Zaproszenie na film "Punkt krytyczny - Energia odNowa"

W maju w różnych miastach Polski odbywać się będą połączone z dyskusją pokazy filmu dokumentalnego "Punkt krytyczny - Energia odNowa", przy którego produkcji uczestniczyłem jako konsultant, pojawiam się też w filmie.

14 maja, Seans w Warszawie

22 maja, seans w Krakowie

23 maja, seans w Katowicach

24 maja, seans we Wrocławiu

25 maja, seans w Poznaniu

26 maja, seans w Łodzi

29 maja, seans w Szczecinie

30 maja, seans w Gdańsku

31 maja, seans w Bydgoszczy

Będę uczestniczyć w panelach dyskusyjnych we wszystkich miastach, a po seansie jestem (w miarę możliwości :) do dyspozycji.

Strona Filmu

Komentarze

27.04.2017 13:57 WJ

@MARCIN POPKIEWICZ
Podziwiam Cię za zaangażowanie i wytrwałość.
Życzę, żeby to "tournee" zaowocowało społecznym przebudzeniem.

Nareszcie niektórzy bywalcy portalu będą mieć sposobność kontaktu z Tobą i konfrontacji wątpliwości :)

27.04.2017 14:01 Nowicjusz

A kiedy film będzie dostępny w internecie? Nie każdy mieszka w mieście wojewódzkim.

27.04.2017 14:38 Nowy

Do miłego zobaczenia w Poznaniu :-) i powodzenia.

27.04.2017 16:14 Mariusz

Wykłady ważne. Ale dla osób zorientowanych chyba niewiele nowego tam sie można dowiedzieć.

Mnie na dzisiaj bardziej interesuje odpowiedź na pytanie dlaczego niemiecki przemysł motoryzacyjny dysponujący ogromnymi środkami nie uczestniczy w Energiewende?

27.04.2017 19:05 grzeg8

Troche watpie żeby "WWF" coś oprócz jakiegoś wiciskacza łez promował ale zarezykuje strate tej chwili czasu a może bedzie coś warte uwagi skoro film był konsultowany i wiecej bedzie o fizyce i energii niż jak ten świat jest zły

27.04.2017 19:34 WJ

@NOWICJUSZ
Dostrzegam w tej sytuacji pewien potencjał dla nas- Prowincjuszy chcących wpłynąć na lokalną społeczność.
Gdyby każdy przekonał kilku ( choćby jednego) sceptyków ze swojego otoczenia, żeby razem pojechać na projekcję do najbliższego punktu, może w naszych miejscach zamieszkania pojawiłaby się szansa na zbudowanie intelektualnego zaplecza dla zmiany zgodnej z ideą MP.
Nawet jeśli to okaże się nieskuteczne, to chociaż próbujmy. Dziś MP swą konsekwencją w działaniu mnie zmotywował.
I daleko mi do naiwności, bo słyszałam już od Osób, które bezpośrednio po wykładzie MP( odbył się w powiecie w październiku) były poruszone przekazem, po czym po kilku miesiącach ponowne głosiły "bzdury" na temat Polski "węglem stojącej"...

28.04.2017 10:45 Ma-ti

@NOWY
Ja również wybieram się na film do Poznania :-)
Przy okazji chciałbym zapytać Ciebie i Was: orientujecie się może, czy w Poznaniu działa jakieś stowarzyszenie (formalne lub nieformalne), które stara się zgłębiać tematy poruszane na portalu ZnR?

28.04.2017 11:00 azg

właśnie, dobre pytanie:)

28.04.2017 20:40 Marcin Popkiewicz

W niedzielę 14 maja w Kinotece o godz. 15 jest seans premierowy (http://www.kinoteka.pl/repertuar/movie,3078,punkt-krytyczny-energia-odnowa). Dla dwóch pierwszych osób, które napiszą na redakcja@ziemianarozdrozu.pl ufundowałem w prezencie po dwa bilety.
Kto pierwszy ten lepszy :)

01.05.2017 11:59 mol

@Mariusz

"Mnie na dzisiaj bardziej interesuje odpowiedź na pytanie dlaczego niemiecki przemysł motoryzacyjny dysponujący og'romnymi środkami nie uczestniczy w Energiewende?"

Coś tam u nich się dzieje ale wystarczająco za wolno. W przyszłym roku ma wyjść elektryczne Porsche to bogacze w DE będą je kupować a po czasie będą u nas. Niedługo prawdopodobnie ruszy produkcja elektrycznego Craftera i jest prawdopodobieństwo, że u nas będzie robiony.

Zastanawiające jest dla mnie dlaczego ludzie nie kupują elektrycznych samochodów do jazdy "wokół komina". W brew pozorom jest takich samochodów dużo w szczególności w dużych miastach. Dostawcy sklepików, kwiaciarni itp.

04.05.2017 15:11 Nowicjusz

Na stronie portalu Chrońmy Klimat pojawiła się informacja dotycząca w/w filmu - http://chronmyklimat.pl/wiadomosci/polityka-klimatyczna/znajdujemy-sie-w-punkcie-krytycznym-co-dalej
Co ciekawe, ani razu nie pojawia się w niej nazwisko Marcin Popkiewicz. Czyżby zawiść i konkurencja była silniejsza niż idee?
Muszę powiedzieć, że od dłuższego czasu dość sceptycznie podchodziłem do ideologów ratowania planety. Jak się wydaje, dla większości zaangażowanych w te sprawy osób, to tylko zwykły biznes - L. DiCaprio. Ludzie tacy, jak M. Popkiewicz, to gatunek wymierający.

04.05.2017 15:57 Marcin Popkiewicz

@Nowicjusz
Przy produkcji filmu odegrałem skromną rolę :) Wraz z Olą Kardaś, współredaktorką naukaoklimacie.pl przygotowaliśmy materiały o zmianie klimatu i konsultowaliśmy film. Pojawiam się też w filmie z wypowiedziami, ale to tak tylko ze 2 minuty.

23.05.2017 12:42 empi4822

A kiedy film będzie dostępny w sieci ?