"The Age of Consequences" - pokaz filmu w Warszawie

Polska Izba Gospodarcza Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej zaprasza na bezpłatny pokaz filmu dokumentalnego pt. "The Age of Consequences", który odbędzie się 29 czerwca 2017 r. o godz. 12 w Kinotece.

Bilety zarezerwujesz tutaj

Zmiana klimatu to problem, który prędzej czy później dotknie całą ludzkość. Gwałtowne zjawiska pogodowe, podnoszenie się poziomu morza, susze i inne problemy przyczyniają się do wzrastania niepokojów społecznych i liczby migrantów szukających lepszego miejsca do życia. Jednym z aspektów związanych z ociepleniem klimatu, rzadko poruszanym medialnie, jest jego wpływ na światowe bezpieczeństwo. Coraz więcej naukowców i ekspertów zajmujących się obronnością podkreśla zależność między zmianą klimatu a nasilającym się terroryzmem. Niedobory wody i rosnące ceny żywności będą powodować walkę o dostęp do surowców naturalnych, a w konsekwencji konflikty i masową migrację.

"The Age of Consequences" to film ukazujący wpływ ocieplenia klimatu na rosnącą liczbę niepokojów społecznych przez globalnego bezpieczeństwa i stabilności. Autorzy filmu rozpatrują rolę zasobów naturalnych jako katalizatorów konfliktów w niestabilnych regionach świata. Generałowie, admirałowie i wojskowi weterani prowadzą widzów przez świat wojny w Syrii, arabskiej wiosny czy radykalistów z ISIS, szukając źródeł rosnących napięć.

W ramach specjalnego pokazu filmu zapraszamy na debatę podkreślającą najważniejsze aspekty dokumentu oraz oceniającą konsekwencje zmian klimatu dla Polski, szczególnie w aspekcie krajowego bezpieczeństwa ‒ nie tylko energetycznego. W debacie, moderowanej przez Piotra Maciążka, redaktora naczelnego Energetyka24.com, wezmą udział: generał Waldemar Skrzypczak, fizyk atmosfery Joanna Remiszewska-Michalak oraz wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej Tomasz Podgajniak.

Zarezerwuj bilet

"The Age of Consequences" - 29 czerwca 2017 r., godz. 12, Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki, pl. Defilad 1, Warszawa

Komentarze

22.06.2017 10:06 cios w ego

można spojrzeć na to z innej strony wpływ wojen na zmiany klimatu bardziej to zgodne z chronologią
ekspansja cywilizacji technicznej a zagłada życia i tak kot znowu stoi nogami na ziemi. miaaaał

22.06.2017 12:31 observer

@cios w ego

Klawiatura ci się zacięła. Napisz jeszcze raz.

23.06.2017 3:08 gupol(szukam w OZE)

kolejny film, te same argumenty, to samo straszenie. czyli kręcimy się dalej w kółko a nie zmienia się nic. kompletnie.

24.06.2017 1:52 Carlinfan

Co za propaganda.
Gadanie o klimacie i pokazywanie ISIS...

Dodaj komentarz

Kod
grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto