Marcin Popkiewicz w TokFM - seria audycji

We wrześniu i październiku rozmawiałem z Ewą Podolską w radiu Tok FM o klimacie, mitach klimatycznych, powiązaniach z energią i gospodarką, europejskiej i polskiej polityce klimatycznej oraz jeszcze paru innych "okolicznych" kwestiach. Wszystkie audycje dostępne są w internecie:

1, 2. Maszyna klimatyczna – jak to działa, oraz „Klimat zmieniał się zawsze”. Ale jak i dlaczego? (06.09.2014)
3. Zmiana klimatu dziś i jutro (13.09.2014)
4. Czas zapłaty (20.09.2014)
5. Gospodarczo-energetyczno-klimatyczne powiązania (27.09.2014)
6. Dlaczego nie chcemy zrozumieć (27.09.2014)
7. „Ależ to wcale nie tak…”. A może jednak? (04.10.2014)
8. Konieczność transformacji – nie tylko zmiana klimatu (18.10.2014)
9. Piramida nonsensu (25.10.2014)

Komentarze

29.10.2014 17:51 irek

Słuchałem wszystkich odcinków cyklu. Chwała dla TokFM! Trzeba to udostępniać i popularyzować.

29.10.2014 19:47 Jary

Też słuchałem całości. Miałem wrażenie, że niektóre tematy się powtarzały, ale w sumie to może i dobrze, bo trzeba niektóre rzeczy wbijać do głów.

29.10.2014 21:30 Marcin Popkiewicz

Tak, wiem, że niektóre rzeczy powiedziałem nie raz (np. to, że tak wiele CO2 jak obecnie nie było w atmosferze od milionów lat). Ale te audycje były oddzielone od siebie o tydzień, więc raczej nie wadziło to słuchaczom. Najważniejsze rzeczy trzeba powtarzać, powtarzać i jeszcze raz powtarzać, żeby w końcu zostały w głowach.
No i na koniec dodam, że w tym czasie prowadziłem tyle różnych wykładów i dawałem wywiadów, że nie ma siły, żebym dokładnie pamiętał, o czym na antenie Tok FM już wcześniej mówiłem w poprzednich audycjach :)

30.10.2014 16:58 Ludomir

Jeśli podobał wam się ten cykl napiszcie to do TOK FM wtedy częściej bedą do tych audycji wracać i temat łatwiej trafi na antenę a to ważne by tam się pojawiał
@Observer to może mieć wpłuw na świadomość społeczną

30.10.2014 17:42 observer

@Ludomir

Tak. Te audycje (i wszelkie inne tego typu) mają duży wpływ na świadomość.

Rewolucji nie potrzebujemy, potrzebna jest ewolucyjna zmiana nastawienia. Świadomość ludzi nie zmienia się rewolucyjnie.

30.10.2014 21:57 Janek

Ja też wysłuchałem całego cyklu. Pod jego wpływem nabyłem drogą kupna "Świat na rozdrożu" i zmieniłem zdanie na temat globalnego ocieplenia, chociaż wzbraniałem się przed tym od 10 lat.
Książkę puściłem w obieg u siebie w pracy.
Podziękowania dla p. Marcina za to co robi.

23.11.2014 2:50 Remark

Panie Marcinie, wielki szacun za wszystko co Pan robi w klimacie klimatu! Ale pamiętajmy; Czas biegnie wolno, ale ucieka szybko! Pozdrowienia ze Szczecina.

10.02.2015 12:53 Jaromir

Słuchałem sobie w pierwszej kolejności wywiadu Radiowej Trójki z nie żyjącym już prof Zbigniewem Jaworowskim. Uderza ilość półprawd i przekłamań. Dlatego dzięki za głoszenie prawdy choć b nie wygodnej dla nas wszystkich.