Fotowoltaika z Ikei w cenie 4,5 tys. zł/kWp

Konkurencyjna cena oraz możliwość zainwestowania w system fotowoltaiczny bez wkładu własnego przy korzystnym oprocentowaniu. Nowa oferta Ikei może wyznaczyć nowe standardy na polskim rynku fotowoltaicznym, przy okazji mocno napędzając jego rozwój.

Polska z pewnością nie jest potęgą jeśli chodzi o potencjał instalacji fotowoltaicznych. Mimo to Ikea zdecydowała się uruchomić w naszym kraju – jako czwartym na świecie po Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Holandii – sprzedaż domowych instalacji fotowoltaicznych.

Oferta, która od końca kwietnia jest dostępna w polskich sklepach Ikei, może być rewolucją dla krajowego rynku fotowoltaicznego. O ile Ikea we współpracy z Geo Solar może przejąć część klientów działającym do tej pory na rynku firmom z sektora PV, mogą one na tym również skorzystać, a pojawienie się ekspozycji z modułami fotowoltaicznymi w sklepach Ikei to doskonała akcja promocyjna i edukacyjna, która może tylko poszerzyć grono zainteresowanych montażem domowych instalacji fotowoltaicznych, sprawiając przy tym, że wzrośnie odsetek Polaków odróżniających panel fotowoltaiczny od kolektora słonecznego.

Ikea wybrała na partnera w zakresie sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych firmę Geo Solar – do tej pory mało znaną na polskim rynku solarnym, ale wchodzącą w skład znanego i bardzo aktywnego w ostatnich latach na polskim rynku OZE dewelopera farm wiatrowych GeoRenewables.

Fotowoltaiczna oferta w sklepach Ikei w naszym kraju już jest dostępna, a Geo Solar udostępnia na swojej stronie internetowej kalkulator umożliwiający prosty dobór i konfigurację instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb i warunków konkretnego gospodarstwa domowego. Użytkownik kalkulatora finalnie otrzyma przybliżoną cenę instalacji oraz kalkulację oszczędności generowanych dzięki autokonsumpcji produkowanej energii w okresie eksploatacji liczonym na 25 lat.

Komponenty instalacji

Moduły fotowoltaiczne dostarcza jeden z największych producentów na świecie Canadian Solar. Są dostępne w dwóch wariantach, tradycyjnym i z czarną ramą – w obu przypadkach o mocy 280 Wp.Na moduły przysługuje 10-letnia gwarancja produktowa oraz 25-letnia gwarancja na zachowanie 80 proc. uzysku energii.

Moduły fotowoltaiczne mogą być obsługiwane przez falowniki firm Zeversolar, należącej do największego producenta falowników na świecie SMA, lub przez sprzęt zaliczanego do czołowej półki producentów falowników izraelskiego producenta SolarEdge. W pierwszym przypadku gwarancja produktowa wynosi 10 lat, a w drugim 12 lat.

Instalacja fotowoltaiczna jest montowana na konstrukcji polskiego producenta Baks z Karczewa, który ma w ofercie konstrukcje zarówno dla dachów płaskich jak i skośnych, a także pod instalacje gruntowe. Tych ostatnich Ikea nie będzie jednak oferować. Gwarancja na konstrukcję wynosi 10 lat, a na montaż 5 lat.

Cena

Ceny wskazywane przez Geo Solar uwzględniają 15-procentowy rabat przyznawany posiadaczom karty Ikea Family, której wyrobienie jest tylko formalnością, a także ujmują 8-procentowy VAT obowiązujący w przypadku montażu systemów fotowoltaicznych na dachach domów (w przeciwieństwie do instalacji na innych powierzchniach, w przypadku których VAT wynosi 23 proc.).

Przeciętna cena instalacji fotowoltaicznych to 4,5 tys. zł/kWp (w tym 8 proc. VAT).Czym większa moc instalacji, tym niższa cena jednostkowa za zainstalowany kWp. Najtańsza instalacja pod klucz w wersji z 6 modułami fotowoltaicznymi o łącznej mocy 1,68 kWp ma kosztować ok. 10-11 tys. zł, czyli ok. 6-6,5 tys. zł/kWp.

W cenie instalacji jest wliczony 5-letni zdalny monitoring uzysków energii i serwis instalacji.

Kredyt do 100 proc. kosztów

Atrakcyjność nowej oferty Ikei podnosi możliwość sfinansowania instalacji fotowoltaicznej z preferencyjnego kredytu realizowanego przy współpracy z obsługującym klientów Ikei bankiem. Ogromy plus to brak konieczności wniesienia wkładu własnego i pokrycie z kredytu do 100 proc. kosztów inwestycji, przy oprocentowaniu na poziomie ok. 5-6 proc.

Popularyzacja – co istotne – dobrze wykonanych instalacji fotowoltaicznych za sprawą Ikei może pomóc polskiemu rynkowi fotowoltaicznemu, przysparzając nowych klientów działającym na nim firmom instalacyjnym.

Kluczowe znaczenie w tym zakresie będzie mieć – musząca iść w parze z niską ceną– jakość wykonanych instalacji i obsługi klienta. Tylko zadowoleni użytkownicy domowych systemów fotowoltaicznych przekonają do podobnych inwestycji swoich znajomych i sąsiadów.

Dostępny jest kalkulator z konfiguratorem, pozwalający zaplanować instalację PV na własnym dachu.

Na podst. Szczegóły oferty Geo Solar dla klientów Ikei. Instalacje średnio za 4,5 tys. zł/kWp

Komentarze

06.05.2017 6:04 Nowicjusz

Odnoszę wrażenie, że ZnR coraz bardziej upodabnia się do portalu Chrońmy Klimat.

06.05.2017 13:29 WJ

@NOWICJUSZ
Co Cię skłania do takiej opinii?
I pozwolę sobie zapytać - zdecydowałeś się na poznańską projekcję "Punkt krytyczny- energia odnowa" ? :)

06.05.2017 15:32 pole torsyjne

tysiąc razy napisać za mało że problem nie dotyczy energii a raczej naszych głów zwłaszcza naszych głów koronowanych. korona to taka blaszana atrapa czakry korony łączącej stworzenie z wszechistnieniem. blaszana korona w takim razie to dowód duchowego kalectwa.
http://www.maszke.pl/2013/04/czakra-korony-odczuwanie-jednosci-z-wszechswiatem/#.

06.05.2017 16:41 Nowicjusz

@WJ
Każdy portal powinien mieć swoją specyfikę. Tym bardziej, że tych rzeczowych jest tak niewiele.
NoK zajmuje się tematyką od strony stricte naukowej i bardzo dobrze.
Chrońmy Klimat to taki portal bardziej propagandowy, finansowany ze środków UE i realizujący dyrektywy z Brukseli.
ZnR to połączenie jednego i drugiego, z tym, że w ostatnim czasie, jak dla mnie, za dużo jest tego drugiego.
Czasami zbyt dużo jest tekstów zapożyczonych. Ja prowadząc bloga, nie raz poruszam tematy, omawiane równocześnie na innych portalach. Jednak nigdy nie powielam cudzych tekstów.
Faktem jest, że trudno co drugi dzień publikować własne autorskie teksty. Myślę, że dobrze byłoby, gdyby redakcja zdecydowała się na częstsze tłumaczenia opracowań i artykułów z innych języków. Polskich rzetelnych tekstów nt. zmian klimatycznych jest jak na lekarstwo, natomiast nie wszyscy, nad czym ubolewam, znają języki obce. Sam znam trochę niemiecki, ale najbardziej doskwiera mi nieznajomość angielskiego, a w tym języku ukazuje się najwięcej publikacji.
Tak więc zamiast przedrukowywać artykuły z jednego portalu na drugi, lepiej byłoby, gdyby publikowano więcej tłumaczeń.
A z projekcją filmu - na razie sam nie wiem.

06.05.2017 17:19 Mariusz

Nowicjusz
Więc informowanie o promocji Ikei to uprawianie euro-propagandy ??
Chyba nie masz sensownego zajęcia...

06.05.2017 17:55 Nowicjusz

@Mariusz
A co ma piernik do wiatraka? Czy potrafisz komentować bez robienia osobistych wycieczek? To świadczy nie tyle o twojej wiedzy ale arogancji.

06.05.2017 17:59 Nowicjusz

@Mariusz
Może zamiast pokazywania urojonej wyższości uzasadnisz swoje stanowisko?

06.05.2017 19:21 WJ

@NOWICJUSZ
Twoje argumenty dla mnie brzmią sensownie.

Zmobilizuj się do Poznania. Może to jednocześnie kolejna okazja by przekonać się, że Ludzie Myślący istnieją w realu ;) Mnie jest to coraz bardziej potrzebne...
Próbuję Kogoś zabrać ze sobą.
Chciałabym mieć u siebie w gminie, kilka tak Świadomych Osób jakie są na portalu...

06.05.2017 20:02 Mariusz

Ja mam uzasadniać swoje stanowisko? A jakie niby jest moje stanowisko wynikające z zadania tobie pytania ?

Może ty uzasadnij swoje stanowisko

bo to ty zaczałeś wycieczkę pod adresem ZnR że "ostatnio jest za dużo propagandy i realizowania dyrektyw UE"

Gdzie jest ta propaganda i na czym ona polega ?

08.05.2017 14:01 Wszystkowiedzący

Po co w ogóle uzasadniać swoje stanowisko, jak dla mnie to bez sensu. Nie jesteśmy w szkole ludzie.Ciekawsze są opinie spontaniczne i życiowe.
Nie przeżywajcie tego, że jest to portal popularnonaukowy i koniecznie trzeba "uzasadniać" swoje wypowiedzi. Z resztą nie wiem skąd Wam się wzięło to ,mylne przekonanie o " uzasadnianiu".

10.05.2017 16:14 papa ohara

Byłem dzisiaj w Ikea i rozmawiałem z panem zajmującym się sprzedażą paneli fotowoltanicznych. Aby uzyskać 1000 kWh energii elektrycznej rocznie (na razie nie ma możliwości magazynowania z powodu ustawy) trzeba zakupić cztery panele które wraz z montażem i falownikiem kosztują 12 000 złotych.

Inwestycja można śmiało powiedzieć: zupełnie nieopłacalna z punktu widzenia ekonomicznego.

10.05.2017 17:49 Mariusz

To montaż tych 4 paneli i falownika kosztuje chyba z 6000 zł. Nieźle sobie naliczają

Małe instalacje jest sens robic tylko we własnym zakresie. Ja jeszcze nie mam elektrowni PV. Nie stac mnie na instalację 5 kWp. Jak się dorobię to sobie kupię. Poza tym nie wiem jak będzie wyglądało moje zuzycie w tym roku, bo nie wiem czy przetrwa suszarnia ziół (dużo ludzi się wykrusza z biznesu z powodu małych cen) a od niej sporo zależy

10.05.2017 17:50 Mariusz

I tu pytanie bez ogródek - ilu z was korzysta z bezemisyjnych źródeł energii np własnej instalacji PV, pompy ciepła lub wiatraka ?

15.05.2017 10:33 Pi

Moja instalacja Koletory i fotowoltaika instalacja off grid Rozbudowa 11,4,2017 r.

https://www.youtube.com/watch?v=w_j8zXAamuI

15.05.2017 15:10 Pi

Moja instalacja fotowoltaika i koletory.

Koletory i fotowoltaika instalacja off grid Rozbudowa i modernizacja 1,8,2016r

https://www.youtube.com/watch?v=vM8nEfFo1gg

Koletory i fotowoltaika instalacja off grid

https://www.youtube.com/watch?v=0imFXECkz0w

19.05.2017 1:50 gupol(szukam w OZE)

@pi
fajnie. a ile Cię to wszytsko kosztowało?;) w sensie zakup, instalacja, konserwacja, utrzymanie...?

Dodaj komentarz

Kod
grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto