Planet Earth II: Official Extended Trailer - BBC Earth

10 lat temu film BBC Planet Earth zmienił nasz pogląd na świat. Druga część tego filmu zabierze nasz w jeszcze głębszą niż wcześniej podróż po świecie. Świecie, w którym istnieje pełne zachwytu życie, które twórcy filmu Planet Earth II chcą nam pokazać.

Polecamy też inne filmy z serii BBC Planet Earth  

Komentarze

27.12.2016 8:47 Pilaster

"10 lat temu film BBC Planet Earth zmienił nasz pogląd na świat."

1. W jaki sposób film BBC Planet Earth zmienił Wasz pogląd na świat?

2. Skoro jeden film, dzieło sztuki działające przede wszystkim na emocje, niezależnie od tego, jak zgrabnie zrobiony, jest w stanie zmienić Wasz światopogląd to znaczy, że ten Wasz światopogląd nie jest wiele wart. :(

27.12.2016 23:45 papa ohara

Kolejna prymitywna zaczepka :(

28.12.2016 8:48 Pilaster

Nie prymitywna, tylko wyrafinowana, czy wręcz wykwintna. :)

W prymitywnych celują kreacjoniści klimatyczni :)

28.12.2016 21:29 papa ohara

Pilaster, będę z Tobą szczery. Wyrafinowe i wykwintne to są głupoty, które wypisujesz i z tego też tytułu doczekałeś się artykułu pt. Bajania Pilastra co jest niewątpliwym sukcesem :)

29.12.2016 8:34 Pilaster

"głupoty, które wypisujesz"

A oczywiście żadnego konkretnego przypadku "głupoty" jak nie było, tak nie ma.

"doczekałeś się artykułu pt. Bajania Pilastra"

Co do którego Popkiewicz pluje sobie teraz w brodę że go napisał i opublikował. :)

29.12.2016 21:41 ludomir

Marcinie dlaczego plujesz sobie w brodę z powodu wykazania ignorancji i manipulacji Pilastera ?
Na mnie osobiście wywarł on duże wrażenie.
Czyżby z braku argumentów posuną się do działań zagrożonych sankcja prawną. Jeśli by tak było możesz na mnie liczyć.

30.12.2016 0:13 gupol(szukam w OZE)

@pilaster
głupota (zakładając że wiemy czym jest) to naturalny stan ludzkiego umysłu. mądrość (zakładając że wiemy czym jest) występuje rzadko i bardzo krótko. także nie ma się czego wstydzić;p

30.12.2016 8:51 Pilaster

"Czyżby z braku argumentów posuną się do działań zagrożonych sankcja prawną."

Kto się posunie?

30.12.2016 18:20 ludomir

@ Pilaster
W komentarzu skierowanym do Marcina, to ty byłeś podmiotem domyślnym. Nie potrafię bowiem sobie wytłumaczyć, z jakiego innego powodu, niż Twoje działanie o charakterze kryminalnym, mogłoby spowodować"plucie sobie w brodę " Marcina. Tekst, o którym mowa wykazywał dowodnie Twoją ignorancję w dziedzinie zmian klimatu. Dziedzina jest mocno złożona i bycie w niej ignorantem nie przynosi ujmy. Sam za takiego się uważam. Natomiast nadęta buta Twoich pseudo naukowych wywodów została w tym artykule ośmieszona. To musiało zaboleć.
Z innych subtelności to warto dostrzegać różnicę pomiędzy Poglądem na Świat i Światopoglądem. Ten ostatni wydaje się pojęciem szerszym.
Choć z drugiej strony wielokrotnie czytałem i słyszałem wypowiedzi ludzi, którzy twierdzili, że film dokumentalny, np te nakręcone przy wyzwalaniu obozów koncentracyjnych czy nawet pojedyncze zdjęcie jak to z wietnamską dziewczynką poparzona napalmem, zmieniły ich Pogląd na Świat w takim stopniu że zmienił się ich Światopogląd.

31.12.2016 15:17 Pilaster

"Tekst, o którym mowa wykazywał dowodnie Twoją ignorancję w dziedzinie zmian klimatu."

Gdyby Ludomir potrafił czytać ze zrozumieniem, to by zauważył, że tekst "Bajania pilastra" w ogóle bezpośrednio nie dotyczy żadnych "zmian klimatu". Dwa tematy w nim poruszane (MALUNKI I IZOTOPY) zahaczają o to pośrednio, a pozostałe dwa (WZROST i ANALIZA NPV) wcale.

Tekst ten objawił nie ignorancję pilastra, bo żadne z twierdzeń pilastra nie zostało w żaden sposób merytorycznie zanegowane, ale ignorancję Popkiewicza właśnie, posuniętą aż do ordynarnego oszustwa, kiedy przypisał dochodom z uprawy soi pięciokrotnie wyższą wartość niż dochodom z eksploatacji lasu, chociaż prawdziwa proporcja jest odwrotna.

Popkiewicz pisząc ten tekst też zapewne niezbyt uważnie przeczytał to, co miał do napisania pilaster, zadowalając się donosami, które na pilastra złożyli Popkiewicza wyznawcy.

Dlatego też Popkiewicz uznał pilastra za "standardowego denialistę typ IV", którego można "zdmuchnąć" "standardową odpowiedzią dla denialisty typu IV".

Czyli wrzucić parę malunków udających wykresy, okrasić pseudonaukowym bełkotem pełnym "naukawych terminów" i zapewnić go, że WSZYSCY się śmieją z jego głupoty. :)

Dopiero później zorientował się Popkiewicz jak bardzo się pomylił, ale było już za późno.

I teraz przecież nie może skasować tego artykułu bo jawnie przyznałby się, że merytorycznie w stosunku do żadnego z "bajań" nie ma racji i nigdy nie miał.

Pozostało mu zatem tylko próba zamilczenia na śmierć - próba jałowa, skoro już napisał cały artykuł poświęcony pilastrowi i jego "bajaniom", połączona z zapewnieniem, że bez trudu mógłby obalić wszystkie twierdzenia pilastra, tylko ...mu się nie chce. :)

Mechanizmy według których działają sekty religijne są bardzo do siebie podobne i tutejsza sekta nie jest żadnym wyjątkiem. Jest nieco trudniejsza do zaorania niż kreacjoniści biologiczni (ci od negowania teorii ewolucji), ale też łatwiejsza np od wyznawców UFO.

31.12.2016 16:27 pole torsyjne

@Pilaster
a co uważasz na temat chemtrailsów ?

31.12.2016 18:04 Pilaster

A jakiej odpowiedzi spodziewałoby sie Pole Torsyjne?

31.12.2016 19:48 pole torsyjne

@Pilaster
sens ma tylko szczera możesz się uchylić Twoje pytanie też jest jakąś odpowiedzią.
oby nadchodzący nowy rok był czasem dbałości o środowisko naturalne i oddechem dla udręczonej fauny i flory.

31.12.2016 20:13 Pilaster

Pilaster nie musi się uchylać od odpowiedzi na takie pytanie, tylko się zastanawia dlaczego akurat ono zostało zadane ni z gruchy ni z pietruchy.

Odpowiedź:

Tyle w tym prawdy co w legendach o UFO.

Czy taka odpowiedź satysfakcjonuje Pole Torsyjne?

01.01.2017 9:19 pole torsyjne

tak. bardzo
jestem tego samego zdania. znaczy się i ufo i chemtrails są trudną do rozpoznania częścią rzeczywistości. cieszy mnie ta nasza jednomyślność.

02.01.2017 10:48 pole torsyjne

dlatego nie powinno się lekkomyślnie podchodzić do tych zagadnień i dla spokojności snu chwytać się pierwszego z brzegu wyjaśnienia.
bo tym zatrutym powietrzem może oddychać przecież twój syn a jeżeli jesteś księdzem twoi parafianie
a uprowadzenie przez obcych to też nie fraszka.

02.01.2017 18:42 Wszystkowiedzący

Film ciekawy i pouczający.

@pole torsyjne, UFO istnieje.

Dodaj komentarz

Kod
grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto