować u siebie "zgodnie z przyrodą" a u innych niszczyć ta przyrodę?
Przecież żyjemy na jednej planecie!

13.08.2017 13:49 Observer

@ krychu
KE podejmuje jakieś działania na Ukrainie?

Chcesz wprowadzić klasyfikację tego co jest bardziej lub mniej fair? W takim razie niszczenie własnej przyrody jest najbardziej nie fair. Dlatego będę dalej pisał o działaniach Szyszki w Polsce.

13.08.2017 16:15 logic

@Rafał
Sam widzisz to forum zostało zdominowane przez jednego lewackiego trola obserwera. To jest jakiś nawiedzony ideolog lewicy - świr odradzam pruby dyskusji z nim - na racjonalne argumenty wypisuje kłamstwa a na koniec obraża.
Jesli tak wygląda zielona polityka to nie gwarantuje to nic ponad zniszczenie planety bo ludzie w koncu wszystko zanegują.
Bo co zrobi w końcu taki typowy zachodni europejczyk jak mu zieloni neomarksisci razem z ochroną klimatu serwują poprawność polityczną, islam, imigrantów i reszte tego syfu ? - w koncu odrzuci wszystko a nie stało sie tak jeszcze bo nie został ostatecznie przyparty do muru. Srodkowi europejczycy są o wiele mniej urobieni przez marksistów dla tego pro europejskie skompromitowane partie zostały odsunięte.

13.08.2017 16:31 Mariusz

Logic
A mógłbyś wytłumaczyc co to jest ten marksizm ? Co ma wspólnego z Marksem to cos czego tak nie lubicie?

13.08.2017 16:46 logic

@obserwer
Nie przytaczaj tu ksiązki jakiegoś prawdopodobnie lewicowego autora zwolennika tzw. szkoły frankfurckiej.
Cytujesz tu jego "dzieło" i co chcesz tym niby udowodnić ? Bo lewicowi "intelektualisci" sa w stanie wszystko udowodnić. Wiec okazuje sie że kaziroctwo jest ok - pal sześć już to że uprawiają sex dla przyjemnosci ich sprawa - gożej że prezerwatywa nie daje 100% gwarancji zapobiezenia zajsciu w ciąże. I co jak jednak ona by zaszła w ciążę - urodzi dziecko z wadą genetyczną czy abrortuje ? A jesli wada bedzie ukryta i wyjdzie dopiero po porodzie to co ? zabije to dziecko tłuczkiem do mięsa ? Nie bez powodu kodeks karny penalizuje kaziroctwo. Dalej kanibalizm to preferencja kulinarna tylko szkoda że lewacki autor nie zadał sobie pytania co sie stanie jak ona naprawde rozsamakuje sie w ludzkim miesie i nie postanowi w koncu zjeść świeżego miesa i w tym celu nie zamorduje.

Wiec okazuje się że kaziroctwo jest OK, kanibalizm to tylko preferencja kulinarna, pedofilia jest dobra dla dziecka. Jestem ciekaw czy w koncu ktoś postanowi dać opur temu lewackiemu szaleństwu bo te pierdoły wypisywane w tej książce aż szkoda komentować. I ty śmiesz zażucać prawicy to że nie ma argumentów ?
To wy lewica nie macie argumentów. Z reszta nie ma czegoś takiego jak prawica - są tylko obłąkani lewacy i ci z drugiej strony któży zachowali resztki zdrowego rozsądku.

Nie zasłaniaj sie nauką bo wy robicie standardowo ku....ę z logiki nauki i prawa w tzw. paralmęcie europejskim.

13.08.2017 16:58 logic

@ Mariusz
Marksizm to ideoligia która doprowadziła do śmierci skromne kikadziesiąt milionów ludzi w XX wieku i w zasadzie doprowadza dalej.
Marksizm lezy u podstaw unii europejskiej - patrz Altiero Spinelli i jego manifest z Ventotene. UE ma się stać totalitarnym superpaństwem z własną armią i centralnym rządem w Brukseli / Berlinie oczywiscie suwerenne państwa maja już wtedy nie istnieć. Dalej w skrucie - marksisci czyli lewica przejeła w latach 70 ochronę środowiska i klimatu jako tzw. partie zielonych - czyli z powaznego tematu zrobili sobie zasłonę do przemycenia na grunt społeczny reszty swoich wynaturzeń. Pisząc lewicowe wynaturzenia mam na myśli to co obecnie obserwujemy w zachodniej UE - czyli jezyk poprawnosci politycznej i zwiazana z tym cenzura, akceptacja dla wszelkich dewiacji i promocja ich, islamizowanie europy, nieszczenie chrzescijaństwa.
Oczywiście pisząc marksizm mam na mysli ten nowoczesny marksizm zwany neomarksizmem dostosowany do realiów XX wieku.

13.08.2017 18:19 Observer

@login

ROTFL.

Właściwie to nie muszę ci odpowiadać. Sam się kompromitujesz. Cytat z książki Jonathana Haidta dałem specjalnie w całości. Niestety jest to za trudny tekst. Nie potrafisz to zrozumieć. Otóż te dwa przykłady zostały specjalnie tak skonstruowane aby budzić intuicyjnie odrazę. Istotne nie jest to, czy badani uznawali to za nieakceptowalne, tylko jakich używali argumentów.

Były też przykłady z Twojego kręgu kulturowego. Był przykład kobiety która zjadła posiłek z mężczyzną. Było to akceptowalne w naszej (zachodniej) kulturze, ale nieakceptowalne w twojej.

Nie mam czasu na długie dyskusje,a z kolei uczenie Ciebie nie ma sensu, bo jesteś odporny na wiedzę. Nawet polskiej ortografii nie zdołałeś się nauczyć mimo tylu lat w Polsce.

Przez najbliższy czas moje komentarze będą mocno ograniczone. Pisanie z komórki jest uciążliwe więc w najbliższym czasie będą zabawiać czytelników komentarzami logic i inni. Jak wrócę to może się odniosę do niektórych merytorycznie.

13.08.2017 18:40 irek

@Observer

abyś nie czuł się samotnym marksistowskim trollem, napiszę tylko, że robisz tu dobrą robotę, tymczasem życzę odpoczynku od potyczek z Krychu, Logic & co.

:)

13.08.2017 20:33 Logic

@obserwer
Nie kłam i nie manipuluj i nie zaczynaj ze mna bo znowu wyjdziesz na idiotę.
Autor dał te przykłady specjalnie zeby wywołać w czytelniku refleksje i akceptację dla tego typu zachowań tak to należy rozumieć.

Ty wyznajesz kult islamu wiec to chyba w twojej jest nieakceptowane jedzenie posiłku z kobieta.

Hahaha lewacki nauczyciel sie znalazł - przygłup.

13.08.2017 20:44 Krychu

Logic - nie denerwuj się:)
Observerm jest Tak, ze jak coś jest dla niego nie wygodne to wymija się od odpowiedzi. Niestety może Observer by chciał coś napisać od siebie ale niestety jego mocodawcy mu tego zabraniają.

Ma tu małe grono wiernych czytelników i to to trzyma na duchu

13.08.2017 20:53 Mariusz

Logic
1. No to widzisz idee Jezusa stworzyły chrześcijaństwo. A chrześcijaństwo zabiło dziesiątki milionów ludzi. Do kosza z chrześcijaństwem ? Czy Jezus jest temu winien co robiła Święta Inkwizycja?

Jesli nie jest to może Marks nie jest winien temu co robili bolszewicy, czy maoiści?


2. "UE ma się stać totalitarnym superpaństwem z własną armią i centralnym rządem w Brukseli"

Ale to, że USA istnieją obecnie w postaci superpaństwa - federacji z centralnym rządem i jedną armią ci juz nie przeszkadza ? A wiesz że Niemcy to federacja landów? Czy może powinno sie tą fedrację rozbić bo inaczej to Niemcy żyją w kraju totalitarnym ? I dlaczego wcześniej nic nie wspominałem o tym jak totalitarny reżym panuje w Niemczech(Rosji, USA czy innych kraju federalnym) WŁAŚNIE DLATEGO, że jest to federacja ?

Prawda jest taka, że fundamentem UE jest zrozumienie czy tez konsensus co do tego że mamy pewne wspólne interesy. A także wspólne problemy. I że lepiej jest widzieć te wspólne interesy i wynikającą stąd potrzebę współpracy niż widzieć konflikty i potrzebę stawiania wszedzie granic. Dla mnie dawno można było zlikwidowac światowe armie i stworzyć jedna kontrolowana przez ONZ. To byłby koniec wojen na świecie i koniec kosztownych zbrojeń. Jedna światowa waluta dałaby doskonale stabilną platformę do handlu i oszczędzania. Jeden język pozwoliłby swobodnie komunikować się każdemu z każdym już po ukończeniu podstawówki, a zaoszczędzone 3000 godzin na naukę języków obcych wykorzystane na budowę domu dałoby każdemu lepsze schronienie lub wykorzystane na naukę nowej umiejętności dałoby każdemu dodatkowa cenna umiejętność.
Jak widać życie w świecie postnarodowym byłoby znacznie bezpieczniejsze, bogatsze i wygodniejsze. Ale niektórzy wolą ciągle przegrywać w bohaterskiej walce z trudnościami i przeszkodami, które .... sami sobie nawzajem rzucają pod nogi.
Dla mnie państwo narodowe to obdarty gobelin mitu. Nie da się go jednak całkiem zlikwidować przy obecnych róznicach ekonomicznych i takiej ilości różnych wariatów jakie żyją tu i tam - bogatsze i lepiej zarządzane regiony zostałyby zadeptane przez hordy leniwych pierożków spragnionych łatwej kasy. Jestem za fedracja państw narodowych. Przy czym państwa w tej fedracji muszą mieć nie tylko prawo ale i obowiązek chronić swoich obywateli przed różnymi niekorzystnymi aspektami przepływów przede wszystkim ludzi - czy mówiąc konkretnie nikt nie ma prawa wymagać od powiedzmy Norwegów żeby wpuścili do swojego kraju jakieś nieograniczone ilości ludzi z Afryki, czy żeby wpuścli kogokolowiek kto może sprawiać problemy.
Czyli jestem za mądrze zaprojektowaną federacją państw narodowych nie tylko europejską ale nawet światową. Taka federacja mogłaby prowadzić znacznie skuteczniejszą politykę klimatyczną od obecnej wykorzystują choćby pieniądze zaoszczędzone na durnych zbrojeniach

Długo by gadać ale patrząc po osiągnięciach w różnych dyskusjach, w których brałem udział ja i różni znajomi to efekty przekonaywania neolibów są żadne i nie ma sensu tego robić.

13.08.2017 22:26 WJ

@IREK
Wspieram również "robotę" OBSERVER-a :)

14.08.2017 13:24 logic

@Mariusz
1. Chrzescijanstwo sie zreformowało i obecnie jest w defensywie po za tym lewicowa UE niszczy chrzescijanstwo cały czas.
Marksisci nie zreformowali się - poczytaj sobie dzieła marksa on już w 1948 w swoim manifescie napsał wprost że komunizmu nie uda sie wprowadzić bez terroru a w innych swoich dziełach pisał wprost o ludobójswie.
Marksisci dalej chca kazdego wyzwalać chocby na siłe. To samo jest z islamem który zalewa europę - nie zreformował się i dalej chce siłą nawracać na swoja wiarę.
Poczytaj sobie manifest z Ventotene i manifest komunistyczny marksa to w zasadzie to samo.

2. Mylisz się USA to stany zjenoczone ameryki ale dobrowolnie - maja wspólny język kulturę. Natomiast UE nie ma wspólnego języka ani kultury mozna mówić o kultuże eurpejskiej ale to nie jest to samo co USA czy Unia brytyjska. Próba nazucenia superpaństwa miała już miejsce w 2005 na szczescie niektóre państwa odrzuciły tzw konstytucje europejską.

To dziwnie UE rozumie ten konsensus mieszajac sie bezczelnie w wewnetrzne sprawy Polski i wymyslajac kompetencje których nie ma.
I jak Polska sie nie zgodzi na islamistow albo chce zreformowac sady to sie tej armii przeciwko niej użyje bo do tego ma to słuzyć. Naczytales sie kolego lewicowej propagandy o koncu wojen.
A Schulz powiedział dwa lata temu ze jesli Polska nie przyjmie islamistów to nalezy interweniowac zbrojnie - nie pamietasz ? czy nie chcesz pamietać ?
Na razie to na Euro kozystaja tylko niemcy a gdzie indziej jest kryzys - poszukaj sobie.
Niemcy chcą wprowadzac obowiazkowo arabski w swoich szkolach a potem moze w calej Europie - to o ten jezyk ci chodzi ?
Jak na razie to lewicowa UE ciągle ochoczo twozy problemy a potem z uporem maniaka nieudolnie je rozwiązuje.
Czyli chcesz likwidacji państw narodowych ale tak naprawde jej nie chcesz bo chcesz kontroli nad przepływem osób - wiec przeczysz sam sobie - tak nie będzie o wszystkim bedzie decydować Bruksela a tobie wolno bedzie wybrac sobie miejscowego nadzorce raz na 4 lata i to jak dobże pujdzie. Jakc i każą przyjąc 100 tys islamistow na rok to nie ma odwołania inaczej interweniuje europejska armia.

Kolego jedyne co potrafią zaprojektować marksici to totalitaryzm. System o którym mowisz byc moze kiedyś bedzie mozliwy ale napewno nie na siłe i na zupełnie innych zasadach.

14.08.2017 13:31 WJ

@LOGIC
A jak oceniasz to co "zaprojektował" dla Polski prezes?
Jakieś analogie ?

14.08.2017 20:03 Mariusz

Ja mam to coś komentować?
chyba nie

14.08.2017 22:06 Logic

@WJ
A co on takiego zaprojektował ?
@Mariusz
Fakt moze lepiej nie - po co dalej robic z siebie
idiotę.

15.08.2017 3:53 gupol(szukam w OZE)

o, kolejna bezsensowna dyskusja o "wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą" dla zabicia czasu.
podobno najbardziej zaciekłe dyskusje prowadzą ludzie którzy prawie się ze sobą zgadzają. cóż, grunt to dobrze się bawić przed koncem świata. nic innego nam nie pozostało,

15.08.2017 7:11 Rafał

@Logic
Przytoczyleś masę świetnych argumentów.
Ale jednocześnie udowodniłeś że ten poświęcony przez ciebie czas poszedł na marne.
Karoń twierdzi że umysły tych ludzi zostały już tak głęboko przeorane że żaden argument do nich nie trafia.
Dlatego ja sobie daje spokój z dowodzeniem logicznym, na końcu i tak ktoś wyskoczy z inkwizycją.

15.08.2017 14:25 mol

Gupol
Wolę Boże Narodzenie bo mam wyższy dodatek niż na Wielkanoc :p

16.08.2017 2:52 gupol(szukam w OZE)

hehe ale z ciebie świnia. jak można woleć boże narodzenie??!! przecież na wielkanoc jest bardziej zielono;D. zielony ci się nie podoba? to jest hańba i zdrada narodowa...;p

16.08.2017 22:29 whiteskies

@LOGIC
A jak oceniasz np. Rosyjską Cerkiew Prawosławną? Zreformowała się? Nie wspomnę o chrześcijańskiej przecież Cerkwi Serbskiej i Świętosawie? Restariocjanie? A taki idlam katolicki niejako jak Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa?Chyba nie wiesz o czym piszesz, pisząc o chrześcijaństwie...

17.08.2017 13:48 logic

@Whiteskies
Ty tak serio czy żarty sobie robisz ?
Kiedy ostatnio cerkiew nawoływała do nienawisci i przeprowadzania zamachów samobójczych ?

21.08.2017 22:22 observer

@Rafał
"@Logic Przytoczyleś masę świetnych argumentów. "


Chyba śnię. Właśnie potwierdziłeś tezy Jonathana Haidta. Jesteś w stanie zaakceptować dowolną bzdurę, która potwierdza twoją opinię?

Nie będę się wytrząsał nad bzdurami logica, ale zadam ci jedno pytanie:
Logic napisał, że Polska została włączona do UE siłą (a nie dobrowolnie, tak jak powstały Stany). Naprawdę tak uważasz? Logic nie słyszał nawet o wojnie secesyjnej.

@Logic
"Kiedy ostatnio cerkiew nawoływała do nienawisci i przeprowadzania zamachów samobójczych ?"

A który kościół wg ciebie nawołuje do nienawiści i przeprowadzania zamachów samobójczych? Poproszę z cytatem tego nawoływania.

@Logic
"Autor dał te przykłady specjalnie zeby wywołać w czytelniku refleksje i akceptację dla tego typu zachowań tak to należy rozumieć."

"Należy to tak rozumieć"? A kto ci każe tak to rozumieć? Wiesz logic, może lepiej już nie czytaj żadnych książek, skoro nie potrafisz ich zrozumieć.


@Logic
"Ty wyznajesz kult islamu wiec to chyba w twojej jest nieakceptowane jedzenie posiłku z kobieta."

To był przykład z twojej kultury. Badania były przeprowadzane w Indiach. Było to porównanie Indii i USA.

Pełen cytat z książki:
"Zachowania, które wg Hindusów są złe, a w ocenie Amerykanów - dopuszczalne:
[...]
- Pewna kobieta ugotowała ryż i chciała zjeść posiłek razem ze swoim mężem i z jego starszym bratem. Zjadła z nimi (oceń postępowanie kobiety).
[...]
Przykładowe historyjki wykorzystane w Schweder, Mahapatra i Miller 1987."

Tutaj link do pracy opisującej badania
https://www.researchgate.net/profile/Richard_Shweder/publication/245823535_Culture_and_moral_development/links/586e9df208ae6eb871be1cfd/Culture-and-moral-development.pdf

@Rafał

Należy ci się drobne wyjaśnienie. Logic nie jest katolikiem. On wierzy w reinkarnację.

22.08.2017 16:02 logic

@Obserwer
A gdzie napisałem to że Polska została włączona do UE siłą ? Zmuszanie do integracji siłą zacznie się teraz.
Gwoli ścisłosci polacy zostali oszukani i dla tego zgodzili się na UE.

Heh twój islam cały czas do tego nawołuje. Islam to nie "kosciół" jak bys nie zauważył tylko sekta.

Ty nic nie rozumiesz i zwyczajnie kłamiesz. Wystarczy że ktos nie zgadza się z teoriami tzw, szkoły frankfurckiej i w waszym mniemaniu nic nie rozumie.

Heh moja kulturą jest kultura środkowo Europejska.

No i teraz mnie lewaku zacznij przesladować bo wieże w reinkarnację zreszta z tobą prymitywny marksisto nie bedę rozmawiał na temat wiary bo jak to mówią - nie rzucaj pereł przed wieprze.

23.08.2017 8:13 observer

@Logic
"A gdzie napisałem to że Polska została włączona do UE siłą ?"

Tutaj:
"2. Mylisz się USA to stany zjenoczone ameryki ale dobrowolnie - maja wspólny język kulturę. Natomiast UE ..."

Porównałeś UE do USA i napisałeś, że USA jest państwem zjednoczonym dobrowolnie (w domyśle: w przeciwieństwie do UE).
"Zmuszanie do integracji siłą zacznie się teraz."

Jak zostaniemy zmuszeni? UE wyśle wojsko?

"Gwoli ścisłosci polacy zostali oszukani i dla tego zgodzili się na UE."

Jak zostali oszukani?

"Heh twój islam cały czas do tego nawołuje."

Nie jest to mój Islam. Ja nie zauwazyłem, by Islam nawoływał do terroryzmu. To raczej Islam jest narzędziem w rękach terrorystów (który już teraz przegrali).

@Logic
"Heh moja kulturą jest kultura środkowo Europejska."

Reinkarnacja nie jest częścią kultury europejskiej.

@Logic
" ... zacznij przesladować bo wieże w reinkarnację ..."

Nikt cię nie prześladuje. To ty nawołujesz to prześladowania obcych kulturowo. Nawet kiedyś wrzuciłeś zdjęcie karabinu maszynowego, jako sposób na "obcych kulturowo".

Należysz do innej kultury niż chrześcijańska. To jest fakt. Tylko tyle.

23.08.2017 15:09 logic

@obserwer
Skoro nie nauczyli cie czytać ze zrozumieniem to już wina twojego nieuctwa. Zacytuj dalszą cześć mojej wypowiedzi - nigdzie nie napisalem nieuku że kraje wstapiły do niej pod przymusem porównałem tylko te obie unie.

Dokładnie jesli powstanie tzw. europejska armia o czym mówi niedwuznacznie toważysz Juncker to bedzie na pewno pacyfikować swoje przyszłe nieposłuszne dzielnice.

Polakom wmówiono że wstępuja do wspólnoty europejskiej czyli ogranizacji o wolnym przepływie ludzi z udogodnieniami jak schengen. Natomiast w 2009 wspólnota europejska przekrztałcila sie w Unie europejska po podpisaniu traktatu lizbońskiego czyli powstalo cos zupełnie innego do czego wstepowaliśmy. W dodatku utracilismy suwerenność bo Polska uznala wyższość prawa unijnego nad krajowym i o ile teraz jeszcze mozna go nie przestrzegać bo nic nam nie grozi - najwyzej obetna nam jałmuznę to po powstaniu armii juz nie bedzie to takie proste. Wielka Brytania ma świadomość tego dla tego jak najszybciej chcą opuścić UE nawet bez umowy.

Hehs to poczytaj sobie koran i hadissy mam ci zacytować "zabijajcie niewiernych gdziekolwiek ich spotkacie" "zona ma być posłuszna mężowi" itd.
Ty głupi jesteś czy też głupiego udajesz ?
Jak to nie jest to twój islam ? Wiec chcesz powiedzieć ze wyznajesz islam ?
Uuuu kolego to chyba trzeba bedzie ABW zainteresować twoja osobą. I musze zwiekszyć wysiłek na żecz delegalizacji tej sekty.

Juz ci mówilem nie bede z toba rozmawiał o religii czyli rzucał perły przed wieprze.

Ja nawołuje do przesladowania islamu który przesladuje i terroryzuje.
W koncu nie będzie innego wyjscia tylko strzelać do was w w samoobronie - mi ręka nie drgnie.

23.08.2017 21:48 observer

@Logic
"Zacytuj dalszą cześć mojej wypowiedzi"

Do drugiej części nie sformułowałem uwag. Zdziwiła mnie pierwsza. Skoro jako argumentu w porównaniu UE do USA użyłeś stwierdzenia, że USA są dobrowolne, to zrobiłeś to dlatego, że uważasz, że członkostwo UE też jest dobrowolne? I to była wg ciebie różnica?

Czy wg ciebie członkostwo państw europejskich było dobrowolne?

W kwestii twojej wypowiedzi mam pytanie: jak ocenisz wojnę secesyjną? Wojna jako rodzaj dobrowolnych negocjacji z secesjonistami?

Polecam zapoznać się z historią
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_secesyjna

@Logic
"Uuuu kolego to chyba trzeba bedzie ABW zainteresować twoja osobą."

ABW to można zainteresować tym, do czego ty nawołujesz w swoich komentarzach. Co jakiś czas piszesz, że należy do ludzi strzelać, podajesz linki do zdjęć karabinów, itp. itd.

Natomiast każdego, kto zwraca ci uwagę, że ludzi nie można tak po prostu zabijać, bo masz takie widzimisie wyzywasz i bluzgasz.

W mojej ocenie to ty nawołujesz do działań terrorystycznych i bez względu na to, jak bardzo będziesz mnie wyzywał to będę zawsze powtarzał, że strzelanie do ludzi na ulicy (do którego nawołujesz) jest nieakceptowalne. Dla mnie jesteś podżegaczem-terrorystą.


@Logic
"W koncu nie będzie innego wyjscia tylko strzelać do was w w samoobronie - mi ręka nie drgnie."

Od dawna masz te urojenia, w których widzisz "ONYCH, którzy cię atakują i musisz do nich strzelać"? Jeśli rzeczywiście ktoś cię atakuje na ulicy to może zgłoś to na policję? A jeśli tylko ci się wydaje, to może zgłoś się do lekarza.

24.08.2017 12:46 logic

@obserwer
Nie bede sie tobie tłumaczył napisze ci tylko że porównałem obie Unie i wykazałem w czym UE jest gorsza - wszystko masz w moim tekscie.
Członkostwo w UE było dobrowolne bo na tym to oszustwo polega.
Oszust też nie przystawia ci spluwy do głowy - zaufaliśmy że UE jest poczciwą organizacją i teraz mamy to co mamy.
Nie mieszkam w USA i nie interesuje mnie ich wojna - mieszkam w Polsce i interesuje mnie uzurpowanie sobie przez unie niemiecką coraz większych praw do kierowania moim krajem.

Jesli zaczniecie przejmować kraje UE i wprowadzać prawo szariatu to trzeba bedzie was wystrzelać nie bedzie innego wyjścia.

Nas polaków w tym mnie jeszcze nie atakują bo PiS nie zgodził się na zalanie Polski islamem. Nie jestem jednak jasnowidzem i nie wiem kto będzie rządził za powiedzmy lat 10 w Polsce i w zachodnej Europie. Sądząc po rozwoju sytuacji to na razie mamy rządy lewicy potem będzie rzadził jakiś mieszany układ lewica/islam a na koncu wladze przejmie islam.

Wiec wyznajesz ten islam czy nie ? - jesli tak to sie przyznaj odwaznie, czy sie boisz lub wstydzisz swojej "religii" ?

24.08.2017 21:46 observer

@Logic
"Członkostwo w UE było dobrowolne bo na tym to oszustwo polega.
Oszust też nie przystawia ci spluwy do głowy - zaufaliśmy że UE jest poczciwą organizacją i teraz mamy to co mamy."

Na czym polegało oszustwo z UE? Traktaty unijne nie są tajne, jest tam bardzo wyraźnie napisane do czego zobowiązują się członkowie. Jeśli się nie podoba, to można z UE w każdej chwili wystąpić - tak, jak robi to teraz GB (przyczyną byli imigranci zarobkowi z Polski).


@Logic
"Nie mieszkam w USA i nie interesuje mnie ich wojna"

A jednak wypowiadałeś się na temat wojny secesyjnej i napisałeś, że było to "dobrowolne". To jak to jest z tym twoim porównaniem?

Reasumując twoje porównanie:

USA: dobrowolne (wg ciebie)
UE: dobrowolne (wg ciebie)

USA: jednolita kulturowo (wg ciebie)
UE: niejednolita kulturowo (wg ciebie)

I to są te różnice pomiędzy USA i UE?

@logic
"Wiec wyznajesz ten islam czy nie ?"

Nie, nie wyznaję Islamu.

Jestem natomiast zdecydowanym przeciwnikiem metod terrorystycznych, które propagujesz tutaj w swoich komentarzach. Strzelanie do ludzi, którzy ci się nie podobają na ulicach jest dla mnie dokładnie tym terroryzmem, któremu się sprzeciwiam.

26.08.2017 15:38 logic

@obserwer
W traktatach nie było nic o przyjmowaniu islamu oraz o mieszaniu się UE w wewnetrzne sprawy Polski.
Mam nadzieje że w koncu wystapimy z UE to konieczne jesli mamy dalej istnieć jako suwerenne państwo.

Róznice są zasadnicze a chyba najważniejsza to to że USA nie jest marksistowska jak UE.

Kłamiesz wyznajesz islam bo sam się przyznałeś do tego dwa posty wyżej.

Jedź do Brukseli Paryża albo ostatnio do Barcelony i powiedz to swoim braciom w wierze.

27.08.2017 13:34 observer

@Logic
"W traktatach nie było nic o przyjmowaniu islamu oraz o mieszaniu się UE w wewnetrzne sprawy Polski."

Nikt nie mówi o przyjmowaniu Islamu. Nie spotkałem jeszcze żadnej osoby, która zostałaby zmuszona do przyjęcia Islamu.

Natomiast w drugiej kwestii nie masz racji. Traktat Unijny narzuca państwom członkowskim pewne zobowiązania. Ażeby w ogóle być w UE należy dostosować własne prawo do standardów unijnych. W Polsce taki proces trwał dobrych kilka lat, bo negocjacje zaczęły się jeszcze w latach 90.

@Logic
"Róznice są zasadnicze a chyba najważniejsza to to że USA nie jest marksistowska jak UE."

Hmm. A mógłbyś w punktach napisać, co rozumiesz przez "marksistowskość UE"?

A może chodzi ci o to, że rząd federalny w USA mniej miesza się w sprawy poszczególnych stanów niż władze UE w sprawy krajów członkowskich?
Czy wiesz w ogóle jakie są władze w UE i jakie są ich kompetencje w zakresie kształtowania unijnego prawa?

@Logic
"Mam nadzieje że w koncu wystapimy z UE to konieczne jesli mamy dalej istnieć jako suwerenne państwo."

Polacy nie podzielają twojego stanowiska. W końcu nic dziwnego, bo kulturowo bliżej ci do dalekiego wschodu (wiara w reinkarnację).

@Logic
"Kłamiesz wyznajesz islam bo sam się przyznałeś do tego dwa posty wyżej."

Oczywiście nie potrafisz poprzeć swojej tezy żadnym cytatem z mojej wypowiedzi.

Dwa posty wyżej zadeklarowałem, że jestem przeciwny terroryzmowi. Czy uważasz, że takie przeciwstawienie się terroryzmowi stanowi dla ciebie wyznacznik tego, że ktoś wyznaje Islam? Czy uważasz, że każdy przeciwnik terroryzmu wyznaje Islam?

28.08.2017 22:37 logic.

@obserwer
Sory ale z tobą to sie rozmawia jak mówiła moja swietej pamieci babcia "jak z dupą w nocy"
Podawać ci fakty a ty dalej swoje jak bys był oszołomiony ziołem.
PODAJE JESZCZE RAZ !
Manifest z Ventotene = Manifest komunistyczny Marksa
Na manifescie z Ventotene opiera się obecnie UE na tzn realizują go w praktyce. Nie realizują tradycji wolnosciowych Schumana tylko komunisty Spinellego. Nawet maja wypisane imie i nazwisko tego komunisty nad głównym wejsciem do euroburdelu.
Poniał ?
To sobie znajdź sądaż potwierdzajacy chęć wyjscia z UE jesli UE bedzie nam narzucać islam.

28.08.2017 22:47 logic.

@obserwer
Nie wiem i nie chce wiedzieć jak komunisci z Brukseli twożą stalinowskie prawo niszczące wolność.

Dyskutowałem już z marksistami ze strony "Federalizuj się" na FB i w pewnym momecie powiedzieli wprost że ich celem jest zniszcznie państw narodowych i przejecie władzy przez waską elitę a dokładnie jak sie wyraził jeden z nich "między innymi przez rodzinę powiązana z administratorem tej strony". Następnie usuneli całą dyskusje wszystkie moje posty po czym zablokowali mnie - taka jest w UE wolność słowa i demokracja - ja sie temu wcale nie dziwie ani nie mam do nich pretensji bo to są ich standardy - poprostu bede z tym walczył ze wszystkich sił.

30.08.2017 11:23 observer

@Logic
"Nie wiem i nie chce wiedzieć ..."

I nie będziesz wiedział. Wiedza ci niepotrzebna, ty po prostu wiesz.

Nie wiem, czy jest mi cię w ogóle żal. Zostaniesz na zawsze w swoim świecie opartym na niewiedzy i kłamstwie. Niewiedza i kłamstwo pozwala ci zachować komfort psychiczny i brak konieczności wysiłku umysłowego. To fajne na krótką metę, bo rzeczywistość i tak cię dopadnie.

Ostatnio pobito w Warszawie w linii 125 wierzącego w reinkarnację.

30.08.2017 16:19 logic

@Obserwer
No to uważaj bo takich "nie wiedzących" jak ja jest i bedzie coraz wiecej.

Wiec widzisz jakie są skutki wymuszania tolerancji na siłę - jeszcze 5 - 10 lat temu takie ataki były marginalne - nikt nie zwracał uwagi na ludzi o odmiennym koloże skóry. No i mamy kolejny przykład do czego wasza chora ideologia doprowadziła - pobity został być może nieszkodliwy sikh a tak kojazył sie z islamem i został pobity. Róbcie tak dalej a być moze niewinni zaczną ginąć na ulicach.

Was sie powinno lać ile wlezie. Lewactwo to robactwo słów już na was nie mam.

31.08.2017 19:49 observer

@Logic
"No to uważaj bo takich "nie wiedzących" jak ja jest i bedzie coraz wiecej."

To ty uważaj. W tym 125 to mogłeś być ty.

@Logic
"Wiec widzisz jakie są skutki wymuszania tolerancji na siłę"

Ja widzę, jakie są skutki nawoływania przez ciebie i tobie podobnych do "zabijania śmieci na ulicach".


Ten sikh to jest twoja i tylko twoja wina. Twoja i tobie podobnych.

31.08.2017 20:51 Logic

@obserwer
Raczej ty lewaku.

Dodaj komentarz

Kod
grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto