Rzeczywistość z przymrużeniem oka: Ucho prezesa z Ministrem Środowiska

Komentarze

28.03.2017 23:00 Jarzyna

Zrobilo się politycznie. Żenada

28.03.2017 23:16 azg

Aktor dobrany średnio. To znaczy z twarzy ok, ale Szyszko jest dużo większym ponurakiem, a ten aktor (jeden z moich ulubionych z Rancza) jest bardzo sympatyczny.

28.03.2017 23:17 azg

A oglądając ten odcinek chciało mi się i śmiać i płakać. Chyba nigdy wcześniej nie czułem tak skrajnych emocji...

28.03.2017 23:18 irek

@Jarzyna,
czy ZnR, ma udawać, że Szyszko nie istnieje?
To co robi ten człowiek, to katastrofa i straty dla środowiska, których nie da się naprawić.
Od redakcji ZnR dostawali po głowie politycy różnych opcji, jednak Szyszko zasługuje na specjalne wyróżnienie. Obsadzenie go na stanowisku ministerstwa środowiska, to jak zatrudnić Trynkiewicza w przedszkolu i jeszcze dać mu dziecięcy order uśmiechu.

28.03.2017 23:30 azg

I karmić go viagrą dodatkowo...

28.03.2017 23:34 azg

Obserwuję i aktywnie od czasu do czasu komentuję na ZnR od ładnych paru lat i nie raz widziałem, jak portal krytykuje Platformę. Od polityki w ochronie środowiska nie da się uciec, portal przecież nie może przechodzić obojętnie obok błędnych decyzji Szyszki. A Ucho Prezesa moim skromnym nie obiektywnym zdaniem to jeden z lepszych kabaretowych komentarzy politycznych od co najmniej dekady.

28.03.2017 23:43 Jarzyna

Irek - oczywiście, ze nie. Szyszki jest szkodnikiem. Jednak czy mozna ekologię nie łączyc z polityka? Chyba się nie da.

29.03.2017 0:56 gupol(szukam w OZE)

no i co zrobisz? nic nie zrobisz.
czy rządzi lewa czy prawa strona to i tak robią to samo. różnica jest tylko kosmetyczna - lewa ma lepszy PR.
lewa udaje że coś robi dla środowiska i obiecuje że będzie coś robić.
prawa też nic nie robi ale nie udaje że robi albo że będzie robić.
i tak to się kręci.

29.03.2017 8:28 observer

@Gupol

Masz rację - lewica (PiS) ma dużo lepszy PR od centrowego PO.

Natomiast nie stawiałbym znaku równości, bo takiej równości nie ma.

Poprzedni rząd uchwalił ustawę o OZE - obecny zlikwidował OZE (przemianował współspalanie na OZE).

Poprzedni rząd udawał, że chroni i uginając się pod naciskiem organizacji środowiskowych coś zmieniał. Obecny rząd dewastuje przyrodę jak się da i gdzie się da.

Komorowski jak został prezydentem zrezygnował w polowań, Szyszko strzela do bażantów wypuszczanych z klatek zabijając setki i twierdzi, że jest to najbardziej humanitarny sposób zabijania.

Jeżeli to dla ciebie jest TO SAMO, to jest to DLA CIEBIE to samo. Ja widzę kolosalną różnicę. Było tak sobie a jest masakra.

29.03.2017 9:08 Kloszard

Odcinek niezły. W Nature okazał się niewesoły artykuł o tym jak polityka klimatyczna w najbliższych dekadach zdecyduje o losie ziemskich ekosystemów na najbliższe 10 tysięcy lat.

http://www.nature.com/nclimate/journal/v6/n4/full/nclimate2923.html

Niestety nie mam dostępu do pełnej wersji.

29.03.2017 13:30 WJ

@AGZ
Mam podobne, ambiwalentne odczucia po obejrzeniu.

Po raz pierwszy widziałam UP i wydaje mi się,że ta konwencja jednak bagatelizuje problem.

Bardziej chce mi się płakać.
Czuję, że w tych Ludziach jest mniej sympatycznych cech niż w projekcji, a skutki ich destrukcyjnych działań są nieodwracalne. Obśmianie tego wydaje mi się niestosowna, ale to tylko moja opinia...

29.03.2017 18:16 P.

Świat jeszcze próbuje walczyć, żeby przedłużyć szansę naszej cywilizacji na przeżycie. Dlatego kombinują z nieemisyjnymi technologiami produkcji energii czy transportu.

Tymczasem nasz obecny rząd stawia sprawę jasno: jest tylko tu i teraz. My musimy korzystać z tego co jeszcze zostało, a przyszłe pokolenia (a może raczej max. jedno pokolenie) będą dogorywały w koszmarnych warunkach.

Zresztą jakby pewnie mógł powiedzieć minister Szyszko lub prezes Jarosław, jeszcze nikt nie był w przyszłości, żeby móc być pewnym, że będzie nie do wytrzymania. A my mamy węgiel, więci będziemy go spalać do woli...

29.03.2017 20:42 WJ

"Obśmianie tego wydaje mi się niestosowne"

Teraz myślę, że z tym stwierdzeniem przesadziłam. Ludzie od wieków "oswajali" trudne tematy w sztuce i życiu poprzez żarty. Nawet Śmierć...

30.03.2017 2:12 gupol(szukam w OZE)

@obserwer
dobra dobra, pieprzysz jakbyś sypiał z kidawą- błońską albo samą kopacz.
wszyscy ci politykierzy to jeden za przeproszeniem ch...

ja tam nie widzę żadnej różnicy między tym co w kwestii środowiska robiła PO przez 8 lat a tym co robi pis.
a że ty dajesz się uwieść uśmiechom krawaciarzy nieudolnie sadzącym 3 drzewka przed kamerami to ci tylko współczuję. widać sam jesteś pozorantem więc ciągnie swój do swego;)

"Poprzedni rząd udawał, że chroni i uginając się pod naciskiem organizacji środowiskowych coś zmieniał. Obecny rząd dewastuje przyrodę jak się da i gdzie się da."

co zmieniał? gdzie?chyba tylko maski i pozory.

jeszcze napisz że za rządów PO nie było smogu w polsce i nikt nie wycinał drzew.

w Warszawie za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz wg oficjalnych danych warszawskiego ratusza, w latach 2007-2016 zostało wyciętych 230 tys. drzew.

za czasów rządów PO wycięto w naszym kraju aż 120 mln drzew. Dotąd w naszym kraju dokonywano wycinki drzew na rocznym poziomie wynoszącym 30-35 mln metrów sześciennych. Oznacza to, że rocznie wycinano ok. 15 mln drzew. Wbrew pozorom nie oznacza to jednak, że poprzednia ekipa spowodowała katastrofę ekologiczną, tak jak nie spowoduje jej obecna.
to wszystko to tylko teatrzyk dla gawiedzi. z obu stron.

"Komorowski jak został prezydentem zrezygnował w polowań"

komorowski... zaraz, to ten taki wąsaty co chciał sprywatyzować lasy państwowe i zabijał zagrożone wyginięciem Głuszce...
to ja juz wolę jarka. on pewnie nawet nie umie strzelać.
w przeciwieństwie do bronka nie ma też prawa jazdy, konta w banku ani dzieci.
z nich dwóch to już jarek lepiej pasuje na eko-wzór do naśladowania nie sądzisz?;).
a skąd wiesz że komorowski przestał polować? pilnujesz go 24 h? wiesz dokąd i kiedy wyjeżdża? jesteś jego przydupasem czy co?
a może kasujesz zdjęcia z jego polowań żeby nie było dowodów? nie zdziwiło by mnie to. gołym okiem widać że ślepo zakochany jesteś w swojej opcji politycznej;)
dla tego nie mów mi że między po-pisem nie ma znaków równości. wszystkie dzisiejsze opcje polityczne to jedno szambo co płynie w tym samym kierunku.

30.03.2017 8:55 observer

@Gupol
"ja tam nie widzę żadnej różnicy między tym co w kwestii środowiska robiła PO przez 8 lat a tym co robi pis."

1. Ja widzę różnicę, przykłady można mnożyć. Podałem jeden: ustawa o OZE. Jeśli dla Ciebie to żadna różnica .....
2. Widzisz świat czarno-biały. Jest to typowy błąd logiczny https://en.wikipedia.org/wiki/False_dilemma
3. Z nas dwóch to ty jesteś bardziej podatny na manipulacje.

@Gupol
"jeszcze napisz że za rządów PO nie było smogu w polsce i nikt nie wycinał drzew.'

1. Może przestań mi rozkazywać, co mam napisać.
2. Znowu dopadła Cię dychotomia myślenia.
3. Jeśli nie widzisz tutaj różnicy ......

Resztę pominę, bo widzę, że koniecznie chcesz mnie wciągnąć w spór polityczny, w który ja nie chcę dawać się wciągać.

Może zacznijmy od jakichś konkretów. Weźmy pierwsze z brzegu, w których wg Ciebie nie ma różnicy.

1. Podaj przepisy o OZE za czasów poprzedników i teraz.
2. Podaj przepisy i opłaty dotyczące wiatraków za czasów poprzedników i teraz.

30.03.2017 8:57 observer

@Gupol

Jesteś świetnym przykładem na to, że w czasach przesileń/kryzysów/niepewności radykalizują się poglądy.

30.03.2017 9:32 mad_bobul

@WJ

Dodam tylko, że mam podobne wrażenia dotyczące Ucha Prezesa. Wiele osób mi to polecało, a ja przetrzymałem 1,5 odcinka, bo nie znalazlem tam nic śmiesznego.

Kabaret powinien być krzywym zwierciadłem rzeczywistości, tymczasem rzeczywistość zdecydowanie przegania cabaret :|...

30.03.2017 11:13 observer

@Mad_bobul

Masz rację. Akurat ten kabaret jest dokładnym odzwierciedleniem rzeczywistości.

Likwidacja smogu poprzez wycinkę drzew i tworzenie "klinów napowietrzających". To jest właśnie metoda tej władzy.

30.03.2017 19:36 whiteskies

@JARZYNA Ekologia teoretyczna czy oderwana od życia związków z polityką mieć nie musi, działanie pro- czy anty-ekologiczne z natury rzeczy, jak wszystkie działania w społeczeństwie, całe życie społeczne z polityką się wiąże. Tak już jest,

01.04.2017 2:14 gupol(szukam w OZE)

@obserwer
"Ja widzę różnicę, przykłady można mnożyć."

no faktycznie. jest róznica. w pis jest jarek, szydło, szyszko itp
a w po jest schetyna, kopacz, i paru innych.

no i w pis są w wiekszości ludzie z solidarnościowej extremy (oraz ich potomkowie) skutecznie zepchnięci na margines przez okrągły stół a w po mieszanka solidarności i pzpr-u co postanowiła sie dogadać i podzielić władzą.(oraz ich potomkowie)
i na tym róznice się kończą.

@" ustawa o OZE. Jeśli dla Ciebie to żadna różnica ....."

no tak, to jest argument. tylko że ta ustawa to pic na wodę. chyba od początku chodziło o to żeby nic nie zrobić ale udawać że coś się robi żeby ciemny lud (i obserwer) widział że jednak rząd coś robi.
zresztą i na tym portalu "ustawa" była ciekawie komentowana:

http://ziemianarozdrozu.pl/artykul/2020/ustawa-o-oze-najbardziej-wspiera-energetyke-weglowa

http://ziemianarozdrozu.pl/artykul/2999/ministerstwo-gospodarki-nie-dla-psa-kielbasa-%E2%80%93-nie-dla-kowalskiego-oze

http://ziemianarozdrozu.pl/artykul/3079/g-wisniewski-o-nowelizacji-ustawy-o-oze-gorset-przepisow-dla-prosumentow-pieniadze-dla-koncernow

http://ziemianarozdrozu.pl/artykul/3001/ministerstwo-gospodarki-publicznie-oswiadcza-ze-nie-posiada-kompetencji-aby-wdrozyc-ustawe-o-oze

http://ziemianarozdrozu.pl/artykul/3344/g-wisniewski-panstwo-zastawia-pulapki-na-prosumentow

ty to nazywasz działaniem, ja - pozorowaniem działań.
wogóle to trochę dziwne. PO zabrała się za ustawę o OZE na parę miesięcy przed wyborami kiedy jej sondaże leciały na łeb. chyba w przeczuciu zbliżającej się utraty władzy stworzyła bubel który i tak by nie działał ale to nie było istotne. grunt żeby pis ją zlikwidował jak wygra.( podobnie żałosna i brudna zagrywka jak z trybunałem konstytucyjnym) - wtedy będzię mozna bębnić że pis oprócz tego że jest dyktaturą to jeszcze zabija ekologię w tym kraju.

@"Resztę pominę, bo widzę, że koniecznie chcesz mnie wciągnąć w spór polityczny, w który ja nie chcę dawać się wciągać."

no ja tym bardziej. polityka i religia to tematy o których wogóle nie powinno się rozmawiać. ja na ten przykład uważam że wszystkie partie polityczne realizują program całkowicie przeciwstawny choćby propozycjom zawartym w książkach M. Popkiewicza.
wszyscy oni mają odmienne priorytety dlatego nie widzę żadnej możliwości wprowadzenia zmian przez obecnych polityków
ale ze wszystkich polskich partii politycznych PO niecierpię najbardziej. może przez jej SB-eckie metody, manipulacje, kłamstwa, intryganctwo, hipokryzję, brak przyzwoitości, zepsucie i ludzi pokroju niesiołowskiego i palikota.
pewnie gdybym miał dziadka w SB albo PZPR miałbym zupełnie inne zdanie o tej partii ale niestety nie mam.

@"Jesteś świetnym przykładem na to, że w czasach przesileń/kryzysów/niepewności radykalizują się poglądy."

no nie wiem, kurcze. moje poglądy polityczne się nie zmieniły zbytnio od czasu osiagnięcia pełnoletności.
a co do przesileń i kryzysów no to sory ale przyzwyczajaj się. niby o czym mówi ten portal?
a to że ja jestem radykałem w kwestii odejścia od paliw kopalnych i transformacji energetycznej to tylko wynik presji czasu - przyszłość będzie jednym długim kryzysem. mozliwe że już jest za późno.
jeśli wyobrażasz sobie że transformację przeprowadzi spokojnie, stopniowo i bezproblemowo umiarkowana, centrolewicowa partia polityczna popierana przez większość obywateli to możesz się zdziwić.
napewno byłoby to lepsze niż transformacja przeprowadzana przez dyktaturę przemocą i to z powodu braku paliw kopalnych ale niestety to może być bardziej prawdopodobne.

01.04.2017 11:00 observer

@Gupol
"no tak, to jest argument. tylko że ta ustawa to pic na wodę. "

Jeśli między ustawą, która dopuszczała OZE a ustawą, która go zakazuje i obkłada dodatkowymi podatkami nie widzisz różnicy .....

Różnica między poprzednim rządem a obecnym jest taka jak między niewygodnym krzesłem a krzesłem elektrycznym.

Ja jednak wybieram niewygodne krzesło.

@Gupol
"ale ze wszystkich polskich partii politycznych [...] niecierpię najbardziej. może przez jej SB-eckie metody, manipulacje, kłamstwa, intryganctwo, hipokryzję, brak przyzwoitości, zepsucie i ludzi pokroju [....]"

Jestem w stanie na każdy punkt podać przykład (wiele przykładów) działan obecnej ekipy.

Dla mnie PiS to są komuniści z korzeniami w głębokim PRL-u, z PZPR-owskimi działaczami w swoich szeregach, oraz SB-kimi agentami w swoich szeregach.

Nadzieję, że PiS jest w stanie coś zrobić miałem w 2005r. .....

@Gupol
"o nie wiem, kurcze. moje poglądy polityczne się nie zmieniły zbytnio od czasu osiagnięcia pełnoletności."

No to masz problem. Moje poglądy polityczne się zmieniają, bo od czasu osiągnięcia pełnoletności dowiedziałem się, nauczyłem więcej, poznałem nowe fakty. Dlatego też poglądy polityczne i ideologię etc modyfikuję, gdy poznaję nowe fakty.

@Gupol
"jeśli wyobrażasz sobie że transformację przeprowadzi spokojnie, stopniowo i bezproblemowo umiarkowana, centrolewicowa partia polityczna popierana przez większość obywateli to możesz się zdziwić. "

Słów lewica i prawica nie używałbym w ogóle. Na przyklad PiS jest dla mnie partią lewicową.

@Gupol
"napewno byłoby to lepsze niż transformacja przeprowadzana przez dyktaturę przemocą i to z powodu braku paliw kopalnych ale niestety to może być bardziej prawdopodobne."

Dlatego namawiam wszystkich do lepszego rozwiązania. Opcja transformacji przeprowadzanej przez dyktaturę zawsze pozostanie, więc nie ma co jej promować.

01.04.2017 13:16 WJ

@GUPOL

"ale ze wszystkich polskich partii politycznych PO niecierpię najbardziej. może przez jej SB-eckie metody, manipulacje, kłamstwa, intryganctwo, hipokryzję, brak przyzwoitości, zepsucie "

Szanuję Twoją opinię, natomiast uważam, że obecna ekipa rządząca dynamicznie pracuje na spotęgowaną wersję Twojej oceny.

06.04.2017 1:03 gupol(szukam w OZE)

"Jeśli między ustawą, która dopuszczała OZE a ustawą, która go zakazuje i obkłada dodatkowymi podatkami nie widzisz różnicy ....."
ja widzę tylko hipokryzję i cynizm ludzi władzy. gdyby PO naprawdę chciała "dopuścić" OZE to zrobiłaby to na początku swoich rządów a nie parę miesięcy przed wyborami. dla mnie to oczywiste. ta ustawa nawet nie miała działać. miała być tylko PR owską zagrywką.

szkoda że zamiast tego PO przez większą cześć swoich rządów była zajęta okradaniem ludzi poprzez afery i zamiataniem tego pod dywan oraz, co najważniejsze straszeniem ludzi PiSem robiąc jednocześnie to o co go oskarżała.
mało tego. PO uczyniła z niedopuszczenia PiSu do władzy swój główny punkt programu politycznego który miał usprawiedliwiać wszelkie jej działania. zabieg a`la george w bush po zamachach z 11 wrzesnia.

"Jestem w stanie na każdy punkt podać przykład (wiele przykładów) działan obecnej ekipy"

a ja poprostu liczę trupy po każdej ze stron. i jakoś po stronie PO widzę znacznie mniej. a to nie fair.

ale podaj przykłady, chętnie poczytam ile afer już pis zamiótł pod dywan. bo nie chce mi się szukać;)

ale oczywiście o gustach się nie dyskutuje. ja nie lubię po ty nie lubisz pis.
to że nienawidzę po nie znaczy że kocham pis. dla mnie to po prostu tak samo niewygodne krzesła jak psl, sld czy nowoczesna.
to wszystko banda złodzeji i łobuzów. jak komornicy i sędziowie.

"No to masz problem."
możliwe. taki wstręt do polityki to niemal uposledzenie społeczne. cóż. ale i politycy nie pomogli mi się z tego wyleczyć, wręcz przeciwnie. pieprzą, obiecują, kreślą piękne wizje a potem tak samo kradną i pasożytują na ciężkiej pracy uczciwych ludzi.
"Dlatego namawiam wszystkich do lepszego rozwiązania. Opcja transformacji przeprowadzanej przez dyktaturę zawsze pozostanie, więc nie ma co jej promować."

tylko gdzie jest to lepsze rozwiązanie? tłuste koty na szczycie drabiny społecznej nie pozwolą na zbyt gwałtowne zmiany. wątpię by wogóle byli zdolni do podejmowania trudnych działań. będą czekać do końca. system ekonomiczny upadnie. ludzie się zradykalizuja bardziej niż ja i to nie tylko w podejściu do transformacji energetycznej. będzie dobrze jak dyktatury nie poprzedzi krwawa wojna.

@wj
każda władza deprawuje. pis też się zdegeneruje. to nie uniknione. ale wątpię by pis miał kiedykolwiek tak duzą przewagę nad PO jak ona miała nad nim. dlatego pisiory muszą się pilnować. i dobrze. szkoda że PO nigdy nie podlegała takiej presji. może wtedy nie zdegenerowała by się aż tak bardzo i nie musiałbym nią aż tak gardzić.

06.04.2017 8:05 observer

@Gupol
"ale podaj przykłady, chętnie poczytam ile afer już pis zamiótł pod dywan. bo nie chce mi się szukać;)"

Pomieszałeś dwie rzeczy:

1. działania zabójcze dla Polski, które prowadzi teraz PiS.
2. Afery, które są udziałem wszystkich ekip rządzących.

Ja mam na myśli ustawodawstwo i działania rządu, które w kontekście tematów dyskutowanych tutaj (AGW, OZE, ekologia, rozwój gospodarczy, itd) są w wydaniu PiS zabójcze dla naszego kraju i antynarodowe.

Przykłady (ale tylko przykłady):

1. Ustawa o OZE.
2. Regulacje dotyczące nowych farm wiatrowych (odległości od zabudowań).
3. Specjalne opodatkowanie wiatraków.
4. Regulacja rzek.
5. przekop Mierzei Wiślanej.
6. Wprowadzenie rynku mocy i obciążenie opłatami za rynek mocy końcowych konsumentów (jeszcze nie ma, ale opłaty już są).
7. Władowanie w kopalnie miliardów (zmuszenie spółek państwowych do finansowania górnictwa).
8 Likwidacja rządowych programów zmniejszających niską emisję.
.....

Każdy z tych punktów należy rozwinąć. To tylko hasła, ale jest ich tak dużo jak na półtora roku, że aż strach, co będzie dalej.


Możesz ze swojej strony podać przepisy, które były wprowadzane przez poprzednią władzę a miały wpływ na OZE, energetykę, etc. i porównać, co w tej kwestii zrobiła obecna ekipa.

Tylko 3 z brzegu. Afery to z kolei temat polityczny i nie chcę w to wchodzić.

06.04.2017 8:11 observer

Rządowe kuratorium oświaty postanowiło działać i ścigać nauczyciela za "Ucho prezesa". Widać władza zaczyna się bać?

Czyżby władza postanowiła się rozprawić siłą z tymi, którzy śmią się śmiać z "dobrych Panów"?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21598455,wuefista-stanie-przed-komisja-dyscyplinarna-za-co-zmiescilem.html

"Bartłomiej Woś od 19 lat uczy WF-u w szkole w Żaganiu. Teraz stanie przed komisją dyscyplinarną. Za co? Jak mówi, komuś nie spodobało się to, co udostępniał w internecie.

- Na swoim prywatnym koncie portalu społecznościowego zmieściłem kilka rysunków satyrycznych plus "Ucho prezesa" oraz rysunki, które bronią WOŚP i Jurka Owsiaka - opisywał w rozmowie z TOK FM Woś. Jak twierdzi, tego dotyczył anonimowy donos, który sprawił, że stanie przed komisją dyscyplinarną.

Woś podkreślił, że działa w związkach zawodowych i przeciwstawiał się lokalnemu staroście, protestował przeciwko zwolnieniom w oświacie, cięciu dodatków dla nauczycieli.

Kuratorium Oświaty podało tylko, że postępowanie wobec Wosia prowadzone jest „w związku z uchybieniem godności zawodu i obowiązkom nauczyciela przez prezentowanie w mediach społecznościowych wypowiedzi pełnych agresji wobec kościoła katolickiego i władz państwowych" - informuje zielonogórska "Gazeta Wyborcza"[...]"

06.04.2017 15:38 Jarzyna

Observer - jeśli chce wyrażać swoją opinię, ma do tego prawo. Jednak jest nauczycielem na państwowej posadzkę. Więc moim zdaniem nie powinien pluć na kogoś kto go zatrudnia.
To tak samo jakbym pracował w piekarni i mówił, ze szef jest głupi a bułki śmierdzą.
Prosta piłka nie pasuje mi pracodawca to się zwalniam.

Jednak politycZna wojna i takiego małego nauczyciela zrobić bohaterem dla jednej ze stron.

06.04.2017 17:25 WJ

@JARZYNA
Jestem zaniepokojona Twoją opinią.
Konstytucja (jeszcze) gwarantuje nam wolność poglądów. Chyba chcesz żeby tak było w teorii i praktyce. Sytuacja Nauczyciela może być doskonałym przykładem czy Ustawa Zasadnicza jeszcze działa.
Dla Ciebie i dla mnie lepiej byłoby, gdyby funkcjonowała bez względu na układ polityczny.

06.04.2017 17:48 Jarzyna

WJ - nie neguje wolności poglądów. Każdy ma do nich wolne prawo. Jednak są takie zawody i stanowiska, które powinny byc bezpartyjne.

06.04.2017 18:02 observer

@Jarzyna
"Observer - jeśli chce wyrażać swoją opinię, ma do tego prawo. Jednak jest nauczycielem na państwowej posadzkę."

Mam prawo wyrażać swoją opinię.

Nie jestem nauczycielem na państwowej posadzie.

A nawet gdybym był zatrudniony na państwowej posadzie, to miałbym prawo wyrażać swoją opinię. Tym bardziej, że PiS nie byłby moim pracodawcą. To jest raczej twoje chore pojęcie o tym, jak powinny działać państwowe instytucje.

Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że wszyscy zatrudnieni na państwowych posadach powinni głosować na PiS (albo na tę partię która rządzi).

Skąd w twojej głowie zrodził się tak chory pomysł?

06.04.2017 18:14 observer

@Jarzyna
"Więc moim zdaniem nie powinien pluć na kogoś kto go zatrudnia. "

Postanowiłem jednak zareagować.

Czy mógłbyś podać dowód tego (cytat, cokolwiek), co dowodzi twojego nikczemnego oskarżenia?

Czekam. Jeśli tego nie zrobisz uznam, że jesteś zwykłym kłamcą, człowiekiem nikczemnym i podłym.

06.04.2017 20:05 Jarzyna

Observer - jeśli on nie jest zatrudniony na panstwowej posadzkę to jakiej? Może coś przeoczyłem?.

"Więc moim zdaniem nie powinien pluć na kogoś kto to zatrudnia"

Powiedz mi gdzie tu jest nikczemne oskarżenie?

Mam dawac cytat. Wyrazam wlasne zdania nie musze je niczym podpierac.

Sam napisałeś, ze mam do tego prawo.


"Również dobrze....., ze wszyscy by musieli głosować na PiS" tego nie napisalem

06.04.2017 21:17 observer

@Jarzyna
"Mam dawac cytat. Wyrazam wlasne zdania nie musze je niczym podpierac. "

To nie jest twoje zdanie. Poniższe zdanie jest kłamstwem. Porównanie jest kolejnym kłamstwem, ponieważ NIGDY NA TYM FORUM nie napisałem NICZEGO o moim pracodawcy. Dlatego NIE JEST MOŻLIWE abyś miał jakąś opinię na ten temat.

" Więc moim zdaniem nie powinien pluć na kogoś kto go zatrudnia.
To tak samo jakbym pracował w piekarni i mówił, ze szef jest głupi a bułki śmierdzą. "


@Jarzyna
"[...] tego nie napisalem"

Co wyraźnie zaznaczyłem w swoim porównaniu. Niestety nie przeczytałeś, ale dalej nie wycofałeś się ze swoich kłamstw.

Reasumując:

@Jarzyna
"Sam napisałeś, ze mam do tego prawo."

Masz prawo do wyrażania opinii. Nie masz prawa kłamać.

Niestety jesteś zwykłym kłamcą i trollem. Mogę przypuszczać, że specjalnie prowokujesz, żeby odwrócić uwagę od prawdziwej dyskusji na temat najgorszego ministra środowiska w historii Polski.

EOT i PLONK

06.04.2017 22:16 Jarzyna

Observer - "mogę przypuszczać, ze specjalnie prowokujesz, żeby odwrócić......"

Kto tu jest kłamcą i oszustem?

Zaznaczam, ze to nie ja odwracamy uwagę od szyszki tylko Ty ze swoim nauczycielem.

07.04.2017 8:06 observer

@Jarzyna

Napisałeś wyraźnie o mnie w trzeciej osobie.

"Observer - jeśli chce wyrażać swoją [Observera] opinię, ma do tego prawo. Jednak [Observer] jest nauczycielem na państwowej posadzkę. Więc moim zdaniem nie powinien [Observer] pluć na kogoś kto go zatrudnia. "

07.04.2017 10:43 Jarzyna

Zamiast Observer wstaw nauczyciel. Chyba teraz się zrozumieliśmy.
Jak pomyślałem, ze to o Tobie to sorki.

07.04.2017 17:27 observer

@Jarzyna

OK. Cieszę się, że wyjaśniliśmy sobie nieporozumienie. :-)

Wątku z nauczycielem nie będę ciągnął. Wystarczy, że różnimy się w opiniach na ten temat.

10.04.2017 2:00 gupol(szukam w OZE)

@obserwer
no i dobra. skutek jest taki sam niezależnie która partia rządzi.
nie dalej jak parę dni temu pan prezes Schetyna grzmiał z mównicy że inwestycje w samochody elektryczne to czysty absurd.
PO udawała że coś robiła, a pis nie udaje. robi to samo. (pewnie z tymi samochodami elektrycznymi to taka sama lipa jak PO i jej ustawa o OZE)
syf i malaria.

@"Czyżby władza postanowiła się rozprawić siłą z tymi, którzy śmią się śmiać z "dobrych Panów"?"

oby nie tak jak ABW za rządów PO ze stroną internetową co wyśmiewała bronka komorowskiego.
i tak jak z innymi mediami co nie chwaliły platformy.

wogóle nie ma co sie oglądać na politykę. tylko oddolne działania mają jakiś sens.

10.04.2017 17:30 observer

@Gupol
"no i dobra. skutek jest taki sam niezależnie która partia rządzi."

Nie. Nie jest taki sam.

Ja widzę różnicę. Kolosalną różnicę.

Ty nie?

10.04.2017 21:00 WJ

@GUPOL
Przecież wiesz dlaczego inwestowanie w samochody elektryczne w naszym kraju pachnie absurdalnie.

12.04.2017 1:09 gupol(szukam w OZE)

@obserwer

a ja kurna nie widzę żadnych kolosalnych róznic. no poprostu nie widzę.

za to widzę że jesteś naiwny jak nastolatka. wystarczy że jakiś polityk coś obieca, coś zasugeruje albo puści oczko a ty już wierzysz we wszystko i zakochany po uszy. przypisujesz mu najlepsze intencje.
owszem, między pisem a platformą są różnice ale to są pieprzone drobnostki zwłaszcza w kontekście tematów dyskutowanych tutaj (AGW, OZE, ekologia, rozwój gospodarczy, itd) i nie mają kompletnie żadnego znaczenia. a u ciebie takie drobne pierdółki urastają do rangi kolosalnych róznic.

kolosalna różnica to by była gdyby PO zastała polskę skarbonizowaną a zostawiła zdekarbonizowaną. a przecież to
PO postawiła na transport kołowy. autostradami. nawet nasz mix energetyczny prawie się nie zmienił za jej rządów. mierzeję wislaną też by przekopali gdyby tak nie bali się ruskich. o wzroście PKB jako boskim wyznaczniku nie wspomnę.

@wj
niestety nie tylko w naszym kraju;)

12.04.2017 9:01 observer

@Gupol
"a ja kurna nie widzę żadnych kolosalnych róznic. no poprostu nie widzę."

To już twój problem. Problem z postrzeganiem świata - czarno-białym.

@Gupol
"za to widzę że jesteś naiwny jak nastolatka."

A jakiś konkret.

@Gupol
"owszem, między pisem a platformą są różnice ale to są pieprzone drobnostki zwłaszcza w kontekście tematów dyskutowanych tutaj (AGW, OZE, ekologia, rozwój gospodarczy, itd) i nie mają kompletnie żadnego znaczenia."

Możesz napisać chociaż raz konkretnie: co jest wg ciebie drobnostką?

Pokazałem ci kilka różnic - nie pochyliłeś się nad nimi, nie przeczytałeś, tylko ciągle wypisujesz ogólniki.

@Gupol
"kolosalna różnica to by była gdyby PO zastała polskę skarbonizowaną a zostawiła zdekarbonizowaną."

Typowy błąd logiczny:
https://en.wikipedia.org/wiki/False_dilemma
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dychotomia_my%C5%9Blenia

@Gupol
1. "PO postawiła na transport kołowy. autostradami. "
2. "nawet nasz mix energetyczny prawie się nie zmienił za jej rządów. "
3. "mierzeję wislaną też by przekopali gdyby tak nie bali się ruskich."


Próbujesz podać jakieś konkrety.

Ad 1. Takie było oczekiwanie społeczne. Zwłaszcza przy naszym zacofaniu w tej dziedzinie. Zabrakło porównania z obecną władzą - napisz, na co stawia.
Ad 2. A jednak w bólach powstała ustawa o OZE, która natychmiast została skasowana przez obecny rząd. Do tego dołożyli nowe restrykcje (dodatkowe opodatkowanie wiatraków).
Ad 3. To twoja opinia. Moim zdaniem nie było społecznego przyzwolenia na przekopanie mierzei i jednocześnie nie było (i nie ma) argumentów ekeonomicznych za tym, by to zrobić.


W skali od -10 do +10 oceniam poprzedni rząd mniej więcej na 0. Obecny to dla mnie -9. I to jest dla mnie ta zasadnicza różnica.

A takie rzeczy są teraz na porządku dziennym i już nikogo to nie razi:
http://www.rp.pl/Kraj/304119896-Wysoka-pensja-dla-Bartlomieja-Misiewicza.html

"Bartłomiej Misiewicz, były rzecznik Antoniego Macierewicza i szef jego gabinetu politycznego, pracuje w Polskiej Grupie Zbrojeniowej podległej MON. Jak ujawniliśmy w poniedziałek wieczorem w internecie, jest on pełnomocnikiem zarządu do spraw komunikacji. We wtorek Misiewicz był już widziany w PGZ.

Z nieoficjalnych ustaleń „Rzeczpospolitej" wynika, że miesięcznie ma zarabiać 50 tys. zł. Takie pensje otrzymują pełnomocnicy zarządu w spółce, a dyrektorzy zarządzający 35 tys. zł. To nie wszystko, bo poza służbowym samochodem może liczyć też na wysoką premię.

– Jest ona równowartością rocznego wynagrodzenia, bo takie są zasady w spółkach strategicznych dla państwa, jeśli spełni się warunki postawione przez radę nadzorczą. Tu zapewne tak się stanie – mówi nam osoba znająca warunki pracy w spółkach zbrojeniowych."

12.04.2017 9:39 observer

@Gupol

A wiesz, co jest w tym wszystkim najgorsze?

Po takiej degrengoladzie jaką urządził nam PiS teraz ktokolwiek, kto chociażby przestanie psuć będzie się jawił jako bardzo dobre rozwiązanie.

Teraz przebijamy kolejne dno i nie ma już szans na to, byśmy wyszli na powierzchnię. Teraz będzie się trzeba mocno starać, by osiągnąć dno (to leżące trochę wyżej niż odmęty mułu).

Przykład:

Po #misiewiczach trudno się spodziewać, że wymiana partyjnych idiotów nie stworzy miejsca na kolejnych cwaniaczków, którzy będą się chcieli załapać przy nowej zmianie.

Gdy PiS już raz upolitycznił sądy, TK, TVP, urzędy, przedsiębiorstwa państwowe to teraz odkręcenie tego wymaga kilku kadencji. Jaka partia oprze się pokusie pozostawienia tego tak, jak jest?

20.04.2017 2:12 gupol(szukam w OZE)

Dobra obserwer skończ już te swoje pierdolamento. nie wciagaj mnie w ta idiotyczna gierkę w porównywanie. pis i po to jedno gó...o. nie chce mi się tracić czasu na tego ping-ponga.

"Gdy PiS już raz upolitycznił sądy, TK, TVP, urzędy, przedsiębiorstwa państwowe to teraz odkręcenie tego wymaga kilku kadencji. Jaka partia oprze się pokusie pozostawienia tego tak, jak jest?"

człowieku przecież pis zrobił dokładnie to samo co PO przed nim. tu nie ma żadnej różnicy. no z tym że sądy nadal są post sowieckie.

"Możesz napisać chociaż raz konkretnie: co jest wg ciebie drobnostką?"

choćby ta żałosna, nie działająca ustawa o OZE uchwalona tuż przed wyborami. szalona różnica.

no i zamykanie kopalń z jednoczesnym wzrostem importu węgla z zagranicy.
więcej różnic nie widzę. oprócz czysto PRowskich.


nie widzę żebyś przedstawił jakieś konkretne benefity jakich doznał "ruch na rzecz transformacji" za rządów PO.
ok nie lubisz pisu bardziej niż POstkomuchów. dobrze. masz prawo. ale to są tylko twoje emocje. róznice w postępowaniu tych partii sa nieistotne z punktu widzenia transformacji i tyle. wskazuja na to twarde dowody i to one sie liczą a nie puste deklaracje.

20.04.2017 13:36 observer

@Gupol
"Dobra obserwer skończ już te swoje pierdolamento."

No tak, Konstruktywny argument.

@Gupol
" nie wciagaj mnie"

Ależ to ty rozpocząłeś tę dyksusję, bo krytykowałem Szyszko i PiS.



@Gupol
"człowieku przecież pis zrobił dokładnie to samo co PO przed nim. tu nie ma żadnej różnicy. no z tym że sądy nadal są post sowieckie. "

No i znowu brak konkretów.


@Gupol
"choćby ta żałosna, nie działająca ustawa o OZE uchwalona tuż przed wyborami. szalona różnica."

Bo została zmieniona przed wejściem w życie. Zgadnij przez kogo?

@Gupol
"nie widzę żebyś przedstawił jakieś konkretne benefity jakich doznał "ruch na rzecz transformacji" za rządów PO. "

I znowu ta dychotomia myślenia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dychotomia_my%C5%9Blenia
Gdzieś napisałem o benefitach?


@Gupol
"ok nie lubisz pisu bardziej niż POstkomuchów. dobrze. "

Do tego schematy myślowe. Czy przez postkomuchów masz na myśli: Czabańskiego, Piotrowicza, TW Wolfganga, Wolskiego, ......

@Gupol
"róznice w postępowaniu tych partii sa nieistotne z punktu widzenia transformacji i tyle. wskazuja na to twarde dowody i to one sie liczą a nie puste deklaracje."


Twarde dowody, których nie przedstawiłeś. Chyba, że przez dowody masz na myśli powyższe? To może to tak zostawmy, bo chyba nie masz nic więcej do powiedzenia na ten temat.