SOS dla Ziemi

Żyjemy w szczególnych czasach. Mamy już tylko kilka, może kilkanaście lat, aby zmienić nasz sposób życia i zaprzestać coraz szybszego wyczerpywania nieodnawialnych zasobów. Stawką są już nie tylko dobrobyt czy czyste powietrze, lecz wręcz przetrwanie nas i naszych dzieci. Każdy powinien wiedzieć, jak wygląda sytuacja świata i z czym musimy się zmierzyć. Pokazuje to wspaniały film Luca Bessona "S.O.S. Ziemia"

Wspólny projekt Luca Bessona i fotografa Yanna Arthusa-Bertranda, to zapierające dech w piersiach, piękne i poruszające obrazy. To niesamowita podróż w głąb australijskiej rafy koralowej, wędrówka przez niebezpieczne amazońskie lasy, bezkresną pustynię Gobi i industrialne dzielnice Szanghaju…

HOME - S.O.S. Ziemia (HOME) to podróż przez wszystkie kontynenty, której celem jest zwrócenie uwagi świata na problemy i zagrożenia środowiska naturalnego: globalne ocieplenie, umierające lasy, wymieranie gatunków zwierząt i roślin, kończące się zasoby naturalne. Efekt przewracającego się domina klęsk ekologicznych może zapoczątkować katastrofalne konsekwencje.

Film HOME - S.O.S. Ziemia (HOME) to ostrzeżenie przed zagładą, to wołanie naszej Planety o ratunek…

Człowiek w ciągu 200 000 lat istnienia na Ziemi zakłócił równowagę biologiczną naszej Planety, która nieprzerwanie kształtowała się przez niemal 4 miliardy lat ewolucji…

Cena, jaką trzeba za to płacić jest bardzo wysoka.

Mamy bardzo niewiele czasu, by odwrócić pojawiającą się apokaliptyczną wizję katastrofy. Mamy jedynie 10 lat, by uświadomić sobie, jak ogromna jest grabież naturalnych bogactw naszej Planety i zmienić sposób ich konsumpcji.

Na zwykły pesymizm jest już za późno.

Obejrzyj, zrozum, przekaż innym!

Komentarze

22.03.2012 20:06 Pedro

Bardzo dobry film, niestety bardzo mało ludzi zdaje sobie sprawy z tego co nas czeka w najbliższej przyszłości. A z tych co sobie zdają sprawe z zagrożenia jeszcze mniej cokolwiek robi aby przeciwdziałać zniszczeniu ekosystemu.

03.04.2012 18:23 NG

Dobry film. Żyjąc sobie w Polsce nawet nie wiedziałem jak bardzo rabunkowa polityka jest na świecie. Brnie się dosłownie "na ślepo". U nas też nie jest super ale to co zobaczyłem w tym filmie mnie poraziło. Już są bardzo widoczne konsekwencje. Faktycznie chyba niedługo większość węgla wróci do atmosfery.

03.04.2012 20:25 ania

Przepiekne zdjecia, nedzny kometarz moze to tlumaczenie.

19.04.2012 0:24 gupol

...i niezła muza, czasem wręcz przytłacza:)

21.04.2015 11:29 MElchizedek

"Mamy niewiele czasu".Tak, na poduczenie się matematyki, tu. statystyki i logiki aby móc odróżnić astrologię od nauki.
Ufam, że wbrew teraz oziębieniu (zanik aktwynosci Slonca) wkrotce Ocieplenie wysmaży idiotów(IPCC) z Ziemi i pozostaną ci tylko znający Prawdę Absolutną (J 16:13)

gra kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

 • Polecane materiały
  Portal "Ziemia na rozdrożu" powstał w 2008 roku. Opublikowaliśmy tysiące artykułów, materiałów medialnych, książki i komiksy. W tej sekcji znajdziesz linki do różnych ciekawych materiałów.Polecane książki(...)

  więcej »

 • Świat na Rozdrożu - wykresy
  "Świat na rozdrożu" przedstawia powiązania między systemem finansowo-gospodarczym, zużyciem energii i zasobów oraz podlegającym coraz większej presji środowiskiem. Pokazuje, jak kształtują się i zmieniają powoln(...)

  więcej »

 • Przewodnik do sceptycyzmu globalnego ocieplenia
  Sceptycyzm naukowy jest zdrowy.  Właściwie to nauka z natury jest sceptyczna. Prawdziwy sceptycyzm oznacza rozważenie całości dowodów przed wyciągnięciem wniosków. Jeśli przyjrzymy się bliżej argumentom wyr(...)

  więcej »

 • Źródła informacji o klimacie
  Adresy stron internetowych, zawierających kluczowe dane i informacje o klimacie. Satelitarne pomiary temperaturyRemote Sensi(...)

  więcej »

 • Marcin Popkiewicz w mediach
  Marcin Popkiewicz - notka biograficzna w TVN"O co chodzi"

  więcej »

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto