Świat na rozdrożu - wykresy. Rodział 9 Energetyczny smok

Wydobycie węgla w USA

Ilustracja 9.1. Wydobycie węgla w USA z podziałem na gatunki. Źródło: Annual Energy Review, EIA.

Wydobycie węgla w Chinach

Ilustracja 9.2. Wydobycie węgla w Chinach. Linia czerwona - prognoza z 2006 roku. Linia niebieska - wydobycie do 2011 roku. Źródło: Coal: Resources and Future Production, Energy Watch Group, 2007. BP Statistical Review of World Energy 2011.

Prognozy dostępności paliw kopalnych

Ilustracja 9.6. Przewidywania ilości energii dostępnej z paliw kopalnych z podziałem na ropę, węgiel i gaz z 2008 roku według Energy Watch Group. Źródło: Luis de Sousa, Olduvai revisited 2008, “The Oil Drum”.

gra kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

 • Polecane materiały
  Portal "Ziemia na rozdrożu" powstał w 2008 roku. Opublikowaliśmy tysiące artykułów, materiałów medialnych, książki i komiksy. W tej sekcji znajdziesz linki do różnych ciekawych materiałów.Polecane książki(...)

  więcej »

 • Świat na Rozdrożu - wykresy
  "Świat na rozdrożu" przedstawia powiązania między systemem finansowo-gospodarczym, zużyciem energii i zasobów oraz podlegającym coraz większej presji środowiskiem. Pokazuje, jak kształtują się i zmieniają powoln(...)

  więcej »

 • Przewodnik do sceptycyzmu globalnego ocieplenia
  Sceptycyzm naukowy jest zdrowy.  Właściwie to nauka z natury jest sceptyczna. Prawdziwy sceptycyzm oznacza rozważenie całości dowodów przed wyciągnięciem wniosków. Jeśli przyjrzymy się bliżej argumentom wyr(...)

  więcej »

 • Źródła informacji o klimacie
  Adresy stron internetowych, zawierających kluczowe dane i informacje o klimacie. Satelitarne pomiary temperaturyRemote Sensi(...)

  więcej »

 • Marcin Popkiewicz w mediach
  Marcin Popkiewicz - notka biograficzna w TVN"O co chodzi"

  więcej »

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto